MiGi87

Twitter: MichalGill

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 11.4.2013  17:58
    Presque rien (2000)

Zmatené, pro neustálé skoky časem neznámo kterým směrem silně nepřehledné, děj o ničem, gradace směrem k závěru, který už asi nestihli natočit. Prostě u mě se to setkává výhradně s nepochopením, byť se to místy tvářilo nadějně. Lituji, že jsem se nechal ukecat a vůbec se na to podíval. Za 2*.

• 12.5.2013  15:28
    Nedej se! (TV pořad) (1999)

Jediný způsob, jak i mezi lidi, kteří si informace sami nevyhledají, dostat informace z pozadí toho, co jim říkají jejich radnice, magistráty a kraje; většinou informace o tom, že to, co jim říkají, je holá pravda jen velmi, ale velmi výjimečně. Nejlepší pořad České televize, díky za něj!

• 23.1.2015  14:51
    Piráti ze Silicon Valley (TV film) (1999)

Zcela jedinečný (alespoň ve své době) vhled do života Jobse a Gatese, navíc výtečně natočený. Jasných 5*.

• 6.1.2015  11:27

Soudě z té hrstky dílů, které jsem měl možnost vidět, jde zřejmě o výrazně nadprůměrnou záležitost. SPOILER ALERT: Speciální vyznamenání zaslouží za obsazení Zacha Gilforda do jeho první a zatím i poslední záporné role, konkrétně v epizodě 6x11 :-).

• 29.8.2011  21:00

Hej lidi, 4* a s čistým svědomím, protože ze všech filmů s tímhle či obdobným námětem tenhle zdaleka vede.

• 2.7.2014  11:43
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Můj vůbec nejoblíbenější seriál ever. Vyrostl jsem na tom, od těch časů na to koukám příležitostně stále dokola a napřeskáčku, prostě sci-fi klasika!

• 23.1.2015  11:49
    Kontakt (1997)

Jeden z nejlepších sci-fi filmů všech dob. Navíc natočený ve stejném roce, jako obdobně kultovní Armageddon. Taky doporučuji přečíst knížku, v řadě zásadních bodů se Contact na papíře hodně liší.

• 6.9.2012  09:42
    JAG (TV seriál) (1995)

Prezident USA prostřednictvím kongresu tímto slavnostně povyšuje JAG na pět hvězdiček do hodnosti Admirála flotily za celosvětový přínos stran vhledu do světa amerických ozbrojených sil, především pak námořnictva a námořní pěchoty. Tato hodnost, byť vyhrazena jen pro čas války a jen výjimečným seriálům, jako kupř. Friends nebo Simpsons, je seriálu JAG udělena za naprostou jedinečnost co se svého zaměření týče, stejně jako za nadstandardní kvalitu zpracování, vynikající herecké obsazení a saxofonová sóla prezidenta Clintona.

• 2.7.2014  11:45
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Jasně nejlepší komediální sitcom všech dob. Bez debaty - všechny před jsou slabší, všechny po se marně snaží přeskočit laťku nastavenou Přáteli.

• 5.5.2011  17:11
    Akta X (TV seriál) (1993)

Jeden z nejlepších seriálů ever. Kdysi jsem na tom vyrost, teď se na to pro zajímavost koukám znovu. Jsem u druhého dílu třetí řady a pořád je to super, i když vím, že určitý posun k horšímu přijde, a to asi velmi brzy. Každopádně tenhle seriál, to je prostě kultovní sci-fi jak má být. Jasných 5* bez keců.

• 16.2.2013  06:48
    Hobitit (TV seriál) (1993)

První skutečný pokus o filmové zpracování té nejlepší předlohy historie. Místy je to hrozné, ale jako fajnšmekr přes Tolkiena se tomu spíš usmějete a budete to považovat za roztomilé. Místy natáhnuté, místy brutálně osekané, celkově ale velmi dobré.

• 6.1.2015  11:58
    Noční show Conana O'Briena (TV pořad) (1993)

Moje talk show dělené třetí místo spolu s Jimy Kimmelem (hned po Ellen a Jimmy Fallonovi), přičemž, stejně jako u Fallona, nezáleží na televizi, která ho právě produkuje.

• 2.7.2014  22:02

Na moje poměry trochu pomalý rozjezd, i když závěrečná scéna s běsnícím Jackem Nicholsonem to vynahradila. Asi jsem holt z JAGu zvyklý na třikrát vyšší tempo a stejné množství scénáře.

• 27.8.2012  21:22
    Rocky V (1990)

Nerozumím slabým hodnocením. Pro mě je tenhle film absolutní srdcovka. První ze série, který jsem kdy viděl, to mi mohlo být tak sedm-osm; tehdy jsem si z toho odnesl akorát tak vzpomínku, že je to super film. Teď když jsem ho po nějakých 15-ti letech viděl znovu musím říct, že jsem se tehdy nemýlil. Pro mě jednoznačně vrchol série. Nikdy jsem asi u žádného filmu neboxoval u televize, jenom tady u té poslední rvačky na ulici (nejblíž možná měl nějaký fight proti Kanadě na MS v hokeji). Jasná pětka, ať si kdo ty svoje dvojky ospravedlňuje jak chce, pár, co hodnotí vysoko, jako já, se tu ale najde, a to je dobře. Rocky V = 5*!!!

• 22.9.2015  10:46
    Karate Kid 3 (1989)

Velice slabý odvar předchozích dvou filmů. Z kopce šlo prakticky všechno - hnusná kamera, zhlouply dialogy i Danielovy navztekané monology, přitroublý scénář. To ani nemluvím o tom, že autoři poprvé přišli se zcela "zlými" postavami, které máte chuť zabít od začátku do konce. Prakticky urážka těch prvních dvou.

• 16.12.2012  18:25

Knížky jsem nikdy nečetl, ale tenhle seriál je přesně ta srdcovka na pomezí nejzazší paměti, spolu třeba s Jackem Holbornem, teď na to koukám znovu, místy je to graficky hrozné, ale srdcovkou to zůstává.

• 10.4.2013  08:38

Hodně dobré, ale musí to být teda třída s gulema, aby to udělali a vyšlo to :-) - jinak by mě zajímalo, jak se dvacet lidí dokáže oblíct tak neslyšně :-).

• 13.9.2015  14:20
    Karate Kid (1984)

Těchhle sportovních kousků o underdogovi, co to nakonec všem natře, není nikdy dost a tenhle je mezi všemi klasikou.

• 31.12.2010  11:08
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Tak tenhle kus se pánům Adamcovi s Chalupou absolutně nevyvedl, zápletka odpovídá scénáři, který skončil, když panu Chalupovi došel papír, tak to na dvou řádcích utnul a nechal Skameneho vypoklonkovat ze dveří. Všichni tu slintají nad písničkami, nic proti, já taky kritizuji režii a scénář, hudba a texty (některé) ujdou. Celkově za jednu * z respektu k hercům a panu Uhlířovi.

• 8.7.2011  16:47
    Šogun (TV seriál) (1980)

Geniální provedení se slušným množstvím podprahové výuky japonské kultury a jazyka, vše zaobaleno do zbrusu nového kimona střihu přelomu 70. a 80. let. Založeno především na dialozích, akce je minimum, přesto nikdy nenudí. Jasných 5*!

• 17.1.2014  17:53
    Saturday Night Live (TV pořad) (1975)

Viděl jsem jen pár dílů a přestože obecně pořady tohoto typu opovrhuji (českými), tenhle je parádní.

• 10.1.2012  11:30

Nějak mi není zřejmé, co na tomhle všichni vidí. Natočit to někdo dneska, nevymlátí z ubohého scénáře ani ve snu 40%. A to jsem až nezdravě nekritický fanda historických či v nějakém zajímavém historickém období se odehrávajících filmů, ale tentokrát to nepomohlo. Za dvě a to s přimhouřeným okem.

• 15.1.2012  07:31

Připomněl jsem si, proč tyhle staré filmy nemusím. Je fajn, že z vágního blábolu z jedné nepodepsané knížky vykouzlili dvě hodiny filmu, ale to provedení je prostě hnusné a i s tehdejšími možnostmi snad aspoň osobní souboje mohou vypadat skutečně, případně koně padající ze skály nemusí vypadat jako dřevěné hračky, některé věci jsou prostě tak amatérské, že se na to dá dívat jenom se značnou dávkou pochopení pro teatrálnost, s jakou se tehdy točilo. Dávám 3 a víc ani ň.

1 2 3 4 5 6 následující >>