Saltburn (2023)

Tento film by sa mohol pokojne nazvať Návrat posvätného jeleňa. Dokonca tam bol aj schválne malý odkaz. Rola Barrymu skvelo sadla, takéto postavy vystrašeného jeleňa pred reflektormi auta on vie zahrať bez chyby. A nestratil by sa ani ako upír. Atmosféra vo filme je zachytená dobre, ale tá dĺžka mohla byť kratšia.

Šílený bůh (2021)

...voľné pokračovanie s názvom: Kuky zvrací a továrna na Slurm. Galéria krásne nechutných abstraktností. Najlepšia bola prvá tretina snímky.

Human Zoo (2020)

Nedalo sa na to pozerať rovnako ako na zvieraciu ZOO. Človek si neuvedomí, čo prežívajú zvieratá zatvorené v malom priestore s každodennou rutinou a stovkami očí hľadiacich na ich utrpenie, ktoré nemá konca.

Normální lidi (2020) (seriál)

Po prvých dvoch epizódach to vyzeralo na 5 hviezdičiek. Potom ale prišla zmena školy, zmena Marianninho správania, následne roky ubiehali ako v nejakom sci-fi filme o cestovaní časom, no a začalo to byť čoraz menej a menej zaujímavé. Ku koncu sa to už len akosi vlieklo.

Superhost (2021)

Nestáva sa často, aby bola hudba tak výrazná, ako v tomto prípade, kedy výborne doplnila film. Až by som povedal, že som si viac vychutnával scény s hudbou ako samotný film.

Kdo mi jde po krku (2021)

Áno, pozerať sa to dá, celkom svižne to uteká, ale akosi tento film nemá jasné, na čo sa chce zamerať. Chce byť akčnou naháňačkou v krásnych lesoch alebo sa chce hrať na bojovníka s ohňom, ktorý tam koniec koncov iba vypĺňal stopáž. Taktiež som si myslel, že ma na konci počká celkové vysvetlenie a dolapenie hlavného objednávateľa, kvôli čomu sa vlastne celá naháňačka odohrávala.

Utíkej (2020) (seriál)

Pohodová oddychovka, v ktorej sa môžu nájsť viacerí, avšak lezbickú zápletku vedľajších postáv si mohli pokojne odpustiť. Námet dobrý, ale spracovanie už trošku pokrivkávalo. Slabšie 3*

Tajemství polévky rámen (2008)

Plač zo skúšobnej polievky je spôsobený tým, že Abby nad jej výrobou plakala, tak preniesla svoje pocity (možno aj slzy) do polievky a tak do jej konzumentov. Z polievky, ktorú robil Sensei, sa všetci bavili, smiali sa a mali z nej radosť. Toľko môj postreh k tomu.

Sviňa (2020)

Tak ako niekto dá nižšie hodnotenie filmu za prepálenú stopáž,... no, tak tu je to opačne. Tu stihli zápalnú šnúru zahasiť skôr než došla k očakávanému ohňostroju. Film mal potenciál a materiál aj cez dve hodiny, pričom som si v mysli predstavoval, že keby sa o túto tému zaujímal Netflix a urobil by z toho seriál, tak by to mohol byť jeden z najlepších na SK scéne. Žiaľ. Na druhej strane ma veľmi potešilo hranie Jozefa Vajdu, ktoré konečne malo hereckú úroveň a dodatočnú šťavu ďalšej dráme.

Utøya, 22. července (2018)

Hotová Utøpya. Hodinu a pol sledovať Gertrúdu Tuningovú na ostrove vikingov užívajucích si leto plné mrakov a blatistých pláží, kde pri prvej možnosti uzrieť bájneho bojovníka proti politickým detičkám sa kamera radšej instantne zahrabe do blata, než by mala ukázať niečo podstatnejšie, ako len meravé tváre a ich trápne reči a skuvíňanie. Nebyť druhého filmu, mohli radšej spraviť jeden poriadny. Určite sa z toho dalo vydolovať viac.