MiGi87

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 28.1.2019  16:16

Trochu zbytečně se to vleče, ale zčásti je to určitě i tím, že jsem nesehnal ani italské titulky a na dlouhé pasáže dialogů moje italština prostě nestačí. Ale je to poměrně zajímavý film, takže za mě 3*.

• 23.2.2017  21:34

Za mě luxusní záležitost. Z těch pár letošních oscarových nominací, co jsem viděl, je tohle jasná jednička, a ty, co jsem neviděl, jsem neviděl proto, že mě nezaujaly už na papíře. Takže držím palce!

• 2.9.2016  05:15
    Britannic (TV film) (2000)

Po filmařské stránce je na tom špatně úplně všechno - polovina záběrů je zcela okatě nakreslená v počítači a ta druhá je natočená před zeleným plátnem. Tohle muselo být hodně nízkorozpočtové. O tom, jak všichni herci brutálně přehrávají, jako kdyby to byl jejich první film, snad ani netřeba mluvit. Díval jsem se na to jen ze zájmu o příběh, který je ale podle všeho taky téměř celý smyšlený, protože nikdo vlastně neví, co se Britannicu přihodilo. Takže 2* za scénáristu s představivostí a za to, že si někdo dal vůbec práci o Britannicu něco natočit, jinak ale ubohost.

• 27.6.2016  08:02

Perfektní. Kam se hrabe WoW!

• 3.2.2016  20:06
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Knížku jsem četl ještě jako děcko a teď, když jsem to dokoukal, mám pocit, že jsem ji asi nikdy nedočetl. Co vím jistě, je, že si ji musím urychleně přečíst znovu. Brilantní předloha a kvalitní zpracování v seriál dávají jasné 4 hvězdy, a až se na to vyspím, možná ještě přidám.

• 30.12.2015  16:26

Jakkoli oceňuji návrat ke stylu původních tří filmů, včetně vytunelování děje to udělat nemuseli. Každá jedna scéna jako by z oka vypadla nějaké starší. Zápletka naprosto nepřekvapivě stejná, jako kdysi, naprosto o ničem závěr, no, jsem lehce rozčarován, ale jako film poměrně slušné.

• 11.10.2015  23:06
    Karate Kid (2010)

Téměř scénu po scéně se remake drží předlohy. Co je smutné, je to, že se žádná z nich prakticky v ničem nemůže s původním Karate Kidem měřit. Navíc je to kung-fu kid a jako bonus tam autoři dodali pár blbin, které tomu určitě nepomohly, ale spíš prozradily, jak velkým podílem se na balíku peněz z product placementu podílela čínská vláda. Například scény, kde dva hrdinové trénují uprostřed jasného dne na liduprázdném úseku Velké zdi, je doslova k smíchu - na takhle zachovalých úsecích není nikdy takhle prázdno, pokud ovšem čínská koprodukce předem všechny turisty nevyžene. Navíc proč tam dvě role jely z Pekingu trénovat je rovněž zcela nejasné - tak blízko to totiž zase není. Celkově takových 50% pro remake, který původní a dnes již dávno kultovní snímek posunul jasně k horšímu. Má jen štěstí, že od originálu je hodně kam ubírat a pořád zůstat na slušných číslech.

• 22.9.2015  10:46
    Karate Kid 3 (1989)

Velice slabý odvar předchozích dvou filmů. Z kopce šlo prakticky všechno - hnusná kamera, zhlouply dialogy i Danielovy navztekané monology, přitroublý scénář. To ani nemluvím o tom, že autoři poprvé přišli se zcela "zlými" postavami, které máte chuť zabít od začátku do konce. Prakticky urážka těch prvních dvou.

• 13.9.2015  14:20
    Karate Kid (1984)

Těchhle sportovních kousků o underdogovi, co to nakonec všem natře, není nikdy dost a tenhle je mezi všemi klasikou.

• 8.9.2015  11:20
    The 100 (TV seriál) (2014)

Zatím (po čtyřech dílech) opatrná čtyřka. Uvidím, co bude dál, ale už sám fakt, že po novém roce začne třetí řada, svědčí o určité kvalitě. EDIT uprostřed druhé řady - stále perfektní seriál, mezitím dvě drobností, které tomu ubírají na kráse: a) prediktabilita - téměř každý zvrat předvídáte na hony dopředu b) extrémní podceňování účinků atmosféry na téměř nebo úplně nekontrolovatelné objekty vstupující do ní z oběžné dráhy + zásadní podcenění vlivu dopadu tělesa z oběžné dráhy bez padáku na lidský organismus, byť by byl pád sebeřízenější. EDIT2 - klíčová novinka pro třetí řadu - v prvním díle si zahraje Shawn Mendes drobné cameo!

• 2.9.2015  17:15
    Náš vůdce (2008)

Na Německo hodně dobrý kousek. Trochu jsem nepochopil, jestli to učitele začalo pohlcovat taky, ale asi ano, když to hrál i doma a hádal se kvůli tomu se ženou. Musím se podívat na dokument o skutečných událostech, který sice neskončil tragicky, ale ta deziluze v závěru byla prý stejná.

• 28.8.2015  11:12
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Opatrná čtyřka (4*) a uvidíme.

• 17.8.2015  11:15
    DVTV (TV pořad) (2014)

Dva perfektní moderátoři se srdcem i mozkem na správném místě, zajímaví hosté, aneb když už na vás žádná televize není dost liberální, založte si vlastní, od toho tu internet je.

• 15.7.2015  12:30

Že by se to zase začínalo blížit zpět k jedničce? Určitě lepší než 2 a 3, ale jednička je kultovka, na kterou nebude už mít nikdy nic, takže asi nejlepší možný job. Dobrý film. Snad jen malá výhrada k trochu nadměrné inteligenci některých zviřátek, třeba to porozumění na konci mezi Prattem, raptorem a rexem, to bylo na mě trochu moc.

• 15.7.2015  09:01
    Tyran (TV seriál) (2014)

V půlce druhé řady a stále lepší a lepší díl od dílu. Parádní seriál.

• 29.6.2015  06:41

Jednoznačně nejlepší show svého typu ever. Well done, John.

• 31.5.2015  05:27
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Černá komedie či komediální thriller, to je jedno, každopádně jsem se už dlouho u filmu takhle neřezal, a to spolu s celým nabitým kinem.

• 17.5.2015  07:59
    Vykázáni (TV seriál) (2015)

Po třech dílech opatrné 4*. Na můj vkus se to trochu zbytečně soustředí na hrstku jednotlivců namísto stavby kolonie, která, zdá se, po třech dílech sestává pouze z guvernérova domku a pár stanů. Uvidíme, co bude dál. 4 more to go.

• 5.5.2015  15:57
    Noe (2014)

Jeden z nejhloupějších filmů za hodně dlouhou dobu, a Bůh je mi svědkem, že "konkurence" je velká: 1) naprosto vadná biblická předloha, jejíž nedostatky nebyly nijak vyřešeny (např. s kým že to Noemovy vnučky bez incestu znovuzalidní svět ap.); 2) nepochopitelné zařazení sci-fi/fantasy prvků, jako byli divní kamenní golemové nebo pochybný žlutý samovznětlivý kov; 3) happyendem má být to, že se všehoschopný náboženský fanatik vzpamatoval a stal se z něj jen náboženský fanatik; 4) kam odešel Ham?; 5) archa nahrazena dřevo-asfaltovou krabicí, s jakou bych se nepustil ani na Lipno; 6) Noe je vegetarián, kouzelník, veterinář, vrah a ožrala v jednom; 7) nejapná snaha filmařů vykreslit "předpotopní" svět jako místo zničené industrializací na levelu dnes začínajícího tisíciletí, kterému by snad potopa mohla i prospět, samozřejmě autoři bible neznali zákon zachování hmoty, a proto je netrápilo, kde na onu potopu vezmou vodu; 8) jak uspali ta zvířata??; 9) evoluce pro všechny, pro lidi ale kreacionismus --- Prostě příliš mnoho idiocie a nesmyslů v jednom filmu, což ani jediné dvě pozitivní věci nemohou vytrhnout, a to, že Anthony Hopkins nakonec našel jednu bobuli, a taky to, že dcery Emmy Watson a Douga Bootha budou určitě super holky. Za mě jedna jediná hvězdička, dvě z lítosti ke slušným efektům si to nezaslouží.

• 4.5.2015  21:05

Svojský film. Taková kombinace anglické představy o sci-fi či fantasy (á la Narnia) v kombinaci s hororovými či pohádkovými prvky, odehrávající se v prostředí zámku á la Black Mirror ze hry Posel Smrti. Svojská, ale rozhodně velmi koukatelná jednohubka. 4* --- Na závěr speciální bonus za to, že konečně někdo nechal Douga Bootha hrát zápornou roli :-).

• 3.5.2015  15:49

Pár filmových adaptací už jsem viděl, ale tahle u mě jasně vede. Skvělé herecké obsazení, interiéry, exteriéry i režie, o kvalitách předlohy přirozeně netřeba mluvit. Za mě jasná 5*.

• 1.5.2015  22:29

Wow, první hodnocení. Celkově poměrně průměrný dokument, trochu kratší (ca. 73 minut) na to, že využívá spoustu starších záběrů (především od Sugarscape), ale rozhovory s odborníky i kapelou stojí za to. Pro fandu 5SOS must-see. 4*

• 15.4.2015  22:26
    Hooligans (2005)

Takovéhle filmy fakt nejsou můj šálek čaje, ale režisérka asi ví, jak na mě - po chvíli to i nepřítele fotbalu a gangů absolutně vtáhne až prožívá každou uštědřenou ránu, jako by ji dával sám. Perfektní snímek za plnou palbu 5*! PS: Režisérka Lexi Alexander je super ženská, osobně i na Twitteru, lidsky i co do liberálních názorů - takových k filmu víc.

• 9.2.2015  11:31
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Nebýt skalní fanda Breaking Bad, asi bych pilot moc nechápal. Zatím ale opatrné 4* a uvidíme dál. K tvůrcům mám neomezenou důvěru.

• 27.1.2015  21:04
    Mýtus Karla Velikého (TV seriál) (2013)

Moc sympaticky udělaný dokument. Z ementálu bílých míst raného středověku udělat ucelené vyprávění není jednoduché. Tady se to vcelku vyvedlo.

• 23.1.2015  14:51
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Zcela jedinečný (alespoň ve své době) vhled do života Jobse a Gatese, navíc výtečně natočený. Jasných 5*.

• 23.1.2015  11:49
    Kontakt (1997)

Jeden z nejlepších sci-fi filmů všech dob. Navíc natočený ve stejném roce, jako obdobně kultovní Armageddon. Taky doporučuji přečíst knížku, v řadě zásadních bodů se Contact na papíře hodně liší.

• 20.1.2015  21:05
    Dárce (2014)

SPOILER ALERT: Můj oblíbený citát, tuším připisovaný Franklinovi, že společnost, která se vzdá trochy svobody výměnou za trochu bezpečnosti, si nezaslouží ani jedno a o oboje také přijde, je v naší realitě hadr. V Giverovi můžete ze začátku zvažovat, jestli není společnost, která se vzdala veškeré svobody výměnou za absolutní bezpečí, lepší, než ta naše klasická. Opravdu ale jen ze začátku, brzy se totiž ukáže, že i nejlíbivější utopie je jen další dystopií. Nebýt podivného a nesmyslného konceptu oné podivné bariéry, kterou asi těžko kdo pochopí (stejně jako nepochopí to, jak ji mohli správně pochopit Giver s Receiverem), dal bych plné hvězdičky. Koncept společnosti skvělý a dobře propracovaný, posledních dvacet minut ale bohužel založených na nepropracovaném a nepochopitelném přeludu. Takže 4*.

• 20.1.2015  14:45

Skvělý dokument. Minibod dolů za to, že počátky real time strategií zastupoval Starcraft namísto Warcraftu, a za to, že titulek u Felicie Day byl misspelt "filmaker" s jedním chybějícím "m". Stále špičkový dokument za 5*.

• 7.1.2015  15:48
    Doktorka podsvětí (TV seriál) (2012)

Po prvních dvou dílech zatím průměrné 3*, uvidím, jak se to vyvrbí. Zatím oceňuji přinejmenším nápad a kvalitní herce (Gilford, Ivanek...). EDIT: Po osmi dílech zvedám na 4*, je to chytlavé a bojím se, že to zase skončí bez řádného závěrečného dílu. EDIT2 / SPOILER ALERT: Tak update po konci řady - autoři byli včas varováni, že série končí, a připravili kvalitní závěr :-).

<< předchozí 1 2 3 4 5 6