Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Horor

plakát

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (TV seriál)

Když jsem se poohlížel po nějakém dobrém seriálu měl jsem potíže najít nějaký, který by mě zaujal. Po prvním, možná druhém díle jsem stále zvažoval zda se na sérii dodívám. Ovšem s každým dalším dílem mi Wire přirůstal více k srdci. Wire je stálý seriál kdy si nemusíte lámat hlavu nad tím zda další série bude stejně dobrá,protože tady se na laťku "nešahá". Všechny série i díly mají svůj důvod, propojují desítky postav a jejich osudy. Tento seriál má něco, co ostatní nemají. Vypilované postavy, dění ve městě, politikaření, osudy bohatých i chudých, upřímných i lhářů a každodenní život obyvatel Baltimoru. Skvělé postavy McNultyho, Bunka, Lestera, Omara, Bubblese nebo dokonce senátora Claye Davise(shiiiiiiiiiit) jsou nezapomenutelné. Po shlédnutí všech pěti sérií ve mě Wire zanechal mnoho emocí, což se často nestává. Mám chuť na Jameson, poslechnout si irskou hospodskou tóninu a vyrazit do Baltimoru :-) Mohu pouze doporučit. Hodnocení? Jiné než pětihvězdičkové jsi tento seriál nezaslouží.

plakát

Policejní odznak (2002) (TV seriál)

Po shlédnutí všech 7-mi řad musím říci, že ačkoli jsem od tohoto seriálu nic nečekal opak byl pravdou. Práce zasahové jednotky v čele s Vicem Mackeym včetně jejich práce byly více než nevšední :) Ve většině seriálů se americké policisty snaží zobrazit v co nejlepším světle, nikoli jako zkorumpované, ulhané bastardy kteří jsou mnohdy horší než sami zločinci. Nejslabší část byla 6série, která dle mého názoru fungovala jako prolog k poslední sérii kde diváka napinají od každého dalšího dílu více. Dokázal bych si představit i kratší minisérii odehravající se po finalním díle. Některé věci mohli být více "vyřešené". Celkově mi nezbývá nic jiného než hodnotit seriál plným hodnocením, mohu pouze doporučit pokud vás již klasické rutinni CSI omrzely :)

plakát

Misfits: Zmetci (2009) (TV seriál)

Za první serii bych hodnotil 4* ale druhá navazuje na první lepším scénářem, humornými pasážemi i celkovým dojmem. Dokoukal jsem obe dvě série a musím říci, čekání na další je nekonečné :-)

plakát

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Britský humor mam velice rád. Sympatický Simon Pegg a vedlejší role Jeffa Bridgese bylo to, co mě přimělo se na "jak ztratit přátele" podívat. V průběhu filmu jsem se nenuceně bavil, ale bohužel i kroutil hlavou nad imbecilitou "lapálilí" Simona Younga. Bylo i několik rádoby vtipných scén, jež bych vypustil. Dokonce i mnou nenáviděně "Urychlení děje za doprovodu hudby" celkově 65%

21 gramů (2003)

Jak již bylo zmíněno, ze začátku jsem lehce tápal v které časové rovině se zrovna nacházím. Další věc co mi vadila bylo zbytečné "protahování záběrů", mnohdy několik sekund zbytečné stopáže by celkově změnilo stopáž o dobrých 15minut. Scénář byl perfektní, prokleslení emocí a povah ať už veselých či smutných mi celý film imponovalo. Seana Penna jsem nikdy neshledával pro mě sympatickým, nicméně tady hrál skvěle jako Watts i Toro.

Americká krása (1999)

Oscarove hodnoceni za tento film je opravnene. Film me uchvatil. V prubehu filmu jsem se vzil do role Kevina Spaceyho. Zasmal jsem se i pobavil a rozhodne nenudil. Vrele doporucuji! :-)

plakát

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Pegg i Frost se nevzajem dobre doplnovali, skvely anglicky humor, ktery sice misty byl az vynuceny ale vcelku prijemny. Formalita a duch pro disciplinu v podani Nicka Angela mi sedl mozna jeste vice nez v soumraku mrtvych.

Dobrý ročník (2006)

Vše již bylo zmíněno níže a tak mi nezbyvá než pouze hodnotit a povzdechnout si jaky to byl skvělý film :-)

Záměna (2010)

Dokazu si predstavit ze film je natocen podle skutecne udalosti, ze nejaky chlapik je skutecne natolik zamilovany a zaroven zoufaly ze udela co Bateman ve filmu. Ovsem celkove to byla hruza, monology byly zrejme napsany po nocnim tahu Gordona. Nebylo to ani vtipne, i kdyz se film o to celou dobu snazil.

Ukrutnost (2010)

Cekal jsem zivejsi pribeh.Kamera i strih se mi libily. Ovvsem zhruba po pulce filmu jsem teprve zjistil kdo je kdo. Stejna jmena, stejne obliceje a nejvyssi mistr je zakerny jak vsichni ve filmu. Korupce, pretvarka a lsti v Japonskem podani. Zaver byl preci jen prekvapujici :)

Ovládací panel
1 bod