space weaver

space weaver

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.10.2017  22:12
    The Letter (2012)

Film vyloženě pro artové nadšence. Z mého pohledu to bylo dostatečně "divné". Winona skvělá, James jakbysmet!

• 23.10.2017  18:05

Slušná "ženská" psychojízda, která je místy halucinogenní. Elisabeth Moss hraje skvěle. Je to takový horor duše a to poměrně náročný.Ženská psychika a jejích milión komnat nejsou úplně můj šálek kávy, ale film je řemeslně povedený a hlavně má atmosféru.... i když dost nepříjemnou.

• 23.10.2017  17:59
    Always Shine (2016)

Ano, musím souhlasit, že je film tématem velmi podobný Queen of Earth, avšak tady mi něco chybělo. Ty dvě byly extrémně nesympatické a tak jsem to dokoukal jen ze zvědavosti, jak si s tím režisér poradí a ono mě to nechalo naprosto chladným. Dalo by se říct, že naprosto zbytečný film 35%

• 22.10.2017  17:44
    Realita (2014)

Realita podle Quentina Dupieuxe mě vtáhla okamžitě. Nic jsem si o filmu nezjišťoval a v tomto případě to byl chytrý krok. Jedná se o další "divnofilm" kdy po skončení jsem uznale kroutil hlavou nad nevšedně originálním námětem. Skvělé! Hawk!

• 22.10.2017  17:39
    The Sound (2017)

Dlouhé, nudné, táhlé nic, které nezachránila ani Rose McGowan v příšerné paruce 15%

• 22.10.2017  17:38

Vykradených několik filmů v jednom. Nepovedená atmosféra a nevhodné obsazení. Film jsem přetrpěl. Vážně! Koukněte raděk´ji na Stigmata z r. 1999, toto se může promítat ve 3 ráno na Barrandově..... 15%

• 22.10.2017  17:25
    matka! (2017)

Čerstvě po zhlédnutí, včera večer v kině Hvězda v UH, jsem hodnotit nemohl a nechtěl, protože tok myšlenek a pochopení všech symbolů pár hodin zabralo. Následuje SPOILER!!! Ona představovala matku Zemi, on představoval lidstvo. To co načrtl skvělý film "High Rise" se v "Matce!" zažírá do morku kostí. Ona nám stále dopřává svou lásku, pohodlí, nabízí nám své dary a slouží nám jak nejlépe může. On (tedy my lidstvo) sobecky berem víc než je nám nabízeno a bez povděku devastujeme a podlehlí davové psychóze jdem přes mrtvoly. Ty největší dary (dítě), které nás mohou posouvat dál, krademe, prodáváme, zabíjíme. A abychom se ze všeho pohodlně vykoupili a "legálně" sami sebe zprostili viny, chodíme si vrámci víry pro odpuštění. Ale copak je možné všechny tyto činy odpustit? Beze snahy se poučit a posunout se dál? "Matka!" přestože jsou zde prvky hororu, mysteriózna a fantasy, je vlastně jeden z nejrealističtějších filmů, který jsem viděl (doporučuju také již zmíněný "High Rise") a výkon Jennifer Lawrence byl obdivuhodný. Omlouvám se za popisný spoiler, ale po přečtení některých komentářů, jsem měl potřebu tento odvážný a inspirativní film obhájit. Právě kvůli té vypovídající hodnotě dám 100% a přeju všem, aby se za své činy nemueli stydět.

• 15.10.2017  15:25

Pohádka pro dospělé, která v sobě zahrnuje mnoho žánrů. Skvělý příběh v kulisách nacismu, pohledem malé Ofélie, která si vytvořila vlastní fantaskní svět, ve kterém se vydala na obtížnou cestu. Už úvodní cesta lesem, kde se mihla víla, navnadila. A od vstupu do tajemného labyrintu, kde se zjevil Faun, jsem zapoměl na vše a užíval jsem si tuto smutnou nádheru.

• 15.10.2017  15:19

Purpurový vrch pro mě nezachránil ani kino zážitek. Nelogické chování Edith (Wasikowska), úsměvné až směšné digi efekty a "ženský masakr" nejsou nic pro mě. Méně někdy znamená více. Tento film šel opačnou cestou a příliš se nepovedlo zachytit ani atmosféru, ani sympatie. Po shlédnutí, rychle zapomenuto.

• 13.10.2017  23:58

Příjemný, krátký, neobvyklý příběh, který je mile zahraný a má milou "podzimní" atmosféru.

• 13.10.2017  18:10
    Pan Nikdo (2009)

Mr. Nobody patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Ten pocit, když jsem vycházel z kina Hvězda v Uherském Hradišti, kde jsem ho viděl na LFŠ v předpremiéře, nikdy nezapomenu. Cítil jsem se jako kdybych vypil elixír života. O čemže Pan Nikdo je? Představte si, co by se stalo, kdybyste měli možnost se v důležitých životních momentech rozhodnout více způsoby a všechny ty rozhodnutí byste mohli prožít. Ovšem film jde mnohem dál, po prvních dobrých, či špatných rozhodnutích následují další a příběh se rozvíjí víc a víc. Scénář, námět, režie, nesmírně těžká látka natočená fantasticky. Mr. Nobody je krásný film a ve své podstatě, pokud mu dáte šanci do vás proniknout, reflektuje vás. 100%

• 13.10.2017  18:00
    Lana Del Rey - Love (hudební videoklip) (2017)

Love - kýčovitě krásný videoklip

• 13.10.2017  17:57
    Zmizelá (2014)

V případě Zmizelé jdu proti většinovému proudu. Ben Afflack prakticky nehrál. Jakoby mu řekli, aby se 2 a 1/2 hodiny choval jako idiot a on na to kývl. Rosamunde sice hraje extratřídu a její postava patří mezi ty nejodpornější ženské charaktery, ale sama ten film z bláta nevytáhla. Neskutečně jsem se u Zmizelé nudil a nemohl věřit vlastním očím nad chováním Nicka (Affleck). Konec tomu všemu nasadil korunu. Knihu jsem nečetl a rozhodně ani nebudu.

• 13.10.2017  17:44
    Une Promesse (2013)

Tohle bylo vlastně zábavně špatné. Scény, ve kterých se objevila vysmátá Rebecca Hall byly vyloženě směšné. Ne, že by to bylo odehráno špatně, to vůbec, ale scénář a nejspíš nezvládnutá režie,dělají z Une Promisse nechtěnou komedii. Jak jsem se v komentářích dočetl, v kině to byla veliká sranda. Proto bych do tagu přidal "komedie" Nicméně jsem to celé stejně nedokoukal.

• 13.10.2017  15:15
    The Presence (2010)

No tak hororové na tomto filmu bylo vše, kromě žánru. Otřesné výkony v čele s Mirou Sorvino. Směšné dialogy, nulové napětí a ani náznak nějaké atmosféry.

• 13.10.2017  15:13

Hororová komedie absolutně bez vtipu.

• 11.10.2017  16:50
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Byl jsem ještě poměrně malý, když česká televize začala vysílat městečko Twin Peaks a tehdy mě k obrazovce přivolala úvodní znělka TP, postupně jsem naprosto podlehl vyšetřování záhadné smrti Laury Palmer. Za sebe můžu říct, že víc mysteriózní seriál jsem od té doby neviděl. Po 25 letech přišel David Lynch s třetí řadou "Return" a tím povýšil toto dílo na naprosto nevídanou a odvážnou, mnohdy neuchopitelnou záležitost. Twin Peaks a Twin Peaks Return jsou klenotem v hromadě televizní suti. 100%

• 11.10.2017  15:53

Naprosto skvělé drama o závislostech, kde excelují Jared Leto, Jennifer Connelly a hlavně Ellen Burstyn v roli matky závislé na prášcích na hubnutí. Jejím snem je obléct si znovu červené šaty a zúčastnit se pořadu, který pravidelně sleduje. Stav do terého se postupně dostane už ani nelze nazývat Requiem.... Perfektní film, který byste rozhodně měli vidět se zvukem řádně hlasitým, protože hudby se zde ujal mistr Clint Mansell a řízné tahy smyčců v podání Cronos Quartetu, spolu s výborným střihem dělají z Requiem za sen nezapomenutelný zážitek.

• 10.10.2017  22:32

Tak tohle byl meditativní fetišistický úlet. Amira Casar za odvahu přidala hvězdu.

• 10.10.2017  22:29

Bohužel se mi nepodařilo vidět film celý, pouze 40 minut, ale i Rakousko občas dokáže překvapit svébytnou tvorbou. Bizarní příběh o úspěšné a morálně pokřivené ledové Hanny von Stewitz, kterou exkluzivně vystřihla Amira Casar, odkrývá vnitřní svět plný chtíče, sexu, posedlosti, prázdnoty, pomsty.

• 10.10.2017  22:23

Feel good movie, který jako jeden z posledních zachytil krásu Lary Flynn Boyle. Spousta by našla nějaké výtky k tomuto snímku, ale pokud mě baví film po celou stopáž a ještě se u něj usmívám a po skončení mám chuť něco změnit k lepšímu, nemůžu jinak než dát 5* Ideální do sychravého podzimu.

• 10.10.2017  22:18

Ano, možná naivní ale drásající válečné drama, které pohodově začíná a rozjede se v beznadějné doufání. Líbila se mi role Very Farmigy - nenápadná, ale přesvědčivá. Prostě tady se to hodně povedlo, ke konci jsem slyšel napětím vlastní dech. 90%

• 10.10.2017  22:13

Nějak mě při sledování pořád nabíhalo porovnání s filmem "Chlapec v pruhovaném pyžamu", který mě dostal do kolen. Tady je vidna evropská produkce a je tomu dobře. 73%

• 10.10.2017  22:10

Blade runner 2049 se mi hodnotí dost těžko. Ty přepálené, necelé 3 hodiny sice uběhly v megalomanské obraznosti jakéhosi post apo světa, spolu s geniální zvukovou symbiózou, ale prázdnota slabšího děje mě zneklidňovala s blížícím se koncem. To mě Denis Vileneuve poprvé zaskočil. Jsem od něj zvyklý, na příběhové opusy (Požáry, Enemy, Arrival) ale tady to vlastně bylo o klasicky "divné" poloze Ryana Goslinga, kterého beru, ale už má těch podivínů ve své filmografii nějak moc. Byl jsem hodně zvědavý na Jareda Leta, ale ten měl minimum prostoru k hraní. Jeho postava byla dosti plochá a nevýrazná, což je obzvláště škoda, protože Jared se obvykle s rolí skvěle sehraje viz (Mr. Nobody, Klub poslední naděje....) Co dodat. Pokud vidět, tak rozhodně na plátně. Doma ten zážitek bude poloviční. Právě díky Kinu dám 4* ale tak tak 71%

• 5.10.2017  22:49

Režie Thomas Jane? Říkám si, to musím vidět. Působilo to na mě, jakoby si Thomas chtěl splnit sen a natočit pro někoho kýčovitý, možná nudný, mysteriózní thriller. Pro mě však poutavý a zábavný. To jak se přběh vyvinul, mě nepřekvapilo, ale hlavně mě to vůbec nevadilo. Fakt mě Temná krajina bavila a bavili mě i Thomas Jane s Lauren German ..... 70%

• 5.10.2017  22:37

I mě přijde, že tak nízké hodnocení je nepatřičné. Víc než horor jde o psychologické drama okořeněné mysterióznem. 65%

• 5.10.2017  22:18

Tak jak je po třetí části vidno, tvůrci si našli záminku k tomu, aby se ve světě Domu snů mohlo odehrávat naprosto cokoli. Bylo dostatečně ukázáno o co jde a přestože oproti první serii, která byla více "zralá", je nová řada spíš "teen", má nový příběh co nabídnout a možná i překvapit. No uvidím dál..... slabší 4*

• 4.10.2017  20:43
    Gerry (2002)

Žánr "Vyprázdněná narace" nemá zrovna spoustu filmů k porovnání. Nicméně po, pro mě ohyzdných dvacetidevíti palmách "Twentynine palms" je Gerry na opačném pólu zájmu. Příběh dvou kamarádů jdoucích do nitra pouště mě ihned zaujal a těch 103 minut jsem až meditativně sledoval jejich (bez)významnou pouť k překvapivému cíli. Tyhle filmy jsou úplně mimo mainstreem a rozhodně pro diváky, kteří touží vidět jiné, či nové druhy tvůrčích procesů stavby filmu. Proto se i těžko hodnotí. Dávám 80%

• 4.10.2017  20:37
    Trash Fire (2016)

Trash Fire je skvěle zábavná hororová lahůdka o jedné netradiční rodině. Babička byla místy Ďábelská. Zatím pro mě nejlepší Batesův film.

• 3.10.2017  17:39

Tady trochu nadhodnocuju, když dávám 5*, ale Samovi Gabarskému se povedlo mě dostat úplně jinam, mimo realitu. Malý, nenápadný a opět atmosférou silný, evropský film, který vypráví příběh muže, který cestuje špatným vlakem a vystoupí na povědomém místě, kde se vrátí zpátky do dětství. Vzdálená čtvrť si mě zcela podmanila, takže vlastně nenadhodnocuju - 92%

<< předchozí 1 2 3 4