cunicekb

cunicekb

okres Kladno
umělecky založený a vyšinutý zdravotník

3 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Bigbít (TV seriál) (1998)

  Dokonalé, víc netřeba říci!

 • poster

  Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

  Naprosto úžasný seriál u kterého se tají dech, mrazí v zádech. Když jsem ho kdysi viděla poprvé, spalda mi brada. Umělecký koncert po všech stránkách. Krutá reálná pravda a minulost vhání slzy do očí!!

 • poster

  Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál) (1967)

  Zkrátka Božíííííí!!!!

 • poster

  Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

  Mrazivé, krutě realistické, syrové, historicky podložené, inspirující, naučné, poučné, dech beroucí, šokující, dekadentní. Neznám takové množství výstižných přídavných jmen, aby dostatečně vystihovala seriál v celé jeho kráse. Podle hodnocení usuzuju, že i laici v něm našli zalíbení - dovedete si představit, co je to za orgasmus pro nás zdravotníky? :)

 • poster

  Zavolejte porodní sestřičky (TV seriál) (2012)

  Hodnotím komentářem, který jsem psala i pro seriál Knick: Doktoři bez hranic - prostě miluju opravdové seriály podepřené historií, pravdou, vývojem, lidstvím a medicínou: Mrazivé, krutě realistické, syrové, historicky podložené, inspirující, naučné, poučné, dech beroucí. Neznám takové množství výstižných přídavných jmen, aby dostatečně vystihovala seriál v celé jeho kráse. Podle hodnocení usuzuju, že i laici v něm našli zalíbení - dovedete si představit, co je to za orgasmus pro nás zdravotníky? :)

 • poster

  Sanitka (TV seriál) (1984)

  Velmi se omlouvám, ale nechápu, jak seriál může někomu připadat nezajímavý. Je to velmi těžký seriál, plný psychologických rozhovorů a scén zabývajících se životem a smrtí, lidskou podstatou a bytím. Seriál není zkrátka jen seriálem. Při sledování na člověka padá veškerá tíha lidského jedince. Nekompromisně úžasný skvost!

 • poster

  Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

  Výborně zpracované, výborně natočené, výborně zahrané, bezkonkureční hudba - jeden velký umělecký koncert u kterého se hrnou slzy do očí!

 • poster

  Panství Downton (TV seriál) (2010)

  Velmi povedený seriál, jak postavy, jejich myšlení, společnost, doba, intriky a vše co se vůbec dá vyjmenovat, naprosto skvěle zpracované. Musím se přiznat, že chvílemi mi seriál připomíná tvorbu Jane Austenové. Člověka hodně pohltí.

 • poster

  Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

  Myslím, že tento seriál se velmi povedl. Mrazivé vyobrazení vyrovnávání se se smrtí samotného (ne)mrtvého je perfektně propracované, až člověka napadá, neděje-li se třeba něco podobného doopravdy...Vše z pohledu mladé holky, která nenápadně nabádá dívejte se kolem sebe važte si života nebo umřete a je po....Seriál je zpracován tragikomicky, což je jeho velké plus - podobné téma totiž jiným stylem ani zpracovat nelze. A samozřejmě výborný šéf smrtonošů Mandy Patinkin...

 • poster

  Pán času (TV seriál) (2005)

  Nemám příznačných slov, jež by mohla dokonale vystihnout, co ve mě Doctor Who vyvolává. Nemá asi smysl znovu opakovat známá fakta, jak je seriál jedinečný, originální, britsky britský, dech beroucí, fenomenální, samozřejmě nadčasový a kultovní. Občas bývám v šoku, jak jsou některé díly kruté. Stylem fantasy jsou vyobrazeny všechny lidské bolesti a trampoty. Občas mě překvapí jakási nevyrovnanost dílů - někdy mám pocit, že záškodníci jsou vytvořeny dětmi páté třídy základní školy a jindy mi přijde, jak je to hezky "natrikovavné". A co se mi nejvíc líbí je holý fakt a pravdivý zákon, že Wibbly Wobbly Timey Wimey!

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace