MiGi87

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 2.1.2014  10:33

Tři hvězdičky za dobrý námět, ale tu nudu mi to nevynahradí. Scéna, ve které hlavní role minutu zírá do prázdna, se opakuje trochu moc často. Celé to mohlo pohodlně vlézt do jedné hodiny a na konci se mohli věnovat pasážím, které sfoukli závěrečným textem. Nenaplnilo to očekávání, oproti Marty89 se ovšem straním srovnání s Lincolnem, který má zcela odlišné kvality a je na úplně jiném levelu.

• 1.5.2015  22:29

Wow, první hodnocení. Celkově poměrně průměrný dokument, trochu kratší (ca. 73 minut) na to, že využívá spoustu starších záběrů (především od Sugarscape), ale rozhovory s odborníky i kapelou stojí za to. Pro fandu 5SOS must-see. 4*

• 24.3.2014  21:07
    A Smile as Big as the Moon (TV film) (2012)

Parádní film, rozhodně jsem nečekal, že to bude až tak super. Ne, že by to dokola neomílalo staré klišé o bandě underdogů, kteří si jdou za snem, ale dělá to skvěle. Jasných 5*!

• 13.7.2011  17:59

Celou dobu čekám, kdy ten medvěd přijde s vlastní agendou, kterou jsem mu četl v očích od samého začátku a ... nic, nakonec žádné vlastní záměry, takové zklamání - za to beru jednu hvězdičku a dávám 3! Chtěl jsem dokonce odečíst tu jednu od pěti, ale poslední půlhodina už tam neměla být.

• 29.12.2014  11:51
    Absolventka (2009)

Poměrně průměrný romantický film, který ničím nepřekvapí, ale za dlouholetou slabost pro představitele obou hlavních rolí přihodím hvězdičku navrch, protože Alexis je number one od dob Gilmore Girls a Zach zas od časů Friday Night Lights. 4*

• 21.4.2014  05:58
    Aeon Flux (2005)

Dávám, lepší 2*. Na IMDb dám 5. Scénář a distopický žánr jsou to jediné, co tenhle film zachraňují, přestože ve scénáři nebylo nic, co bych už neviděl v jiných filmech a tady si to jen vypůjčili. Co se ale týká většiny hereckých výkonů a především pak kamery, efektů a především střihu, je to doslova tragické. Na indie film by to bylo OK, na multimilionový studiový v žádném případě. Záběry na sebe nenavazují, úzkostlivé vyhýbání se byť jen trochu nákladným záběrům po pár minutách začíná lézt na nervy a celkově není výsledek zdaleka takový, jak by snad přečtení scénáře mohlo dát tušit. Docela bída, ale když jsem ani já neusnul, něco na tom asi bylo.

• 5.5.2011  17:11
    Akta X (TV seriál) (1993)

Jeden z nejlepších seriálů ever. Kdysi jsem na tom vyrost, teď se na to pro zajímavost koukám znovu. Jsem u druhého dílu třetí řady a pořád je to super, i když vím, že určitý posun k horšímu přijde, a to asi velmi brzy. Každopádně tenhle seriál, to je prostě kultovní sci-fi jak má být. Jasných 5* bez keců.

• 6.1.2015  09:31

Klasický Knoflíkáři/Samotáři style, nic nového; nenadchne ani nepohorší. Drobný bonus za některé nadprůměrné herce. Průměrných 50% čili 3*.

• 30.7.2011  21:26
    Astronaut (2006)

Prostě pěkný film, u kterého jsem se bavil, není to čistých 5, ale spíš 5 než 4, takže 5 (na IMDb dávám 9). Obzvlášť za návaznost na Armageddon, jako byli Thornton, co v NASA skončil dřív, než letěl, nebo Willis, co opravdu letěl. Super práce Mika Polishe, který si to napsal, zprodukoval, odrežíroval a vedlejší role rozdělil svým dcerám.

• 27.12.2012  20:55
    Atlas mraků (2012)

Po dvou shlédnutích zvedám hodnocení ze 4 na 5. Silný příběh, zajímavé propojení etap, nikdy nuda, dobrý mix thrilleru a komedie, zajímavá režie, skutečně špičkové herecké obsazení a hlavně je hlavním tématem svoboda s velkým S na podkladě dobré knižní předlohy.

• 2.4.2011  18:09
    Billy Elliot (2000)

"Wanted to mark this one with four stars only, you c, but the ending was just too gr8 for just 4, so I'm giving 5, you c." Kurde, ten jejich newcastleský slang se nedá reprodukovat textem, to se musí slyšet a vidět. Pěkný film, zdaleka ne "mee cup o' tea, you c", ale dostalo mě to. Skvělý scénář i režie, a poté, co jsem dneska hodnotil Titanic II jako nejhorší film, co jsem kdy viděl, tohle je bezpečně v první stovce, a to spíš v horní polovině. Doufám, že za to ten kluk dostal nějaké ceny, to musela být makačka.

• 14.9.2013  21:27

Mám rád indie filmy, krátké filmy a obecně nekomerční věci, ale tohle, tohle je prostě moc. Jestli šlo o jedničce říct, že je to Nguyenova prvotina, a něco jí proto odpustit, teď, o tři roky později, už to není možné, protože všechny chyby zopakoval a dokonce přidal několik nových! Katastrofa, takovéhle absolutně nepromyšlené zmetky dělají tak akorát indie filmům špatné jméno - šmejd od scénáře po překlepy v závěrečných titulcích. Odpad!

• 24.1.2013  11:57
    Borci z Blue Mountain State (TV seriál) (2010)

Vynikající po všech stránkách. Za tři série se našlo pár dílů, které bych hodnotil za méně než 5*, ale jako o celku není o čem pochybovat. Kvalita neustále roste a jako odreagování je tohle seriál číslo jedna! Jak už psali někteří jiní - hrozná škoda, že byly natočeny jen tři řady, ale chvála Bohu, že měli autoři alespoň možnost vyrobit slušný závěr. Škoda, že ne všechny dobré seriály mají to štěstí.

• 2.9.2016  05:15
    Britannic (TV film) (2000)

Po filmařské stránce je na tom špatně úplně všechno - polovina záběrů je zcela okatě nakreslená v počítači a ta druhá je natočená před zeleným plátnem. Tohle muselo být hodně nízkorozpočtové. O tom, jak všichni herci brutálně přehrávají, jako kdyby to byl jejich první film, snad ani netřeba mluvit. Díval jsem se na to jen ze zájmu o příběh, který je ale podle všeho taky téměř celý smyšlený, protože nikdo vlastně neví, co se Britannicu přihodilo. Takže 2* za scénáristu s představivostí a za to, že si někdo dal vůbec práci o Britannicu něco natočit, jinak ale ubohost.

• 11.8.2013  17:34

Pěkný příběh, slušní herci, hezké nenákladné prostředí, dojemný konec - 4 hvězdy. Přímo před tímhle filmem jsem koukal na toho nového Gatsbyho a hodnotím je teď oba najednou dost ve vztahu mezi sebou. Gatsby vyfasoval jen dvě, protože postavit film na blbé předloze, minimální pointě, zato řadě špičkových herců a desítkách milionů za statisty a prostopášnou scénu, to prostě u mě není film se vším všudy. Oproti tomu tenhle sympatický nízkorozpočťák který u nás skoro nikdo nikdy neuvidí (já se k tomu dostal jen náhodou proto, že tam hraje Posey), to je film jak má být a podle mého gusta, má to spád a zaslouží si to být viděno, více, než bombastické blockbustery, které si na sebe vydělají jen proto, že na ně běží v kinech reklamy půl roku předem.

• 11.2.2013  13:18

Znovu vážně - proč proboha lidi dáváte tak vysoká hodnocení? Vyjma zajímavého pohledu na střet Angličanů a Američanů a jejich kulturních odlišností (za to dávám jednu hvězdičku) jde o naprostý odpad. Film není pěkný, scénář zcela o ničem po vzoru českých filmů a seriálů poslední doby, herecké obsazení sice výborné, ale do filmu, který nemá žádnou pointu, je to stejně plýtvání.

• 6.1.2015  11:58
    Conan (TV pořad) (2010)

Moje talk show dělené třetí místo spolu s Jimy Kimmelem (hned po Ellen a Jimmy Fallonovi), přičemž, stejně jako u Fallona, nezáleží na televizi, která ho právě produkuje.

• 30.12.2014  11:50

Povedená romantika. Čtyři hvězdy obzvláště za výborné herce, a to ve všech pěti hlavních rolích - tedy Virginia Madsen, Sam Trammell, Zach Gilford a hlavně výborně se doplňující Graham Rogers s Amandou Crew.

• 17.8.2015  11:15
    DVTV (TV pořad) (2014)

Dva perfektní moderátoři se srdcem i mozkem na správném místě, zajímaví hosté, aneb když už na vás žádná televize není dost liberální, založte si vlastní, od toho tu internet je.

• 1.9.2012  10:58
    Diktátor (2012)

Za příběh nebo cokoli jiného tomu nelze dát víc jak dvě, ale já se u sebevtipnějších komedií obvykle nesměju, tohle byla výjimka, za to si zaslouží 4*. Ale jenom za tu vtipnost, po ostatních stránkách opravdu šedý podprůměr.

• 7.1.2015  15:48
    Doktorka podsvětí (TV seriál) (2012)

Po prvních dvou dílech zatím průměrné 3*, uvidím, jak se to vyvrbí. Zatím oceňuji přinejmenším nápad a kvalitní herce (Gilford, Ivanek...). EDIT: Po osmi dílech zvedám na 4*, je to chytlavé a bojím se, že to zase skončí bez řádného závěrečného dílu. EDIT2 / SPOILER ALERT: Tak update po konci řady - autoři byli včas varováni, že série končí, a připravili kvalitní závěr :-).

• 20.1.2015  21:05
    Dárce (2014)

SPOILER ALERT: Můj oblíbený citát, tuším připisovaný Franklinovi, že společnost, která se vzdá trochy svobody výměnou za trochu bezpečnosti, si nezaslouží ani jedno a o oboje také přijde, je v naší realitě hadr. V Giverovi můžete ze začátku zvažovat, jestli není společnost, která se vzdala veškeré svobody výměnou za absolutní bezpečí, lepší, než ta naše klasická. Opravdu ale jen ze začátku, brzy se totiž ukáže, že i nejlíbivější utopie je jen další dystopií. Nebýt podivného a nesmyslného konceptu oné podivné bariéry, kterou asi těžko kdo pochopí (stejně jako nepochopí to, jak ji mohli správně pochopit Giver s Receiverem), dal bych plné hvězdičky. Koncept společnosti skvělý a dobře propracovaný, posledních dvacet minut ale bohužel založených na nepropracovaném a nepochopitelném přeludu. Takže 4*.

• 10.9.2013  13:28
    Emperor (2012)

Výtečný námět = výtečný film, skvělé pokoukání. Na kratičkém vzorku několika válečných let umožní divákovi vžít se do situace všech japonských císařů před Hirohitem. Kdo o dějinách Japonska a jeho kultuře něco málo ví, je si vědom toho, že císaře ani zdaleka nelze srovnávat s absolutními či konstitučními panovníky Evropy. jedná se více o náboženskou/morální/hodnotovou funkci, lze ji přirovnat k jakémusi národně omezenému Dalai Lámovi nebo papeži - tj. nemá absolutně žádnou politickou moc, na druhou stranu je ale jeho morální autorita u obyvatel mnohem vyšší, než o jaké by se nejvlivnějšímu absolutnímu vládci v Evropě kdy mohlo zdát. Film se pokouší o srozumitelné vysvětlení tohoto konfliktu a podařilo se mu to vskutku na výbornou. Osobně jsem pouze příliš neocenil rozvláčnost vykreslování historie generála Fellerse a jeho japonské přítelkyně; snahou ale bylo zjevně objasnění rozporů i v něm samém (vnitřní boj, jestli udělat správnou nebo užitečnou věc, vztek na neochotu a protokolární zkostnatělost japonského vedení, nedostatek času...). Každopádně po seriálu Shogun z 80. let jde o další vynikající (a ojedinělý) vhled do japonské mentality a byla by velká škoda nechat si tento snímek ujít.

• 18.12.2014  21:40
    Expelled (2014)

Na polonezávislý, podivně (jako Pirát toto ale hodnotím kladně) distribuovaný snímek poměrně povedené. Sice jen další typický kousek z nekonečné řady komedií ze školního prostředí, ale šlo to. 70%

• 30.6.2011  11:19
    Fontána (2006)

Poměrně pěkný film, i když přesně ze skupiny těch, u kterých si říkám, že bych ze stejného materiálu vydoloval ke třem, které tomu dávám, o jednu hvězdičku navíc. Očekával jsem něco jako Time travellers wife, to jsem se dost seknul, ale ani tohle není ztráta času.

• 19.11.2014  08:13
    Forever (TV seriál) (2014)

Během první řady zvedám na 5*. Perfektní kombinace na půl cesty mezi Doktorem Housem a Castlem. Každý týden se nemůžu dočkat nového dílu, kvalitní seriál.

• 11.8.2014  06:09

<<< SPOILER ALERT! >>> No, vyspal jsem se na to, než jsem se pustil do tohoto komentáře a musím říct, že se poněkud divím tomu, že je průměrné hodnocení kolem 50% založeno skoro jen na odpadech a 4 či 5 hvězdách. Já osobně jsem to dlouho zvažoval a nakonec zřejmě zůstanu u dvou. Film má zajímavou výchozí zápletku - akademická debata o něčem, co nelze dokázat - vynikající - a kdyby si to nezmršil provedením, byly to jasné 4. Teď nějaká ta pozitiva: po dlouhých letech jsem zas viděl Kevina Sorba, je to filmová prvotina jinak výborného zpěváka Shanea Harpera + jak řečeno výše, má to zajímavou základní zápletku, což se počítá. Teď ale k těm negativům: je jich tolik, a takových, že vás u většiny filmů nenapadne ani něco takového sledovat a komentovat, protože je to málokdy tak odfláknuté, jako tady: Hřích číslo 1) co mě nejvíc zarazilo, jsou neuvěřitelně nesmyslně napsané postavy a jejich interakce - ani sebelepší herec by nezahrál takhle odfláknutou roli, možná by to ale alespoň scénáristovi s režisérem omlátil o hlavu a ti by to trochu polidštili - ve filmu se vyskytují tři partnerské vztahy (profesor a jeho přítelkyně, hlavní role a jeho přítelkyně, "Clark Kent" a jeho přítelkyně). Film se odehrává snad ve dvou dnech, přesto se stihnou všechny tyto vztahy v této době rozpadnout, přestože je každý z nich popsán jako dlouholetý, čemuž ale absolutně odporují důvody rozchodu (arogantní ateista x sympatická věřící; inteligentní věřící x arogantní a zřejmě nevěřící povrchní husa; arogantní idiot x novinářka). Režisér se nám snaží namluvit, že všechny tyto vztahy dodnes klapaly a najednou se všechno zvrtlo - to zrovna. Hřích číslo 2) časová posloupnost - filmem se line několik příběhů á la Samotáři nebo spousta jiných filmů - fajn. Všechny se místy prolínají, přestože ten hlavní jede buďto sedmkrát vyšší rychlostí (po týdnech), zatímco ty ostatní (hlavně trable dvou kněží s auty) jedou po hodinách a dnech. Prostě to nedává smysl. Hřích číslo 3) Zpočátku se film jeví jako stavící se relativně nezaujatě k hlavnímu problému - je či není Bůh? Postupně, a obzvlášť pak v poslední půlhodině, do vás ale autoři nacpou tolik propagandy, že Ježíš Kristus je váš pastýř, že tomu zaručeně pár hvězdiček seberete. Odehrávají se tu téměř okamžité konverze (ateista > křesťan, muslimka > křesťanka), nejaktivnější kněz na světě stráví poslední minuty smrtelně zraněného tím, že jej začne nevybíravě nutit do přijetí Boha a co je nejhorší - v davové scéně, kde všichni rozesílají smsky s titulem filmu svým známým, vás titulkem autoři vyzvou k témuž. Podtrženo a sečteno - dobrý nápad a někteří herci; špatný scénář, hrozné postavy - nesmyslná historie postav, nesmyslné chování, perfektní odpovědi na metafyzické otázky postavy sypou z rukávu po vteřině přemýšlení, nechutně propagandistický podtext. No prostě má tenhle film strašně moc věcí, které ho degradují do silného podprůměru, že musím zůstat u dvou hvězdiček. Dívalo se na to dobře, nebralo mě spaní, příběh byl vymyšlen relativně zajímavě a základní pointa o debatě byla tím, co mě k filmu přivedlo (vedle osobního pozvání od herce hlavní role), ale těch záporů je prostě trochu nad rámec dobrého filmu. Doufal jsem ve variaci na Man from Earth, kterého stále považuji za nejlepší film všech dob - v tomto ohledu jsem byl hodně zklamán.

• 17.5.2014  10:39
    Goddess (2013)

Takže: sehnal jsem si to z jediného důvodu, a to proto, že jsem si nemohl nechat ujít herecký debut Ronana Keatinga, nehledě na žánr filmu, na který bych se jinak rozhodně nepodíval. Hodnotím trojkou, protože to místy bylo vtipné, jako muzikál to asi taky nebylo tak špatné a i přesto, že mi to přišlo poměrně často nudné, musím hodnotit nad 50%, tedy 3*, nikoli 2*. Drobné minus - Keating se ke zpěvu dostal minimálně, ale hlavní ženská (i celkově) role to zvládla taky dobře. Další zajímavý vhled do australské mentality.

• 26.6.2014  10:48

Tak trochu to nenaplnilo, jako v poslední době žádný biografický snímek, mou představu, že se dozvím o něčím životním příběhu. Nakonec se to točí kolem sice zajímavé krize, ale celé se to odehrává v několika měsících. Natočené je to sympaticky, herci fajn, ale na to, jak dlouho jsem na tenhle film čekal, je to lehké zklamání.

• 2.1.2011  21:45
    Gran Torino (2008)

Nevzdávejte to, když se prvních čtyřicet minut nic nestane, pak se to rozjede a musím říct, že to určitě nebyla ztráta času, jeden z lepších kusů mezi Eastwoodovými filmy (pro mně, jako odpůrce westernů určitě). Zajímavý pohled do duše průměrného amíka, uvěřitelný, vtipný, citlivě zpracovaný, dávám 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6