Chauncey

Chauncey

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 22.12.2013  21:20

Tři hodiny téměř nesleze z plátna a věříte jí každý pohyb tváře. Moje herečka roku se jmenuje Adèle Exarchopoulos.

• 22.12.2013  10:24

Skvělí herci, vynikající kamera, jedinečně zachycená atmosféra ekonomicky zakoušeného Braddocku. To vše by si zasloužilo mnohem lepší scénář...

• 19.1.2012  00:19
    Děti moje (2011)

Tahle báchorka u mně vůbec nefunguje. Těžko uvěřit, že někdo, kdo napsal a natočil tak nápaditý a vtipný film, jakým je Election, napsal a natočil něco tak nepřesvědčivého, nedomrlého a nevtipného. Dvě hvězdy za Roberta Forstera a osvěžující havajský kontext. Jinak mě film nechal emocionálně naprosto chladným. Nejpřeceňovanější film roku 2011.

• 3.12.2011  13:54

Škoda toho konce. Jinak skvělá zábava.

• 23.8.2011  15:43
    Ženy sobě (2011)

Až na naprosto zbytečnou blicí scénu jde o opravdu vtipnou komedii. Kristen Wiig je spolu s Tinou Fey asi nejvtipnější komediální herečkou dneška.

• 23.8.2011  15:39

Nic extra, ale když máte v hlavních rolích duo jedněch z nejvtipnějších herců dneška, pak i s průměrným materiálem to stačí na příjemné pokoukání.

• 19.2.2011  17:04

Výborný angažovaný dokument.

• 19.2.2011  17:03

Vynikající, srozumitelný pohled na příčiny a důsledky finanční krize. Ovšem dosti frustrující...

• 28.1.2011  20:48

Velmi příjemné překvapení! Murakamiho román jsem před mnoha lety četl a jako fanouškovi mi vůbec nevadí, že se Tran hlavně soustřeďuje na ústřední trojúhelník a téměř se nezaobírá studentskými protesty na univerzitách. A hlavně se vyvaroval častých chyb adaptátorů knih, kteří své snímky zahlcují komentářem vypravěče a co možná nejvíce scénami z knižní předlohy. Takové adaptace bývají až otrocky věrné, ale jako filmová díla nepřinášejí pro diváka nic zajímavého. Stávají se jen ilustracemi, záznamem románu na filmový pás. Naštěstí našel Tran k adaptaci vhodný klíč a vypráví hlavně obrazem. Vynikající kompozice záběrů odrážející stavy hlavních hrdinů, skvělí herci, jako vždy zajímavá hudba Johnnyho Greenwooda z Radiohead přispívají k silnému zážitku.

• 28.1.2011  20:23
    Shinboru (2009)

Asi nejvtipnější japonský film, který jsem kdy viděl. "Macchan" je Charlie Chaplin 21. století!

• 28.1.2011  20:21

Poměrně předvídatelný (ale doposud málo známý) příběh zaujme über-inteligentními a často vtipnými dialogy, téměř bezchybným obsazením (Timothy Spall je vynikající herec, ale jako Churchill je tentokrát skutečně strašný) a režií, která se za každou cenu snaží potenciálně televizně vypadající snímek ozvláštnit seč to jde.

• 28.1.2011  20:08

První film od bratrů, který mě opravdově dojal. Film pro celou rodinu v tom nejlepším slova smyslu.

• 27.12.2010  00:55
    Matka (2009)

Fantastické!

• 26.12.2010  15:30

Iritující, ale zároveň to fascinuje a nutí přemýšlet.

• 26.12.2010  15:27

Čirá adrenalinová akční jízda.

• 26.12.2010  15:25

Chytré, napínavé, sexy, strhující. Žádný záběr zde není navíc. Nemám slov.

• 13.7.2010  13:15

Jedině Werner Herzog může natočit tak bláznivý a zároveň povedený film s šílenou postavou, kterou odpovídajícím způsobem zahrál Nic Cage. Fetující polda, který má leguánovské vize a hláškuje ve stylu: "Můžou ryby myslet?", tady dlouho nebyl.

• 13.7.2010  13:00

Lahůdkový dobrodružný thriller od Hitche s oblíbeným tématem záměny identity, v případě tohoto filmu obohaceného o kontext studené války. Z toho konce by měl Freud radost!

• 13.7.2010  12:51

Vypněte mozek a budete se dobře bavit.

• 13.7.2010  12:49
    Kick-Ass (2010)

Ano, koukat se na malou holku, která brutálně zabijí své protivníky a pronáší hlášky jako: "Okay you c*nts let's see what you can do now." je poněkud znepokojující, ale v rámci nadsázky přijatelné a zábavné. Bohužel tvůrci ke konci nešťastně zvážní a naruší tón vyprávění. Škoda.

• 13.7.2010  12:37
    Iron Man 2 (2010)

Téměř neexistující story kompenzují skvělí herci a jiskřivé dialogy.

• 4.5.2010  23:03
    Zítra se bude... (divadelní záznam) (2010)

Působivá hra neméně působivě zaznamenaná na filmový pás. Soňa Červená exceluje - její ztvárnění prokurátora Urválka je dechberoucí. Skvěle odpozorovaná gestikulace a styl řeči.

• 3.10.2009  17:34
    Proroctví (2009)

Slušné, ale kvůli dírám ve scénáři to může být jen těžko lepší. Cage ale není zas tak špatný. A hlavně kvůli Proyasovi se na to dá dívat.

• 3.10.2009  17:30
    Komici (2009)

Po prvním zhlédnutí mám pocit, že to je lehce dramaturgicky nevyvážené, ale jsem to tvůrcům schopen odpustit kvůli té inteligentnosti a vtipnosti, s jakou dávají poctu všem těm, kteří se zabývají humorem. Sledujte všechna ta camea známých komiků, kteří doplňují vynikající herce v hlavních rolích (Sandler, Rogen, Mann a Bana).

• 3.10.2009  17:18

Báječná hra s divákovým očekáváním. Kdo je vlastně hrdinou?

• 3.10.2009  17:16
    Valkýra (2008)

Pěkný důkaz o tom, že lze natočit velmi napínavý film, i když víme, jak dopadne.

• 3.10.2009  17:14
    RocknRolla (2008)

Starý dobrý Guy Ritchie.

• 3.10.2009  17:14
    Dvojí hra (2009)

Velmi stylové a vtipné. Ale ta preciznost provedení způsobuje jistou odtažitost diváka k filmu.

• 3.10.2009  17:10

Milé, neškodné, ale poněkud utahané, bez nosnější zápletky.

• 3.10.2009  17:06

Někdy si prostě postavy knih nezaslouží zemřít.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6