Pět hvězd (2014)

Pravděpodobně jedno z největších překvapení letošního filmového roku, alespoň pro mě. Čekal jsem hektolitry krve, kalhoty níže než u kotníků a kšilty, tak perfektně rovné, že by podle nich šlo rýsovat. Ani jednoho se mi nedostalo. Dostalo se mi dramatu, které svým osobitým stylem vypráví příběh lidí, pro které je ulice to jediné co mají... 75%

Samotáři (2000)

Vynikající zážitek i na opakované shlédnutí. Excelentní Macháček s Trojanem, hláška za hláškou, kvalitní soundtrack. Tady nelze jinak než 90/100. Vrchol české kinematografie, aneb kluci z kapely mi říkali, že už jednu holku mám...

Temná zóna (2014) (pořad)

Velmi kvalitní počin. Málokdo si dovede představit tu práci hasičů, policistů či záchranářů. Díky za věrné přiblížení reality!

Slavní neznámí (2014) (pořad)

Naprostá špička toho co může člověk vidět na Streamu. Příběhy lidí, kteří se dostali na vrchol ve svém odboru a kupodivu jsou z České republiky. Za tenhle nápad a jeho realizaci tleskám ve stoje! Není díl, který by mě nebavil. Díky pane Zuna, že nám ukazujete úspěšné v pravém slova smyslu.

Bunraku (2010)

Nadprůměrný akční snímek v neotřelých kulisách. Film rychle nabere tempo a pak už je to jen akční smršť. Bojových scén se tam opravdu hodně a kupodivu mě i slušně bavily. Tleskám za myšlenku světa bez střelných zbraní. Bunraku je důkazem, že slušnou akci lze natočit i bez tun vystřílených kulek a nekonečných zásobníků. Budu se opakovat, ale Woody se mi ve filmech líbí čím dál tím víc. Hlavní dvojka taky slušně. Film mě však dostal hlavně atmosférou a kulisami, ty jsou prostě špičkové. Rád se někdy v budoucnu na tenhle kousek podívám znova a to i přesto, že je děj v některých místech tak trochu pitomý. To mi brání napálit vyšší hodnocení, takže za mě 75/100.

Interstellar (2014) odpad!

Zhovadilost. Jestli chcete ztratit 3 hodiny života a pár kaček k tomu, tak směle do toho. Nejhorší film, na který jsem v životě šel do kina.

Spalovač mrtvol (1968)

Aneb proč je fanatický výklad ideologie, tak moc nebezpečný. Hrušínského výkon je neuvěřitelný. Na jednu stranu by jste si ho přáli vidět hořet v peci, na tu druhou by jste mu to nemohli udělat. Tak skvěle zahraný záporák, že ho máte skoro rádi. Atmosféra sálající z filmu je místy tak moc depresivní a skličující, že to skoro ani nejde popsat. Jsem rád, že nikoho ani nenapadlo film obarvit, ztratilo by to na atmosféře. 90/100

Velký draft (2014)

Obecně mám rád sportovní filmy. Jsem jejich velký fanoušek a rád se na ně podívám. Takže, když se nějaký objeví sáhnu po něm. Draft Day vypadal velice slibně. Jenže nesplnil úplně to co jsem od něj čekal. Prvních 75 minut to nemá tempo, nemá to švih. Vše se začne stupňovat v poslední půl hodince. Tam mě to jako diváka docela i bavilo. Jenže tak neuvěřitelná souhra náhod a idiocie manažerů NFL je pouhé sci-fi. Proto ho navrhuji přidat do žánru :). Bez hepyendu by to nebyl Hollýúd. 50/100

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Velice dobrý westernový film.Co dobrý, jeden z nejlepších. Přesto tomu něco málo chybí. Asi nejvíce mě zklamala scéna s mostem. Tam film ztratil tempo. Vše mi vynahradila závěrečná scéna. Jedna z nejlepších co jsem měl možnost vidět. Clint je prostě boží. Eli Wallach ve skvělé formě. Jen třetí do party pokulhává. Leone a Morricone v nejlepší formě. Jen jsem prostě neměl ten pocit, který jsem měl po konci TnZ. Asi mi chyběla Claudia :) Dávám 79/100

Světáci (1969)

Zklamání. Neuvěřitelně nadhodnocená věc. Ani jednou jsem se u filmu, který se řadí do žánru komedie nezasmál. Něco u mě vyvolalo pousmání, ale za břicho jsem se rozhodně nepopadal. Od takového hereckého obsazení jsem čekal víc. Bohužel film drží jen Oldřich Nový, to byl pan herec. Ostatní průměr. Tedy až na Bohdalovou, kterou začínám pomalu nenávidět. Co však filmu nejvíce ubírá jsou hudební vložky, to je prostě tragédie. Nemohu dát více než 50/100. Nebýt Nového, tak jdu ještě níž.