papuchalk

papuchalk

okres Liberec

1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
  • 16.3.2018  08:11
  Tvář vody (2017)
  **

  Akademie se už dočista zbláznila. Takhle povrchní film jsem už dlouho neviděl. Sice kromě hlavního příběhu jsou tam nakousnutý i určitý sociální témata, ale klouže to strašně po povrchu a nijak to ten film nemění ani neposouvá. Ve většině jiných filmech jsou ta témata zpracovaná líp. Hlavní postava dostala strašně málo prostoru. Nejvíc jsem se o něm dozvěděl z promo textu distributora, což je asi špatně mám takovej pocit. Ostatní postavy jsou strašně transparentní, a mají danou roli až komiksově zjednodušeně. Retro zde nemá význam, je to jen takové pozlátko. Do hodnocení úplně vynechávám úlety jako třeba: sex s žabákem, který právě ukousl hlavu vaší milovaný kočičce. Ať hledám jak hledám, nenacházím nic co by stálo za lepší hodnocení.

  • 13.3.2018  19:00
  Hora (2017)
  **

  Bohužel nějak nechápu co chtěl autor tím dokumentem říct. Ukáže nám překrásný záběry horských masivů v zapadajícím slunci, aby v následujícím záběru ukázal 500 lidí stojících frontu na Everestu. Chce ukázat krásu hor, ale přitom ukáže (a obhajuje!) totální vyprázdněnost této kultury, způsobenou komercí a rozmazleností lidí, kteří potřebují čím dál větší zážitky a čím dál víc selfíček, aby je ten život na fejsbuku vůbec bavil.. Do toho vypravěč Dafoe mele neuvěřitelně vyprázdněný pseudo-spirituální moudra. Záběry Za 5, obsah odpad jak prase.

  • 12.3.2018  10:47
  Jiná země (2011)
  ****

  V každým druhým záběru je na nebi vidět ta druhá planeta, která se zničeho nic objevila na obloze. Je tak obrovská že přitahuje pohledy všech a pořád. Co nás však nejvíc v životě zajímá a je nejvíc tajemné, nemusí být daleko ve vesmíru, může to být paradoxně hrozně blízko, až tak blízko, že to je uvnitř nás. Díváme se na svět neustále z jednoho místa, zevnitř nás, je to hrozně omezující pohled, aniž si to pořádně uvědomujeme, pořád je tam ten filtr přes který se ven díváme. Jaký by to bylo dostat šanci podívat se na svět odjinud? Film nabízí tyto a podobné myšlenky, a určitě není pro milovníky klasických scifi filmů, kde se hlavně bojuje a střílí lejzrama. Já jsem však rád, že jsem Cahilla objevil. Je nový, mladý a do stojatých filmových vod přináší jisté osvěžení. I když hodně minimalistickou formou a hodně nezávislým pojetím filmu, které může dost lidí odradit. Hlavně pojídači popcornu budou hrdě dávat odpad. Já jsem se však od toho filmu nedokázal odtrhnout (možná i díky Brit Marling, které je popiči zatraceně zajímavou herečkou). Asi největší plus jsou reálné a dokonale propracované postavy, které ten příběh opravdu žijí, dále opravdu skvělé, procítěné dialogy. Až u tohohle filmu si člověk uvědomí, jak se ve většině ostatních filmů ty postavy vlastně spolu nebaví, jenom opakují něco co je napsané ve scénáři. Hodně citlivý film vyžadující citlivého diváka.

  • 11.3.2018  13:59
  La La Land (2016)
  ****

  Bohužel jsem nedávno viděl Výchozí Bod (2014) který tou romantickou linkou La La Land totálně přebije. V tomto ohledu mi to tedy připadalo trochu slabší. Ale jinak mě Laland hodně překvapil. Muzikály opravdu moc nemusím, ale tohle mě bavilo po všech stránkách. Vynikající hudba, vtipné scénky, úžasně nápaditě vymyšlené návaznosti těch muzikálových sekvencí, a naprosto skvělá závěrečná snová část, která je zobrazena divadelně-kulisově a zároveň artovo-kýčovitě. Je tam super ta viditelná nadsázka, ale zároveň to umí sklouznout do vážnosti. Třeba jako hned v té první scénce, v zácpě na dálnici. Všichni vylezou z aut a začnou zpívat, následuje estráda na celý dálnici a vám už to místama připadá jako za hranou cirkusovitosti a kýčovitosti, a najednou všichni zalezou zpátky za volant a čekají dál v tý zácpě. Ten kontrast muzikálové sekvence a reality je super způsob jak zobrazit nějakou fantazijní rovinu vyprávění. Nápady je to opravdu nabitý vrchovatě. Asi se na to někdy kouknu znovu, věřím že jsem si napoprvé ani všeho nevšimnul.

  • 6.3.2018  10:54

  No máme tu dalšího Churchila, ani ne měsíc po tom prvním. Tento má výrazně lepšího hlavního hrdinu, takže je jakoby lepší na první pohled. Ale z celkového pohledu má tento film úplně stejný neduhy jako ten první. Je to až zarážející, jakoby oba ty Churchilly natáčeli spolu. :Darkest Hour se až příliš často vrací do stejných míst scénáře (nemám rád). Dialogy také často netáhnou film do dalšího dějství. Všechny postavy jsou dané od začátku do konce. Jakmile nakoukáte jak Churchill chodí, mluví, jaký dělá gesta a mimiku ve tváři, začne vás zajímat co dalšího ve filmu je, na co se dál budu koukat? Bohužel jediné co tam trochu zbude ke sledování je vztah s králem, a dva nebo tři nejslavnější Churchillovy projevy nepříliš obratně napasovaný kamsi do děje. No pro toho, kdo je už někdy slyšel.. je to prostě dost málo. Ale kdo chce vidět živýho Churchilla, určitě na to koukněte - Oldman je Churchillovatější než sám Churchill.

  • 11.2.2018  20:43

  Velice zajímavý dokument s mnoha informacemi o hráčích nejlepší pětky všech dob, i o architektovi jejich herního stylu, Tarasovovi. Záběry z jejich souhry se nesmazatelně zapsaly do historie tohoto sportu jako ty nejikoničtější, a vzhledem k tomu, kam se vyvinul tento sport dnes, to tak ještě hodně dlouhou dobu zůstane. Jejich vnímání pohybu a prostoru, a kreativní řešení situací daleko předběhlo dobu, a to nejen v hokeji, ale dá se říct ve všech kolektivních sportech tehdejší doby. Potěšily mne osobní zpovědi jednotlivých hráčů. Mluvilo se nejen o hokeji, ale i o tom, jak se jednotlivá přátelství hráčů začaly rozpadat spolu s režimem, podle toho kdo se na jakou stranu postavil. Mluvilo se i o nepříjemných věcech, zejména jaký byl jejich vztah k Tichonovovi. Ten však odmítl v dokumentu vystupovat, jsou tedy použity jen jeho rozhovory z 80tých let. Smutný byl pohled na Krutova, který měsíc po natáčení dokumentu zemřel, ale bylo to na jeho psychickém stavu hodně vidět už při natáčení. Je to tedy vyčerpávající dokument o jedné z největších kapitol tohoto sportu, avšak nemůžu dát za 5. Jak se dokument dostane do období 1985 a postupného rozpadu SSSR, zaměřuje se více na politiku než na hokej, a to je škoda. Z těch 85 minut je minimálně 30 o politice. Příště místo těch 30 minut pusťte raději sestřih z kanadského poháru. Amen.

  • 11.2.2018  15:24

  Jak tohle zhodnotit, no párkrát jsem se rozřehtal smíchy, ale obávám se, že to co jsem viděl nemělo být směšné. Koukám do zajímavostí, a zaujala mne tam tato věc: "Postava pilota Poe Damerona (Oscar Isaac) je podle J. J. Abramse částečně i odkazem na jeho oblíbenou postavu Camerona Poea (Nicolas Cage) z filmu Con Air (1997)". Ano, takhle uhozený WTF jako je tato "zajímavost", jsou tyto ""nové"" "star wars".

  • 11.2.2018  10:57

  To nejdůležitější - nečekejte sci-fi. Ani vzdáleně se to nepřibližuje ke klasickému sci-fi jak ho všichni známe. Půlka filmu se sice odehrává v laborce, ale nezkoumají tam teleporty ani cestování v čase. Zkoumají celkem obyčejnou a běžnou věc - Oko. Působí to hodně realisticky, současně, prostě běžný vědecký výzkum s mikroskopama a formaldehydem vždy po ruce. Takže za mě klidně kategorie Science, bez toho Fiction. Druhá polovina filmu, která sklouzne k jakési náboženské/spirituální teorii také nemá se sci-fi nic společného, je to spíš Mysteriozní. Největší plus tohoto filmu je ale milostný trojuhelník. Už dlouho jsem neviděl tak dobře napsaný a zahraný role. Také obsazení herců do těch hlavních tří rolí je celkem zásadní věc, která filmu velice pomohla. Vyměnit jednoho z nich a už to podle mě nefunguje.. Další věc, která mě bavila - ve filmu je celkem dost záběrů, které působí jakoby náhodně, ale je vám celkem jasné, že se později ukáže jejich pravý význam. Takový styl vyprávění mi sedí. Závěr - čekal jsem sice sci-fi, které se až tak moc nekonalo.. ale dostal jsem super romantický film s mysteriozní transcendentální zápletkou :)

  • 9.2.2018  20:52
  Churchill (2017)
  ***

  Film, ve kterém daleko více vynikne velikost osobností Eisenhowera, Montgomeryho, Winstonovy ženy, jeho něco-jako-komorního s knírkem, dokonce i toho koktacího krále, i jeho sekretářky. Všichni působí daleko víc vyrovnaně, vyzrále, a uvědomující si vlastní role v životě. Nejsem si jistý, zda se jednalo o záměr Churchilla takto zobrazit. Ale je možné, že ho tak začali vnímat i lidé, jelikož první volby konající se bezprostředně po válce nevyhrál a klidil se do opozice.

  • 3.2.2018  17:34
  Milada (2017)
  ***

  Není to tak špatný, jaký to tady má hodnocení. Samozřejmě to není a ani nemá být tak doslovný, jako dokumentární film. Kdo se chce dozvědět víc a čekal celou dobu na celovečerní film, bude určitě zklamán. Je lepší být vybaven informacemi a hotovými názory předem. Pak si to koukání užijete.

  • 29.1.2018  20:10

  Škoda toho doslovnýho konce. Kdyby to šikovně zakončili jen v náznaku a nechali tam to tajemno, možná by se to jednou stalo kultovním filmem. I tak jsem potom nemohl usnout, a zjistil jsem, že čarodějnice je asi jediný strašidlo, kterýho se celkem upřímně bojím i v dospělém věku :D Jinak vynikající sonda do života osadníků v novém světě. Po stránce reálií a jazyka je film daleko lepší, než jaké má zde hodnocení. Asi to u nás ocení málokdo.

  • 27.1.2018  22:00

  Stejnej problém jako u Djanga. Třičtvrtě filmu naprosto skvělý, pak poslední kapitola průser, a naprosto zkaženej dojem z velice nadějnýho filmu. Škoda. On to snad dělá naschvál

  • 12.1.2018  21:54

  Je to absurdní divadlo, bohužel až příliš okatě hraný. Ale stejně, podle mě je docela těžký tohle celý koncepčně vymyslet a zrealizovat s nehercema. Klusák je genius, vytvořil si vlastní žánr. A nakonec.. je docela možný, že realita je ještě daleko horší.

  • 10.1.2018  23:06
  Josef Koudelka (TV film) (2016)
  *****

  Nerozlišuje dokumentární fotky a umělecké fotky, na světě jsou prostě pouze fotky. Ten člověk prožil půlku života na cestě, aniž by platil někomu nájem. Měl s sebou dvě košile, bundu a spal pod mostem ve spacáku. Celej rok fotil a v zimě 2 měsíce vyvolával u známého filmy, a tak přežil zimu. I když vydělal dost peněz na několik let života, z tohoto minimalistického stylu života nesešel. Neskutečný člověk, s naplněným životním posláním, nepatřící do tohoto světa. Úspěšný jako málokdo ve svém oboru. Chtěl bych ho potkat osobně. Dokumentu dávám za 5, protože mapuje Koudelkovu tvorbu průběžně od úplného začátku, a daří se mu podchytit a analyzovat významné období tvorby. Dále se Kisilovi podařilo z toho množství kamerového záznamu vypíchnout ty nejdůležitější Koudelkovy citace. Na tohle se určitě podívám ještě víckrát

  • 1.1.2018  22:33
  Wind River (2017)
  ***

  Silně nadhodnocený film, s velmi obyčejnou detektivní zápletkou. Asi v půlce filmu mi došlo, že ten případ vraždy není to hlavní na co mám koukat. Hlavní téma filmu je spíš drsné horské prostředí v pustině plné sněhu a větru, kde se jen těžko hledá důvod proč zítra ráno zase vstát a snažit se nějak žít. Z tohoto pohledu je to celkem povedené, ale čekal jsem daleko víc.

  • 26.12.2017  17:58
  Dunkerk (2017)
  ****

  Opravdu těžko hodnotitelný film. Sice mě Nolan potěšil, že se poslední dobou pouští do filmů, které mu sice jakoby nevynesou tolik peněz - protože to nejsou takový blocbusterový krávoviny typu Buttman a Pičátek - ale jedná se o kvalitní filmařinu. A tuto tvůrčí změnu potvrdil tímto filmem. To je určitě fajn. Nadruhou stranu, ve filmu není kromě dokonale natočených akčních scén nic, co by už nebylo stokrát líp natočeno v červené linii. Přijít s tímto filmem dvacet let po linii zkrátka není nic objevnýho, je to spíš takový hloupě vypadající WTF. Ale nakonec to beru tak, že to co chybělo v linii byly akční scény, to co nabízí Nolan jsou akční scény... viděno velice podobnou perspektivou, jsou tam i podobné náznaky poetiky. Vezměme oba filmy a berme je společně, jako související dílo. Dostaneme velice komplexní obraz války, který je alternativou k Ryanovi, Bratrstvu, Fury, Rambovi... Nakonec převládá kladné hodnocení, i když vracet se k tomuto filmu podle mě nemá cenu, není co objevovat. Linii jsem viděl minimálně 5x a nezapomenu jak revoluční film to v roce 98 byl.

  • 26.12.2017  17:35
  Pasažéři (2016)
  ****

  V konečným hodnocení je to spíš pubertální romanťárna, ale v průběhu filmu je nakousnuto dost námětů na kvalitní scifi, takže jsem se rozhodně nenudil. Nejedná se o moc originální film, všechno už tu v nějaké podobě bylo.. zajímavý je spíš ten mix komedie, romatiky a scifi. Opravdu mě to párkrát rozřehtalo, což se u tohoto typu filmů moc nestává. Zajímavější je určitě první půlka, kdy dochází k rozvíjení příběhu a postav, v druhé půlce se film změní na survival komedii a už to trochu drhne. No ani zde nebude chybět moje klasický zakončení recenze na scifi film.. jedná se o další film, který byl dokonale zparodován sedmdesáti díly červeného trpaslíka :D

  • 28.11.2017  09:50
  Proces H (TV seriál) (2009)
  *****

  Každý hodinový díl je o jednom celém dni procesu. Takže první den šla na řadu Horáková, a je o ní první díl. Proč dávám tomuto dokumentu za pět, je právě to, že po prvním dílu jde Milada stranou a sledujeme výstupy ostatních obžalovaných. Konečně mám možnost zjistit, kdo to byl Pecl, Kalandra, Zemínová, Hejda. Překvapilo mě, že některým dal soud možnost diskutovat a nějak prezentovat svoje názory, a s jinými sehrál scénky jako z filmu Kladivo na čarodějnice. Takový Buchal nebo Zemínová byli postaveni před hotovou věc, nikdo se jich neptal na názory, jen tam odříkali svoje role, "Ano, poníženě děkuju", a neměli možnost nijak se k situaci vyjádřit. Takový Buchal ani neměl inteligenční kapacitu na nějakou hlubší diskuzi, působí jako poloviční idiot (bývalý SNbák) a na mě působil nejvíc jako vybraná oběť, která uvěřila nasazenému provokatérovi a skutečně se začal doma ozbrojovat (měl asi dvě pušky na státní převrat). Zatímco s vůdci/zakladateli skupiny se soud občas pustil do ideologické diskuze a ptali se jich na jejich postoje k celé věci, což mě dost překvapilo, protože to byl od soudců velký risk. Některými dotazy si prokurátoři vyloženě říkali o ztrapnění, takový Kalousek ten kdyby se tam chytil řeči, tak v ten moment soud skončil a všichni by byli propuštěni... no doba byla jiná a na některé dotazy týkající se celospolečenských problémů (typu milion nezaměstnaných za první republiky..) ani nešlo v krátkosti a rozumně odpovědět. Zajímavé je, jakou soud používal terminologii, aby zveličoval provinění obžalovaných, např. častý termín co tam je slyšet je "Ilegální schůzka". Dneska to působí směšné, ale tehdy si společnost na začátku studené války, rozdělená na západní a východní svět, potřebovala stanovit pravidla, které aktivity v zahraničí jsou legální a které už nikoliv, a podobné definování probíhalo i v USA (McCarthismus- tisíce zatčených, uvězněných, a dokonce i dva tresty smrti - jedna byla taky žena, takže to samé co se dělo u nás). Horáková nebyla jediná kdo se snažil obhajovat (nezalekli se Nestával, Hejda, a hlavně Kalandra) a nebyla ani ta, která měla nejtvrdší oponenturu bez možnosti vyjádření se (jako např. Buchal a Zemínová). Ti, kteří zatvrzele opakovali svůj negativní postoj vůči novému režimu (Kalandra, Horáková), neměli šanci. Naopak, pokud si obžalovaný uvědomil "chybu"a dostatečně si namazal máslo na hlavu, mohl se z toho nějak vysekat a dostat nižší trest. Zajímavý je pátý díl, který představuje pouze prokurátory a soudce. To jsou tváře, které v procesu reprezentují režim, hlas lidu, přesto mnozí z nich skončí za pár let ve vězení (Vieska), nebo dokonce na oprátce (Slánský). Hořký je osud svědků, kteří nadšeně obhajují režim a mluví protizápadně. Do pár let někteří z nich za odměnu také skončí na oprátce (osmý díl). Doporučuji všem, kdo chtějí získat celistvější náhled na proces a taky na tehdejší poválečnou situaci a nálady ve společnosti.

  • 11.11.2017  13:43

  Příliš prázdná úvodní dvacetiminutovka. Originální nápad ani jeden. Odhalení z mobilů položených na stole přicházejí až moc často a hlavně se jedná o zásadní životní odhalení, takže to působí často až absurdně směšně. Když znova někomu pípne mobil, už se dopředu chytáte za hlavu jaký další zásadní odhalení přijde teď. To vše namačkáno do jedné dvouhodinově večeře. Já si u toho říkal, že mám štěstí, že takový dvě smsky po sobě nedostanu ani několik let... Ale ten konec se dost povedl a dá se říct, že se vyplatí kvůli němu dokoukat. Je v něm určité ponaučení. Neznat tajemství vašeho partnera je vpodstatě.. velice pohodlné a spokojené žití. Což zase není nic tak objevného D:

  • 5.11.2017  19:20

  Čekal jsem sugestivní audiovizuální porno z budoucnosti a to jsem taky dostal. Po stránce logiky příběhu bych tolik nepátral, protože mám pocit, že čím víc se v tom budu hrabat, tím víc to bude drhnout. Ale u filmu tohoto typu je nějaký logický příběh asi to poslední co bych řešil. "Podstatný jsou pocity a na to ostatní ty se vyser, Ivánku." Navázání na původní BR se povedlo na 200% ! A tenhle kult tady v moderním podání opravdu chyběl.

  • 23.10.2017  14:56
  Cesta (2009)
  ****

  Myslim, že ten slovenský název Apokalypsa: Cesta smrti je daleko trefnější. Putování hrdinů opravdu v lecčems připomíná slavný film od Coppoly, a Cesta smrti taky dost přesně vystihuje, čeho ti hrdinové na své cestě asi tak najdou nejvíce. Tento film mám v hledáčku už několik let a tak jsem rád, že naše Cesty byly nakonec spojeny. Pokud máte děti, nejde na tento film koukat nezúčastněně. Pokud se snad rozhodnete utěšit, že venku žádná apokalypsa není, stejně se na to nedá koukat nezúčastněně, jelikož do vás bude tepat ten pocit zodpovědností jaký za své děti máte, a za všechny ty příkoří, který se jim dějou, a vy máte povinnost jim každý den zabraňovat. A pak si uvědomíte, že venku Apokalypsa vlastně je, jenom ji berete normálně, protože je to každý den a tak už je to normální. Je to opravdu povedený film, kterému snad škodí jediná věc k pětihvězdičkovému hodnocení, a to že je místy až příliš komorní a tematicky zaměřený jen na každodenní přežívání, což je po dvou hodinách trochu nuda. Ale dají se tam najít i další věci, například jak jdou na jih a myslí si, že tam bude něco jinýho. Celá řada lidí se takhle každej den upíná k něčemu, co je snad vysvobodí, ale ono to tam nakonci prostě není. A to mužou být jak uplný chudáci bezdomovci, tak i nejbohatší lidi na světě, to je uplně jedno, každý se upíná k něčemu jinýmu, co tam nakonec není... velký plus tohoto filmu tedy je, že tam nakonci nebyla nějaká moderní loď s lidma, který je vezmou na palubu, jako to tušim bylo v Potomcích lidí. Pokud máte chuť na komorní apokalyptický depresivní film o pár dobrých hercích, je to fakt pecka.

  • 23.10.2017  14:34

  Mě strašně nebavilo úvodních 20-30 minut, takže jsem od toho několikrát odešel, že se jdu věnovat něčemu jinýmu, ale potom se tam začaly objevovat docela zajímavý a hlavně reálně zobrazený životní trable toho pakistánce, kterej mi byl ale od začátku krajně nesympatickej. Vyloučení z rodiny, ztráta přítelkyně. Ten člověk byl v cizí zemi a najednou neměl vůbec nic. Takže pak jsem se na to nakonec dokoukal, ale za ten strašnej úvod nemužu dát víc než 3.

  • 21.10.2017  21:49

  U scénky s lenochody jsem brečel smíchy jako už dlouho ne. Skeč jako vystřihnutej z Monty Pythonů, snad jen s tím rozdílem, že reální herci by tohle nemohli tak dokonale pomalu zahrát. Ale celý to bylo trochu slabší než jsem čekal. Pro dospělýho je to moc jednoduchej příběh s nijak překvapivým padouch twistem na konci, a pro děti je to příliš vážný, thrillerový a hlavně dlouhý.

  • 4.9.2017  18:28
  Kajínek (2010)
  ***

  Ta kamera je příšerná. Brabec klesnul tam, kam už to snad ani nešlo. Lavroněnko sice hrál dobře, ale zahrál uplně jinýho člověka. Těšil jsem se na sviňáka prospěcháře, s prasečíma očkama, co se dá do řeči s každým bachařem a hned se s ním skámoší. Tohle je až příliš uvědomělej a zásadovej týpek. Což je prostě špatně. O celým vyznění filmu se nemá cenu bavit. Je to fikce a chce být kontroverzní. Ale to se nedá uplně vyčítat jako chyba

  • 24.7.2017  23:30

  Asi do půlky docela dobrý, ale pak začne film honit moc zajíců najednou a začne to díky častým skokům vypadat spíš jako soubor reklam, takových několikasekundových štěků, a každý vyzní do prázdna. Po skončení jsem fakt marně přemejšlel o čem to vlastně chtělo být. V tom filmu se zkratkovitě objeví prakticky všechno co jste v souvislosti s LA kdy syšeli nebo četli nebo viděli na ytb. Je to škoda, protože takhle dobrých a podobných herců pro ztvárnění LA moc nebude.. Nevyužitá šance podat ucelený obraz o jednom z největších pádů legendy. Asi se měli vykašlat na tu ´úvodní hodinu, páč stejně všichni vědí že měl nejdřív rakovinu, že vyhrál 7x TdF, a měli se věnovat už jen tomu pádu. Ale pořádně

  • 11.7.2017  09:41

  Na první pohled jakoby si Sorentino vybral až příliš témat k rozpracování (jako ve Velké nádheře). Hlavní postava mi po většinu filmu připadala jako až příliš okatá parodie na Ozzyho Osbourna a tak mu budu po zbytek recenze říkat zkráceně Ozzy, mimochodem krásně zahraná role od Seana ale nemyslím si že je vůbec těžké takovýho člověka zahrát (Oscar ne). Když se pak film změní v road movie, kdekdo se asi ptá co je sakra zajímavýho na Ozzym hledajícího velitele z nacistického tábora, protože to je fakt uplně nesmyslná kombinace. Ale to by nebyl Sorentino, aby vás nedostal několika velice pěkně provedenými propojeními oněch zdánlivě nesourodých témat. Mě třeba přesvědčila scéna, když Ozzy nakonci strčí foťák tomu nacistovi přímo do ksichtu a vyfotí si ho dokonce s bleskem.. (zvuk blesku jakoby byl výstřel z pistole) to přesně zažíval on, když si ho fotili fanoušci v dobách jeho největší slávy, nakonec to je i jedna z úvodních scén filmu. Takový propojení hlavního záporáka s hlavní postavou, to umí jen Sorentino. Kdo je větší darebák, ten nacista co ponižoval vězně v Osvětimi ale pravděpodobně nikoho z nich nezabil, nebo Ozzy, kvuli kterýmu se zabilo pár puberťáků v depresi. Ikdyž jsem uvažoval i o třech hvězdách, nakonec je to docela podnětný film s mnoha tématy/náznaky k přemýšlení.

  • 3.7.2017  10:40

  Vpodstatě je tohle filmový praotec všech těch Slavností sněženek, Hoří má panenek, Homo-homolků, dokonce bych řekl i Sluncí, sen a jahod případně facek. Taková ta vesnická odlehčenost, kterou lze najít pouze v našich končinách. Ale přesto tomu něco chybí. Možná zajímavější příběh, vypointovanější scénky, větší zacílení na typicky české vlasnosti a stereotypy, určitě tam chyběla tombola, a taky by pomohla nějaká ta katarze postav :) Nevím co by tomu pomohlo, působí to nedodělaně, nepropracovaně, začátečnicky. Ale ta atmosféra tam prostě je, krásná. Totálně prcatelná Křesadlová, taky krásná. Bez ní bych na to fakt nedokoukal.

  • 29.6.2017  20:16

  Jako malej jsem měl na ohraný videokazetě původní animovaný film, takže jsem si dost zavzpomínal na rok 1988. Jako fakt pěkný animace, Avatar může jít tak trochu dopíči :) CGI masakr. Hodně realistický a přitom pořád pohádkový. Vynikající hra se světlem v džungli. Vlastně nevím proč nedám za pět.

  • 29.6.2017  13:18
  Lajna - Únos (E01) (epizoda) (2017)
  **

  Polovina scének na hranici trapnosti. Kdyby dali do pozadí umělý smích, tak by to možná bylo legračnější. Ale je možný, že se to ještě zvedne, určitý náznaky tam byly. Druhej díl patrně zkusim.

  • 6.6.2017  19:01
  Zakladatel (2016)
  ****

  Je to velice dobrej a zajímavej film, dalo by se říct na pět hvězd, protože nemá žádnou vadu. Ale na tomhle prostě není co zkazit, a ani co ... točit. Prostě by to podle toho scénáře natočil uplně stejně Troška, Ridley Scott, Forman i Bay. Je to blbý tomu vyčítat neoriginalitu, ale je to fakt jediný mínus, který mě napadá a jedinej důvod proč se to nezařadí mezi top filmy poslední doby. Jinak fakt supr příběh, doporučuji všem příznivcům i odpůrcům McDonalda. Srovnatelné s filmem Vlk z Wallstrýtu. Keaton je vážně skvělej, už dlouho jsem neviděl herce, kterej by tak jemnýma změnama ve tváři dokázal hrát různý pocity postavy. Fakt si to dával neskutečně, i ty delší náročnější scénky.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace