Koly

Koly

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 17.3.2014  19:04
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Musím se přiznat, že tohle mě kurevsky dostalo. Je to asi jako byste smíchali dohromady atmosféru filmů SEVEN, 8MM a dejme tomu třeba seriálu HANNIBAL, přidali dávku pěkně zasmrádlého, nažloutlého odpadu z popelníku z nějakého levného pajzlu a chrstli to divákovi přímo do ksichtu. Opravdu si nevzpomínám, kdy naposledy jsem viděl tak depresivní záležitost. Pizzolatto spolu s Fukunagou stvořili zvláštní verzi mýtu Cthulhu (tohle přirovnání je hodně volné a jednoduché a zdaleka nevystihuje komplexnost děje), odehrávajícího se ve státě Louisiana. Poměrně velkou výtku jsem měl zpočátku k celému rozuzlení, kdy jsem stejně jako většina očekával rozsáhlé vysvětlení, ale pokud dává divák během všech osmi dílů pozor, je, myslím si, schopný poskládat většinu skládačky sám a zodpovědět velké procento otázek. Doufám, že to u nás brzy vyjde na Blu-Ray, protože na tohle se musím podívat ještě minimálně jednou a něco mi říká, že dojde i na vícero projekcí. Prostě bomba. Možná nejlepší série za poslední léta.

• 20.11.2013  19:05

Stejně, jako v případě snímku RUS IZNACHALNAYA, jsem nadmíru spokojen. Velmi dobře na mě působilo použití ruštiny spolu s norštinou a vůbec je celkově vidět, že Norové měli do natáčení hodně co mluvit, což filmu určitě prospělo a přidalo na realističnosti. Herci jsou zvoleni parádně a vypadají jako praví Vikingové, takže pohled na ně nevyvolává smích, což je problém zejména italských filmů, které se nějakým způsobem o pohany ze severu otřou. Pokud někdo hledá něco v duchu HRAFNINN FLÝGUR nebo třeba UTLAGINN, tak by neměl váhat.

• 20.11.2013  16:11
    Heydrich - konečné řešení (TV seriál) (2011)

Co se týče náplně dokumentu, tak je to vcelku ucházející, ale kdo proboha vybral za průvodce Tomáše Töpfera????? Ten jeho dementní, přiblblý obličej, když předčítá z protektorátního tisku, na mě působí dojmem, jakoby se snad v jeho očích jednalo o nějakou zábavnou etapu našich dějin. Překvapivě, když podává divákovi informace mimo záběr kamery, tak to funguje bez problému. Abych se ještě vrátil k obsahu, tak bych namísto 43. dílů zvolil dejme tomu deset delších a omezil bych údaje o českém odboji a parašutistech (které jsou už všeobecně známé) a naopak bych přidal informace o samotném životě v Protektorátu, kolaboraci, činnosti Háchy, atd. (jsou tam, ale v malé míře a hned se od nich spěchá pryč).

• 20.11.2013  15:52

Obsahově není tento horror o odpadlém knězi, který vyjadřuje své umělecké cítění dost zvrhlým způsobem, žádný zázrak, ale může se pyšnit hodně dobrou atmosférou zkaženosti a beznadějnosti, která mi místy dost připomínala Schumacherovo 8MM. Hopper a Grieco odvedli standartní výkony, líbil se mi Frank Medrano a jeho Otec Neil, jenž zřejmě chyběl v hodně náboženské výuky, když se probíralo desatero přikázání.

• 12.9.2012  22:00
    Devičanska svirka (TV film) (1973)

Opět vysoce kvalitní Kadijevic. Jednoduchý, správně zlověstný úvod, pomalu zahušťující se atmosféra a parádní finále. Tady opravdu není co řešit. Dost se mi líbil výkon Olivery Katariny, ze které zlo přímo sálá a co se týče jejího tajemství na půdě, tak to je prostě dokonale ujeté...

• 12.9.2012  21:48
    Prokletinja (TV film) (1975)

Tohle jsem vůbec nepochopil...

• 2.9.2012  19:58
    Archangel (TV film) (2005)

Stejné téma, jako má THE BOYS FROM BRAZIL, jenom se tentokrát jedná o Stalina. Nechce se mi věřit, že by ale měli Stalinisté v Rusku tak silnou pozici, jak nám představuje tento film. Na druhou stranu ale Stalinův duch a odkaz hned tak nikam nezmizí, podobně jako ten Hitlerův. Obou diktátorů se totiž lidstvo vzdává dost neochotně...

• 26.2.2012  00:51
    Gu (1981)

Hodně povedený asijský horror, kde tentokrát nejsou žádní duchové holek s dlouhými černými vlasy. Příběh se točí kolem čarodějnictví dálného východu a musím říct, že mě hodně bavil. Celé je to strašně nasáklé Itálií, hlavně teda Fulcim, i když místy mi to připomnělo i Avatiho ZEDERa. Pro mě osobně příjemné překvapení a asi se podívám ještě po dalších věcech od Chih-Hung Kueie (režie).

• 23.2.2012  21:23

Pokud by mě nějaký fanoušek kultovního WICKER MANa požádal, abych mu doporučil nějaký podobný film, volba by padla na tento zásek Leo Penna odehrávající se v malé vesnici, jejíž obyvatelé vyznávají zvláštní mix křesťanství a starobylých pohanských rituálů. Zápletka, prostředí a závěr jsou dost podobné, přitom je ale zároveň THE DARK SECRET OF HARVEST HOME dostatečně odlišný film s poměrně pomalým tempem, solidní atmosférou a hodně silným finále. Jediný problém bych skutečně viděl v určité roztáhlosti, ale ten kdo vydrží, určitě nebude litovat.

• 23.2.2012  20:40

Proč jenom my nedokážeme natočit takový film? Myslím si, že námětů se v naší historii najde víc než dost a možná i režiséry na to máme, chce to jenom investovat nějaké peníze. Poláci se evidentně investic do podobných projektů nebojí a Jerzy Hoffman je prostě jistota. Ten chlap snad nedokáže natočit špatný historický flák. Bitva o Varšavu sice v mnohém připomíná ruské válečné velkofilmy, ale to mně osobně vůbec nevadí a nemám problém ani s vyobrazením Poláku jakožto zachránců světa před šířením bolševismu. Koneckonců kdo ví, jakým směrem by se ubírala historie, kdyby Poláci tu bitvu prosrali a tím pádem by v roce 1920 na hranicích s Německem vznikl stát pod přímým vlivem Lenina a jeho bolševické nákazy.

• 10.1.2012  17:16
    QB VII (TV seriál) (1974)

Tom Gries ve spolupráci s Benem Gazzarou a Anthony Hopkinsem dokázal vytvořit vynikající historické drama, ve kterém polský doktor Adam Kelno (Hopkins) bojuje v soudním procesu o svou pověst s bývalým americkým leteckým esem a prominentním spisovatelem Abem Cadym (Gazzara), jenž viní Kelna ze zločinů proti lidskosti, kterých se měl údajně dopustit během svého pobytu v koncentračním táboře Jadwiga (jde o fikci) za druhé světové války. Gries šel na celou věc od lesa. 390 minut mu dávalo dost času a nemusel nikam spěchat. Nejprve diváka detailně seznámí s oběma hlavními protagonisty tak, že kladnými hrdiny by mohli být klidně oba dva. Potom začne postupně jednotlivé pohledy na ně různě měnit a naleptávat. Vrcholem celého filmu je pak samotný soudní proces, který je vedený bez jakýchkoliv zábran s cílem vyhrát a rozdrtit druhou stranu a který mě osobně nenechal ani na chvíli vydechnout. Plný počet bodů dávám tomu, jak je celý film zpracovaný. Obsahově není bez chyb, některé věci mě až zvedaly ze židle (hlavně je až nechutně pro-sionistický, dále pak myšlenka kolektivní viny křesťanského světa za holokaust, atd.). Další problém mám se samotným vyzněním. Pokud ho akceptujeme, tak by bylo možné vést soudní procesy proti přeživším členům židovských Sonderkommand. Zkrátka Gries celou dobu bruslí na tenkém ledě, ale myslím si, že to zvládl.

• 16.12.2011  20:11

Film Die Rothschilds přišel mně osobně daleko méně agresivnější než Žid Süss. Nathaniel Rothschild nemá vnitřně vrozenou vlastnost ničit kulturu a škodit Árijcům za každou cenu, jako je tomu u jeho kolegy Süsse. Jde spíš o osobu, která touží po uznání a je ochotna pro to udělat cokoliv. V podstatě až v závěru filmu se režisér otevřeně dotýká tématu celosvětového židovského spiknutí, do té doby jde spíše o příběh rodiny, která se snaží získat vliv a moc za každou cenu. To se jim nakonec podařilo za pomocí jednoho z největších švindlů v dějinách finančnictví.

• 11.10.2011  18:31
    Barbar Conan (2011)

Pro mě se jedná o velké překvapení. Jakožto fanatický fanoušek původního Conana jsem čekal pořádnou sračku, ale kupodivu se mi film docela zamlouval a to samé platí i pro Jasona Momoy. Ještě to ale bude chtít minimálně jednu projekci... EDIT (12.11.2011) Právě jsem se dodíval na Blu Ray. Nemůžu si pomoct, ale tento film je hodně kvalitní.

• 14.8.2011  09:00
    Vládci světa (TV seriál) (2007)

Povedený dokument, který vrhá dost odlišné světlo na pány Churchilla a Roosevelta a vyobrazuje je (dle mého pravdivě) jako chladnokrevné, kalkulující parchanty, kterým nedělalo vůbec žádný problém obchodovat s osudy celých národů.

• 23.3.2011  00:09

Cigánský starosta, který má dvacet dětí a neumí je ani vyjmenovat (a samozřejmě, že je ze své výplaty všechny uživí). Problém s neplacením nájmů řeší tak, že neplatičům sebere část podpory, která jde z kapes daňových poplatníků Slovenska. Je tohle řešení? Co mají říkat pracující lidé na to, že cigáni, kteří celý život nepracují a zvládají leda tak dělat děti a cpát prachy do automatů, dostanou byt zadarmo a ještě jim náklady s ním spojené potom dále hradí stát? Náboženský fanatik a "bývalý" kriminálník z Ostravy se chlubí tím, že dal cigánským flákačům, zlodějům a neplatičům řád. Prý už v sedm vstávají a zpívají písně oslavující Ježíše Krista. Naučil je snad, aby vstanuli už v pět, aby mohli být v šest v práci a tam si udřít své zadky až na kost? Naučil je snad základní náboženské moudro "Kdo nepracuje, ať nejí!"? Nikoliv. Dokument se snaží vypadat tak, že je vše na dobré cestě, ale opak je pravdou. Za patnáct let se problém o dost zhoršil a jednoznačně se ukazuje, že bude třeba opravdu radikálních kroků k řešení tohoto megaproblému. PS. Tímto se nechci dotknout těch cigánů, kteří vedou slušný život a dokázali se navzdory takzvanému rasismu prosadit. Vím, že i takoví existují, ale je jich strašně málo.

• 5.3.2011  15:45
    Skokie (TV film) (1981)

Není mi jasné, co se tvůrci vlastně snažili tímto filmem říct, protože mi z něho jako jasný vítěz vychází vůdce neonacistů George Dzundza alias Frank Collin, kterému jsem od začátku držel palce, aby svůj pochod čtvrtí Skokie mohl uskutečnit. Zřejmě šlo o příspěvek do diskuze na téma revize prvního článku americké ústavy. Každopádně jde o profesionální práci s výborným výběrem herců, kterým jejich role prostě musí věřit každý.

• 19.2.2011  23:56

Tak tohle si dám líbit. Parádní atmosféra, skvělé herecké výkony a dobře napsaný scénář. Film mi dost připomínal THE NIGHT OF THE DEMON Jacquese Tourneura a řekl bych, že je i o něco lepší. Jsem zvědavý, na jaké poklady britské kinematografie ještě narazím, protože Britové duchařské a mysteriózní horrory prostě umí a ještě nikdy jsem neviděl, že by to skončilo nějakým průserem.

• 14.2.2011  10:16

Na tenhle film jsem se těšil už velmi dlouhou dobu. Ani ne tak kvůli bojovým scénám, spíš mě naprosto dostala úvodní řeč slovanského kněze Goroboie o zvycích a způsobu života starých Rusů. Jde o typické ruské válečné drama, kdy hrdinný ruský lid brání svou zem proti vetřelcům. Tentokrát jsou jimi Chazaři, ale tím hlavním nepřítelem je byzantský císař Justinián, který z Konstantinopole tahá za drátky a snaží se podmanit si ruské kmeny. Nemám co bych filmu vytknul, možná snad v určitých místech ten typicky ruský patos, ale na ten já jsem zvyklý a v podobných filmech mi ani moc nevadí. Od PRASTARÉ RUSI jsem očekával dalšího HERKUSe MANTASe, ale ten je přece jenom o něco lepší, nicméně fanouškům historických dramat vřele tento snímek doporučuju.

• 8.2.2011  10:00

Kvalitní film, ale musím se přiznat, že jsem měl s postavou Bronsona trochu problémy. Ne proto, že by to zahrál špatně (jeho výkon je hodně dobrý), ale spíš jsem u něho zvyklý, že má vždy situaci pod kontrolou. Velkou výtku mám směrem k závěru, který Gessner totálně posral. Opravdu nevím proč to nemohl udělat tak, že by Perkinsovi všechno prošlo. Tyto konce, kdy se ve vrahovi (nebo zločinci) hne svědomí, mě už fakt otravujou.

• 8.2.2011  09:53

Pokud se Bava nevěnuje horroru, tak od něho nečekám žádné zázraky a potvrdilo se to i tady. Příběh se odehrává na dávném severu, kde místní obyvatelstvo trpí pod krutovládou Hagena (Fausto Tozzi), až dokud se jim nepostaví neznámý bojovník. To by k ději stačilo. Snad jenom dodám, že výše zmíněného bojovníka hraje Cameron Mitchell a že má díky snaze udělat z něho pravého seveřana za každou cenu (čili aby měl blond vlasy) neskutečnou ránu, takže jsem se pokaždé, když přišel do záběru, neubránil smíchu. Abych ale jenom nekritizoval, tak má film dobré kostýmy, slušné herce a vůbec je na něm vidět, že měl obstojný rozpočet. Tento Bavův úlet k historickému akčnímu filmu mě ani trochu neurazil a "Nože Mstitele" se mi i docela líbily.

• 7.2.2011  10:51

Hodně dobrý dokument o vzniku a natáčení Romerova THE DAWN OF THE DEAD. Přestože byl tento dokument natočen až v roce 2004, povedlo se tvůrcům sehnat až překvapivě hodně přímých účastníků natáčení. A nejedná se jenom o známé tváře jako Tom Savini nebo Ken Foree. Ke slovu se dostane často i Romerova manželka Chris i lidé, kteří si střihli jenom některou ze zombií. Ale vlastně se není čemu divit. Mezi americkými fanoušky horroru je THE DAWN OF THE DEAD obrovským kultem, takže nějak zdlouhavě přemlouvat lidi k účasti na dokumentu o jeho vzniku, asi nebylo vůbec zapotřebí.

• 7.2.2011  10:36

Než jsem se na DVD přes otravné trailery a FBI varování o pirátství dostal k samotnému filmu, tak na mě ještě vybaflo oznámení producentů, kteří zaručují každému, kdo by v důsledku sledování tohoto filmu zemřel strachy, pohřeb zadarmo. Normálně mě takové velkohubé prohlášení nabudí, ale když jsem viděl, v kterém roce byl film natočen, tak jsem začal větřit průser jako vrata. Nakonec to tak strašné nebylo, jedná se o vlastně typický padesátkový horror s uřvanou ženskou a v určitých úsecích filmu překvapivě solidní atmosférou. 62 minut je na tento film až neuvěřitelně hodně, takových 42 minut by VŘEŠTÍCÍ LEBCE slušelo daleko víc. Film tak mohu pouze doporučit fanouškům Paula Naschyho, protože se na DVD nachází ještě LA NOCHE DE WALPURGIS s ním v hlavní roli.

• 6.2.2011  12:47
    Total Detox (2011)

Nějak si nevzpomínám, kdy jsem se naposledy takhle dobře bavil. Roman Vojkůvka si u mě po kvalitním NEUSÍNEJ! vysloužil další plusové body a určitě prověřím i NĚKDO TAM DOLE MĚ MÁ RÁD. Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie by měl namísto pumpování miliónů do megasraček typu BATHORY podpořit, byť třeba i pouhými pár tisíci korun, podobné projekty, jako je tento.

• 31.1.2011  13:04

Forbidden World Allana Holzmana je nizkorozpočtové Béčko jako vrata. Jednoduchá zápletka, správně slizké monstrum, trocha napětí a dvě pěkné nahotiny (to je pro mě u sci-fi horrorů novinka). Rozjezd je hodně dobrý a s nástupem June Chadwickové (Dr. Barbara Glaser) a Dawn Dunlapové (Tracy Baxter) jsem uvažoval i o nadprůměrném hodnocení. Hlavně scéna v sauně se rozjíždí výborně, ale všechno naneštěstí překazí nástup mutanta, který mě tím pěkně nasral. K zahození ani není společné sprchování obou vědeckých pracovnic. To jsem ale odbočil. Co se týče mutanta, tak je to poctivá ruční práce, ale nijak převratná. Na ovládáni stačil asi jeden chlapík uvnitř a další, který sem tam zatáhl za nějaký ten špagát. Herci taky nejsou špatní, hlavně teda ženská část osazenstva. Děj je až směšně jednoduchý s přímým tahem na bránu, takže celý film slušně odsejpá. Kdyby Holzman zkusil trochu víc zahustit atmosféru, mohlo to dopadnout hodně dobře.

• 24.1.2011  11:24

Hodně pomalý Lenziho horror, který je silně nasákly Luciem Fulcim. Film začíná dobře, ale zhruba už v první třetině mě začal strašně nudit. Umberto měl ubrat trochu světla, přidat hodně mlhy a okořenit to nějakým temným gregoriánským chorálem. Pak by byl výsledek zaručen. Asi nejvíc mě nasral stupidní konec se snem hlavní hrdinky, který je tam úplně navíc. Klidě by stačil už ten původní se sedmi mnichy.

• 24.1.2011  11:14
    Uncle Adolf (TV film) (2005)

Tohle je první film (který jsem měl možnost vidět), který se detailněji zabývá vztahem Hitlera s jeho neteří Geli. Je v něm sice spousta spekulací, ale dovedu si představit, že jejich vztah vypadal přesně takhle. Elain Cassidy zahrála Geli hodně dobře a líbil se mi i Hitler v podání Kena Stotta. Bylo vidět, že nad filmovými záběry Hitlera strávil nějaký čas, protože si výborně nastudoval jeho gestikulaci. Hlavně poslední dny v bunkru v Berlíně jsou z jeho strany výborné. Líbila se mi i myšlenka režiséra Nicholase Rentona, že právě smrt Geli byl ten okamžik, kdy Hitler nadobro ztratil veškerou schopnost pociťovat lítost.

• 17.1.2011  09:50

Tato verze Hitlerových posledních dnů obsahuje některé dost velké "boty" (Hitler nikdy o vyhlazování židů před personálem bunkru ani před kýmkoliv jiným otevřeně nehovořil), nicméně pocit z ní mám vcelku dobrý. Alec Guinness se s postavou Hitlera vypořádal obstojně, ale buďto on nebo scénáristé zapomněli, že Hitler byl tehdy už úplně na dně. Třásla se mu levá ruka a díky léčebným metodám doktora Morella vypadal jako umrlec. Guinnessův Hitler mi přijde být až v příliš dobré formě. Co se týče režiséra Ennia De Conciniho, tak si mohl dát trochu víc záležet na budování atmosféry v bunkru, protože ta by měla diváka dusit stejně, jako kdysi dusila jeho obyvatele. Jsem zvědavý na kolik verzí ještě narazím, protože jsem vůbec netušil, že je tohle téma mezi režiséry tolik oblíbené. Docela by mě zajímalo, co by s tím provedl Shakespeare.

• 6.1.2011  00:13
    The Ugly (1997)

Dost zajímavý film z exotického Nového Zélandu, který režisér zvládnul s naprostým přehledem. Musím říct, že takhle pojatou variaci na masového vraha jsem ještě neviděl. Poměrně dobře povahu filmu vystihuje uživatel Klay ve svém komentáři, takže tady odkazuju na něho. Pokud bych měl něco doplnit, tak se mi hodně líbila Rebecca Hobbs v roli doktorky Karen Schumakerové.

• 6.1.2011  00:02

Je mi úplně jedno, že na efekty použil Hooper pár starých dek a šest chlapů a z vysoka kašlu na "herecké výkony". Jestli to něčím Tobe pohnojil, tak hlavním hrdinou. Ten malý šmejd mi lezl na nervy už od prvního záběru a hlavně díky němu se film pořád plácal v žumpě smíchané ze stupidní sci-fi z 50. let a dobrodružného filmu pro děti. Těžko říct, jaký by to na mě mělo vliv v osmdesátých letech (no jaký asi... byl bych nadšený), ale dnes je to strašná bída, hlavně mě teda zklamal režisér, protože vím, že umí vytřískat maximum i ze stupidních scénářů. Kromě TEXASKÉHO MASAKRU měl totiž v roce 1986 na svém kontě i výborný LIFEFORCE, takže mi nejde do hlavy, proč šlápnul tak vedle. Na film mě přivedl žebříček nejlepších horrorů 80. let jednoho horrorového fandy, který jsem viděl na youtube, takže si dovolím mu vzkázat, ať jde do hajzlu!!!

• 15.12.2010  23:36

Mně pomalé tempo vůbec nevadilo a celý film mi přišel víc než hodný odkazu mistra Lovecrafta. Škoda, že se celý film neodehrává v 19. století, ale asi nemůžu chtít všechno. Nerad bych maloval čerta na zeď, ale vůbec bych nebyl překvapený, kdyby byl tento otvírák nakonec lepší než pokračování. Alespoň co se atmosféry týče. I když poslední záběr upoutávky na dvojku na konci filmu mě přiměl těšit se na LA HERENCIA VALDEMAR II: LA SOMBRA PROHIBIDA jako malé děcko.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12