MiGi87

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.2.2017  21:34

Za mě luxusní záležitost. Z těch pár letošních oscarových nominací, co jsem viděl, je tohle jasná jednička, a ty, co jsem neviděl, jsem neviděl proto, že mě nezaujaly už na papíře. Takže držím palce!

• 15.7.2015  12:30

Že by se to zase začínalo blížit zpět k jedničce? Určitě lepší než 2 a 3, ale jednička je kultovka, na kterou nebude už mít nikdy nic, takže asi nejlepší možný job. Dobrý film. Snad jen malá výhrada k trochu nadměrné inteligenci některých zviřátek, třeba to porozumění na konci mezi Prattem, raptorem a rexem, to bylo na mě trochu moc.

• 30.12.2015  16:26

Jakkoli oceňuji návrat ke stylu původních tří filmů, včetně vytunelování děje to udělat nemuseli. Každá jedna scéna jako by z oka vypadla nějaké starší. Zápletka naprosto nepřekvapivě stejná, jako kdysi, naprosto o ničem závěr, no, jsem lehce rozčarován, ale jako film poměrně slušné.

• 27.6.2016  08:02

Perfektní. Kam se hrabe WoW!

• 31.5.2015  05:27
    Teď ne, Broskvičko (amatérský film) (2015)

Černá komedie či komediální thriller, to je jedno, každopádně jsem se už dlouho u filmu takhle neřezal, a to spolu s celým nabitým kinem.

• 3.2.2016  20:06
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Knížku jsem četl ještě jako děcko a teď, když jsem to dokoukal, mám pocit, že jsem ji asi nikdy nedočetl. Co vím jistě, je, že si ji musím urychleně přečíst znovu. Brilantní předloha a kvalitní zpracování v seriál dávají jasné 4 hvězdy, a až se na to vyspím, možná ještě přidám.

• 9.2.2015  11:31
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Nebýt skalní fanda Breaking Bad, asi bych pilot moc nechápal. Zatím ale opatrné 4* a uvidíme dál. K tvůrcům mám neomezenou důvěru.

• 17.5.2015  07:59
    Vykázáni (TV seriál) (2015)

Po třech dílech opatrné 4*. Na můj vkus se to trochu zbytečně soustředí na hrstku jednotlivců namísto stavby kolonie, která, zdá se, po třech dílech sestává pouze z guvernérova domku a pár stanů. Uvidíme, co bude dál. 4 more to go.

• 28.8.2015  11:12
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

Opatrná čtyřka (4*) a uvidíme.

• 1.5.2015  22:29

Wow, první hodnocení. Celkově poměrně průměrný dokument, trochu kratší (ca. 73 minut) na to, že využívá spoustu starších záběrů (především od Sugarscape), ale rozhovory s odborníky i kapelou stojí za to. Pro fandu 5SOS must-see. 4*

• 17.8.2015  11:15
    DVTV (TV pořad) (2014)

Dva perfektní moderátoři se srdcem i mozkem na správném místě, zajímaví hosté, aneb když už na vás žádná televize není dost liberální, založte si vlastní, od toho tu internet je.

• 20.1.2015  21:05
    Dárce (2014)

SPOILER ALERT: Můj oblíbený citát, tuším připisovaný Franklinovi, že společnost, která se vzdá trochy svobody výměnou za trochu bezpečnosti, si nezaslouží ani jedno a o oboje také přijde, je v naší realitě hadr. V Giverovi můžete ze začátku zvažovat, jestli není společnost, která se vzdala veškeré svobody výměnou za absolutní bezpečí, lepší, než ta naše klasická. Opravdu ale jen ze začátku, brzy se totiž ukáže, že i nejlíbivější utopie je jen další dystopií. Nebýt podivného a nesmyslného konceptu oné podivné bariéry, kterou asi těžko kdo pochopí (stejně jako nepochopí to, jak ji mohli správně pochopit Giver s Receiverem), dal bych plné hvězdičky. Koncept společnosti skvělý a dobře propracovaný, posledních dvacet minut ale bohužel založených na nepropracovaném a nepochopitelném přeludu. Takže 4*.

• 18.12.2014  21:40
    Expelled (2014)

Na polonezávislý, podivně (jako Pirát toto ale hodnotím kladně) distribuovaný snímek poměrně povedené. Sice jen další typický kousek z nekonečné řady komedií ze školního prostředí, ale šlo to. 70%

• 19.11.2014  08:13
    Forever (TV seriál) (2014)

Během první řady zvedám na 5*. Perfektní kombinace na půl cesty mezi Doktorem Housem a Castlem. Každý týden se nemůžu dočkat nového dílu, kvalitní seriál.

• 11.8.2014  06:09

<<< SPOILER ALERT! >>> No, vyspal jsem se na to, než jsem se pustil do tohoto komentáře a musím říct, že se poněkud divím tomu, že je průměrné hodnocení kolem 50% založeno skoro jen na odpadech a 4 či 5 hvězdách. Já osobně jsem to dlouho zvažoval a nakonec zřejmě zůstanu u dvou. Film má zajímavou výchozí zápletku - akademická debata o něčem, co nelze dokázat - vynikající - a kdyby si to nezmršil provedením, byly to jasné 4. Teď nějaká ta pozitiva: po dlouhých letech jsem zas viděl Kevina Sorba, je to filmová prvotina jinak výborného zpěváka Shanea Harpera + jak řečeno výše, má to zajímavou základní zápletku, což se počítá. Teď ale k těm negativům: je jich tolik, a takových, že vás u většiny filmů nenapadne ani něco takového sledovat a komentovat, protože je to málokdy tak odfláknuté, jako tady: Hřích číslo 1) co mě nejvíc zarazilo, jsou neuvěřitelně nesmyslně napsané postavy a jejich interakce - ani sebelepší herec by nezahrál takhle odfláknutou roli, možná by to ale alespoň scénáristovi s režisérem omlátil o hlavu a ti by to trochu polidštili - ve filmu se vyskytují tři partnerské vztahy (profesor a jeho přítelkyně, hlavní role a jeho přítelkyně, "Clark Kent" a jeho přítelkyně). Film se odehrává snad ve dvou dnech, přesto se stihnou všechny tyto vztahy v této době rozpadnout, přestože je každý z nich popsán jako dlouholetý, čemuž ale absolutně odporují důvody rozchodu (arogantní ateista x sympatická věřící; inteligentní věřící x arogantní a zřejmě nevěřící povrchní husa; arogantní idiot x novinářka). Režisér se nám snaží namluvit, že všechny tyto vztahy dodnes klapaly a najednou se všechno zvrtlo - to zrovna. Hřích číslo 2) časová posloupnost - filmem se line několik příběhů á la Samotáři nebo spousta jiných filmů - fajn. Všechny se místy prolínají, přestože ten hlavní jede buďto sedmkrát vyšší rychlostí (po týdnech), zatímco ty ostatní (hlavně trable dvou kněží s auty) jedou po hodinách a dnech. Prostě to nedává smysl. Hřích číslo 3) Zpočátku se film jeví jako stavící se relativně nezaujatě k hlavnímu problému - je či není Bůh? Postupně, a obzvlášť pak v poslední půlhodině, do vás ale autoři nacpou tolik propagandy, že Ježíš Kristus je váš pastýř, že tomu zaručeně pár hvězdiček seberete. Odehrávají se tu téměř okamžité konverze (ateista > křesťan, muslimka > křesťanka), nejaktivnější kněz na světě stráví poslední minuty smrtelně zraněného tím, že jej začne nevybíravě nutit do přijetí Boha a co je nejhorší - v davové scéně, kde všichni rozesílají smsky s titulem filmu svým známým, vás titulkem autoři vyzvou k témuž. Podtrženo a sečteno - dobrý nápad a někteří herci; špatný scénář, hrozné postavy - nesmyslná historie postav, nesmyslné chování, perfektní odpovědi na metafyzické otázky postavy sypou z rukávu po vteřině přemýšlení, nechutně propagandistický podtext. No prostě má tenhle film strašně moc věcí, které ho degradují do silného podprůměru, že musím zůstat u dvou hvězdiček. Dívalo se na to dobře, nebralo mě spaní, příběh byl vymyšlen relativně zajímavě a základní pointa o debatě byla tím, co mě k filmu přivedlo (vedle osobního pozvání od herce hlavní role), ale těch záporů je prostě trochu nad rámec dobrého filmu. Doufal jsem ve variaci na Man from Earth, kterého stále považuji za nejlepší film všech dob - v tomto ohledu jsem byl hodně zklamán.

• 26.6.2014  10:48

Tak trochu to nenaplnilo, jako v poslední době žádný biografický snímek, mou představu, že se dozvím o něčím životním příběhu. Nakonec se to točí kolem sice zajímavé krize, ale celé se to odehrává v několika měsících. Natočené je to sympaticky, herci fajn, ale na to, jak dlouho jsem na tenhle film čekal, je to lehké zklamání.

• 21.11.2014  10:37

Kdyby udělali místo dvou dvouhodinových filmů jeden tříhodinový, do kterého by vrazili celou třetí knížku, ocenil bych to víc, ale byl jsem spokojen. Třetí knížka je jasně nejslabší pro (IMHO) nepovedený popis prostředí, ve kterém se děj odehrává (Districty 13, 2, různá bojiště). Doufal jsem, že toto film zvládne a zvládl! Jsem hodně spokojen.

• 25.12.2014  10:51
    Interview (2014)

Ještě jsem nikdy nestrávil dopoledne na Boží Hod zíráním na film, ale na tohle jsem čekal od okamžiku, co jsem se o tom doslechl. Na 5* to není; je to dost dobrá komedie, která si krásně "očistila sedinku" tou obligátní větou v titulcích o tom, že všechny postavy jsou striktně fiktivní. Je to praštěné, díky mediálnímu humbuku kolem pitomých kino-řetězců, které se nechají vydírat anonymními hackery, to ale získalo na brutální popularitě ještě před zveřejněním a jako Pirát musím ocenit to, že došlo na digitální zveřejnění v den uvedení do kin (těch, co se hecla). Dobrý snímek za 4* + speciální cena za odvahu obout se tímto stylem do žijícího člověka.

• 29.6.2015  06:41

Jednoznačně nejlepší show svého typu ever. Well done, John.

• 5.5.2015  15:57
    Noe (2014)

Jeden z nejhloupějších filmů za hodně dlouhou dobu, a Bůh je mi svědkem, že "konkurence" je velká: 1) naprosto vadná biblická předloha, jejíž nedostatky nebyly nijak vyřešeny (např. s kým že to Noemovy vnučky bez incestu znovuzalidní svět ap.); 2) nepochopitelné zařazení sci-fi/fantasy prvků, jako byli divní kamenní golemové nebo pochybný žlutý samovznětlivý kov; 3) happyendem má být to, že se všehoschopný náboženský fanatik vzpamatoval a stal se z něj jen náboženský fanatik; 4) kam odešel Ham?; 5) archa nahrazena dřevo-asfaltovou krabicí, s jakou bych se nepustil ani na Lipno; 6) Noe je vegetarián, kouzelník, veterinář, vrah a ožrala v jednom; 7) nejapná snaha filmařů vykreslit "předpotopní" svět jako místo zničené industrializací na levelu dnes začínajícího tisíciletí, kterému by snad potopa mohla i prospět, samozřejmě autoři bible neznali zákon zachování hmoty, a proto je netrápilo, kde na onu potopu vezmou vodu; 8) jak uspali ta zvířata??; 9) evoluce pro všechny, pro lidi ale kreacionismus --- Prostě příliš mnoho idiocie a nesmyslů v jednom filmu, což ani jediné dvě pozitivní věci nemohou vytrhnout, a to, že Anthony Hopkins nakonec našel jednu bobuli, a taky to, že dcery Emmy Watson a Douga Bootha budou určitě super holky. Za mě jedna jediná hvězdička, dvě z lítosti ke slušným efektům si to nezaslouží.

• 28.1.2019  16:16

Trochu zbytečně se to vleče, ale zčásti je to určitě i tím, že jsem nesehnal ani italské titulky a na dlouhé pasáže dialogů moje italština prostě nestačí. Ale je to poměrně zajímavý film, takže za mě 3*.

• 23.6.2014  10:52
    Poslední loď (TV seriál) (2014)

Uf, jsem tu první? Hm, každopádně po prvním díle dávám opatrné čtyři hvězdičky. Po velmi dlouhé době někdo natočil seriál obsahující hned dva z mých oblíbených prvků - námořnictvo a globální katastrofu, při které nevznikají zombíci. Má to slušné herce (hlavně moji oblíbenou Rhonu Mitra z Gates nebo třeba Adama Baldwina z Chucka), mrazivou atmosféru, efekty zatím rozhodně nevypadají právě levně a pevně věřím, že i scénář se ukáže natolik kvalitním, že budu moci jít se svým hodnocením nahoru. EDIT: po desátém díle musím zvednout na 5* - na žádný seriál letošní letní sezóny se každý týden zdaleka netěším tolik, jako na tenhle. Kvalita stále roste. EDIT2: Začátek druhé řady a pořád to neztrácí dech, paráda.

• 22.7.2014  05:21
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

No, pilot se mi celkem pozdával, u druhého dílu jsem tak trochu usnul. Když vás ale Carverovic dvojčata osobně požádají, ať tomu dáte šanci... Zatím za 3*, hvězdička dolů hlavně za to, že ještě nikoho nenapadlo checknout kamery ze 14. října.

• 7.11.2014  21:55

V JAR v kinech na konci listopadu. Jsem zvědav, jak rychle (a jakou formou) se to podaří shlédnout mně. EDIT: Tak shlédnuto nakonec až v půlce května 2015. Ze tří dosavadních dílů zřejmě nejslabší, uvidíme, co se podaří vymlátit z poslední knížky.

• 23.6.2014  06:50
    Stav ohrožení (TV seriál) (2014)

Konečně se kanál rozhodl to po půl roce dovysílat a můžu to zhodnotit jako celek. Jde o hodně slušný thriller, má to propracovaný scénář, chválím kvalitní herce, ne už tolik trochu levné efekty a vyjma slabšího zakončení si to po celou řadu udrželo vysokou úroveň. S bídou to dovysílali, takže s druhou řadou asi počítat nelze, na svém původním hodnocení ale nic neměním > 4*.

• 8.9.2015  11:20
    The 100 (TV seriál) (2014)

Zatím (po čtyřech dílech) opatrná čtyřka. Uvidím, co bude dál, ale už sám fakt, že po novém roce začne třetí řada, svědčí o určité kvalitě. EDIT uprostřed druhé řady - stále perfektní seriál, mezitím dvě drobností, které tomu ubírají na kráse: a) prediktabilita - téměř každý zvrat předvídáte na hony dopředu b) extrémní podceňování účinků atmosféry na téměř nebo úplně nekontrolovatelné objekty vstupující do ní z oběžné dráhy + zásadní podcenění vlivu dopadu tělesa z oběžné dráhy bez padáku na lidský organismus, byť by byl pád sebeřízenější. EDIT2 - klíčová novinka pro třetí řadu - v prvním díle si zahraje Shawn Mendes drobné cameo!

• 12.10.2014  20:49
    The Flash (TV seriál) (2014)

Na detailní hodnocení je brzo. Dosáhne-li to kvalit sesterského Arrow je zatím ve hvězdách; prozatím optimistické 4*.

• 6.1.2015  11:54

Fallon je moje dvojka v segmentu talk shows hned za Ellen; přitom není podstatné, který kanál a pod jakým názvem ho právě vysílá.

• 15.7.2015  09:01
    Tyran (TV seriál) (2014)

V půlce druhé řady a stále lepší a lepší díl od dílu. Parádní seriál.

• 29.12.2014  17:48

Poměrně standardní horror tak za 3*, ale přidám jednu za kameru, protože ta se opravdu povedla. Obzvlášť u scény s jeleny v lese to byla paráda. Taky nesmím zapomenout na další obsazení Zacha Gilforda do hlavní role, což je v mém manuálu pro posuzování filmů velké plus :-). Taky mám chuť to trošku nadsadit jako protiklad některým zcela nesmyslně přehnaným odsudkům, které tomu tady dali jiní. Celkem za 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6