MiGi87

homepage

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

• 17.1.2011  07:46

Skvělý výkon Mika Sheena a Sama Jacksona, nemůžu dát 5* jako trest za to, že nás autoři připravili o hříbek a místo něho už pustili první titulky :-).

• 2.1.2011  21:45
    Gran Torino (2008)

Nevzdávejte to, když se prvních čtyřicet minut nic nestane, pak se to rozjede a musím říct, že to určitě nebyla ztráta času, jeden z lepších kusů mezi Eastwoodovými filmy (pro mně, jako odpůrce westernů určitě). Zajímavý pohled do duše průměrného amíka, uvěřitelný, vtipný, citlivě zpracovaný, dávám 4*.

• 28.1.2019  16:16

Trochu zbytečně se to vleče, ale zčásti je to určitě i tím, že jsem nesehnal ani italské titulky a na dlouhé pasáže dialogů moje italština prostě nestačí. Ale je to poměrně zajímavý film, takže za mě 3*.

• 30.12.2015  16:26

Jakkoli oceňuji návrat ke stylu původních tří filmů, včetně vytunelování děje to udělat nemuseli. Každá jedna scéna jako by z oka vypadla nějaké starší. Zápletka naprosto nepřekvapivě stejná, jako kdysi, naprosto o ničem závěr, no, jsem lehce rozčarován, ale jako film poměrně slušné.

• 11.10.2015  23:06
    Karate Kid (2010)

Téměř scénu po scéně se remake drží předlohy. Co je smutné, je to, že se žádná z nich prakticky v ničem nemůže s původním Karate Kidem měřit. Navíc je to kung-fu kid a jako bonus tam autoři dodali pár blbin, které tomu určitě nepomohly, ale spíš prozradily, jak velkým podílem se na balíku peněz z product placementu podílela čínská vláda. Například scény, kde dva hrdinové trénují uprostřed jasného dne na liduprázdném úseku Velké zdi, je doslova k smíchu - na takhle zachovalých úsecích není nikdy takhle prázdno, pokud ovšem čínská koprodukce předem všechny turisty nevyžene. Navíc proč tam dvě role jely z Pekingu trénovat je rovněž zcela nejasné - tak blízko to totiž zase není. Celkově takových 50% pro remake, který původní a dnes již dávno kultovní snímek posunul jasně k horšímu. Má jen štěstí, že od originálu je hodně kam ubírat a pořád zůstat na slušných číslech.

• 6.1.2015  09:31

Klasický Knoflíkáři/Samotáři style, nic nového; nenadchne ani nepohorší. Drobný bonus za některé nadprůměrné herce. Průměrných 50% čili 3*.

• 5.1.2015  16:46

100 minut dialogů syn - otec, otec - přítelkyně, otec - synova přítelkyně, syn - přítelkyně, syn - otcova přítelkyně a konečně taky přítelkyně - přítelkyně. Jen výjimečně obsahuje rozhovor i víc než dva lidi a v kreditovaných hercích v titulcích najdete celkem osm jmen, přičemž 4 zbývající role se vyskytují možná 30 sekund. Čekal jsem více děje, protože nejakčnější scénou je vloupání medvěda do domu, což jako někdo, kdo má sám s medvědy zajímavější zážitky, zdaleka nedocením jako dostatečné množství akce pro stominutový film. Prostě film o krizi středního věku v případě otce a o pochybnostech jeho syna, jak se do budoucna vyhnout stejnému údělu. 50% = 3*. Největším plusem jsou herci, hlavně duo Zach Gilford a John Slattery; bez dobrých herců by pro mě konverzační film nefungoval vůbec.

• 2.1.2015  15:56

Upírský průměr, trochu nudný, dlouhé dialogy bez posunutí děje + speciální minus za první film, kde dávají v márnici do chlaďáku lidi hlavou napřed, aby se hůř prováděla identifikace, ale líp vykopávala dvířka zevnitř. 3*

• 30.12.2014  21:12

Nemám tak trochu slov, protože jsem to právě dokoukal a ještě nevím, co si o tom mám myslet. Možná to ráno bude lepší a ukáže se, že to byla buďto totální blbost, nebo geniální věc. Momentálně je to někde na půli cesty - první dvě třetiny to graduje, počasí zabíjí, lidi zabíjí, vrány papají. Pak přijdou "divnosobí duchové" a na konci jasně chybí poslední záběr na svět poté, co se probudí Connie Britton ve špitále, vyjde ven, na zemi voda ale jinak nic - záběr na postapokalyptický svět by zřejmě stál víc, než celý zbytek filmu. Mimochodem za obsazení á la Friday Night Lights (Britton a Gilford) dávám něco málo navíc. Každopádně film graduje, pak přijde hodně divný konec a nic víc. Fakt nevím, co si o takovýchhle filmech myslet, někdy mi to přijde, že režisér seděl se střihačem a nemohli přijít na to, co s natočeným materiálem udělat, aby to dávalo smysl; prostě bych chtěl do ruky dostat původní scénář. Pokud to ráno ještě nepřehodnotím, zůstanu na třech hvězdičkách.

• 7.11.2014  21:55

V JAR v kinech na konci listopadu. Jsem zvědav, jak rychle (a jakou formou) se to podaří shlédnout mně. EDIT: Tak shlédnuto nakonec až v půlce května 2015. Ze tří dosavadních dílů zřejmě nejslabší, uvidíme, co se podaří vymlátit z poslední knížky.

• 22.7.2014  05:21
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

No, pilot se mi celkem pozdával, u druhého dílu jsem tak trochu usnul. Když vás ale Carverovic dvojčata osobně požádají, ať tomu dáte šanci... Zatím za 3*, hvězdička dolů hlavně za to, že ještě nikoho nenapadlo checknout kamery ze 14. října.

• 17.5.2014  10:39
    Goddess (2013)

Takže: sehnal jsem si to z jediného důvodu, a to proto, že jsem si nemohl nechat ujít herecký debut Ronana Keatinga, nehledě na žánr filmu, na který bych se jinak rozhodně nepodíval. Hodnotím trojkou, protože to místy bylo vtipné, jako muzikál to asi taky nebylo tak špatné a i přesto, že mi to přišlo poměrně často nudné, musím hodnotit nad 50%, tedy 3*, nikoli 2*. Drobné minus - Keating se ke zpěvu dostal minimálně, ale hlavní ženská (i celkově) role to zvládla taky dobře. Další zajímavý vhled do australské mentality.

• 2.4.2014  12:22
    Prague (2013)

Hm, váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, asi se ale přikloním ke třem. Uznávám tvrzení předřečníků, že je ten film prostě divný, scénář je poměrně OK, i když z něho režie zdaleka nevyždímala maximum, zdaleka ne. Po celou dobu sledování se mi hlavou honilo "fucked-up movie about fucked-up guy". Takže 2.5 hvězdy + zaokrouhlení nahoru za snahu, na IMDb ale jen za pět. Btw. co za film pojmenuje většinu postav po hercích, kteří je hrají?

• 3.2.2014  18:54

Historie napíše tak geniální předlohu a filmaři to potom takhle zpackají - tolik zbytečných debilních scén na úkor vysvětlení spousty důležitých informací, bez kterých si neznalec okolností nemá šanci udělat pořádný obrázek. Za 3 že je Henri IV můj oblíbený král, ale film dost zklamal.

• 2.1.2014  10:33

Tři hvězdičky za dobrý námět, ale tu nudu mi to nevynahradí. Scéna, ve které hlavní role minutu zírá do prázdna, se opakuje trochu moc často. Celé to mohlo pohodlně vlézt do jedné hodiny a na konci se mohli věnovat pasážím, které sfoukli závěrečným textem. Nenaplnilo to očekávání, oproti Marty89 se ovšem straním srovnání s Lincolnem, který má zcela odlišné kvality a je na úplně jiném levelu.

• 10.10.2013  16:46
    Lidé zítřka (TV seriál) (2013)

Po prvním díle dávám 4*. Má to blízko k filmu Jumper a seriálu Alphas, ale jde to svojí cestou, první díl vcelku povedený, uvidíme, co přinesou další. Po první řadě degraduji na 3*, pro velmi častou nezáživnost jsem měl co dělat, abych řadu dokoukal a vzhledem k tomu, že stále ještě není jasné, dostane-li druhá řada zelenou, předpokládám, že nedostane.

• 28.8.2013  11:43

Na první pohled se to tváří hrozně, ale nebyla to až taková pitomost, za jakou se to samo dobrovolně vydává. 50%

• 8.7.2013  09:55

Docela slušný akčňák, i když chování profesionálních vojáků a agentů je tady neuvěřitelně připitomělé. Zvláštní je, že dva obdobné filmy (tohle a White House Down) vychází v jednom pololetí, asi ušetřili za kulisy a scénáristi si taky navzájem trochu vypomohli, každopádně WHD z toho u mě vyšel se 4*, tohle jen se 3*. Co do realističnosti je WHD mnohem ale mnohem uvěřitelnější. Hostage situation a vyjednávání vs. frontální útok, krytí se při střelbě vs. vybíhání do volného prostoru... Jeden z režisérů tohle moc nezvládl a byl to právě ten z OHF.

• 16.2.2013  06:48
    Hobitit (TV seriál) (1993)

První skutečný pokus o filmové zpracování té nejlepší předlohy historie. Místy je to hrozné, ale jako fajnšmekr přes Tolkiena se tomu spíš usmějete a budete to považovat za roztomilé. Místy natáhnuté, místy brutálně osekané, celkově ale velmi dobré.

• 28.12.2012  13:04

Po dokoukání musím reagovat dost, jako předpisatelé. Zajímavý, byť nelogický nápad, se dal využít lépe, ale to mi až tak nevadí. Spíše mi ve filmu chybělo vysvětlení spousty drobných detailů, které svou nesmyslností poškozovaly prostředí vytvořeného světa. Hlavně se sociální systém 90% filmu tváří jako těžká autokracie megafirmy, která ovládá všechno nahoře a většinou i dole, kromě pár posledních minut, kdy vydírání vystřídá jedna věta o registraci obchodní známky a v závěru nástin "růžové budoucnosti pro všechny". Trikově a vůbec graficky zvládnuto dobře, ale ve všech svých kritikách filmy drtím pro nedomyšlený scénář, což mi tady vadilo nejvíc. Ale určitě si to nezaslouží hodit ke špíně dolních 50% procent (Down Below), proto dávám 3*, ale s odřenýma ušima a do státnic se to pane Solanasi raději doučte!

• 16.12.2012  18:25

Knížky jsem nikdy nečetl, ale tenhle seriál je přesně ta srdcovka na pomezí nejzazší paměti, spolu třeba s Jackem Holbornem, teď na to koukám znovu, místy je to graficky hrozné, ale srdcovkou to zůstává.

• 13.12.2012  12:14
    Lov na Gluma (2009)

Velmi zajímavé dílko, nejvíc to asi vázne na nepříliš povedeném střihu, (ne)návaznosti situací mezi jednotlivými pohledy kamery a neochotě ukázat nám gluma s výjimkou posledních pár sekund. Celkově ale velmi kvalitní poloamatérský kousek, který si fanoušek nesmí nechat ujít.

• 10.10.2012  14:01
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Velmi kvalitní obsazení a hrozivý námět, leč vše, co bude v průběhu filmu řečeno, zná každý divák alespoň rámcově již dopředu, tedy žádná překvapení, jen drobné odchylky v názorech a finální shoda pod tlakem. Zajímavé jako dokument, nudné jako film, jímž to je. Pro diváky krátce po konci války neobeznámené ještě s tématem by to jistě byl film velmi šokující, obzvláště ta lehkost, s jakou jsou lidé jako Heydrich schopni mluvit o masové vraždě, pro dnešního člověka je to ale jen omílání dostatečně známého tématu bez nějakého obzvláštního uměleckého dojmu. U mně tedy za 3.

• 15.1.2012  07:31

Připomněl jsem si, proč tyhle staré filmy nemusím. Je fajn, že z vágního blábolu z jedné nepodepsané knížky vykouzlili dvě hodiny filmu, ale to provedení je prostě hnusné a i s tehdejšími možnostmi snad aspoň osobní souboje mohou vypadat skutečně, případně koně padající ze skály nemusí vypadat jako dřevěné hračky, některé věci jsou prostě tak amatérské, že se na to dá dívat jenom se značnou dávkou pochopení pro teatrálnost, s jakou se tehdy točilo. Dávám 3 a víc ani ň.

• 13.7.2011  17:59

Celou dobu čekám, kdy ten medvěd přijde s vlastní agendou, kterou jsem mu četl v očích od samého začátku a ... nic, nakonec žádné vlastní záměry, takové zklamání - za to beru jednu hvězdičku a dávám 3! Chtěl jsem dokonce odečíst tu jednu od pěti, ale poslední půlhodina už tam neměla být.

• 30.6.2011  11:19
    Fontána (2006)

Poměrně pěkný film, i když přesně ze skupiny těch, u kterých si říkám, že bych ze stejného materiálu vydoloval ke třem, které tomu dávám, o jednu hvězdičku navíc. Očekával jsem něco jako Time travellers wife, to jsem se dost seknul, ale ani tohle není ztráta času.

• 25.4.2011  07:03

Chtěl jsem dát dvě, ale za tu reklamu na zelí dávám 3. Dočasně jsem tam dělal a je to vykresleno věrně, jenom se mi nelíbí to zaměření směrem, že pole se zelím je lepší než automobilka. Jinak co to musí být za vola, že vyfasuje tři vytýkačky, to nevím.

• 27.1.2011  18:04
    Jumper (2008)

Ne nejoriginálnější ale ani nejhorší film, takový průměr, našel jsem ho na csfd když jsem si osekal výběr na novější scifi a nezklamal, dvě cesty vlakem do a z Ostravy utekly podstatně rychleji. Dávám za tři *. PS: Jenom ještě komentář k popisu filmu - "organizace zvaná Paladin", to je pěkná blbost, prosté "řád tzv. paladinů" by bylo o dost lepší, popř. přeformulovat celou větu, vždyť to, že paladin je anglický výraz pro jakéhosi "božího vojáka" ví snad každý už od dob starého dobrého Warcraftu 2.

• 27.12.2010  17:58

Musím se k tomuhle dílku vyjádřit, prostě mi to nedá. Tři hvězdičky dávám za následující: Nneí to můj šálek kafe, měl jsem namále a už už bych usnul, ale neusnul, což si u mne nějaké ocenění zaslouží - první hvězdička. Druhou dávám za kvalitní hudbu, za kterou ovšem film nevděčí svým tvůrcům, ale Čajkovskému. Třetí za to, že to nebyla úplná blbost (i když na mě jsou schizofrenické stavy hlavní postavy a nic víc k tomu hodně plytkým námětem), a taky za to, že mě bráchové přemlouvali, abych to úplně nepotápěl. Natalie ale kost jako vyždy. Takže suma sumárum za tři, ale, jak by řekla naše vedoucí katedry, s výhradou.

• 2.9.2016  05:15
    Britannic (TV film) (2000)

Po filmařské stránce je na tom špatně úplně všechno - polovina záběrů je zcela okatě nakreslená v počítači a ta druhá je natočená před zeleným plátnem. Tohle muselo být hodně nízkorozpočtové. O tom, jak všichni herci brutálně přehrávají, jako kdyby to byl jejich první film, snad ani netřeba mluvit. Díval jsem se na to jen ze zájmu o příběh, který je ale podle všeho taky téměř celý smyšlený, protože nikdo vlastně neví, co se Britannicu přihodilo. Takže 2* za scénáristu s představivostí a za to, že si někdo dal vůbec práci o Britannicu něco natočit, jinak ale ubohost.