repe

okres Praha-východ
student

<< předchozí 1 2
    • 14.11.2013  14:46

Bournův táta. Byl jsem zvědav a nezklamal. Na jeho filmy se kouká dobře. Trochu mi vadila politická stylizace hodných Amíků a zlounů Somálců, co chudákovi kapitánovi ani nedaj napít, zatímco on jim vlastnoručně ošetřuje pořezané nohy. Dostal mě začátek a konec, zajímavý motiv a subjektivně napínavý akční konec. Vše mezitím mi přišlo roztahané, nudnější, přičítám to ale námětu. Hanks super, šavlozubí Somálci taky. Phillipsův šok na konci filmu řekl bych věrně zpracován a emotivně citlivějším mohl udělat příjemnou tečku za celým filmem.

• 23.2.2013  11:39

Zdlouhavé a přehnaně sentimentální. Narozdíl od Bucket list a Flipped nečekaně nudné. Společností opovrhující dědula, kterého pomalu mění životní příběhy ostatních lidí zpět na sociála...takových filmů tu je. A lepších.

• 20.1.2013  10:56
    Únos (2006)

Forma utekla obsahu o pár tříd. Technicky pěkné, ale příběh, co chce být za-každou-cenu-vtipný, mi přijde na Pixar slabý.

• 9.1.2013  18:42
    Atlas mraků (2012)

Film minimálně na 2 projekce. Mezigenerační příběhy mě samozřejmě bavily, aspoň ze začátku. Totiž banda důchodců slintající po životě "tam venku" je možná dobrý pro rodinný road trip, ale co to dělá tady? Rušilo mě to. Doteď nevím, jestli na to intelektuálně nestačím nebo je film protkán tolika filosofickými řečmi, které na mě působí vágně a ne vůbec moudře. Narcisticky se přikláním k druhé možnosti, a proto zatím 3*.

• 5.1.2013  22:00
    Mechanik (2004)

To je tak, když čekáte mindfuck a ono to ne a ne přijít. Po pár minutách sledování si udělám názor, jak to celé dopadne, jak se věci mají a celou dobu se těším, že mě geniální konec posadí na prdel. Atmosféra krutá. Finiš myšlenkově nijaký.

• 1.12.2012  23:37
    Bůh masakru (2011)

...a to je jako konec? Čekal jsem o mnoho víc. Ze začátku zajímavé, sem tam sranda (Hans Landa parádní). Ale nakonec se navzdory krátké stopáži dostavila nuda. Emoce sílí, jenže nic nepřekvapí a mini-zápletky se stále opakují. Jo, cos taky čekal? Jenže třeba srovnatelný Blbec k večeři byl rozmanitější, zábavnější...zkrátka lepší.

• 22.11.2012  01:40

Příjemně mrazivý dánský film se zajímavou konstrukcí děje. S blížícím se závěrem jsem měl pocit, že se vše nevyhnutelně blíží idee Shutter Island. A ten pocit, když vítězoslavně doskládáte poslední dílek dějových puzzle a celý obraz filmu spatří ve vaší hlavě světlo světa? Priceless.

• 20.9.2012  23:46
    Projekt X (2012)

Né, tohlé né. Celé to působí jako jeden dlouhý videoklip s "cool" hudbou a "cool" amatérskou kamerou. Nečekal jsem od toho nic inteligentního. Čekal jsem nápad, humor a možná trochu originality vzhledem k povaze příběhu. Čekal jsem marně. Díky jednoduchosti téhle story - hodinové housedestroyingparty - jsem se třeba oproti American Pie nebo Van Wilder totálně nudil.

• 16.9.2012  00:29

Od herců formátů DiCapria a Winslet se dal čekat takový super výkon. Drama z prostředí americké nuclear family, které utekl vlastní život a teď s tím chce něco dělat. Jediný pocit racionálního jednání jsem měl paradoxně v přítomnosti Johna. V porovnání s jinými filmy, kde se rozebírá filosofie bytí a kontrast "mít vše a zároveň nic", ve mě Revolutionary Road nic zvláštního neprobudil. Tak třeba někdy na druhý pokus..

• 6.9.2012  13:57

3 úsměvné situace za celý film je na snímek vydávající se za komedii trochu málo. Nuda, nuda, šeď, šeď.

• 4.9.2012  22:09

Příjemný film z dílny francouzské kinematografie. Antoinova cynická upřímnost s reflexí jeho vlastního života, který žít asi ani nechtěl, mi sedla. Střední část filmu trochu nuda, ale díky závěru a kompletnímu sdělení filmu řadím Deux jours à tuer mezi povedenější filmy. A nečtěte obsah filmu, víc si to užijete.

• 23.8.2012  01:12
    Splice (2009)

Bez příběhu, veškerá akce a thriller/horor (fakt je to děsnej horor) prvky koncentrovány do 10 minut + poloalienský bi sex dává dohromady tento nesmysl. Experiment se nepovedl.

• 18.8.2012  00:31

Asi trochu paradoxně jsem si užíval víc první část filmu než akční konec. Pozorovat ty nejnovější možnosti počítačové technologie, socializaci Caesara, postupné vrcholení konfliktu ČLOVĚK vs. OPICE a Draco Malfoy, tentokrát bez hůlky, ale stejně slizkej záporák - všechno bomba. Závěrečná řežba a možný počátek epidemie budou asi logicky následovány dalšími díly. A že se máme na co těšit...

• 17.8.2012  19:35
    The Artist (2011)

Asi už si to nepustím znova. Taky bych neřekl, že mě tento typ filmu může bavit. Nakonec jsem rád, že jsem The Artist mohl shlédnout - milý snímek s výborným hereckým obsazením. Jeden z mála francouzských počinů, kterým jsem kompletně rozuměl v originálním znění bez titulek..

• 17.8.2012  19:24
    Počátek (2010)

Mám z Počátku podobný pocit jak z Avataru: myšlenka krásná, vizuální orgasmus doplněný luxusním soundtrackem tentokrát Zimmera (kdo taky slyšel v ústřední melodii podobnost s Pearl Harbor?), ale pokulhávající děj. Zvučné jméno a minulá díla Nolana (podobně jako u Camerona) posunula má očekávání výše, a tak jsem byl nakonec trochu zklamán. Ač se jedná o komplikovaný příběh v několika rovinách (a budí to dojem, že je to ještě složitější), návod v orientaci filmem bych strávil i lepším způsobem než DiCapriovým návodem krok za krokem. Chybí mi tu lepší moment překvapení, nemohl jsem si zkrátka říct AAHA! jako třeba v Dokonalém triku.

• 8.7.2012  21:45
    Crash (2004)

"Speak fuckin' English. This is America." - film odráží multikulturní prostředí USA místy ohraným způsobem, ale osobně mi to nevadilo (možná ke konci to už trochu omrzí). Není snadné zaujmout stanovisko nad postavou, protože bílá je v tu ránu černou, takže svého hrdinu volte až na konci filmu. Sadou emocí dávkovaných na míru, padnoucím obsazením herců (Mexikánec parádní) a citlivou volbou hudby si mě to získalo.

• 5.7.2012  22:21

Film k zamyšlení nad (nejen) americkou konzumní společností. Místy člověk neví, zda se má smát nebo brečet. Příběh není kdovíjak zajímavý ani propracovaný, jde tu spíš o nenápadné kladení otázek a podnětům k zamyšlení nad svým vlastním chováním, svou rolí a příspěvkem ve společnosti. Moralizování by bylo na dlouho, a proto bych to shrnul tím, že film podává zajímavý subjektivní pohled člověka "nad věcí" na chování dnešní generace.

• 8.4.2012  22:51
    Experiment (2001)

Němci tyto filmy umí (viz možná o chloupek lepší Die Welle). Od třetiny filmu to dostane pravý spád, člověk začíná věřit v sílu experimentu a poznává lidskou povahu tak, jak se může projevit při stresových podmínkách. Skromný působivý snímek založený na skutečné události s propracovanou psychologií postav. Silné kafe.

• 24.3.2012  23:12
    50/50 (2011)

Není to takovou odvazovou komedií jako The Bucket List a nekoupe mě to v emocích jako třeba Seven Pounds a nebude následovat žádné ale - tenhle průměr se mi tolik nelíbil. Asi jsem díky tomuto námětu čekal složitější, dojemnější příběh a závěr, co mě posadí na zadek. Na rakovinu mi to celé přišlo až moc "free", citově asi tak hluboké, jako rada doporučeného seznamu knih pro hladší průběh nemoci...

• 14.2.2012  23:48

Emocemi nafouklá poslední desetiminutovka filmu nabádá k okamžitému (pře)hodnocení charakterů postav, vztahových rovin a vůbec celého filmu. S ohledem na rozostřený příběh bych čekal konec jiného formátu, nicméně pak by museli přejmenovat film...dělá to na mě dojem filosofických myšlenek typu: Člověče, žij každý den tak, jako by to byl tvůj poslední. Neurazí, nepřekvapí.

• 28.1.2012  22:57

Zooey Deschanel jsem opět přišel na jméno. Volná, bláznivá, záhadná, to mi k ní sedí - podobně jako v Yes Man. Chvíli jsem si zvykal na způsob vyprávění, nicméně příběh plyne i bez hloubavého přemýšlení o tom, v jaké fázi se zrovna nacházíme...a tak mi to dvakrát nevadilo. 500 Days of Summer si svým zpracováním a aspoň trochu neotřepaným nápadem říká o minimálně 3*. Připočteno budiž to, že v člověku zanechá jiné pocity než u typických romantických komedií. Jistotou a závazky rozumí ústřední dvojice různé věci, o čemž nás pozvolna celý snímek přesvědčuje. Asi neaspiruje na romantický film, pro který se probrečí hektolitry slz, ale i tak je svým způsobem zajímavý.

• 21.8.2011  22:57
    Fontána (2006)

Asi to je tou kýženou první projekcí tohoto filmu, ale má očekávání Fontána nenaplnila. Byť jsem možná nevyzrálý a nemám šedivé vlasy, těch takzvaně filosofických částí filmů bylo přesmíru. A jinak silný, emocionálně nabytý příběh se mi díky neustálým podnětům k přemýšlení nějak špatně trávil. Přeumělkováno a málo místa pro lidský příběh. Možná jsem po Requiemu čekal podobně silný emotivní zážitek založený na zkušenostech reálného života a nedokázal jsem se srovnat se sci-fi motivy. Herecké výkony hlavního dua Jackman, Weisz výborné, hudba supr. Uvidíme po další projekci, jestli bude...

• 22.7.2011  16:49

Originalita, inovace a kreativita. To měla Pařba ve Vegas. S přesunem do Bangkoku se tyto pilíře jaksi vytratily. Ano, mohl bych přijmout tisíckrát obehrané klišé, že následující filmové série budou vždy tak trochu ve stínu prvního a originálního díla...ale proč? Chtěl jsem, aby se to neslo v duchu jedničky, která si mě získala, ale proč by ji to mělo šablonovitě kopírovat? Událost - kalba - vokno - hledání - smíření - fotky. Na druhou stranu jsem se párkrát slušně zasmál a děj mi plynul velmi hladce. ..ale to je asi tak všechno. Čekal jsem víc.

• 20.7.2011  23:50
    21 gramů (2003)

Silný film. Jakási galerie špatných osudů. Vůbec mi nevadila délka, uteklo to jak voda. Jak by taky ne, když jsem se třetinu filmu seznamoval s návodem "jak tento snímek vnímat". Dost jsem byl na začátku naštvaný, že se mi nedostává příběh pod kůži stravitelnější formou. O to víc mě bavilo odkrývat dějové linii a skládat si vše dohromady. Zajímavý střih udržel moji pozornost, Del Toro a Naomi Watts na mne vlili takovou dávku emocí, že si nemůžu stěžovat a musím jim to věřit. How much did 21 grams weigh?

• 14.7.2011  13:21

Titulkovaná 2D verze, naprostá spokojenost s akcí a efekty. Dokonce by mohli do žánrů přidat komedii po závěrečném epilogu. Epický závěr? Ale asi jo, čekal jsem epičtější (zas musím použít to slovo?) Voldemortův konec, takové rozplynutí do ničeho po tolika hodinách, co jsem této sérii věnoval. Nikdy mě asi neopustí myšlenka, že se daly dvě části shrnout v jednu, pak by můj pohled na věc byl pravděpodobně jiný...po nudnější první části prostě muselo přijít něco velkolepého a mé představy to splnilo. Na jaký díl se můžeme těšit příště? Po X letech? Před X lety? Jsem zastáncem teorie v nejlepším přestat, ale myslím, že HP ještě neřekl své poslední slovo...

• 28.1.2011  15:18
    Avatar (2009)

Jediné co mi bránilo od plného hodnocení byl příběh, protože ve svižnějších žánrech mám rád, když nevím, co přijde...a to tu rozhodně neplatilo. Ale dál můžu jenom opěvovat a chválit. Bude to znít už jako klišé, ale nemohl jsem se vynadívat těch okouzlujících digitálních efektů, střihu a práci s kamerou, které zařídily to, že jsem film hltal a nehledal v něm nudnější pasáže. Hudbu jsem čekal velkolepější, majestátnější, ale vůbec nejsem zklamán tím, co jsem nakonec slyšel - ba naopak, skladby dokreslovaly klidnou a druhově rozmanitou atmosféru Pandory...pastva pro oči!

• 7.9.2010  14:44

Pohodový film prošpekovaný skromnými, ale skvělými hereckými výkony - hlavně ústředního dua Williamse s Damonem. Drama o matematickém géniovi odlehčují hořce upřímné dialogy a monology plné životních pravd a polopravd... neuvěřitelně vyzrálý scénář. K tomu oddychový soundtrack...no výborný!

• 30.8.2010  22:50
    Secret KGB UFO Files, The (TV film) (1998)

Zdlouhavé, nudné, nepřesvědčivé a v porovnání se spisy o Kennedym má dokument úplně stejnou šablonu...až jsem se smál, když přišla scéna ze skryté kamery při vyjednávání o koupi spisů KGB. Téma je určitě zajímavé, ale způsob, kterým nám jsou podávány tzv. důkazy a opakující se sekvence v celém dokumentu, je hodně mimo.

• 29.8.2010  14:22

Právnický thriller, který to postavil na geniálním Edwardu Nortonovi a na absolutním minimu takových těch prokládácích a slepovacích scén, při kterých si můžete dovolit chroupat popcorn. Vlastně se pořád něco dělo a ty 2 hodiny uběhly jako nic. V pozici Martina Vaila mi už nesedí nikdo víc než Gere, né že by zahrál svůj životní výkon, ale tohle byla jeho role. Linney na mě začala působit jako právnička až v poslední půlhodině filmu, ale do tý doby neurazila. Hrozně zajímavý konec, který vás nutí rekapitulovat celý film a nakonec užasnout.

• 25.8.2010  15:21

Příjemný, oddychový film, který by byl po zkrácení o třetinu ještě mnohem příjemnější. Vše je jasné od prvního potkání Keaton a Nicholsona, který zahrál svůj standard. Jsou si souzeni, a ikdyž se mezi ně snaží vložit kdekdo v podobě doktora Reevese, Harryho nestárnoucím apetitem a milenek, stejně to nakonec dopadne tak jak má. Zhruba v půlce filmu jsem se koukal na hodinky a očekával nějaký happy závěr, který se bohužel nedostavil. Místo toho se začal film nepřirozeně natahovat a nebýt Nicholsona, tak se místy skoro nudím. Pro jednou hezký film, ale znovu se na to asi nekouknu.

<< předchozí 1 2