MiGi87

homepage

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

• 12.8.2013  09:02

Dobrý spád, naprosto předvídatelné, ale nějakým způsobem originální, hodně se mi to líbilo, to mi stačí. Tyler v první velké roli a Jennifer Lopez výborný výkon. Za 4*.

• 11.8.2013  17:41

Dvě hvězdičky, ale výhradně za výkony a rozšafné provedení, předloha nanic, žádná pointa, prostě nic, co od filmu opravdu očekávám. Díval jsem se dneska ještě na jeden nízkorozpočťák ze života (White Frog) a tomu dávám 4, protože narozdíl od nákladných herců a drahého provedení to mělo spád, příběh, pointu a celkově ducha, kterého Gatsby nemá ani omylem.

• 11.8.2013  17:34

Pěkný příběh, slušní herci, hezké nenákladné prostředí, dojemný konec - 4 hvězdy. Přímo před tímhle filmem jsem koukal na toho nového Gatsbyho a hodnotím je teď oba najednou dost ve vztahu mezi sebou. Gatsby vyfasoval jen dvě, protože postavit film na blbé předloze, minimální pointě, zato řadě špičkových herců a desítkách milionů za statisty a prostopášnou scénu, to prostě u mě není film se vším všudy. Oproti tomu tenhle sympatický nízkorozpočťák který u nás skoro nikdo nikdy neuvidí (já se k tomu dostal jen náhodou proto, že tam hraje Posey), to je film jak má být a podle mého gusta, má to spád a zaslouží si to být viděno, více, než bombastické blockbustery, které si na sebe vydělají jen proto, že na ně běží v kinech reklamy půl roku předem.

• 11.8.2013  11:54

Jedna hvězda... - ne, to je blbý začátek věty, tak znovu - jedna jediná mrňavá hvězdička za krátkou pasáž in the cottage in the woods jak se všichni sebemrzačili. Parodie na něco málo filmů co jsem poznal jsem povětšinou absolutně nepochopil. Proti některým lepším předchozím dílům byl tohle totální šmejd.

• 23.7.2013  16:09
    Nevědomí (2013)

Některá klišé vám budou stále připomínat jiné filmy (jasně převládá Matrix), hudba ve mně neustále evokovala Battleship a Thora, přestože nemají autorsky nic společného, a příběh jako takový, no, to je prostě kompilát všeho možného, každopádně jako celek slušné dvouhodinové pokoukání a celkem tomu nemám moc co vytknout, dávám 4*.

• 20.7.2013  10:58
    Most (TV seriál) (2011)

Po dvou dílech zatím čtyři hvězdy, uvidím, co bude dál...

• 10.7.2013  12:05
    Muž z oceli (2013)

Zatím nejlepší verze jednoho z mých nejméně oblíbených komiksových příběhů. Kam se se svou překombinovaností hrabou předchozí filmy a seriály, tady to je pěkně přehledně, jasně, bez zbytečných vedlejších rolí (Lana jen jako dítě v úvodu, Luthorovi jen jako nápis LexCorp na cisterně). Dávám slušné 4*.

• 8.7.2013  09:55

Docela slušný akčňák, i když chování profesionálních vojáků a agentů je tady neuvěřitelně připitomělé. Zvláštní je, že dva obdobné filmy (tohle a White House Down) vychází v jednom pololetí, asi ušetřili za kulisy a scénáristi si taky navzájem trochu vypomohli, každopádně WHD z toho u mě vyšel se 4*, tohle jen se 3*. Co do realističnosti je WHD mnohem ale mnohem uvěřitelnější. Hostage situation a vyjednávání vs. frontální útok, krytí se při střelbě vs. vybíhání do volného prostoru... Jeden z režisérů tohle moc nezvládl a byl to právě ten z OHF.

• 27.6.2013  23:16
    Stážisti (2013)

Hodně dobrá komedie - dobré obsazení, výborný námět z prostředí Googlu, dobré vtipy, byť se jich určitě v dabingu hodně ztratilo > čistokrevná 4*. (plus díky Pomovi za čsfd-projekci v Ostravě)

• 6.6.2013  17:04

Skvělý film, takový Forrest Gump z Bollywoodu. Super příběh, super režie, super herci, výborná reklama multikulturality. Největší mínus bude zvuk/dubbing. Prostě lidem často nesedí do úst co říkají, takže 4.5*, ale za to, že chlápek, co Mandiře tisknul letáky, měl na kebuli kšiltovku mých milovaných Oakland Athletics, zaokrouhlím nahoru a dám pět. Super film.

• 2.6.2013  08:56
    The IT Crowd (TV film) (2007)

Hodnotit realisticky, tak to má snad i na tři hvězdy, ale jako trapný remake perfektního originálu si to zaslouží tak akorát smrt!

• 12.5.2013  15:28
    Nedej se! (TV pořad) (1999)

Jediný způsob, jak i mezi lidi, kteří si informace sami nevyhledají, dostat informace z pozadí toho, co jim říkají jejich radnice, magistráty a kraje; většinou informace o tom, že to, co jim říkají, je holá pravda jen velmi, ale velmi výjimečně. Nejlepší pořad České televize, díky za něj!

• 12.5.2013  12:04
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Po prvním díle zcela jasná pětka (jakože 5*). Vynikající, doufejme, že časem nebudu muset jít s hodnocením dolů. Zajímavý námět, skvělé obsazení, perfektně postupně budovaná story, úplně vás to vtáhne jako byste se sami potili před či za kamerou. Update po konci první, a snad ne poslední, řady: Přestože se kvalita jednotlivých dílů často liší, i ten nejslabší je pořád na 4*. Když už musím něco i zkritizovat, tak by to snad byla místy nedokonalá práce skriptky, a když už musím až do takových blbostí, mělo by to něco vypovědět o úrovni všech důležitějších aspektů. Druhý update po konci třetí a bohužel i poslední řady: jeden z nejlepších seriálů historie od prvního do posledního dílu! Jasná pětka a jeden z mála, které by zasloužily šestku!

• 11.4.2013  17:58
    Presque rien (2000)

Zmatené, pro neustálé skoky časem neznámo kterým směrem silně nepřehledné, děj o ničem, gradace směrem k závěru, který už asi nestihli natočit. Prostě u mě se to setkává výhradně s nepochopením, byť se to místy tvářilo nadějně. Lituji, že jsem se nechal ukecat a vůbec se na to podíval. Za 2*.

• 10.4.2013  08:38

Hodně dobré, ale musí to být teda třída s gulema, aby to udělali a vyšlo to :-) - jinak by mě zajímalo, jak se dvacet lidí dokáže oblíct tak neslyšně :-).

• 16.2.2013  06:48
    Hobitit (TV seriál) (1993)

První skutečný pokus o filmové zpracování té nejlepší předlohy historie. Místy je to hrozné, ale jako fajnšmekr přes Tolkiena se tomu spíš usmějete a budete to považovat za roztomilé. Místy natáhnuté, místy brutálně osekané, celkově ale velmi dobré.

• 11.2.2013  13:18

Znovu vážně - proč proboha lidi dáváte tak vysoká hodnocení? Vyjma zajímavého pohledu na střet Angličanů a Američanů a jejich kulturních odlišností (za to dávám jednu hvězdičku) jde o naprostý odpad. Film není pěkný, scénář zcela o ničem po vzoru českých filmů a seriálů poslední doby, herecké obsazení sice výborné, ale do filmu, který nemá žádnou pointu, je to stejně plýtvání.

• 29.1.2013  16:29
    Světla páteční noci (TV seriál) (2006)

Vynikající seriál ze sportovního prostředí, dokonce jsem díky němu překousl předsudky a začal se trochu orientovat v americkém fotbalu. Zásadní oproti jiným podobným seriálům jako třeba One Tree Hill je, že se děj, vedle jiných, točí i kolem postavy samotného kouče. Jeho pozice je vykreslena dost detailně a konečně si může i nezasvěcený udělat představu o tom, jaká taková práce je, protože já říkám, že udržet jakýkoli tým pohromadě není žádná sranda a dodat k tomu i výhry už vůbec ne. Výborný seriál s pětihvězdičkovým "S". EDIT1: Tak toto jsem napsal po první řadě; trvalo mi to dokoukat pěkných pár měsíců, ale mám hotovo a mohu s klidem prohlásit, že jsem se v úvodním hodnocení nemýlil. Mám sice pro sportovní seriály speciální slabost, ne každý si ale cením takhle vysoko. Tenhle lze nejlépe přirovnat k One Tree Hillu. Problém OTH byl v tom, že nevěděli, kdy přestat. FNL odešly na vrcholu, po famózní páté řadě, OTH namísto toho po čtyřech výborných řadách přišel s pátou slabší a pak, no přiznám se, že pak jsem, a určitě ne jako jediný, přestal koukat. Šlo to prostě do háje. Natahovat seriál do zblbnutí jen kvůli penězům je prostě blbost. Proto si FNL zaslouží plnou palbu pěti * i dnes po pěti řadách + přihodím navíc speciální cenu "Golden Pigskin" pro nejlepší seriál z prostředí míčového sportu. Vřele doporučuji! EDIT2: Dnes (2015) s odstupem nějakého toho roku už je pro mě tento seriál absolutně kultovní záležitostí po boku velikánů jako Stargate nebo Friends.

• 24.1.2013  11:57
    Borci z Blue Mountain State (TV seriál) (2010)

Vynikající po všech stránkách. Za tři série se našlo pár dílů, které bych hodnotil za méně než 5*, ale jako o celku není o čem pochybovat. Kvalita neustále roste a jako odreagování je tohle seriál číslo jedna! Jak už psali někteří jiní - hrozná škoda, že byly natočeny jen tři řady, ale chvála Bohu, že měli autoři alespoň možnost vyrobit slušný závěr. Škoda, že ne všechny dobré seriály mají to štěstí.

• 16.1.2013  23:24

Po Basterdech jasně druhý nejlepší Tarantinův film, skvělé obsazení, hlavně Waltz konečně v kladné roli, která mu nesedí o nic méně, než plukovník SS, výborný mix hudby Ennia Moriconeho a černého rapu, prostě parádička, navíc od Poma jako předpremiéra pro věrné > Jasných 5*.

• 5.1.2013  14:13
    Latter Days (2003)

Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení ze 4 na 5. Vždycky říkám, že nejdůležitější částí filmu je předloha/scénář, a že na zbytku už tolik nezáleží. Napodruhé jsem si všiml tolika drobností, které celý děj skládají dohromady jak ty Sandvossovy puntíky o kterých tam pořád mluví a napoprvé si jich nemáte šanci všimnout (asi by to chtělo tu "boží perspektivu"), nebo je zapomenete dřív, než je na ně po hodině znovu odkázáno. Provedení je samozřejmě přímo úměrné možnostem nezávislého filmu, což ale většinou není přítěž a bůhví, jak by film dopadl, kdyby se ho nějaké studio chopilo. Sem tam nějak nedokonale navazující pozice herců nebo ne zcela dokonalý střih jsou ale na druhou stranu bohatě vyváženy doslova brilantní muzikou. Poslouchám soundtrack týden pořád dokola a některých písniček se stále ne a ne nabažit. Podtrženo sečteno jde o vynikající snímek a lituji, že mě celou dekádu míjel > 5*.

• 30.12.2012  14:39
    Lincoln (2012)

Zajímavě pojaté, bratr to nazval zbytečně zdlouhavým, ale já říkám, že kdyby nám Spielberg nevysvětlil martýrium kolem sehnání každého jediného hlasu, film by vyzněl úplně jinak - rozhodně hůř. Dávám čtyři hvězdičky za výbornou předlohu a scénář, byť jsem před prvním trailerem čekal životopis a ne dva měsíce politikaření, dále za pěkné herecké obsazení následované obdobnými výkony a hlavně za takové to heroické vášnivé pojetí, kdy je člověk schopen do krve se rvát za něco, čehož správností si je jist. Pro mě výborný a zajímavě provedený film + bonusová hvězdička za to, že jsou tu kazisvěti, kteří chtějí hodnocení uměle srazit. Film je živoucím důkazem, že white lie nemusí být vždy jen o drobnostech.

• 28.12.2012  13:04

Po dokoukání musím reagovat dost, jako předpisatelé. Zajímavý, byť nelogický nápad, se dal využít lépe, ale to mi až tak nevadí. Spíše mi ve filmu chybělo vysvětlení spousty drobných detailů, které svou nesmyslností poškozovaly prostředí vytvořeného světa. Hlavně se sociální systém 90% filmu tváří jako těžká autokracie megafirmy, která ovládá všechno nahoře a většinou i dole, kromě pár posledních minut, kdy vydírání vystřídá jedna věta o registraci obchodní známky a v závěru nástin "růžové budoucnosti pro všechny". Trikově a vůbec graficky zvládnuto dobře, ale ve všech svých kritikách filmy drtím pro nedomyšlený scénář, což mi tady vadilo nejvíc. Ale určitě si to nezaslouží hodit ke špíně dolních 50% procent (Down Below), proto dávám 3*, ale s odřenýma ušima a do státnic se to pane Solanasi raději doučte!

• 27.12.2012  20:55
    Atlas mraků (2012)

Po dvou shlédnutích zvedám hodnocení ze 4 na 5. Silný příběh, zajímavé propojení etap, nikdy nuda, dobrý mix thrilleru a komedie, zajímavá režie, skutečně špičkové herecké obsazení a hlavně je hlavním tématem svoboda s velkým S na podkladě dobré knižní předlohy.

• 16.12.2012  18:25

Knížky jsem nikdy nečetl, ale tenhle seriál je přesně ta srdcovka na pomezí nejzazší paměti, spolu třeba s Jackem Holbornem, teď na to koukám znovu, místy je to graficky hrozné, ale srdcovkou to zůstává.

• 16.12.2012  11:16

Jako třeba v případě Hunt for Gollum, poměr cena-výkon je základním měřítkem kvality fanouškovských amatérských filmů tohoto střihu. Tenhle je hezky udělaný, pokrývá dosud nezfilmovaný zajímavý úsek příběhu a za to si zcela právem vysluhuje 4 hvězdičky. Největší minus ve zpracování je, že Arador, a většinou i Arathorn, úzkostlivě lpějí na nošení koruny, a to často, i cestou do terénu za skřety - vypadá to velmi divně. Ale celkově výborný dojem!

• 13.12.2012  12:14
    Lov na Gluma (2009)

Velmi zajímavé dílko, nejvíc to asi vázne na nepříliš povedeném střihu, (ne)návaznosti situací mezi jednotlivými pohledy kamery a neochotě ukázat nám gluma s výjimkou posledních pár sekund. Celkově ale velmi kvalitní poloamatérský kousek, který si fanoušek nesmí nechat ujít.

• 13.12.2012  08:24

Nuže, kde začít - očekával jsem trochu více heroického eposu ve stylu předchozích LOTRů, trochu méně nadbytečných komediálních prvků, které nejen že nekopírují knížku, což by je trochu ospravedlnilo, jsou tam zcela navíc a podle mého názoru nevhodně. Nicméně nejočekávanější "hádanková" scéna skvěle naplnila očekávání, Andy byl brilantní jako vždy, epický nástin dějin Ereboru na jedničku, trpasličí a skřetí písničky z knížky byly omezeny na únosnou míru, nicméně ty komediální prvky byly trochu nad tuto míru, prostě mi to nezapadá do pojetí celé hexalogie, která pak jako celek kvůli nejednotnému přístupu nemusí být vnímána, což by mohla být škoda, obzvlášť, sebere-li Peter Jackson odvahu pokračovat v sérii a pustit se do Silmarillionu. Takže zatím dávám suma sumárum 4* s výhledem na zlepšení v případě brilantnosti dvou dalších dílů, vyzní-li pak v rámci celku i tento o něco lépe, než se zatím jeví samostatně. Jsem možná trochu tvrdý, ale považuji se za Tolkienovce par excellence a má očekávání byla příliš vysoká. Takovému LOTR:FOTR bych dal po prvním shlédnutí v době, kdy jsem ještě neměl načteno, hnedle 6*, protože byl a dodnes zůstává dokonalý po všech stránkách, které na filmu považuji za důležité. U Petera zalobbuji za omezení komediálnosti několika šikovnými střihy alespoň v Director's cutu.

• 28.11.2012  07:39
    Pilíře Země (TV seriál) (2010)

Knížku jsem zatím nečetl, ale hned po doukoukání jsem ji objednal i s druhým dílem. Sérii dávám 4*. Mohla dosáhnout na 5, ale nepodařilo se vychytat všechny mouchy, které, předpokládám, vznikly smrštěním obsahu knížky do nějakých sedmi a půl hodiny, což není snadné. Závěrečný pohled na Salisbury krásně dokresluje tu linku táhnoucí se celou sérií, o tom, že lze dokázat něco, co tu bude i za tisíc let. Moc pěkné, jdu se pustit do sequelu.

• 20.10.2012  15:19
    Innocence of Muslims (amatérský film) (2012)

I originál musel být zralý na odpad díky hroznému vzhledu díky neustálému používání zeleného plátna. Hrozná blbost, hrozný nápad, hrozný výsledek. Který debil se ale nad amatérsky předabovaným sestřihem může nějak nábožensky pohoršit, tomu taky nerozumím.