• Krátkometrážní

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Velmi neobyčejný příběh. Pro ty co rádi Zelenku, by toto měla být jasná volba. Nabaluje kolem sebe takovéty srandičky, ale uprostřed zůstává stále smutný. Každá z postav nachází lék na svoji slabůstku někde jinde a nějak jinak. Někdy ho mají před nosem, jiní musejí vystoupat až někam na horu....

Zbouchnutá (2007)

Velmi geniální snímek s velmi překvapivým zvratem....Ovšemže NE! Dělám si srandu. Obyčejný film, který tu byl co se týče příběhu bambilionkrát. Ovšem příjemnou změnou je -místy- dialog, jelikož "stěry" co na sebe navzájem házejí nemaj chybu. Ale ostatní dialogy vypadaj, jakoby je ukradli z nějakého home videa Zoufalých manželek. Tak idiotské hádky kvůli ničemu, že jsem se musel smát a pevně doufam že to tak bylo i myšleno:)....Rád bych dal 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že sem se bavil..... PS:Jason Segel VÁLÍ

Carnivale (2003) (seriál)

mně nějak přišlo, že Carnivale se snaží mermomocí vypadat opravdu mysteriózně a na většinu věcí, co se tam děje, člověk jen může podotknout; "hmm...záhada", a jede se dál. Jakoby si scenarista, aniž bych chtěl pomlouvat jeho zaručené kvality, neustále brumblal; "Jo to tam dám, to bude vypadat záhadně". 40 minut by stačilo.

Barva kouzel (2008) (TV film)

Ano. Jsem fanouškem Pratchetta. Tato skutečnost nutně mlží můj náhled na film, ať chci nebo ne. Ale i přes růžové brýle, kterými jsem to sledoval, jsem se nemohl zbavit dojmu, že postavy co vidím, tam jen stojí a přemišťují se jak figurky nikoli na Zeměploše, ale na "desce" Člověče nezlob se. Chybělo mi tam víc dialogů mezi postavami, abych se mohl nějak ztotožňovat. nechci nějaké psychodrama od fantasy filmu, ale přeci jenom.... Ale kam se hrabe pokaděnej Eragón.......

Fantazie 2000 (1999)

Poprvé je to vždycky hezčí, lepší. Je to prostě originální. Toto dílko opravdu nepřevyšuje ani z daleka Fantazii první, ale v téhle době je to stále úctyhodný počin, který je prostě vymazlený. Všichni dnes tíhnou k 3D animaci. Prý proto, že ruční animace je přežitkem a bůhví co. Ale já říkám; koukněte se na ty svoje 3D snímky, já v nich nic obdivuhodného nevidím. Jsou to ty samý blbiny, jen v novém hávu. Důkazem, že když se s filmem kresleným pohrajete, a získáte obdiv, je např. Trio Z Bellevile. FANTAZIA 2000 je lépe stravitelná pro širší publikum než 1čka. Každá povídka měla svojí atmosféru a co víc, ani sem se nepřistihl, že bych u toho usínal, což se mi u jedničky stalo:) (část s hrošicí)

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Nevěřím tvrzení, šířené tolik americkým snem - když se člověk pachtí a snaží se něco dokázat, dokáže to. Ono možná dokáže, ale nakonec to bude uplně jiným způsobem a výsledek bude také možná o dost jiný než předpokládal. - Režijní styl pana Andersona se mi neokouká

Bojovník (1997)

Obdivuhodný herec. On skáče z role do role a nikdy se neopakuje. Z postavy vymáčkne nedosažitelné maximum a pak si jen tak chodí a vše vypadá naprosto uvěřitelně. Takovouhle snahu já oceňuji. Stačí porovnat jeho ukázku mistrných převleků a kravaťácké vystupování Pierce Brosnana a není pochyb o tom, který z nich se s herectvím narodil.(fanouškům se omlouvám) . Film je opravdu "velmi" poeticky vyprávěn a nejedná se zrovna o zamilovanou poezii. Vnímal jsem po celou dobu takové trvalé napětí...čemuž rozhodně dopomohlo hudba...a cítil jak na mě z filmu sálá spalující dusno pouštní krajiny. Na debut opravdu slušné. Marlon jako vždycky geniálně geniální.

Herkules (1997)

Animák, který mě nenechal ani chvíly nadechnout. Ani na malou chvilinku. Což bych přidal k těm zápornějším věcem, jelikož to bylo bráno neksutečně hopem. Prostě šup sem, šup tam, a konec - květiny, tanec, polibek, titulky. Jinak ale furt podařené dílo, s příjemnou hudbou, chytlavými písněmi a fajn nápady!

King Kong (1933)

Cesta do pravěku je lepší:) ale i přeste je to vydařená klasika se skvěle přehrávajícími herci:)

Juno (2007)

Je to přesně tak jak jsem slyšel z doslechu. Pro mě rozhodně film roku, možná milénia. Kčertu se speciálnimy efekty, comicsovými hrdiny a světelnými meči:)....TOHLE je báječnej film. K tomu ta ksvělá hudba, která je tak osobní že OSTíky Quentina se můžou zahrabat. Tohle se proste celý povedlo. Jen si pro sebe doufám, že takovýto styl filmu (vizuálně se lehce podobá Nauce o snech) se mi nikdy neokouká!!! PS: Jaký druh člověka může dát jméno dceři Liberty Bell?:))))