nmarca

okres Brno

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 4.1.2014  12:52

Velmi sentimentální příběh o všemožných podobách lásky, s tradičně výbornými hereckými výkony, bohužel s pozitivně diskriminační romskou tematikou. Proč Romové ve filmu nikdy nevypadají jako Romové, neoblékají se jako Romové a nechovají se jako Romové? Tot´záhada ...

• 30.12.2013  11:45
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Jediným kladem téhle vánoční pohádky byl mladistvý půvab princezny Laury, jinak to ani za nic nemohlo stát, když scénář neměl hlavu ani patu.

• 30.12.2013  11:43

Konečně jsem pochopila, jak to Boleynka na Jindřicha hrála a proč kvůli ní byl ochoten zbořit zavedené pořádky a riskovat téměř vše... Herectví Richarda Burtona nezestárlo, film působil upřímně a věrohodně, nezapomenutelný příběh, který ovlivnil dějiny.

• 12.9.2013  15:56
    Elysium (2013)

Velmi slabý, naivně socialisticko-humanistický scénář, který ve mně místo očekávaného dojetí budil spíš ironii a smích.

• 7.7.2013  21:48

Je to jako návrat domů... hudba, krajina, postavy... Nezbývá než litovat, že Pán prstenů nemohl mít ještě o pár hodin víc, že v něm nemohly být scény, které byly oproti knize vypnechány. Každopádně je to krásné, magické, napínavé, zábavné, výborně zahrané, výborně natočené. Překvapivě jsem si to vychutnala daleko víc doma z DVD než v kině. Ale na 5 hvězdiček to není ... uvidíme jak dopadne pokračování.

• 4.9.2012  21:39

Krásný, lidský, smutný film, o velké touze a smutku jedné dobré, silné ženy. Herecké výkony excelentní, nádherné kostýmy, bohužel některé aspekty (hudba, kamera...) už nám trochu zestárly.

• 7.6.2012  17:44

Vcelku zábavné, rozkošný byl zejména Martin Freeman s umělým chrupem.

• 7.5.2012  21:23

Jo, jo, ženy to měly vždy těžké, i když v 9. století asi jinak než dnes (teda aspoň ty hodné holky. ty mrchy se mají vždycky dobře). Ale k filmu - mírně romantizující pojetí legendy, kde chudoba běžná v té době je prezentována jako něco, za co nesou vinu zlí papežové (uvědomme si - k nám v té době ještě ani nedorazil Cyril s Metodějem!). Johanna Wokalek se své role zhostila výborně, zato David Wenham nějak nemůže vypadnout z role Faramira, Řím je vylíčen trochu zploštěle, ale jinak vcelku poutavé podívání.

• 5.5.2012  21:47
    Havran (2012)

Napínavý příběh, který mě vtáhl do děje. Škoda, že vrahem byl "zahradník".

• 5.5.2012  21:45
    Bídníci (TV film) (1982)

Rozhodně jeden z nejlepších přepisů nádherného Hugova románu. Lino Ventura jako nemluvný Valjean, obdobně nemluvný Bouquetův Javert, jejichž vnitřní boje lze číst jen v jejich očích. Některé linie jsou lehce potlačeny (například ta milostná mezi Mariem a Cosettou), velká pozornost je věnována úžasně natočeným záběrům revolučních bojů na barikádách. V těchto částech film připomíná Delcroixova plátna, doprovázená monumentální hudbou. Film, který by zasloužil velké plátno.

• 28.4.2012  22:43

Nevěřila bych, že Italové dokážou natočit silný lidský příběh o jednom nepodařeném konkláve. Je to tak! Moc hezké.

• 28.4.2012  22:42

Schindlerův seznam naruby. Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Odvážný, strhující scénář, působivý, nezapomenutelný příběh natočený citlivě, bez zbytečného patosu, většina neokoukaných herců podávajících výborné výkony, výborně natočené scény. Bohužel, film trpí nešvary všech českých filmů: špatný, neplynulý střih, mizerný zvuk a postsynchrony zvýrazněné ještě dabingem většiny postav. Proč nám pořád něco chybí k dokonalosti?!

• 20.4.2012  19:52
    Žena, kterou miloval (TV film) (1988)

Velmi průměrný, telenovelově pojatý historický příběh, s mizernými hereckými výkony, sladkou hudbou a špatně namaskovanou Jane Seymourovou.

• 14.4.2012  22:04
    Legie (2010)

Kterého šílence napadlo zkombinovat Apokalypsu se zombíky? Proč v tom hráli známí herci jako Paul Bettany? Větší hovadinu jsem už dlouho neviděla.

• 10.4.2012  21:15
    Lidice (2011)

Obrovský potenciál tragického lidického osudu dokázal naplnit (jako obvykle) jen Karel Roden, jeden z mála českcýh herců, srovnatelných se světovou špičkou. Myslím, že film je lepší zejména díky Nikolaevovi a jeho změnám v obsazení, kdy vyměnil profláklé české filmové "hvězdy" , nasazené původně režírující paní Nellisovou, za neokoukané tváře. A ty jsou největší devizou filmu. Slušný scénář, silné příběhy i v epizodních postavách, již zmiňovaný nadbytek hudby, v rámci české tvorby spíše nadprůměr.

• 10.4.2012  21:05

Další z českých filmů, který vyjadřuje ubohost české kinematografie. Soukromé problémy paní režisérky, zobecňované negativní zkušenosti se zdravotnickými i sociálními pracovníky, product placement (zvláště absurdně působí reklama na dnes již zkrachovalou cestovku Sunny Days), prastaře vypadající Zuzana Bydžovská, zvlášť nudné podmořské scény. Fakt velmi slabé.

• 18.3.2012  18:26

To, že jsem se vydržela koukat až do konce, je známka toho, že se to dalo. Animované filmy prostě obvykle nevydržím. Ale bylo to takové hezké, milé, poutavé, s jednou zásadní připomínkou: divák se vůbec nedozví, co je obsahem úžasné a nádherné knuhy z Kellsu a co chtěli její autoři vůbec předat dál a proč...evangelia jsou - zdá se - na indexu.

• 9.3.2012  20:53

Trochu lituji nevyužité šance, která se rozplynula v nadbytečném a opakujícím se líčení života staré paní a jejího úsilí vyrovnat se se smrtí milovaného manžela. Ztráta celoživotního partnera je téma, které by vystačilo na samostaný film a potlačilo tak životopis o jedné z nejvýznamnějších političek 20. století. Ač feministky nemám zrovna v lásce, zde to byla skvělá ukázka pravého feminismu - a žena, která se do téhle bitvy v mužském světě pustila, zaslouží můj hluboký obdiv. A Merly Streep skutečně zazářila!

• 9.3.2012  20:47

Člověk, který dokáže hrát na jevišti skoro 4 hodiny Hamleta, musel při spolupráci s touhle pipkou strašně trpět. A přece jej - jako většinu mužů - svým způsobem okouzlila... a film to nebyl špatný, Michelle Williams i ostatní hráli velmi dobře, ztvárnit marilyn je docela odvaha.

• 20.2.2012  17:42

Johnny, divím se Ti, ze ses nechal uplatit k dalšímu dílu série, jejíž kvalita klesá volným pádem a ve čtvrtém díle se nachází jen píď nad dopadem na dno. Nepomohla ani jindy tak zářivá a vitální Penelope, která je tady jen odleskem její slávy. Podobné triky, podobná dobrodružství, třikrát převařený čaj...

• 20.2.2012  17:35

To se prostě nedalo vydržet do konce. Nuda, ani komedie, ani akce, ani ryba, ani rak, vyhozené peníze ... strašně nezáživné.

• 20.2.2012  17:34

Mám ráda tyhle "nezávislé" pohledy na netypické Američany - neúspěšné loosery, kteří žijí někde ve vybydlených městských čtvrtích a bojují o svou trochu směšnou donkichotskou existenci. Výborný nápad, spousta humorných scének při amatérské výrobě hollywoodských trháků, ale chyběla tomu nějaká údernější pointa. A Jack Black je vždycky tak křečovitý...

• 16.2.2012  20:59

Ten film by byl k nepřežití i kdyby byl sestříhán na běžnou délku epizody seriálu Krajní meze. I tam by patřil k nejslabším. Nudný, nevynalézavý, předvídatelný, a do toho neustále, bez přestávky znějící patetická monumentální hudba. A přitom já mám Zemi pod palbou mimozemšťanů tak ráda...

• 10.2.2012  20:59
    Laskavý dotek (TV film) (2010)

Velmi průměrné a hlavně průhledné televizní drama, s americkým moralistickým happy endem.

• 10.2.2012  20:55
    Single Man (2009)

Melancholický film o ztracené lásce, s nádhernou melancholickou hudbou a úžasným Colinem.

• 29.1.2012  21:25

Já si nemůžu pomoct, měla bych asi fandit opicím, ale já vždycky fandím těm sviním lidským... Začátek fakt dobrý, ale závěrečné akční scény byly tuctové (byť technicky dokonalé) a celkový dojem dost zkazily. Jinak slušná zábava, ráda se mrknu na pokračování.

• 22.1.2012  19:25
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Na české poměry velmi kvalitní, vážný, neotřelý, poutavý seriál, vedoucí k zamyšlení nad tím, jak je život složitý a vlastně neradostný... Zanechal ve mně smutek, ale i trochu naděje. Seriál stojí na výkonu Karla Rodena, jednoho z mála českých herců, kteří by byli schopni tohle utáhnout. I vedlejší role jsou výborně zahrané, rozpaky ve mně vyvolávala jen Kamila Magálová, které jsem tu její profesorku moc nevěřila.

• 16.1.2012  22:09
    Melancholia (2011)

Ano, pokud konec světa, tak takto....

• 8.1.2012  22:13
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Viděla jsem jen jeden jediný díl, a to ještě z donucení, ale fakt jsem se od srdce zasmála!

• 8.1.2012  22:08
    Sama v čase normálnosti (TV film) (2010)

Po dlouhé době pro mne přijatelné vylíčení sedmdesátých let, umně propojené s uvěřitelným ženským osudem. Ano, občas to sklouzlo ke karikatuře (zejména flashbacky na opilecké scény se zemřelým manželem), ale většina postav působila daleko věrohodněji než v jiných příbězích z této doby. V životě to takhle prostě občas chodí...

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10