Pařba o Vánocích (2016) odpad!

Úplný omyl. Žiadny dej, hlbší zmysel, nič. A o humore sa tu nedá ani hovoriť. Je mi ľúto, ale ani Jennifer tomu nepomohla.

Zázraky z nebe (2016)

Som sklamaná. Mohol to byť skvelý film natočený podľa skutočných udalostí, ale to hlásanie viery - bolo v tomto filme až vnucujúce. Chápem, že príbeh pochádza z amerického mestečka, konkrétne komunity, kde je neprijateľné mať vlastný názor a trochu individuality, ale to presladené a sústavné mrmlanie, že Boh všetko vyrieši, bolo skutočne chvíľami až otravné. Sklamanie.

Zázraky vesmíru (2011) (seriál)

Dokumenty o vesmíre ma neprestávajú fascinovať, práve naopak. Čím viac toho vieme, tým viac si uvedomujeme, koľko toho ešte nevieme..vďaka Bohu za Hubblov teleskop, tisíce družíc a kozmických sond, ktorých očami sa môžeme dívať do vesmíru (ale existuje aj druhá strana mince, a to je vesmírny odpad, ktorý produkujeme...ale je skvelé, že už aspoň uvažujeme o tom, ako ho zredukovať, keďže vesmírny odpad ohrozuje ostatné - ešte funkčné sondy a družice, nehovoriac o tom, že ohrozuje hlavne ISS - medzinárodnú vesmírnu stanicu)... ale jednoznačne je až fascinujúce, ako sa - len za posledné desiatky rokov - zvýšila koncentrácia vedeckých vynálezov a pokroku. Každá časť tohto dokumentu vysvetľuje inú záhadu vesmíru (priestor a čas, hviezdy, gravitácia..) a je natočený naozaj veľmi zaujímavo.

Motýlí efekt (2016) (seriál)

Všetky dokumentárne filmy, z ktorých si odnesiem čo i len jednu zaujímavú myšlienku a doplním nejaké informácie a vedomosti, milujem. Zvlášť zaujímavé sú tie, ktoré majú krásne vizuálne efekty, a tento je jeden z nich. Každá časť sa zaoberá niečím iným, takže každý si v tom nájde niečo svoje.

Příchozí (2016)

Vážne skvelý film, úplne ma to vtiahlo deja, natočené veľmi autenticky, skvelé..

3 dny na zabití (2014)

Už sa mi troška opozerali Bessonove jednohubky, kde postarší ocino, ktorý nežije so svojou manželkou, ktorú ale stále miluje - je tajný agent a vždy zachraňuje dcéru z nejakého maléru, zachráni ju, všetkých vymláti, vráti sa k žene a môže ísť pokojne do penzie :-)) (96 hodín, 96 hodín-Odplata, Zúčtovanie, 3 dni na zabití...atd.)

Hotel Rwanda (2004)

Už len tým, že ide o skutočnú udalosť, stúpa hodnota tohto filmu. Mnohí z nás žijú v domnení, že toto sa v dnešnej dobe nemôže stať. Že svet je tak prepojený, že nie je možné, aby sa prizeral na niečo také. Ale opak je pravdou. Môže sa to stať očividne kdekoľvek a kedykoľvek a celý v svet na čele s OSN môže zlyhať znova. Takáto do neba volajúca nehoráznosť.. Veď šlo "len" o 40 tisíc ľudských životov (pardon, černošských - ako povedal vo filme šéf OSN, keď oznamoval Paulovi, že pomoc z vonka bude poskytnutá len bielym). Rasizmus, superiorita, dominancia, boj o moc a peniaze budú na tomto svete bohužiaľ asi vždy niekde medzi nami.

Šakal (1997)

Nemám v pláne kritizovať, film je technicky skvelý, má tempo aj akčnosť. Je skvelý o to viac, že bol natočený pred takmer dvadsiatimi rokmi. Len je trocha smutné, že už celé tie roky - v podstate dodnes, sa takmer nezmenil odkaz pre predovšetkým amerických divákov - a to, aby sa mali na pozore, pretože je tu vždy nejaký Rus, Číňan, Kórejčan a neposlednom rade nejaký týpek z Blízkeho východu, ktorý im - Američanom chce ublížiť. Ublížiť "nevinnej" americkej vláde, ktorá sa neustále musí brániť a preto potrebuje lepšie zbrane a lepšiu armádu. Tento odkaz obyčajným ľuďom, dáva "nevinnej" americkej vláde priestor viac zbrojiť a liať neskutočné množstvo peňazí do armády - a tí obyčajní ľudia im to radi schvália a radujú sa, aká je ich vláda starostlivá. Týmto vymývajú mozgy už dlhé roky nielen Američanom, ale celému svetu - všade tam, kde majú dosah americké médiá.

Než jsem tě poznala (2016)

"Clarková" Emilia - Daenerys Targaryen je moja obľúbená postava z Game of Thrones. Vidieť ju takto "inú" bolo vážne skvelé a zábavné. Bola úžasná a strelená a v tom všetkom smutnom okolo pôsobila ako jediná ruža na lúke plnej poľných kvetov. A tak to aj malo byť. Veľmi som sa bavila.

Poprava (1998)

No tak toto je silný film. Na prvý pohľad vyzerá tak obyčajne, že si ho pustíte ako jednohubku v nedeľu popoludní, ale prekvapí vás. V jednoduchosti je krása, aj keď v tomto prípade tá morálna dilema vo vás trhá srdce, ktoré neustále bojuje s rozumom. A tak sa spoliehate na to, že Sheriff a Tony to už nejako vyriešia a tak príde ďalšia rana - v prípade Lewisa to vyrieši život samotný. Stále sa mi len potvrdzuje, že moja láska k filmom 90-tych rokov je opodstatnená.