Absolutní moc (1997)

Mladá, krásna žena a starý zvrhlík..dobrý začiatok. No ibaže ten zvrhlík je prezident. (Spojených štátov samozrejme..čoho iného?..) Naša úbohá Christy asi závidela Monice Lewinskej..že prezident.. a pozrite ako dopadla. Aj keď prezident bol mladší od jej manžela Waltera asi tak o 20 rokov. Čiže Christy mohla byť vlastne jeho vnučka..no, to už je aj na mňa ťažká matematika...Tomuto páriku sa vyrovná už len Karel Gott :)

A co když je to pravda? (2005)

Príjemná romantická komédia, trošku priemerná. Ten, kto má rád filmy tohto typu si určite príde na svoje.

Agora (2009)

No super! Prečítajte si pár komentárov hneď po zhliadnutí tohto filmu - a to dohadovanie sa o náboženstvách a tomu kto má aký názor mi silne pripomína tých neurvalcov vo filme, ktorí tiež vlastne ani poriadne nevedeli, kvôli čomu sa hádajú. Film poukazoval aj na ľudskú rozporuplnosť a hlúposť, na to, že hádky o náboženstvách a vojny aj tak viedli len k jednému - a to samodeštrukcii spoločnosti. To je len opäť dôkaz, že kvôli tomu sa ľudia vlastne nikdy neprestanú hádať....

A.I. Umělá inteligence (2001)

Haley Joel Osment je roztomilý.. je ako bábika a práve preto mu táto úloha sadla.. a klobúk dole pred jeho hereckým výkonom. Tí malí herci sú niekedy najúžasnejší..

Alex a Emma (2003)

Príjemná oddychovka, miestami aj zábavná, pekné. Hudba: žiadne prekvapenie, že opäť spievala Norah Jones.

Americký prezident (1995)

Typický americký komerčný film, jeden z tých filmov, ktorými nám amerika hovorí: "dáme vám na obrazovky to, čo chcete vidieť".. Douglas a Bening sú samozrejme fajn a keď hovoríme o romantike, tak tá tu tiež nechýba.

Amorův úlet (2006)

Bez deja, bez šťávy...proste haluz...

Ancient Forests, The (2003)

To by asi nebol fajn pocit, keby nám steny domu začala prerezávať motorová píla, hmm? Dosť to bolí dívať sa ako tie zvieratá trpia a ako spustošene vyzerá potom naša krásna zem. David Attenborough žije celý život vo "svete prírody"..disponuje značnou zbierkou výborných dokumentárnych filmov, odporúčam vyhľadať si zopár v jeho filmografii.

Animální přitažlivost (2001)

Jedna z lepších romantických komedií, Ashley je roztomilá a Hugh Jackman je kus :-) Hlavne, že si Jane nakoniec uvedomila, že nie všetci muži sú "býci" ale, že to závisí aj od jej životného postoja a povahy s kým začne vzťah :-) Dobrý film, zaujme, pobaví a páčil sa mi..

Anna Karenina (2012)

Čakala som niečo podobné ako "Pýcha a predsudok" alebo "Pokánie", keďže v oboch prípadoch sa zhoduje aj režisér aj hudobný skladateľ. Po chvíli som zistila, že celý film je natočený v štýle divadelných dosiek, čo je fakt, ktorý si dokážu vychutnať a oceniť nie všetci diváci. Ale to podľa mňa tomuto filmu dodalo čaro a jedinečnosť...