lareinna

... ...

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 18.11.2018  20:47

Ajaj, stále tá istá rozprávka o Rusoch a Američanoch.

• 26.10.2018  20:26

Myslím, že nie som jediná, kto sa po tomto filme bude na Lady Gaga dívať inak. Tu bola ľudská, citlivá a obyčajná, priblížila sa tak mnohým divákom nie len ako úžasná speváčka, ale aj ako človek. Pre mňa ďalším pozitívnym prekvapením bol Bradleyho spev, má krásny hlas a piesne stvorené pre tento hudobný snímok sú chytľavé a zaujímavé. Napriek tomu, ten dej je trochu plytký, miestami príliš sladký a veľmi predvítateľný.

• 9.11.2017  19:38

Tunajší spolukomentátori ma primäli k tomu, aby som sa trochu viac rozpísala...Ide tu o umenie a históriu moslimských stavieb nielen na Blízkom východe, ale aj v Španielsku a Afrike. Zopár moslimov tu opisuje svoje náboženstvo a zvyky, ktoré sú stáročiami zakorenené ....a ak sa na to dívate s nadhľadom a máte štipku tolerancie voči iným náboženstvám a kultúram (mimochodom takáto tolerancia by podľa môjho názoru v 21. storočí – v našom „vyspelom svete“ – mohla už konečne dospieť do iných rozmerov), tak sa nebudete triasť strachom z „nebezpečnej propagandy“ (ako tu poniektorí píšete), ale budete akceptovať aspoň do určitej miery aj ich náboženstvo a kultúru............. Islám je vo svojej podstate mierumilovné náboženstvo obyčajných ľudí, ktorí nenesú zodpovednosť za zopár teroristov a výtržníkov, ktorí zneužívajú toto náboženstvo pre svoje ciele. Dovolím si teda oponovať a vyjadriť názor ...že „nebezpečná propaganda“, to je dobrý výraz skôr pre najnovšie americké filmy typu Zázraky z neba, Chatrč, Nebe existuje – pre zmenu kresťanské filmy. Taktiež „povahy náchylné k manipulácii“ - majú všetci veriaci, bez ohľadu na to, čomu veria............. Obyčajný dokumentárny film o architektúre mešít je len jeden z mnohých bežných. Som ateista, teda neprikláňam sa k žiadnemu náboženstvu a každý bez ohľadu na vieru by mal vedieť, že snáď každé náboženstvo vo svete prinieslo len skazy, utrpenie a nezmyselné vojny kvôli nedostatku tolerancie a empatie voči ostatným a predovšetkým kvôli „niečomu, čo si ľudia vymysleli“, dúfajúc, že to z nich vyženie prázdnotu a nájdu sami seba, svoju identitu. Bohužiaľ, ľudská potreba, ktorá nikdy nevymizne.............. Moslimovia si vymysleli Alaha, kresťania majú Boha a Ježiša Krista, hinduisti po celé stáročia majú Brahmu, Višnu, Šiva alebo aj Skandu či Ganéšu. Číňania majú zas konfuciánstvo alebo taoizmus, Tibeťania a Japonci budhizmus, čo sa síce považuje skôr za polonáboženské hnutia, resp. filozofické smery, ale v podstate ide o ich ľudové náboženstvo............... Je toho všade po svete veľa, príliš rozsiahla téma, preto len veľmi vo všeobecnosti a v krátkosti. Je potrebné brať všetky náboženstvá s obrovskou rezervou, ale aj toleranciou, zároveň nič netreba preháňať. Fanatizmus je už ozaj nebezpečný v akejkoľvek podobe, to je fakt.................. Všetci ľudia chcú šťastie a nechcú bolesť a utrpenie. V tomto sme rovnakí. Žijeme všetci spolu na tomto svete, tak sa prosím snažme dívať na veci rozumne, empaticky a tolerantne voči ostatným. Odporúčam ďalší dokument: Islám a Západ.

• 7.11.2017  17:06
    Japonský styl života (TV seriál) (2017)

Veľmi zaujímavý dokumentárny seriál, ktorý divákovi nevtieravo približuje japonskú kultúru, umenie a históriu. Je to ako cestovanie po tomto úchvatnom ostrove, odporúčam..

• 2.11.2017  16:20
    Chatrč (2017)

...čo je veľa, to je veľa...Američania jemne obmenili svoje posolstvo svetu. Doteraz to bola americká vlajka - sťa neochvejné vlastenectvo a svetová sila, a teraz je to už aj "kríž" - silná dávka kresťanskej propagandy... Filmy tohto typu sa v poslednej dobe rozšírili ako huby po daždi: https://www.csfd.cz/film/56932-zazraky-z-nebe/komentare/ ,https://www.csfd.cz/film/356821-nebe-existuje/komentare/ .... Jedno je isté - a to, že je potrebné a nutné sa v živote riadiť zdravým rozumom a "zlatá stredná cesta" je na nezaplatenie v akýchkoľvek oblastiach života, aj malých, zdanlivo malicherných rozhodnutiach. Jednoducho povedané, všetkého veľa škodí a to ma vracia späť na úvod tohto komentára...

• 31.10.2017  14:16

Ach jaaj, toľko ľudí na takýto scenár? To sa teda blysli všetci títo odborníci. No... vy si ešte pamätáte o čo tam šlo? Ja už teda nie... :-)

• 20.10.2017  19:10
    Lovci hlav (2011)

Škandinávsky štýl točenia filmov je sám o sebe veľmi zaujímavý. Má väčšinou depresívny nádych, ale tento film mal zároveň aj skvelé tempo a dej, ktorý menil smer každú chvíľu. Rozhodne výborné a bez zbytočnej kritiky.

• 2.9.2017  16:56
    Pařba o Vánocích (2016)

Úplný omyl. Žiadny dej, hlbší zmysel, nič. A o humore sa tu nedá ani hovoriť. Je mi ľúto, ale ani Jennifer tomu nepomohla.

• 14.8.2017  18:19

Som sklamaná. Mohol to byť skvelý film natočený podľa skutočných udalostí, ale to hlásanie viery v Boha - bolo až vnucujúce. Chápem, že príbeh pochádza z amerického mestečka, svätuškárskej komunity, kde je neprijateľné mať vlastný názor a v sebe trochu individuality, ale to presladené a naivné mrmlanie, že Boh všetko vyrieši, bolo skutočne chvíľami až otravné. Sklamanie.

• 20.5.2017  10:23
    Zázraky vesmíru (TV seriál) (2011)

Dokumenty o vesmíre ma neprestávajú fascinovať, práve naopak. Čím viac toho vieme, tým viac si uvedomujeme, koľko toho ešte nevieme..vďaka Bohu za Hubblov teleskop, tisíce družíc a kozmických sond, ktorých očami sa môžeme dívať do vesmíru (ale existuje aj druhá strana mince, a to je vesmírny odpad, ktorý produkujeme...ale je skvelé, že už aspoň uvažujeme o tom, ako ho zredukovať, keďže vesmírny odpad ohrozuje ostatné - ešte funkčné sondy a družice, nehovoriac o tom, že ohrozuje hlavne ISS - medzinárodnú vesmírnu stanicu)... ale jednoznačne je až fascinujúce, ako sa - len za posledné desiatky rokov - zvýšila koncentrácia vedeckých vynálezov a pokroku. Každá časť tohto dokumentu vysvetľuje inú záhadu vesmíru (priestor a čas, hviezdy, gravitácia..) a je natočený naozaj veľmi zaujímavo.

• 20.5.2017  10:00
    Motýlí efekt (TV seriál) (2016)

Všetky dokumentárne filmy, z ktorých si odnesiem čo i len jednu zaujímavú myšlienku a doplním nejaké informácie a vedomosti, milujem. Zvlášť zaujímavé sú tie, ktoré majú krásne vizuálne efekty, a tento je jeden z nich. Každá časť sa zaoberá niečím iným, takže každý si v tom nájde niečo svoje.

• 3.4.2017  15:54
    Příchozí (2016)

Vážne skvelý film, úplne ma to vtiahlo deja, natočené veľmi autenticky, skvelé..

• 17.11.2016  15:05

Už sa mi troška opozerali Bessonove jednohubky, kde postarší ocino, ktorý nežije so svojou manželkou, ktorú ale stále miluje - je tajný agent a vždy zachraňuje dcéru z nejakého maléru, zachráni ju, všetkých vymláti, vráti sa k žene a môže ísť pokojne do penzie :-)) (96 hodín, 96 hodín-Odplata, Zúčtovanie, 3 dni na zabití...atd.)

• 17.11.2016  14:53
    Hotel Rwanda (2004)

Už len tým, že ide o skutočnú udalosť, stúpa hodnota tohto filmu. Mnohí z nás žijú v domnení, že toto sa v dnešnej dobe nemôže stať. Že svet je tak prepojený, že nie je možné, aby sa prizeral na niečo také. Ale opak je pravdou. Môže sa to stať očividne kdekoľvek a kedykoľvek a celý v svet na čele s OSN môže zlyhať znova. Takáto do neba volajúca nehoráznosť.. Veď šlo len o 40 tisíc ľudských životov (pardon, černošských - ako povedal vo filme šéf OSN, keď oznamoval Paulovi, že pomoc z vonka bude poskytnutá len bielym). Rasizmus, superiorita, dominancia, boj o moc a peniaze budú na tomto svete bohužiaľ asi vždy niekde medzi nami.

• 17.11.2016  14:37
    Šakal (1997)

Nemám v pláne kritizovať, film je technicky skvelý, má tempo aj akčnosť. Je skvelý o to viac, že bol natočený pred takmer dvadsiatimi rokmi. Len je trocha smutné, že už celé tie roky - v podstate dodnes, sa takmer nezmenil odkaz pre predovšetkým amerických divákov - a to, aby sa mali na pozore, pretože je tu vždy nejaký Rus, Číňan, Kórejčan a neposlednom rade nejaký týpek z Blízkeho východu, ktorý im - Američanom chce ublížiť. Ublížiť "nevinnej" americkej vláde, ktorá sa neustále musí brániť a preto potrebuje lepšie zbrane a lepšiu armádu. Tento odkaz obyčajným ľuďom, dáva "nevinnej" americkej vláde priestor viac zbrojiť a liať neskutočné množstvo peňazí do armády - a tí obyčajní ľudia im to radi schvália a radujú sa, aká je ich vláda starostlivá. Týmto vymývajú mozgy už dlhé roky nielen Američanom, ale celému svetu - všade tam, kde majú dosah americké médiá.

• 7.11.2016  20:19

"Clarková" Emilia - Daenerys Targaryen je moja obľúbená postava z Game of Thrones. Vidieť ju takto "inú" bolo vážne skvelé a zábavné. Bola úžasná a strelená a v tom všetkom smutnom okolo pôsobila ako jediná ruža na lúke plnej poľných kvetov. A tak to aj malo byť. Veľmi som sa bavila.

• 7.11.2016  20:09
    Poprava (1998)

No tak toto je silný film. Na prvý pohľad vyzerá tak obyčajne, že si ho pustíte ako jednohubku v nedeľu popoludní, ale prekvapí vás. V jednoduchosti je krása, aj keď v tomto prípade tá morálna dilema vo vás trhá srdce, ktoré neustále bojuje s rozumom. A tak sa spoliehate na hlavné postavy vo filme, že oni to už nejako vyriešia a tak príde ďalšia rana - vyrieši to život samotný. Stále sa mi len potvrdzuje, že moja láska k filmom 90-tych rokov je opodstatnená.

• 7.11.2016  20:00

Možno preto, že tento film som videla ako druhý v poradí, sa na to trochu inak dívam. Hercov som už poznala, tiež Odd Q, takže som sa naplno pustila do sledovania príbehu. Znova som sa nesklamala a tak sa teším aj na tretí film...

• 7.11.2016  19:54
    Zabijáci (2014)

Výborná kvalitná detektívka, odporúčam pozrieť si to, hlavne ak si na chvíľu potrebujete oddýchnuť od amerického štýlu točenia filmov. Svieže, pútavé a originálne. Tento film som videla ako prvý a neváhala som si pozrieť aj ďalší z tejto produkcie.

• 15.10.2016  14:19
    Méďa (2012)

Zopár fórov a vtípkov ušlo, ale priznám sa, že mi nie je tento štýl humoru príliš blízky a vidím, že nie som jediná. Takže zhliadnuť dvakrát - určite nie.

• 15.10.2016  14:11

Súčasný Dalajláma XIV. Tändzin Gjamccho je veľmi zaujímavá, obdivuhodná a veľmi vzdelaná osobnosť. Zaujal ma fakt, že film je založený na skutočných udalostiach a vidieť hoci len malý dielik z jeho života stojí za to. Tiež zobrazenie tejto zvláštne krásnej Tibetskej zeme aspoň v niekoľkých minútach filmu.

• 20.1.2016  16:28

Krásna a záhadná Blake Lively - Adaline, nemá problém roztrhať nejedno mužské srdce na kúsky, len aby zakryla svoje dlhoročné tajomstvo. Veľmi pútavo natočený film, maximálna spokojnosť.

• 20.1.2016  16:18
    Nesmrtelný (2015)

Prečo šetriť hviezdičkami.. Ani chvíľu som sa nenudila, výborný námet, Ryanovi som to uverila a ten záver bol taký aký by mal byť. Výborné.

• 4.1.2016  15:05

Scott Eastwood sa mi veľmi páčil. Otcovi akoby z oka vypadol - odporúčam pozrieť si fotky Clinta, keď bol mladý, tam je tá podoba evidentná. Zdedil po ňom nielen charizmu (čiastočne aj talent), ale aj tú netuctovú mužskú krásu, čo znamená, že je to proste krásny chlap a má ďaleko od tých dnešných moderných nagelovaných slečiniek v mrkvových nohaviciach. Na Scotta bol určite každý zvedavý, čo sa týka jeho hereckého výkonu, a tak má tú smolu bohužiaľ, že existujú tendencie porovnávať ho s otcom. Film hodnotím pozitívne, nevadilo mi, že mal vyše dvoch hodín, naopak konečne ma potešil aspoň mini pohľad do filmového kovbojského sveta.

• 19.12.2015  18:57
    Islám a Západ (TV seriál) (2009)

Dokument, ktorý predovšetkým hovorí o vzniku islámskej civilizácie v 7. storočí po Kristovi, o ére vynálezov a ich vedeckých pokrokoch, ktoré sa neskôr dostali aj k nám do Európy v čase, keď Európa bola len špinavá stoka plná nevzdelancov - všeobecne povedané; o tom, že v dobách klasického islámu predstavovali jednu z najsilnejších kultúr na svete.

• 19.12.2015  18:33
    Ženy, které tvořily historii (TV seriál) (2013)

Výborný dokumentárny seriál. Okrem biografie jednotlivých žien, divák získa aj mnoho úžasných informácií z oblasti dejepisu a histórie.

• 19.12.2015  18:26

Konečne romantika trošičku inak. Veľmi príjemný film a milí neokukaný herci.

• 19.12.2015  18:21

Každý s každým "mal alebo má pomer" - pokiaľ teda zvolím slušnú terminológiu. To je vlastne rozuzlenie zápletky a mám dojem, že aj podstata filmu.

• 19.12.2015  18:12
    Méďa 2 (2015)

Nie všetko, čo je dementné, fekálne a vulgárne, musí byť zákonite vtipné.

• 9.12.2015  17:51

Krásna rozprávka, videla som ju dokonca dvakrát...

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21