MiGi87

Skype: massachusetts87
Twitter: MichalGill

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 3.7.2011  17:34

Dávám 4 hvězdičky za to, že konečně vznikl remake. Dlouho už se snažím sehnat původní seriál v nějaké koukatelné kvalitě, protože to byl vedle Jacka Holborna jeden z památných kousků hranice 80. a 90. let, oba jsou to seriály, které jsem si, jako i moji bratři, pamatoval jen tak nějak pocitově, prostě jsme věděli, že to byly dobré seriály, které zanechaly hlubokou stopu. Když jsme se před lety snažili vůbec zjistit, jak se Holborn a Pod horou vůbec jmenovaly, abysme si je mohli opatřit, museli googlit z klíčových slov (v tomto případě) jako jezero, sliz, tunel a vůbec si nepamatovali zápletku, zemi původu nebo cokoli, to tomu na hlubokém vztahu k těmto dvěma seriálům v mojí hlavě jen přidalo. Oba navíc nelze jen tak snadno sehnat, staré Pod horou jenom v hrozné VHS kvalitě na youtube a Holborna ani tam ne, na toho jsem čekal dva roky, než ho dávala česká televize. Prostě srdeční záležitost a tohle v tom případě taky, jasná čtyřka!

• 30.6.2011  11:19
    Fontána (2006)

Poměrně pěkný film, i když přesně ze skupiny těch, u kterých si říkám, že bych ze stejného materiálu vydoloval ke třem, které tomu dávám, o jednu hvězdičku navíc. Očekával jsem něco jako Time travellers wife, to jsem se dost seknul, ale ani tohle není ztráta času.

• 25.6.2011  10:52

Perfektní film, čtyři hvězdičky dávám jenom za nevěrnost knižní předloze, která je ještě o hodně lepší a tak velký odklon nebyl nutný. Na mojem žebříčku nejčtivějších knížek je Q&A na jasném prvním místě. Jednoduchá angličtina, napínavý děj, obrovská čtivost, kam se hrabou Shakespeaři a Tolkieni, tohle je prostě No.1. Kdyby se ještě někdy někdo rozhodl pro zpracování věrné předloze, určitě bych se nezlobil.

• 15.6.2011  21:59
    Luther (2003)

Dávám nakonec 5* za to, že se nemůžu nabažit předposlední scény, jak se knížata vzepřou Karlovi, za to si to těch 5 opravdu zaslouží. Dokonce mě to přimělo najít si nějakou knížku o tomhle konkrétním říšském sněmu, jestli to tam probíhalo opravdu aspoň trochu podobně. Krásný film.

• 23.5.2011  06:05
    Všemocný (2011)

Chtěl jsem dát čtyři, celou dobu se blížilo k rozuzlení a celou dobu si to ty čtyři drželo a pak ... pak to prostě bez jakéhokoli závěru utli a hodili tam titulky, takže za nedokončený film dávám 2*.

• 5.5.2011  17:11
    Akta X (TV seriál) (1993)

Jeden z nejlepších seriálů ever. Kdysi jsem na tom vyrost, teď se na to pro zajímavost koukám znovu. Jsem u druhého dílu třetí řady a pořád je to super, i když vím, že určitý posun k horšímu přijde, a to asi velmi brzy. Každopádně tenhle seriál, to je prostě kultovní sci-fi jak má být. Jasných 5* bez keců.

• 2.5.2011  10:26
    Thor (2011)

Ve svém článku o kurzu v brně jsem to popsal takto: "...pak jsem šel od 17:50 na toho Thora (Palas Cinemas ve Velkém ŠPalíčku v Brně 1. května 2011). Devadesát docela kvalitně strávených minut. Je to divný mišmaš monumentálních, akčních a komediálních scén, ale za celou dobu se nepodíváte na hodinky, jak je to koukatelné – na csfd dávám 4 hvězdičky bez rozmýšlení, na špičku to nemá, ale je to prostě dobrý film."

• 25.4.2011  07:03

Chtěl jsem dát dvě, ale za tu reklamu na zelí dávám 3. Dočasně jsem tam dělal a je to vykresleno věrně, jenom se mi nelíbí to zaměření směrem, že pole se zelím je lepší než automobilka. Jinak co to musí být za vola, že vyfasuje tři vytýkačky, to nevím.

• 20.4.2011  07:06
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po prvním dílu se nemůžu dočkat druhého a to je jasný ukazatel 5ti *. Po čtyřech řadách absolutně nemám důvod cokoli měnit, ba bych přidal šestou, kdyby byla. Nejlepší fantasy seriál - bez debaty.

• 10.4.2011  06:40
    Zlatý kompas (2007)

Trochu se stydím za to, že to hodnotím, přestože jsem asi hodinu před koncem usnul. Každopádně těsně před koncem jsem se opět vzbudil v důsledku rozhořčených komentářů mých bratrů, s ověřeně obdobným vkusem, kteří prohlásili, že zakončení bylo stejně odpadní, jako celý předchozí děj/neděj. Parodie na propracovaný svět jako z pera JRRT nebo některých jiných, ale naprosto bez souvislostí. Všechny informace o zbytku světa v LOTRovi dostáváte opatrně naservírované zahalené v takovém pološeru, na pokraji zapomění, v Kompasu asi jako fakta v novinách. Nemělo to pointu, celé se to točí kolem zlaté hračky, jejíž funkci vám nikdo nevysvětlí (respektive nesmyslně vysvětlí), je to poslepované z nejohranějších klišé z kdečeho, od matrixu po stardust, jenom tak nešikovně, že z nich vznikla superklišé. Obsahuje to tunu pochybných označení (nevím jak to je v originále), jako Norisko nebo Romuni, která jsou až urážlivá pro některé obyvatele řekněme, hm, Norska či Rumunska (těch hlavně). Před čtyřmi lety v Londýně toho byly plné plakátovací plochy na eskalátorech v metru, tehdy jsem si říkal, že se na to někdy mrknu, teď toho lituju, byl to naprosto ztracený večer, měl jsem dát víc prostoru hokeji nebo zkouknout tři díly některé z prvních řad X-Files. Hanba autorům.

• 2.4.2011  18:09
    Billy Elliot (2000)

"Wanted to mark this one with four stars only, you c, but the ending was just too gr8 for just 4, so I'm giving 5, you c." Kurde, ten jejich newcastleský slang se nedá reprodukovat textem, to se musí slyšet a vidět. Pěkný film, zdaleka ne "mee cup o' tea, you c", ale dostalo mě to. Skvělý scénář i režie, a poté, co jsem dneska hodnotil Titanic II jako nejhorší film, co jsem kdy viděl, tohle je bezpečně v první stovce, a to spíš v horní polovině. Doufám, že za to ten kluk dostal nějaké ceny, to musela být makačka.

• 2.4.2011  13:30
    Titanic II (2010)

Je to snad první film, u kterého jsem po celou dobu nedělal nic jiného (vedle čekání na konec), než vymýšlel ty nejtvrdší výrazy, kterými to tady teď otapetuju; vzhledem k tomu, že jsem mezitím poobědval, už jsem některé zapomněl, tak to asi nepomluvím tak ostře, jak jsem chtěl, ale pokusím se vypíchnout to nejpodstatnější: a) Otřesný scénář, režie, kamera, efekty, script, herci i všechno ostatní, jako by každý jeden z nich byl absolutní amatér, chápu, že to všichni dělali pro peníze, proč by tohle ale někdo produkoval, to netuším, ti na tom určitě netrhli ani 20% nákladů a dobře jim tak b) Původně jsem měl na jazyku jedno obrovské klišé, ale teď to změním na megaklišé slepené z těch nejotřepanějších a nejtrapnějších momentů jiných filmů, u kterých se stydíte, že se na ně díváte, tolik nesmyslných věcí (kupř. tahání za páku proti směru šipky a nadávání, že je to zaseklé, denní světlo na člunu uprostřed noci, oživování v jednom člověku když dva se dívají a všichni to jsou profíci a desítky dalších hovadin) c) Absolutní ztráta času to určitě nebyla, každému bych doporučil to vidět, abyste měli s čím srovnávat a nepomlouvali film jako absolutní odpad jen proto, že se vám nelíbil, ale vzpomněli si na tenhle, který se nemůže líbit nikomu Sečteno a podtrženo je tohle asi nejotřesnější hovadina, co jsem kdy viděl a nebýt slušný člověk, použil bych místo těch hovadin mnohem tvrdší výrazy - je to ostuda filmového umění a všechny zodpovědné autory bych nechal zbyčovat a vyloučit z asociací ve kterých jsou. Co se týče herců, tak ty (které už jsem někdy v něčem viděl) omlouvá snad jen to, že na papíře to možná ještě nevypadalo tak zhovadile, jako ve výsledku > dal bych odpad se třemi vykřičníky!!!

• 11.2.2011  05:57
    Proroctví (2009)

Zajímavý kus, možná mě v hodnocení ovlivnilo, že jsem se na to díval mezi půl čtvrtou a půl šestou ráno, venku pršelo a dodalo to tomu filmu trochu napětí. Každopádně u scény s kamínky v lese před koncem jsem si pěkně vybavil oblíbený film Homera Simpsona - Left Behind :-D. Dávám 4*, zaslouužilo si je to.

• 27.1.2011  18:04
    Jumper (2008)

Ne nejoriginálnější ale ani nejhorší film, takový průměr, našel jsem ho na csfd když jsem si osekal výběr na novější scifi a nezklamal, dvě cesty vlakem do a z Ostravy utekly podstatně rychleji. Dávám za tři *. PS: Jenom ještě komentář k popisu filmu - "organizace zvaná Paladin", to je pěkná blbost, prosté "řád tzv. paladinů" by bylo o dost lepší, popř. přeformulovat celou větu, vždyť to, že paladin je anglický výraz pro jakéhosi "božího vojáka" ví snad každý už od dob starého dobrého Warcraftu 2.

• 21.1.2011  09:12

Díky Jardovi Neumannovi z Pacova za výborný tip. Hůrka syndrom (tj. když 5 týpků z Devítky bodá do špatných hobitích postýlek zatímco jsou nastřídačku zabíráni spící hobiti naproti přes ulici) u kopání špatného hrobu a špatný konec tomu nasadily korunu, asi nejlepší hraný film, kde hraje jenom jeden herec, co znám. Dávám 4*.

• 17.1.2011  07:46

Skvělý výkon Mika Sheena a Sama Jacksona, nemůžu dát 5* jako trest za to, že nás autoři připravili o hříbek a místo něho už pustili první titulky :-).

• 14.1.2011  17:38
    Temná relikvie (TV film) (2010)

Původně jsem tomu chtěl dát jednu * za obsazení Jima Fraina, kterého jsem si oblíbil jako Mastera Cromwella v Tudorech, ale pak jsem od té jedné začal odečítat - jedna dolů za hrozivou grafiku většiny efektů, některé opravdu vypadají, jako by je dělal někdo, kdo s Mayou dělá už celý týden, další dolů za to, že hercům zjevně nikdo nevysvětlil, kam nakonec ty efekty přijdou, třetí za hrozivě obsahově prázdný scénář a poslední čtvrtou za poslední větu "We did it!" s jakousi radostnou melodií na pozadí navozující husí kůži, kterou mívám, když s podobnou hovadinou přijde Česká televize, ta to ale aspoň vydává za pohádku, což mi aspoň s výjimkou Vánoc zabrání v tom, abych na to zíral. To je jedna mínus jedna rovná se odpad, odpad mínus dvě rovná se -40%. Nejhorší blbost za hodně dlouhou dobu, ani svěcená voda ani zasazení do mého oblíbeného historického období tomu nemohly pomoct. Autoři, styďte se!

• 13.1.2011  07:49
    Pozemšťan (2007)

Asi vůbec nejlepší film, co znám. Geniální scénář, dobří herci, taková ta oscarovská jednoduchost (tím myslím taková ta uměleckost, co často sklízí oscary), velká poklona režisérovi ale hlavně zesnulému scénáristovi, srdeční záležitost. Tohle by šlo dokonce velmi snadno nadabovat a formou televize rozšířit i mezi českou, jinak zadubenou a do přiblblých českých telenovel zahleděnou, veřejnost. Dokonce se premisa tohoto filmu nevylučuje s mým maherovským přesvědčením o neexistenci jakýchkoli božstev, přestože tu vlastně vystupuje Kristus osobně. Prostě geniální, moct dát jednomu jedinému filmu 6*, tak tenhle je u mě má.

• 6.1.2011  12:29

Divím se celkovému špatnému hodnocení tohohle filmu, já dávám bez váhání 5* a kdo mě zná, ví, že to už něco znamená. Byl to přesně můj šálek čaje, možná, že špatná hodnocení zapříčinila osekaná kinoverze, já viděl extended tříhodinový historický velkofilm, o kterém nechápu jak je možné, že mě pět let míjel a nepotkal. Krása. Jak tady golfista napsal, jak je Scott s kvalitou filmů někdy nahoře, někdy dole, tak to je jistě pravda - krátký Gladiator - špica; extended Gladiator - nudná blbost; extended Kingdom of Heaven - špica; krátký Kingdom - netuším.

• 2.1.2011  21:45
    Gran Torino (2008)

Nevzdávejte to, když se prvních čtyřicet minut nic nestane, pak se to rozjede a musím říct, že to určitě nebyla ztráta času, jeden z lepších kusů mezi Eastwoodovými filmy (pro mně, jako odpůrce westernů určitě). Zajímavý pohled do duše průměrného amíka, uvěřitelný, vtipný, citlivě zpracovaný, dávám 4*.

• 31.12.2010  11:08
    Princové jsou na draka (TV film) (1980)

Tak tenhle kus se pánům Adamcovi s Chalupou absolutně nevyvedl, zápletka odpovídá scénáři, který skončil, když panu Chalupovi došel papír, tak to na dvou řádcích utnul a nechal Skameneho vypoklonkovat ze dveří. Všichni tu slintají nad písničkami, nic proti, já taky kritizuji režii a scénář, hudba a texty (některé) ujdou. Celkově za jednu * z respektu k hercům a panu Uhlířovi.

• 27.12.2010  17:58

Musím se k tomuhle dílku vyjádřit, prostě mi to nedá. Tři hvězdičky dávám za následující: Nneí to můj šálek kafe, měl jsem namále a už už bych usnul, ale neusnul, což si u mne nějaké ocenění zaslouží - první hvězdička. Druhou dávám za kvalitní hudbu, za kterou ovšem film nevděčí svým tvůrcům, ale Čajkovskému. Třetí za to, že to nebyla úplná blbost (i když na mě jsou schizofrenické stavy hlavní postavy a nic víc k tomu hodně plytkým námětem), a taky za to, že mě bráchové přemlouvali, abych to úplně nepotápěl. Natalie ale kost jako vyždy. Takže suma sumárum za tři, ale, jak by řekla naše vedoucí katedry, s výhradou.

• 9.11.2010  14:15

Tak na tenhle kousek jsem dlouho čekal a dnes se k němu konečně dostal (a taky odedneška mohu hodnotit a tímhle prostě musím začít). Není mi jasné, proč doposud ztrácel Tarantino čas s proléváním hektolitrů krve japonských bezejmenných školaček vybavených nunčaky a týpků s katanami. Konečně někdo přišel s dobrým nápadem zasadit podobné krveprolití do rádoby historického prostředí, krásně provedeno, masakry tohoto druhu mám rád, dobrý casting, perfektně perverzní režísér, super. Dal bych čtyří*, ale za to, že v tomhle filmu (v zájmu zachování "nespojlerovitosti") zemře nakonec i ten, kdo ve filmech zasazených do této doby obyvkle neumírá, musím dát 5*. Dobře strávené dvě hodinky, mohu doporučit každému, komu se na plátně nepříčí z hlavy čerstvě sejmutý skalp nebo masová vražda. Takže za 5.

1 2 3 4 5 6 následující >>