Žena v kleci (2013)

Možno preto, že tento film som videla ako druhý v poradí, sa na to trochu inak dívam. Hercov som už poznala, tiež Odd Q, takže som sa naplno pustila do sledovania príbehu. Znova som sa nesklamala a tak sa teším aj na tretí film...

Zabijáci (2014)

Výborná kvalitná detektívka, odporúčam pozrieť si to, hlavne ak si na chvíľu potrebujete oddýchnuť od amerického štýlu točenia filmov. Svieže, pútavé a originálne. Tento film som videla ako prvý a neváhala som si pozrieť aj ďalší z tejto produkcie.

Méďa (2012)

Zopár fórov a vtípkov ušlo, ale priznám sa, že mi nie je tento štýl humoru príliš blízky a vidím, že nie som jediná. Takže zhliadnuť dvakrát - určite nie.

Sedm let v Tibetu (1997)

Súčasný Dalajláma XIV. Tändzin Gjamccho je veľmi zaujímavá, obdivuhodná a veľmi vzdelaná osobnosť. Zaujal ma fakt, že film je založený na skutočných udalostiach a vidieť hoci len malý dielik z jeho života stojí za to. Tiež zobrazenie tejto zvláštne krásnej Tibetskej zeme aspoň v niekoľkých minútach filmu.

Věčně mladá (2015)

Krásna a záhadná Blake Lively - Adaline, nemá problém roztrhať nejedno mužské srdce na kúsky, len aby zakryla svoje dlhoročné tajomstvo. Veľmi pútavo natočený film, maximálna spokojnosť.

Nesmrtelný (2015)

Prečo šetriť hviezdičkami.. Ani chvíľu som sa nenudila, výborný námet, Ryanovi som to uverila a ten záver bol taký aký by mal byť. Výborné.

Nejdelší jízda (2015)

Scott Eastwood sa mi veľmi páčil. Otcovi akoby z oka vypadol - odporúčam pozrieť si fotky Clinta, keď bol mladý, tam je tá podoba evidentná. Zdedil po ňom nielen charizmu (čiastočne aj talent), ale aj tú netuctovú mužskú krásu, čo znamená, že je to proste krásny chlap a má ďaleko od tých dnešných moderných nagelovaných slečiniek v mrkvových nohaviciach. Na Scotta bol určite každý zvedavý, čo sa týka jeho hereckého výkonu, a tak má tú smolu bohužiaľ, že existujú tendencie porovnávať ho s otcom. Film hodnotím pozitívne, nevadilo mi, že mal vyše dvoch hodín, naopak konečne ma potešil aspoň mini pohľad do filmového kovbojského sveta.

Islám a Západ (2009) (seriál)

Dokument, ktorý predovšetkým hovorí o vzniku islámskej civilizácie v 7. storočí po Kristovi, o ére vynálezov a ich vedeckých pokrokoch, ktoré sa neskôr dostali aj k nám do Európy v čase, keď Európa bola len špinavá stoka plná nevzdelancov - všeobecne povedané; o tom, že v dobách klasického islámu predstavovali jednu z najsilnejších kultúr na svete.

Ženy, které tvořily historii (2013) (seriál)

Výborný dokumentárny seriál. Okrem biografie jednotlivých žien, divák získa aj mnoho úžasných informácií z oblasti dejepisu a histórie.

S láskou, Rosie (2014)

Konečne romantika trošičku inak. Veľmi príjemný film a milí neokukaný herci.