spageta

okres Jablonec nad Nisou
studentka

<< předchozí 1 2
    • 10.10.2018  21:11

Naprostá pecka!!! Za mě zatím nejlepší Marvelovka! Kombinace superhrdinů celého universa. V reálném čase můžete porovnat všechny postavy vzájemně, jejich humor, schopnosti, sympatie a atmosféru. Je to jako degustace vín – když jednotlivé druhy hodnotíte s odstupem (jako jednotlivé superhrdiny ve „svých“ filmech), není to stejné, jako když v jeden večer otevřete deset flašek, které porovnáváte současně. Strážci galaxie to dost zvedli, svým humorem vždy odlehčí atmosféru a dodají tomu šťávu. Iron man se skvěle doplňuje s dr. Strangem a Spidermanem. Vtažení do děje od začátku do konce. A ten závěr... už aby bylo pokračování!

• 11.9.2018  08:47
    Iron Man 3 (2013)

Iron Man nebo Ironic Man? Asi víc, než akční scény, si tu vychutnávám jeho sarkastický humor a ironické poznámky. Nejvíc to dle mého rozbalil asi v Avengerech, kde si bere na paškál kapitána Ameriku, který oproti němu vychází jako úplný suchar. Ale ten protiklad tam vykreslují moc pěkně. Jinak je to samozřejmě klasika, nadupané akcí a skvělými efekty.

• 11.9.2018  08:43

To byla jízda! Dojemný začátek vás nenechá smutnit dlouho, brzy se to rozjede v dobrodružnou, akční jízdu. Marvel tak trochu paroduje sám sebe, za což patří velký dík, vtipnými hláškami a situacemi ("obyčejné" situace zabalené do komiksového světa jsme mohli vidět už v Avengerech) je to nadupané od začátku do konce. Ačkoliv místy mi to připadá malinko těžkopádné, z hodnocení to nic neubírá, neboť zde hodnotím kromě humoru také originalitu prostředí. Kdyby tam nebyl sběratel, ani bych neřekla, že to patří do Marvelova universa.

• 15.4.2018  21:59
    Trojí život (TV film) (2018)

Mám ráda absurdní humor, ale musí být trochu inteligentní. Rádoby styl americké crazy komedie, jenže těm jde toto téma lépe. Také asi proto, že od nich moc neočekávám. Můj šálek abusrdna, humoru, komedie.... zkrátka filmu tohle opravdu nebyl.

• 8.3.2018  07:42

Italské drama s prvky komedie byl skvělý počin. Přitom jde o velice jednoduchou zápletku, která se rozjede v horskou dráhu zvratů a emocí. Není to však nic nečekaného, přihlédneme-li k italské nátuře. V jednoduchosti je krása, přidejte k tomu italský šarm a šmrnc (tolik nepodobný banálním americkým komediím), překvapivý závěr, a vyjde z toho skvělá podívaná.

• 6.3.2018  22:30
    Hora (2017)

Od tohoto filmu jsem dostala přesně to, co jsem si představovala. Záběry hor z takových úhlů, jak se vám v životě nepodaří vidět v reálu. V kině požitek veliký díky pocitu, že jste skutečně na vrcholku té hory, máte vítr ve vlasech a pod vámi je kilometrový sráz. Dokument zachycuje splynutí člověka s přírodou prokládaný mluveným slovem vypravěče a Vivaldiho Four seasons. Záběry nádherné a dokonalé, komentář místy vystihující, místy nic neříkající.. v celkovém kontextu mě film nadchl.

• 21.2.2018  09:58

I přes poměrně vysoké hodnocení jsem nebyla schopná film dokoukat. Komedie postavená na vulgarismech a plná tisíckrát omýlaných klišé... rozhodla jsem se svým drahoceným časem neplýtvat na ptákoviny (zde to myslím doslova). Chápu, že se to lidem může líbit, můj šálek kávy to tedy nebyl.

• 19.2.2018  13:13

Velmi originálně zpracovaný životopis Vincenta van Gogha. Ani na chviličku jsem nedokázala odtrhnout oči od plátna, vizuální zpracování mě úplně nadchlo. Příběh podle skutečnosti, popisuje poslední dny Vincentova života, a retrospektivně nás vrací k důležitým událostem. Hvězdičku strhávám za poněkud rozvleklé dialogy.

• 7.2.2018  13:13
    Maxinožka (2017)

Nelíbilo se mi to, protože mi už neteče mléko po bradě. I tak si podle mě děti zaslouží něco originálnějšího a důvtipnějšího. Jedna hvězdička za dobrý nápad a pěknou animaci, dalo se z toho vyždímat daleko, daleko víc.

• 2.2.2018  10:51

Velice podařená rodinná podívaná. Trochu mě to vrátilo do dětských let, kdy jsem doslova hltala jedničku. Toto pokračování je ale stejně dobré, ne-li lepší. Jistě, od začátku přesně víte, jak to skončí, je tam spoustu nereálných věcí, ale... snese se to, a jako rodinný film ideální. Líbila se mi svižnost, dobrodružnost, prostředí a hlavně vtipnost filmu, kdy dětští hrdinové v tělech dospělých opravdu perlili (zejména Bethany a charismatický The Rock... na to budu dlouho vzpomínat :-D )

• 18.1.2018  14:56
    Coco (2017)

Málo platné, animované filmy od Pixaru mají velmi vysokou úroveň. Snímek Coco opět velmi originální co do zpracování a prostředí. Máte zde možnost podívat se z druhé strany na to, jak se v Mexiku slaví Día de Muertos (dušičky), do toho je zasazen příběh mexického chlapce se svojí láskou k muzice a rodinným hodnotám, a celé je to protkané úžasnými písničkami. Pravda, scénář je lehce předvídatelný, nicméně zde najdete i napětí, zajímavé zvraty, humor a na závěr emoce. Pixar prostě válí!

• 18.12.2017  17:57

Slabší 4 hvězdičky. Příběh typicky hollywoodský, žádná velká originalita. Líbil se mi celkový spád filmu, který začal napínavou scénou a tempo si držel až do konce. Nejkrásnější na tom byla příroda a ty nádherné scenerie hor, lesů, sněhu... To jsem si užívala asi nejvíc. Love story hrdinů byla slabší, konec to zazdil. Myslím si, že tento snímek měl na víc, našlápnuto měl pěkně.

• 27.9.2017  21:30

Bohužel, neznám knížku, nedocházely mi tedy některé souvislosti a místy jsem se v ději ztrácela. Suchý britský humor mám ráda, v tomto směru se mi to líbilo. Bylo to hezky ulítlé, trošku mi to připomínalo Paniku v městečku, i když to fakt nemůžu srovnávat :-D. No a Martin Freeman je můj oblíbenec, takže film pro mě pozvedl o stupeň výš.

• 28.12.2016  21:25

Po dlouhé době zase jeden super animák, našlapaný akcí, vtipem a parodií od začátku do konce. Nechyběla klasická výchovná témata o důležitosti hodnot, ale vzhledem k tomu, že je to hlavně pro děti, tak to tam má své místo. Snímek mě opravdu bavil, dlouho jsem se tolik u filmu nenasmála. Jen těch dětí bylo moc.

• 26.12.2016  21:59
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Konečně nová pohádka, která nebyla vyložená pitomost, spíchnutá na koleni za večer. Chápu, že vymýšlet nové zápletky může být obtížné, když už byla většina témat vyčerpána. Tento děj byl zase trošku nový, neotřelý, a i když předvídatelný, tak stejně zajímavý a koukatelný. Pohádka měla krásné barvy a sympatické herce. Škoda, že tahle nebyla na Štědrý večer.

• 14.10.2016  00:05
    Inferno (2016)

Knížka inferno se mi líbila, je v ní vše do detailu propracované a promyšlené. Film je nakloněn jen na jednu stranu, které má divák fandit. U knížky tomu tak nebylo, tam bylo "na výběr". Ovšem co mě zklamalo nejvíc, byl konec, který celé inferno a potažmo i tvorbu Dana Browna staví do pozice tuctových příběhů s klasickým happy endem, což není pravda. Na knize se mi nejvíc líbil ten originální konec s wow efektem. To ve filmu nebylo, takže za mě zklamání na plné čáře.

• 28.4.2016  08:15
    The Choice (2016)

Očekávala jsem něco ve stylu Zápisníku jedné lásky, když to bylo od jeho tvůrce. Nicméně se mi dostalo opravdu velmi sentimentálního, červeno-knihovního příběhu, stavějící na hlavní myšlence o volbách a kterak volby mění život. Škoda, že toto téma nebylo víc rozvedené, těch život měnících velkých rozhodnutí bylo ve filmu poskrovnu. Nejvíc mě asi znechutila žádost o ruku, tam už jsem si říkala, že přitaženější za vlasy to být nemůže. Naštěstí nebylo, film pokračoval ve stejném "klišé" duchu v jakém začal. Čekala jsem víc, asi nejsem cílové publikum, které bych tipovala tak na ženy v důchodu hltající červenou knihovnu.

• 15.4.2016  10:55
    Compass, The (2009)

První díl této trilogie (The Secret) se mi líbil, protože se jednalo o něco nového a člověka to mohlo donutit trošku přehodnotit svůj pohled na svět. Druhý díl The Opus byl již konkrétnější a popisoval přesnější postup jak dosáhnout svých vysněných cílů. Tento třetí díl mě trochu zklamal, nenašla jsem v něm nic nového a upřímně si myslím, že šlo již jen o takovou splácaninu. Nicméně ponechám tři hvězdy, protože motivační filmy a knížky mám ráda a fandím těm, kdo chtějí ostatním pomoci myslet pozitivně.

• 15.4.2016  10:39
    Brooklyn (2015)

Příběh mladé irské dívky, která se po odchodu do Ameriky proměnila z šedé myšky v sebevědomou mladou dámu. Typický námět pro obyčejný romantický film - avšak tento měl do obyčejnosti a tuctovosti daleko. Děj, zasazen do reálného prostředí padesátých let, poukazuje na tehdejší poměry v Irsku, o kterých jsem neměla tušení. Navíc celý film byl propleten velmi líbivou a jaksi uklidňující irskou hudbou. Něco okouzlujícího na tomto filmu bylo, jen to nedokáži přesně identifikovat. Možná jsem byla stržena proměnou hlavní hrdinky, irskou atmosférou či prostě jen celým dojemným příběhem.

• 25.12.2014  01:58
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Jak bych zhodnotila štědrovečerní pohádku... Nechci a ani nemůžu ji srovnávat s klasikou, to bych k hodnocení nepotřebovala hvězdičky. Začátek nebyl špatný, vypadalo to na slibný děj a neokoukanou zápletku. Jenže tím to tak asi skončilo, celý zbytek pohádky totiž nebyl o ničem jiném, než o tom, jak utéct hloupým zbrojnošům. Absurdní scény tomu také moc nepomohly a humor... o tom bych se také raději moc nezmiňovala. Před koncem jsem dokonce malinko pousnula, ale vůbec o nic jsem nepřišla - děj totiž jaksi skončil s tím začátkem. Ty dvě hvězdičky dávám za ten začátek a za sympatického Matouše Rumla v roli Janka.

• 25.12.2013  12:04
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Podle mého názoru, tato pohádka nebyla vůbec tak špatná, jak by se mohlo ze zdejších hodnocení zdát. Je jasné, že to nemůžeme srovnávat s pohádkami klasickými, na které koukáme od dětství, protože to by člověk srovnával jablka s hruškami. Suverénně nejlepší byl Viktor Preiss, naopak Jiřina Bohdalová mohla být méně "přehnaná". Je vidět, že šlo o cílení na ty menší děti, které se tomu asi smějí, ale naštěstí se to týkalo jen některých úryvků. Také si myslím, že pohádka mohla být kliďánko trochu kratší, některé pasáže mi připadaly zdlouhavé a zbytečné. Ale to jsou jen takové detaily, v celkovém kontextu jde o jednu z těch lepších pohádek.

• 25.9.2013  22:28
    Devious Maids (TV seriál) (2013)

Opravdu vtipná a svižná podívaná, u každého dílu se skvěle bavím:-)

• 27.6.2013  20:00

Musím říct, že film naprosto předčil mé očekávání (které na základě předchozí zkušenosti s Šifrou nebyly nijak slavné). Úžasně nadupané akcí od začátku do konce, žádné hluché místo a výborné efekty. Knižní příběh byl pro převedení na plátno docela dost upraven, ale nebylo to k horšímu. Musím říct, že knížka je o něco drsnější a napínavější, ale to by z toho musel být tak tří dílný film, aby se to tam všechno vešlo. Co mě zklamalo byla scéna s vrtulníkem, a naopak mě potěšila scéna v kašně, která nebyla tak drastická jako v knížce, takže se mojí romantické dušičce, která má ráda dobré konce líbila víc na plátně. Ale v celkovém kontextu je lepší samozřejmě knížka (čemuž je ostatně téměř vždycky). Nicméně si film v hlavě přehrávám takřka neustále od té doby co jsem ho viděla, a nevím proč, ale byl to úžasný zážitek.

• 25.6.2013  21:24

Pretty Woman po italsku? Ano, to je přesný popis. Postavy přesně kopírují hrdiny americké předlohy, jen příběh se liší v detailech. Člověk tyto dvě díla hlavně nesmí srovnávat, jinak by to hodnocení bylo mnohem horší. První část filmu se mi líbila víc, protože tam ještě nebylo tolik "červenoknihovních" scén jako v té druhé. Ale hlavní postava byla prima, líbil se mi její italský temperament, kterým dodala šmrnc jinak stokrát omýlanému tématu. Spíše bych doporučila pro starší ženy, které mají rády červenou knihovnu, nebo k činnostem jako jsou žehlení či vaření;)

• 7.5.2013  22:41
    Smetánka (TV seriál) (2008)

Sice to není kdovíjaký zázrak, ale jde o svěží a odpočinkovou podívanou, kde není potřeba moc přemýšlet. Prostředí Palm Beach evokuje letní pohodu, dům je obrovský a nádherný, herecké obsazení sympatické a Megan svým optimismem tomu všemu dodává jakousi jiskru. Pro mě pro letní relax jako dělané.

• 29.3.2013  19:43

Po přečtení zdejších komentářů jsem nic moc nečekala, spíš jsem se připravovala na blbinu, kterou po chvíli vypnu. Nicméně se tak nestalo a pár vtípků bylo hodně podařených. Nejde o nějaký převrat, vše jde podle přesné šablony amerických komedií, ale hvězdičku navíc dávám své oblíbenkyni Jennifer a taky chci trošku zvýšit to nízké hodnocení:)

• 29.3.2013  16:26
    The Carrie Diaries (TV seriál) (2013)

Myslím si, že je trochu neštěstí spojovat tento seriál se Sexem ve městě. Carrie Diaries jsou totiž podle mě pro jinou skupinu lidí. V dřívějším věku by se mi tenhle seriál určitě líbil víc, ale v té době bych zase neholdovala Sexu ve městě. A naopak. Ale jinak je to oddychové a děj docela pěkně plyne. A dalším plusem jsou úžasné a pozitivní barvy (oblečení, líčení, prostředí...)!

• 24.3.2013  17:32

Od seriálu se oba filmy liší především tím, že překypují přeslazeností, naivitou a Carrie mi připadá až moc hysterická. Jenže seriál miluji tak moc, že ani filmy nedovedu pořádně zkritizovat, takže jsem ochotná přivřít oči a dát vyšší hodnocení, než si zaslouží.

• 16.2.2013  21:19
    Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

Připadá mi to trošku jako "vím co jsi dělal minulý pátek třináctého" pro patnáctileté :) Děj je sice docela svižný, nicméně ta zápletka mi přijde hodně přitažená za vlasy.

• 6.1.2013  22:31
    Definice lásky (TV film) (2012)

K podobným filmům jsem poslední dobou dost skeptická.. buď jsem tam neviděla co tam mělo být, nebo to bylo prostě skoro bez děje...? Těžko říct.

<< předchozí 1 2