Toni Erdmann (2016)

Mám rád divné lidi s divnými koníčky. Mám rád Toniho Erdmanna.

Narcos (2015) (seriál)

Skoro na jeden zátah. Což je ta nejlepší vizitka.

FC Roma (2016)

Hodinový výlet do zcela jiné sociální bubliny. FC Roma je ten typ dokumentu, který nezaujatě zaznamenává určitý fenomén reality v její přirozené podobě. Tvůrci do ničeho nezasahují, po účastnících nechtějí žádné názory. Výsledek nic nehodnotí, nikoho s ničím nekofrontuje, vlastně ale tím pádem ani nic z problematiky příliš neosvětluje. I přes palčivé téma to tak proplulo kolem mě, odplivl jsem si nad mentalitou některých buranů a potvrdil si, že tyhle témata nejsou nikdy černé ani bílé.

Pustina (2016) (seriál)

Dlouho už jsem nic tak dobrého z místní tvorby neviděl. Jestli teda vůbec někdy.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Jestli je v naší kinematografii někdo, kdo si opravdu umí s filmem pohrát a vytvořit něco překvapivého, je to Zelenka. Prolínání rovin, filmu o filmu o filmu, spousta absurdního humoru, česká povaha... Je tady toho hodně. Paráda a těším se na další kousek.

Jak přežít single (2016)

Takové to jak holky blbnou, kluci blbnou, všichni se rádi, je rok 2016, New York, paříme, spíme spolu, neřešíme vztahy, řešíme vztahy. Prostě taková ta příjemná náplň sobotního odpoledne která neurazí, ale ani nenadchne.

Sebevražedný oddíl (2016)

Pejsek: "Wow, musíme být děsně temní. Chápeš, jako Dark Knight." Kočička: "Ten trailer se nám povedl, budeme dost dekadentní!" Pejsek: "Ty jo, ten Deadpool ale lidi baví, musí být více jako on". Kočička: "Hele trochu ubereme, toho temna, Batman se Supermanem se nám moc nepovedl." Dort upekly, zazvonil zvonec a s filmy DC byl konec. A dobře vám tak. To máte z těch neustálých průzkumů, výzkumů, měření, statistik, testovacích projekcí, projekčních testů, tabulek, průměrů, cílových skupin, focus skupinách, PG12 a jiných pikačovin, které zabíjejí kreativitu. Kuci, vyserte se na to, najděte režiséra, který pár těch komixů už přečetl, má trochu cítění a nechejte ho udělat film. Tak si ho udělal Reynolds, Nolan nebo i ten Snyder ve Watchmenech. Nechejte tabulky tabulkama a hlavně nechejte tvůrce dělat svou práci. Vy umíte průměrovat mediány, oni točit. No a nebo si to dál dělejte takhle a servírujte nám pěkně vypadající scény bez děje. Komix je teď v módě a vám se to i tak zaplatí, ale příště už beze mě. Já vím, žíly vám to asi nerve, ale mělo by. Protože nasírat fandy předloh můžete jen omezeně dlouhou dobu. I'm bored. Play with me!

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Trachtenberg chtěl prostě vyjebat s divákem a podařilo se mu to. Kdo by taky věřil obloustému white trash tátovi se zálibou v konspiračních teoriích, že jo. Zvláště když mu sekunduje pomlácená holka od vedle, pro kterou maj všichni slabost. No povedlo se. Celá ta část v bunkru na mě fungovala moc dobře. Thriller jak má být. Na druhou stranu mě ale úplně vysírá násilné marketingové roubování na téma Cloverfield. To si mohli teda odpustit. Stejně jako posledních 15 minut. Kolem a kolem, na zabavení dobrý, něco to asi i vydělá a všichni budou zase jednou spokojeni. Včetně mě. Do oblíbených filmů si to ale asi psát nebudeme, co říkáte?