• Krátkometrážní

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Silnější trojkové hodnocení. Je to fajn oddechovka ve stylu seriálu z roku 2015 The Brink s Jackem Blackem. Ústřední dvojice Carrel - Malkovich to solidně drží a má to fajn dialogy. Škoda těch hluchých míst, kterých je bohužel spousta.

Gejša (2005)

Už to zmínili jiní kanóni, ale film je opravdu vykastrován od všech emocí. Hrozně hezky se na něj dívá a vlastně proto sem nakonec získal odvahu si ho pustit, ale jinak Marshall není schopen zprostředkovat ani kapku z předlohy. Místo toho skládá scény rychlostí rotačáku a ty se tak nemají čas usadit. Je to velká škoda, potenciál tam byl. Hudba je skvělá a výborně mi dokreslila depku při čtení poslední části knihy.

Barva z vesmíru (2019)

Kdo jinej by měl zobrazit propad do hlubin šílenství než Cage? Vlastně hodně věrná adaptace, i když přemístěná do dnešní doby. Možná by tomu slušela o něco kratší stopáž, maličko víc goru. Film hezky zachycuje tísňovou atmosféru, která se časem stupňuje až zbyde jen wtf moment. Než Guilermo uskutečnís vůj dlouholetý plán natočit V horách šílenství, tohle bude do té doby nejlépe zpracovanej Lovecraft.

Lesní rituál (2017)

Až na jistý element ke konci ničím zajímavý ani překvapivý horůrek. Uvřeštěné teens jsou sice nahrazené muži 30+, ale moc dospělého chování se od nich nedočkáme. Praskání lesa je sice strašidelné, ale větší potěšení jsem měl z Neesena když byl Mezi vlky. Tam byla hororová atmosféra zvládnuta i bez nadpřirozených prvků.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Hrozna nuda. Mel bych si pustit prvni dil, jestli by na me fungoval jako v puberte, ale kvůli scánám s orangutanem asi jo. Ale tohle nemá žádnou šťávu. Trapné dialogy doplňuje v pozadí neustále hrající vykastrovaný americký rock. Kevinův True North šílenost jsem si docela užil, i když i tam byl trochu zadejchanej. Tohle ale uz nejde vydržet bez silných drog.

Po strništi bos (2017)

Pan Svěrák vzpomíná a my se máme dojímat. Aspoň že kamera Smutného nutí do koukání, jinak v to leporelo není extra zajímavé.

Johnny si vzal pušku (1971)

Vřítil jsem se na film prost všech informací, stačilo mi, že se geniální Trumbo rozhodl film sám zrežírovat. Tušil jsem tedy osobitou vizi a dočkal jsem se. Možná je pravda, že mohl své dítko více prostříhat. Na druhou stranu tím by divák přišel o podobný pocit, který musel stonásobné víc pociťovat hlavní hrdina.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Mít The Shining za zády je neuvěřitelná zátěž. Ačkoli se může někomu zdát Kubrickova artová samohana ubíjející, musí se mu nechat osobitý vizuál, kde téměř každý záběr je hodný obrazového rámu. Nojo, ale přesně tohle "Spícímu doktorovi" chybí, ale na druhou stranu ma chytlavý scénář. Autorské uchopení tady chybí, záběry působí moc obyčejně a nestačí, že některé odkazují na filmovou klasiku všech klasik. Navíc Obi Wana mám obvykle rád, ale tady ho viditelně překonává Kyliegh Curran alá shining černoška. Nakonec jde ale o slušnou Kingovinu při které si postýskávám, že podobnou péči nedostala Temná věž.

Nezastavitelný (2010)

Speed 21. století a zároveň příběh o dlouhatánském kovovém monstru alá Kingovo Vzpoura strojů. Je celkem neuvěřitelné, že i přesto, že jde o neustálou akci, stihne Scott převyprávět backstory hlavních hrdninů bez toho, aby příběh zpomalil.

V kapradí: Film (2019)

V mnoha ohledech podobny film, jako Gervaisův Life on the road. Ten byl taky pomerne slabý, ale aspoň to mělo veselé písničky. Koho napadlo, že vtipné interview proloží nudným balastem? Zřejmě klikůchtivého Ferrela.