Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Romantický

Last Christmas (2019)

Ťažko neoriginalny namet, avšak s prijemnou atmosferou. Emilia to zdarne nesie na svojich pleciach. Len na nejaky hit je to malo.

plakát

Sedm světů, jedna planeta (2019) (TV seriál)

Akože veľmi fajn, ale mnoho zo záberov sme už videli v iných filmoch. BBC už len recykluje.

Den co den (2018)

Niečo podobne sme tu už mali. Aj ako kratky webserial, aj ako jeho sfilmovanu podobu. Oboje v o dosť lepšom prevedeni. Obzvlašť ta filmova. Ak si však odmyslim zakladnu premisu, ide o celkom slušnu teenage romantiku.

Kdybys jen tušil (2020)

Slušná pubertálna romantika, ktorá balansuje na hrane prvoplánovej LGBT propagandy. Našťastie do nej nevkĺzla úplne.

Půlnoční láska (2018)

Bezpohlavný, bezemočný, sterilný a gyčovitý remake výborneho, japonského Taijo no uta . Toporné spracovanie, ktoré ma nevtiahlo do deja a neumožnilo zžiť sa s postavami. Originál je úplne iná liga. Nie tak patetická, nie tak klišoidná.

Huo zhe (1994)

Velmi usporna a drsna sonda do cinskej spolocnosti, v najbujarejsich rokoch jej historie. Majstrovske dielo.

Sviňa (2020) odpad!

Kadrovy posudok bolsevickeho sudruha, primitiva Szoltesa by bol exkluzivny. Z tejto neomarxistickej propagandy by bol totiz v tych najtemnejsich casoch ZSSR a KLDR nadseny kazdy bolsevik. Ako vytiahnute z archivov CSSR z 50-tych rokov. Propaganda ako taka mi nevadi, existuju aj dobre filmy tohto rangu. Lenže hlbšia a smradľavejšia žumpa ako toto neexistuje. Vysoke hodnotenia nechapem a nikdy nepochopim. Cest praci, sudruhovia!