MiGi87

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

• 10.4.2011  06:40
    Zlatý kompas (2007)

Trochu se stydím za to, že to hodnotím, přestože jsem asi hodinu před koncem usnul. Každopádně těsně před koncem jsem se opět vzbudil v důsledku rozhořčených komentářů mých bratrů, s ověřeně obdobným vkusem, kteří prohlásili, že zakončení bylo stejně odpadní, jako celý předchozí děj/neděj. Parodie na propracovaný svět jako z pera JRRT nebo některých jiných, ale naprosto bez souvislostí. Všechny informace o zbytku světa v LOTRovi dostáváte opatrně naservírované zahalené v takovém pološeru, na pokraji zapomění, v Kompasu asi jako fakta v novinách. Nemělo to pointu, celé se to točí kolem zlaté hračky, jejíž funkci vám nikdo nevysvětlí (respektive nesmyslně vysvětlí), je to poslepované z nejohranějších klišé z kdečeho, od matrixu po stardust, jenom tak nešikovně, že z nich vznikla superklišé. Obsahuje to tunu pochybných označení (nevím jak to je v originále), jako Norisko nebo Romuni, která jsou až urážlivá pro některé obyvatele řekněme, hm, Norska či Rumunska (těch hlavně). Před čtyřmi lety v Londýně toho byly plné plakátovací plochy na eskalátorech v metru, tehdy jsem si říkal, že se na to někdy mrknu, teď toho lituju, byl to naprosto ztracený večer, měl jsem dát víc prostoru hokeji nebo zkouknout tři díly některé z prvních řad X-Files. Hanba autorům.

• 30.7.2011  21:26
    Astronaut (2006)

Prostě pěkný film, u kterého jsem se bavil, není to čistých 5, ale spíš 5 než 4, takže 5 (na IMDb dávám 9). Obzvlášť za návaznost na Armageddon, jako byli Thornton, co v NASA skončil dřív, než letěl, nebo Willis, co opravdu letěl. Super práce Mika Polishe, který si to napsal, zprodukoval, odrežíroval a vedlejší role rozdělil svým dcerám.

• 30.6.2011  11:19
    Fontána (2006)

Poměrně pěkný film, i když přesně ze skupiny těch, u kterých si říkám, že bych ze stejného materiálu vydoloval ke třem, které tomu dávám, o jednu hvězdičku navíc. Očekával jsem něco jako Time travellers wife, to jsem se dost seknul, ale ani tohle není ztráta času.

• 28.8.2013  08:45
    Lincoln Heights (TV seriál) (2006)

Po shlédnutí většiny čtvrté řady jdu shánět zbytek. Bohužel to nebude snadné. Zatím dávám 4* a nemyslím, že na tom něco změním, leda nahoru. Řada velmi kvalitních herců, řada velmi kvalitních začínajících herců, zajímavé scénáře, docela povedené, i když místy trochu zvláštní zpracování (místy střih á la Homer Simpson). Rozhodně jsem rád, že jsem na tenhle seriál narazil, přestože to vypadá, že to běželo jednou jedinkrát na ABC a pak už nikde, čemuž nasvědčuje "závratných" 500 hodnocení na IMDb. Škoda, stojí to za to. EDIT: Po všech čtyřech řadách od začátku do konce jednoznačně zůstávám na pěti hvězdách, super rodinný seriál. Díky benefaktorovi, který chce zůstat v anonymitě, se dá nyní i docela slušně stáhnout.

• 29.1.2013  16:29
    Světla páteční noci (TV seriál) (2006)

Vynikající seriál ze sportovního prostředí, dokonce jsem díky němu překousl předsudky a začal se trochu orientovat v americkém fotbalu. Zásadní oproti jiným podobným seriálům jako třeba One Tree Hill je, že se děj, vedle jiných, točí i kolem postavy samotného kouče. Jeho pozice je vykreslena dost detailně a konečně si může i nezasvěcený udělat představu o tom, jaká taková práce je, protože já říkám, že udržet jakýkoli tým pohromadě není žádná sranda a dodat k tomu i výhry už vůbec ne. Výborný seriál s pětihvězdičkovým "S". EDIT1: Tak toto jsem napsal po první řadě; trvalo mi to dokoukat pěkných pár měsíců, ale mám hotovo a mohu s klidem prohlásit, že jsem se v úvodním hodnocení nemýlil. Mám sice pro sportovní seriály speciální slabost, ne každý si ale cením takhle vysoko. Tenhle lze nejlépe přirovnat k One Tree Hillu. Problém OTH byl v tom, že nevěděli, kdy přestat. FNL odešly na vrcholu, po famózní páté řadě, OTH namísto toho po čtyřech výborných řadách přišel s pátou slabší a pak, no přiznám se, že pak jsem, a určitě ne jako jediný, přestal koukat. Šlo to prostě do háje. Natahovat seriál do zblbnutí jen kvůli penězům je prostě blbost. Proto si FNL zaslouží plnou palbu pěti * i dnes po pěti řadách + přihodím navíc speciální cenu "Golden Pigskin" pro nejlepší seriál z prostředí míčového sportu. Vřele doporučuji! EDIT2: Dnes (2015) s odstupem nějakého toho roku už je pro mě tento seriál absolutně kultovní záležitostí po boku velikánů jako Stargate nebo Friends.

• 30.12.2014  21:12

Nemám tak trochu slov, protože jsem to právě dokoukal a ještě nevím, co si o tom mám myslet. Možná to ráno bude lepší a ukáže se, že to byla buďto totální blbost, nebo geniální věc. Momentálně je to někde na půli cesty - první dvě třetiny to graduje, počasí zabíjí, lidi zabíjí, vrány papají. Pak přijdou "divnosobí duchové" a na konci jasně chybí poslední záběr na svět poté, co se probudí Connie Britton ve špitále, vyjde ven, na zemi voda ale jinak nic - záběr na postapokalyptický svět by zřejmě stál víc, než celý zbytek filmu. Mimochodem za obsazení á la Friday Night Lights (Britton a Gilford) dávám něco málo navíc. Každopádně film graduje, pak přijde hodně divný konec a nic víc. Fakt nevím, co si o takovýchhle filmech myslet, někdy mi to přijde, že režisér seděl se střihačem a nemohli přijít na to, co s natočeným materiálem udělat, aby to dávalo smysl; prostě bych chtěl do ruky dostat původní scénář. Pokud to ráno ještě nepřehodnotím, zůstanu na třech hvězdičkách.

• 3.3.2012  17:51

Čtu tady odsudky za "absenci objektivity" - co to, lidi, melete. Za prvé tam bylo málo sploshingu :-), za druhé odsoudit někoho, kdo popírá základní principy, na nichž pracuje můj selský rozum, jako jsou všichni nacisté, komunisté či cenzoři MPAA, mi rozhodně není proti srsti, byť vidím, že ten, kdo mě proti nim poštval, je zaujatý - a kdo by do hajzlu nebyl zaujatý, když vidí ty praktiky! Ostuda té bandě grázlů a pochvala autorům filmu.

• 21.4.2014  05:58
    Aeon Flux (2005)

Dávám, lepší 2*. Na IMDb dám 5. Scénář a distopický žánr jsou to jediné, co tenhle film zachraňují, přestože ve scénáři nebylo nic, co bych už neviděl v jiných filmech a tady si to jen vypůjčili. Co se ale týká většiny hereckých výkonů a především pak kamery, efektů a především střihu, je to doslova tragické. Na indie film by to bylo OK, na multimilionový studiový v žádném případě. Záběry na sebe nenavazují, úzkostlivé vyhýbání se byť jen trochu nákladným záběrům po pár minutách začíná lézt na nervy a celkově není výsledek zdaleka takový, jak by snad přečtení scénáře mohlo dát tušit. Docela bída, ale když jsem ani já neusnul, něco na tom asi bylo.

• 15.4.2015  22:26
    Hooligans (2005)

Takovéhle filmy fakt nejsou můj šálek čaje, ale režisérka asi ví, jak na mě - po chvíli to i nepřítele fotbalu a gangů absolutně vtáhne až prožívá každou uštědřenou ránu, jako by ji dával sám. Perfektní snímek za plnou palbu 5*! PS: Režisérka Lexi Alexander je super ženská, osobně i na Twitteru, lidsky i co do liberálních názorů - takových k filmu víc.

• 14.8.2011  11:06
    Karol (TV film) (2005)

Nejlepší z filmových životopisů jednoho z největších mužů 20. století. Za 5*!

• 6.1.2011  12:29

Divím se celkovému špatnému hodnocení tohohle filmu, já dávám bez váhání 5* a kdo mě zná, ví, že to už něco znamená. Byl to přesně můj šálek čaje, možná, že špatná hodnocení zapříčinila osekaná kinoverze, já viděl extended tříhodinový historický velkofilm, o kterém nechápu jak je možné, že mě pět let míjel a nepotkal. Krása. Jak tady golfista napsal, jak je Scott s kvalitou filmů někdy nahoře, někdy dole, tak to je jistě pravda - krátký Gladiator - špica; extended Gladiator - nudná blbost; extended Kingdom of Heaven - špica; krátký Kingdom - netuším.

• 6.1.2015  12:03
    X Factor, The (TV pořad) (2005)

Australská verze je po té britské (která je ale bezkonkurenční) jasně druhá, tedy za 4*.

• 30.7.2011  15:32

Jasný pětihvězdičkový kousek, ale s tak hrubou výtkou, již uvedla řada předřečníků, že dabing zpěvu hlavních rolí nestojí absolutně za nic, nemohu něco nestrhnout, takže pro někoho, kdo zvažuje, zda se na to podívat, dávám pět, protože to je super film, celkově ale pouze 4, protože kdyby si ti dva zpěváci vzali ty dva herce na deset minut na paškál a naučili je otevírat ústa, vypadalo by to jinak, ale tu scénu na půlnoční, kde ta chuděra zpívá zplna hrdla na celou pustou pláň s čelistmi u sebe, tu neodpustím, opravdu by jí stačilo, kdyby jednou mrkla na Violettu v divadle, ať už ji tam zrovna bude hrát kdokoli, a věděla by, jak na to. To je u mně z 90% hrubka režie, z 10% těch herců, že to nejsou operní fandové a že neměli zájem kvůli roli vytrpět dvě hodiny v divadle.

• 2.7.2014  11:48
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Velmi kvalitně provedený spin-off mého nejoblíbenějšího seriálu, který si rozhodně zaslouží místečko v mé top desítce. SG-1 je lepší, ale Atlantis udržel původní úroveň brilantně.

• 6.1.2015  12:01
    The X Factor (TV pořad) (2004)

Koncept obecně je výborný, ale začne upadat všude tam, kde to Cowell přenechal jiným. Jasně a s obřím náskokem vede Británie, pak dlouho nic, pak Austrálie, občas se vzchopí USA a ty odpadky, co vytvořili u nás, to už nestojí za zmínku. Každopádně britská verze je boží a, když právě běží, napjatě koukám na každý díl. Tohle je stránka britské verze, proto 5*.

• 3.10.2011  10:16
    Český sen (2004)

Geniální nápad, až na tu trávu (velké parkoviště by bylo lepší, ale asi složitější na sehnání) perfektní provedení celé kampaně, skvělě vysvětleno, oceňuji diskusi s napálenými místo úprku. Většina to vzala jako srandu, na ostatních bylo alespoň vidět, že přemýšlí o vstupu do EU a nejsou to tudíž úplně typičtí čecháčci. Viděl jsem to až teď (2011), v době vzniku mě to celé nějak minulo, ale ohlas úžasný a to, jak si řada médií myslela, že šlo o nějaký podvod namísto srandy, to mě dostalo - "a slovo podvod říkám s plnou vážností". Dobře hoši, z vás něco bude :).

• 6.1.2015  11:55
    Jimmy Kimmel Live! (TV pořad) (2003)

Moje talk show trojka po Ellen a Jimmy Fallonovi.

• 5.1.2013  14:13
    Latter Days (2003)

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení ze 4 na 5. Vždycky říkám, že nejdůležitější částí filmu je předloha/scénář, a že na zbytku už tolik nezáleží. Napodruhé jsem si všiml tolika drobností, které celý děj skládají dohromady jak ty Sandvossovy puntíky o kterých tam pořád mluví a napoprvé si jich nemáte šanci všimnout (asi by to chtělo tu "boží perspektivu"), nebo je zapomenete dřív, než je na ně po hodině znovu odkázáno. Provedení je samozřejmě přímo úměrné možnostem nezávislého filmu, což ale většinou není přítěž a bůhví, jak by film dopadl, kdyby se ho nějaké studio chopilo. Sem tam nějak nedokonale navazující pozice herců nebo ne zcela dokonalý střih jsou ale na druhou stranu bohatě vyváženy doslova brilantní muzikou. Poslouchám soundtrack týden pořád dokola a některých písniček se stále ne a ne nabažit. Podtrženo sečteno jde o vynikající snímek a lituji, že mě celou dekádu míjel > 5*.

• 15.6.2011  21:59
    Luther (2003)

Dávám nakonec 5* za to, že se nemůžu nabažit předposlední scény, jak se knížata vzepřou Karlovi, za to si to těch 5 opravdu zaslouží. Dokonce mě to přimělo najít si nějakou knížku o tomhle konkrétním říšském sněmu, jestli to tam probíhalo opravdu aspoň trochu podobně. Krásný film.

• 4.11.2011  05:49

Dunno what to say, probably love this movie, actually. Ne, fakt, super film, koukatelný klidně jednou týdně, paráda. 5*

• 6.1.2015  11:46
    One Tree Hill (TV seriál) (2003)

4* za první čtyři série, za ucházející pátou a pak zastřelit autory za ty další.

• 6.1.2015  11:52
    Show Ellen DeGeneresové (TV pořad) (2003)

Bezkonkurenční jednička na poli amerických talk show. Špica.

• 12.8.2013  09:02

Dobrý spád, naprosto předvídatelné, ale nějakým způsobem originální, hodně se mi to líbilo, to mi stačí. Tyler v první velké roli a Jennifer Lopez výborný výkon. Za 4*.

• 24.9.2013  21:21

Super film, silný příběh, nejvkusněji natočený film o mafiánech co jsem kdy viděl a hlavně skvělí herci s mladým Tylerem Hoechlinem v čele. Paráda a pět hvězd!

• 13.7.2011  17:59

Celou dobu čekám, kdy ten medvěd přijde s vlastní agendou, kterou jsem mu četl v očích od samého začátku a ... nic, nakonec žádné vlastní záměry, takové zklamání - za to beru jednu hvězdičku a dávám 3! Chtěl jsem dokonce odečíst tu jednu od pěti, ale poslední půlhodina už tam neměla být.

• 22.5.2012  19:45
    Hardball (2001)

Slabost pro sportovní filmy a baseball obzvlášť dělají z tohohle filmu jasný čtyřhvězdičkář. Obsazení Reevse i těch kluků vynikající, hlavně ten nejmenší stojí za to. Komu se to líbí, tomu doporučuji knížku Mika Lupicy "Heat" - místy jsem váhal, jestli to není točené podle ní, ale není, byť to má hodně společných situací. Výborný film.

• 10.10.2012  14:01
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Velmi kvalitní obsazení a hrozivý námět, leč vše, co bude v průběhu filmu řečeno, zná každý divák alespoň rámcově již dopředu, tedy žádná překvapení, jen drobné odchylky v názorech a finální shoda pod tlakem. Zajímavé jako dokument, nudné jako film, jímž to je. Pro diváky krátce po konci války neobeznámené ještě s tématem by to jistě byl film velmi šokující, obzvláště ta lehkost, s jakou jsou lidé jako Heydrich schopni mluvit o masové vraždě, pro dnešního člověka je to ale jen omílání dostatečně známého tématu bez nějakého obzvláštního uměleckého dojmu. U mně tedy za 3.

• 19.7.2011  17:16
    Treed Murray (2001)

Hewlett z úplně nové a neokoukané stránky. Jasná čtyřka!

• 2.4.2011  18:09
    Billy Elliot (2000)

"Wanted to mark this one with four stars only, you c, but the ending was just too gr8 for just 4, so I'm giving 5, you c." Kurde, ten jejich newcastleský slang se nedá reprodukovat textem, to se musí slyšet a vidět. Pěkný film, zdaleka ne "mee cup o' tea, you c", ale dostalo mě to. Skvělý scénář i režie, a poté, co jsem dneska hodnotil Titanic II jako nejhorší film, co jsem kdy viděl, tohle je bezpečně v první stovce, a to spíš v horní polovině. Doufám, že za to ten kluk dostal nějaké ceny, to musela být makačka.

• 2.9.2016  05:15
    Britannic (TV film) (2000)

Po filmařské stránce je na tom špatně úplně všechno - polovina záběrů je zcela okatě nakreslená v počítači a ta druhá je natočená před zeleným plátnem. Tohle muselo být hodně nízkorozpočtové. O tom, jak všichni herci brutálně přehrávají, jako kdyby to byl jejich první film, snad ani netřeba mluvit. Díval jsem se na to jen ze zájmu o příběh, který je ale podle všeho taky téměř celý smyšlený, protože nikdo vlastně neví, co se Britannicu přihodilo. Takže 2* za scénáristu s představivostí a za to, že si někdo dal vůbec práci o Britannicu něco natočit, jinak ale ubohost.