• Krátkometrážní

Cesta pana Stardusta (2019)

Neumím si ani představit, kolik času a práce (a peněz!) bylo potřeba k vytvoření těchto necelých 2 minut animace. Svým provedením se jedná o veledílo, jehož impozantnost, bohužel, ne všichni ocení. - zhlédnuto v rámci AFO 2020

Červená, zelená, modrá (2019) (studentský film)

Problematika světelného znečištění je společností zatím tiše ignorována, ale pevně doufám, že se postupem času řešení tohoto problému převede i do reality. V dokumentu mohlo zaznít více fakt a informací, ale jako kraťas upozorňující na jeden z velkých problémů naší společnosti a zároveň nastiňující i možnost jeho částečného řešení, je dle mého názoru jeho obsah dostačující a dosti zajímavý. - zhlédnuto v rámci AFO 2020

Something In The Air (2019) (TV film)

Informacemi nabitý dokument přinášející nejen překvapivé výsledky výzkumů, ukázku vlivu spalování paliv na lidský mozek, ale i zajímavá srovnání znečištění vzduchu na několika lokalitách. Snímek napřímo sděluje, jak vážná je situace. - zhlédnuto v rámci AFO 2020

Zvuk bez viny (2019)

Stylistickou stránkou tento dokument o mnoho převyšuje všechny jeho kolegy. To byl také důvod, proč jsem se na něj těšila. Líbil se mi i styl, jakým byl filmem prokládán komentář paní režisérky, a také to, že mě tento dokument zavedl do neznámých vod experimentální hudby. - zhlédnuto v rámci AFO 2020

Every Star (2014)

Malý kluk, který přináší světlo hvězd dětem z měst. Jakoby se zjevil novodobý Malý princ. Krásná animace ve spojení s kouzelným, uklidňujícím podkresem. Sleduj zde: https://vimeo.com/131883183

Prometheus (2012)

Teda místy to bylo vážně nechutný... Chce se mi tomu dát ***, protože jsem asi očekávala víc, než jsem dostala. Všechny ty scény jsou fakt parádní, ale celkově jako film mi to přijde trochu slabší. Ale za všechny efekty, za Noomi a Charlize a krásnou přírodu na začátku dávám ty ****.

Znovu a jinak (2011)

Ze začátku mi ten film připadá jako o ničem. Nejlepší scény jsou když je opilá a ... no asi tak.. Na konec si jen matně vzpomínám, protože jsem to nějak neregistrovala. Během filmu jsem si 4x odešla pro občersvení a myslím si, že jsem tím o nic nepřišla. (a to jsem ani neměla hlad) Ale za co 2? Musím uznat, že nějaký scény bylo dobrý, např.: registrace v hotelu, nebo "parkování".. A taky jsem díky němu zjistila, co všechno mám na stole. :D Ale jinak mě to docela nudilo a už si to asi nepustím.

Fantazie (1940)

Fantazie nabízí opravdu netradiční propojení vážné hudby, která tu hraje hlavní roli, s perfektní animací, kterou snad ani nejde nemít rád. Svým natradičním provedením je originální a musím přiznat, že mě naprosto okouzlila.