Sex ve městě (1998) (seriál)

Všetko, čo ste chceli vedieť o TWIT (Teenage Women in their Thirties), ale báli ste sa opýtať.

Zatímco spíš (2011)

Horor to nie je určite, podľa mojich kritérií ani thriller nie. Príbehu o osamelom mužovi, ktorý manipuluje životmi druhých ale nechýba napätie ani poriadne čierny humor. Amélia z Montmartru naruby.

Monty Python - málem pravda (2009) (seriál)

Pohľad na fenomén Monty Python od úplných začiatkov po posledný spoločný projekt Spamalot. Okrem vyjadrení samotných členov Cirkusu spomínajú na to, ako ich Pythoni ovplyvnili, komici ako Russel Brand, Steve Coogan, Tim Roth či Seth Green. Veľmi "ľudský" dokument - ukážky z kultových scénok a filmov, zábery z pohrebu Grahama Chapmana či úprimne sa smejúci John Cleese stoja za to.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Univerzita britského humoru, kult v pravom slova zmysle - scénky ako Ministry of Silly Walks, The Mouse Problem, Hungarian Phrasebook a mnoho mnoho ďalších pobavia aj na desiate pozretie.

Dexter (2006) (seriál)

Má seriál hlavného hrdinu, na ktorom stojí a padá? Áno. Je tento hrdina sympatický, charizmatický a so zmyslom pre (čierny) humor? Áno. Viete sa s ním identifikovať a pochopiť jeho konanie? Áno. Držíte mu palce v každej situácii? Áno. Nie je náhodou hlavný hrdina sériový vrah? Áno... Zamýšľate sa občas nad tým, ako je to možné a máte pocit, že tento seriál posunul váš relativizmus na nový stupeň? Áno. A aj napriek tomu sa nemôžete dočkať novej série? Áno!

Americká krása (1999)

,,Ale je těžké zůstat rozlobený, když je na světě tolik krásy. Někdy cítím, že ji vidím všecku najednou a je jí tolik, že mi zaplní srdce jako balón a chce prasknout a pak si vzpomenu, že se mám uvolnit a přestat zkoušet se toho držet a pak to mnou proplouvá jako déšť a já necítím nic jiného než vděk za každou chviličku mého malého pitomého života .. Určitě nemáte ponětí o čem tady mluvím, nic si z toho nedělejte, jednou to poznáte." ...a o tom to je.

Zločiny a poklesky (1989)

Allenov film, ktorý obsahuje to najlepšie z jeho tvorby - paradoxnosť života, osobnú tragédiu, neurotickú allenovskú postavu, intelektuálne rozhovory, obraz životnej absurdity, návraty do detstva a ako bonus výborného Alana Aldu.

Osvícení (1980)

Kult, ktorý dokazuje, že aj bez explicitného násilia sa dá vytvoriť film, ktorý vám prinesie zopár bezsenných nocí pod prepotenou perinou a ktorý potvrdzuje, že sila predstavivosti je silnejšia než čokoľvek, čo vidíme.

Mluv s ní (2002)

Film, ktorý mi opäť raz posunul hranicu presvedčenia, ku komu každému som schopná pociťovať sympatie. Film vizuálne úchvatný, ako to už u Almódovara býva, poskytujúci katarzný zážitok.

Amélie z Montmartru (2001)

Vizuálne antidepresívum, emocionálna prehliadka Paríža, rozprávka (nielen) pre dospelých.