Top Gun: Maverick (2022)

Pravděpodobně nejsilnější zážitek v kině od Interstellaru. Moc často nemám po filmu pocit, že bych tam aspoň část neudělal jinak, ale v tomhle případě mi každej záběr a moment přišel dokonalej. Do toho si člověk přidá těžkotonážní akci a kupu emocí, z čehož vyplývá naprosto dokonalej blockbuster, kterej vzniká jednou za uherák. Všechna čest všem co se na pokračování Top Gunu kreativně podíleli, jedním slovem MASTERPIECE.

Něžný bar (2021)

Překvapivě příjemný film založený na vzpomínkách syna, jehož vzorem je cool strejda. Jednou za čas se mi poštěstí vidět obyčejnej film ze života, kterej mi svou atmosférou a stylem vyprávění neskutečně sedne a tohle je jeden z těch případů. Skvěle vykreslené prostředí 70. a 80. let v Americe spolu s parádním soundtrackem, jen umocňuje pohodovej pocit z filmu. Ben mi v posledních filmech strašně herecky sedí a tady je po Cestě zpátky opět tahounem snímku. Doufám, že výběr jeho rolí v budoucnu bude v podobném duchu. George Clooney vytvořil melancholickej  film z místa, kde by chtěla vyrůstat většina z nás a já se u toho skvěle bavil. 8/10

Poslední představení (2020) (seriál)

Nejlepší dokumentární seriál co jsem kdy viděl. Opravdu mě nenapadá, co by v něm mohlo být uděláno lépe. Čistá dokonalost v každém směru. Po shlédnutí dokumentu, by měla být debata o nejlepším hráči v historii basketbalu všem jasně zodpovězená. 11/10

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nejlepší Tarantino od Pulp Fiction. Člověk má po filmu chuť prožít 70. léta v Hollywoodu, dát si s Rickem Daltonem margaritu v županu a přitom kouřít Red Apple cigarety. 10/10

Bohemian Rhapsody (2018)

Dokážu pochopit, odkud pochází kritika. Bohemian Rhapsody nešel do hloubky co se týče příběhu Freddieho a kapely, jejich vzestupu, bojů, následku smrti a jaký dopad to mělo na samotnou kapelu. Ale o tomhle tenhle film být ani neměl, tady jde především o prožití geniálních písní a o jejich tvorbu. Ramiho herecký přednes Freddieho Mercuryho, byl bezpochyby jeden z nejlepších výkonů, jaké jsem kdy viděl. Někdy jsem si myslel, že se dívám na skutečného Freddieho, potažmo skutečného Briana, Johna a Rogera. Jako fanoušek kapely Queen, jsem byl od začátku ponořen do příběhu, v duchu jsem si zpíval všechny písně, které ve filmu zazněly a cítil jsem všechnu radost a zármutek, které byste měli cítit, když si vzpomenete na epického hudebníka, který odešel příliš brzy. Prakticky jsem se od prvního řádku, až po závěrečné titulky nehnul. Byla to nádherná pocta pro kapelu, kterou všichni známe a milujeme. Přál bych si, aby tu byl Freddie s námi ještě dnes, abych mohl zažít atmosféru jejich živého koncertu. A kdyby byl, věřím, že by byl z tohoto filmu nadšen! Pokud milujete hudební velikány, pak budete milovat tento film!

Mulholland Drive (2001)

Hodně dlouhou dobu odkládanej film, ke kterýmu jsem se nemohl nějak dokopat, až první místo v žebříčku nejlepších filmů 21. století podle BBC, mě k tomu dokopalo. Co k tomu říct, doteď vlastně nevm co jsem to viděl. Mulholland Drive je ztělesněním filmový geniality a hravosti v každym ohledu, ať už je to hraní s barvama a nebo důraz na detail při každý scéně, kdy si člověk řiká, jestli si s nim Lynch jenom hraje nebo mu dává jeden z dalších střípků do mozaiky, která na konci filmu do sebe krásně zapadne. Abych řekl pravdu, pocit jakej u mě převládal po závěrečnejch titulkách, jsem snad nikdy u žádnýho filmu neměl, je to asi i proto, že jsou ve filmu tak krásně vykreslený neduhy dnešní společnosti a úskalí lidský povahy. Pro mě osobně to neni nejlepší film 21. st, ale abych pravdu řekl, v tuhle chvíli mě nenapadá jinej film, kterej by si to první místo zasloužil víc. Asi to nedává smysl, ale to ani tenhle film a nebo jo ? PS: Naomi Watts je naprosto neodolatelná...

Příšerky s.r.o. (2001)

Nejsem velkej fanda animáků, vlastně je to pro mě nejméně zajímavej žánr co se týká filmu a proto jsem zase tolik animáků neviděl, jelikož je nevyhledávám. Každopádně Příšerky s.r.o. jsou pro mě jednoznačně nejlepší animovanej film, co jsem kdy viděl tečka. Příšerky jsem viděl poprvý někdy před dvanácti lety a doteď je to pro mě neotřesitelná jednička a nemyslim si, že to někdy někdo překoná. Kdyby každej animák měl kouzlo jako tenhle, tak bych si pro tenhle filmovej žánr našel klidně víc času. 10/10

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Dokument pro fanoušky, nic víc nic míň. Kvalitativně na maximálně dvě hvězdy, ale holt jsem velkej obdivovatel Rytmuse tak to vidim trochu jinak, každopádně hodnocení tady plně chápu. :-)

Rychle a zběsile 7 (2015)

Skvělá akce a ještě lepší rozlučka s Paulem, nic víc jsem od tohodle dílu nechtěl, druhej nejlepší díl série, mise splněna.... :) PS: Fichty91 je nejnudnější uživatel na CSFD.