Furry_Sheep

okres České Budějovice

4 body

<< předchozí 1 2
    • 17.12.2014  10:07

Královsky jsem se bavila. Kouzelně nesmyslné dialogy, roztomile mizerné efekty, flashback osmdesátek jak vyšitej. Čekala jsem zvrácenou zetkovou zábavu a moje očekávání byla bezezbytku naplněna. Bolí mě hrudník! P.S.:Fajnšmekrům doporučuji dabing.

• 8.12.2014  11:27

Překvapivě kvalitní amatérský dokument z dílny uživatele Nach. Navzdory podmínkám kvalitní práce s kamerou, světlem i zvukem, všichni zúčastnění vystupují zcela neamatérsky, dokument nepostrádá hutnou atmosféru, ale ani sympaticky střízlivý závěr. Bod navíc zejména pro Ondru Bezoušku za jeho komunikaci pod videem na YouTube. Vaší pozornosti doporučuji i další snímky jak z produkce Paranormal Týmu tak i V.T.P.J.

• 24.11.2014  14:19
    Babadook (2014)

Lahůdka spíše atmosférická a psychologická než vyloženě hororová. Pár předvídatelných okamžiků by se - jako snad v každém hororu - určitě našlo, převládá však spíše napětí. Tvůrci stihli brilantně vybojovat divákovu pozornost hned na několika frontách: můžeme sledovat zhoršující se psychický stav matky, to, jak malého Samuela čím dál více stravují vlastní děsivé představy...a pak je tu samotný Babadook. Film je lahůdkou i po vizuální stránce, už dlouho jsem si nevšimla, že by se v podobném snímku podařilo barevně sladit exteriéry, interiéry i oblečení všech účinkujících. Čekáte-li děs, hrůzu a lekačky, poohlédněte snad raději po něčem jiném, ani tak by vám ale Babadook neměl uniknout.

• 1.10.2014  08:38
    Marcela (2006)

Ach, Bože...

• 1.6.2014  12:37
    Hubená (2006)

Dokument Lauren Greenfield zachycuje neustálý a krutý boj pacientek s poruchou příjmu potravy. Divák má možnost nahlédnout nejen do mysli nemocných dívek a žen, ale i do chodu specializované kliniky, jejíž personál má zjevně co dělat s vlastními problémy a klientkám mnohdy více škodí, než pomáhá. Jedna z hrdinek dokumentu, Polly Williams, byla v roce 2008 nalezena mrtvá. Na Youtube jsou ke zhlédnutí vystřižené scény: Shellyina terapie, sebevražedný pokus jedné z pacientek, arteterapie, diskuse o zdravotních dopadech PPP a "terapie" na pláži.

• 1.6.2014  11:30
    Reel Evil (2012)

Nevýrazný přírůstek do rodiny found footage. Chápu, že od tohoto žánru se snad ani nedá čekat kdovíjaká invence a originalita, ale vážně bych prosila nějaké ty lekačky a houstnoucí atmosféru. P.S.: Milovníci koz si přijdou na své už po čtyřech minutách.

• 27.5.2014  11:28

Představitelé obou stran působí tak trochu jako ztracená děcka. Proslovy v lepším případě povrchní ("Co si myslíte o komunistech?" - "To jsou parchanti!"), v horším případě takové, že by bylo lepší pronášet je na pohovce u psychoanalytika ("Já bych miloval Svaz!"). Mladí komunisté, působící dojmem, že jim nejde ani tak o politiku, ale spíše o takový extrémistický LARP a levičácký karneval (ten komouškej psychopat na pochodu:"Co je? Proč tady ty lidi neskandujou? To je nuda! Já chci do Ruska!"). Konzervativci, rekrutující se z řad věčných ambiciózních šprtů, kteří prolezli kdejakou učitelskou prdel, ale neumí ani mluvit ("Pojďme si shrnout pětiletou dekádu."). Je jen na divákovi, zda tento překvapivě objektivní a nezaujatý počin pojme jako komedii, nebo tragédii. (Co se šukatelnosti mladých představitelek týče, vítězí na plné čáře komáři.)

• 18.5.2014  09:24

Průměrná zpívaná disneyovka, která dospělého neurazí ani nenadchne (na rozdíl od dětí). Hodně zpívání, méně děje, trošku humoru. You know, for kids...

• 25.3.2014  07:52
    Melancholia (2011)

Můj oblíbený dánský sadista nechává své diváky vydechnout v pauze mezi Antikristem a Nymfomankou. A daří se mu to. Vykašlete se na devatenáctou jamku a prostě si tenhle vizuálně téměř dokonalý apokalyptický skvost řádně vychutnejte.

• 25.3.2014  07:39

Geniální. Dechberoucí. Artové zobrazení totální dívčí submisivity (a protože si režisérka byla velmi dobře vědoma toho, že 99% mužských Dominantů působí na plátně často nepřirozeně, obsadila do pozice "nahoře" ženu), geniálně gradované budování sexuálního napětí, které má ovšem řadu dalších, hlubších rozměrů, ukázka bolestivé touhy a toužebné bolesti, to vše v minimalistickém noirovém obalu a s nezaměnitelným, atmosférickým zvukovým doprovodem. Neprávem přehlížený, nedoceněný klenot. Pět hvězdiček (děkuji, Paní). Šest hvězdiček (děkuji, Paní). Sedm (děkuji...)

• 25.3.2014  07:24

Surfoví náckové vs. Ropovoďáci, surfoví oldschool metrosexuálové, a po pomstě bažící černá mamba. Parta surfových nácků sice používá nacistické symboly (no, dobře, většinou se to používání omezuje na neumělé čárání svastik), tváří se krvelačně a pro ránu nejde daleko, ale Adolf je fskutčnosťy na rozdíl od ambiciózní Evy, do lidských krků se zakusujícího Mengeleho, žraločím traumatem trpícího Hooka a dalších postaviček má vyšší cíl: sjednocení plážových gangů - a když se mu to nedaří, alespoň chce zlikvidovat co nejvíc lidí. Hrubě však podceňuje schopnosti paní Washingtonové... Český dabing (a překlad), kvalitativně oscilující mezi německým pornem ze sedmdesátých a céčkovým akčňákem z devadesátých let, se zasloužil o pátou hvězdičku.

• 23.2.2014  08:02

"Mě neznásilníš!" - "Ne, ale jak to, že mluvíš španělsky?" *** "Samice hromoještěra má zraněné oko. Možná smrtelně!"

• 3.5.2013  07:51

Tak tohle byl zlofilm. V tom nejlepším slova smyslu. Netuším, jak moc jím chtěl Rob provokovat, ale podařilo se - i na facebookových stránkách filmu jej fanoušci za Lords of Salem buďto proklínají, nebo velebí, ale nic mezi tím. Budu se opakovat, ale: začátek slibný, od druhé poloviny lehce WTF, ve finále audio-vizuálně-krvavě-světelná-akdovíjakáještě řežba, v níž se stírají hranice mezi normálnem a vyšinutostí, snem a realitou, dobrem a zlem. Rob Zombie si tímhle filmem chtěl udělat radost - a udělal ji i mně.

• 31.3.2013  18:03
    Tma (2005)

Lákavý námět, celkem dobré obsazení, prostředí ideální pro horor...a nulový výsledek. Žádný mráz po zádech, naprostá absence strachu či napětí, naprosto promarněná šance. Kde se stala chyba?

• 31.3.2013  17:58
    Atrocious (2010)

Průměrný, o něco krvavější a vulgárnější (co se slovníku hlavních hrdinů týče) přírůstek do found-footage rodiny. Vcelku zábavná jednorázová podívaná k čaji o páté, rozhodně nic, co by vás při půlnočním domácím promítání ve zhasnutém obýváku vyděsilo k smrti. Poměrně dost krve, poměrně málo lekaček, nechutně mnoho křoví, hodně pobíhání a jekotu, lehce nadprůměrný závěr.

• 31.3.2013  17:51

Moje slabost pro horory typu found footage mě často nutí některé filmy nadhodnocovat. Slender Man je první - a doufám, že i poslední -.výjimkou. Nezáživné, bez jakýchkoliv momentů překvapení, s otravnými postavami a nijakým scénářem. Nuda, nuda, šeď, šeď. A přitom má fenomén "Slender Mana" hodně vysoký potenciál.

• 9.2.2012  07:44

Čekala jsem stokrát ohranou nudu, dostala jsem lepší průměr. Den po zhlédnutí si troufám tvrdit, že mě trojka zaujala snad víc než jednička, což je u filmů (jakéhokoliv žánru) vzácností. Jen je zapotřebí vybavit se patřičnou dávkou tolerance a shovívavosti. Nadávat u Paranormal Activity na občasnou statičnost záběrů nebo využívání kamery v situacích, kdy by ji každý normální člověk vypnul, je podobný nesmysl,. jako u Záhady Blair Witch zkoumat, kde ti studentíci furt brali proud na provoz kamer a proč se tam doháje sakra neukázala ta čarodějnice.

• 22.2.2011  14:28
    Stigmata (2009)

Pozor!!! Můj komentář asi obsahuje něco, co by se dalo považovat za spoiler!!!! Sledujeme hlavního hrdinu: Hlavní hrdina pije. Hlavní hrdina nemluví. Hlavní hrdina se jednoho dne probudí s ranami v dlaních. Hlavní hrdina si je zaváže prostěradlem. Hlavní hrdina pije. Hlavní hrdina prodává červy a má je rád! (hlavní hrdina působí tak trochu jako tupý velký medvěd). Zakrvácený hlavní hrdina snáší kvůli svému poznamenání útrapy. Hlavní hrdina pije. Na hlavního hrdinu prší. Hlavní hrdina je vystěhován z bytu. Hlavní hrdina vyléčil dotykem malou holčičku!!! (nedozvíme se, v jakém vztahu byli a nesledujeme je dál, to by bylo klišé). Hlavní hrdina pije. Hlavní hrdina šlápne do obličeji svému bývalému zaměstnavateli. Hlavní hrdina se dostane do klášterního útulku k řádovým sestrám. Hlavní hrdina zde nepije!!! Hlavní hrdina zametá schody v klášteře, renovuje klášterní hřbitov, pomáhá jeptiškám s mrtvolami, hlavní hrdina vzkvétá spolu s klášterem (tady nit přetrhneme a necháme klášter klášterem, už to smrdí jako klišé. popojedem). Hlavní hrdina potká bezdomovce, který mu řekne, že rány na dlaních nebudou jediné, že se mu jich udělá celkem pě......(kus filmu přeskočíme, v jednu chvíli jsem byla myšlenkami v nějakém paralelním vesmíru a nic si nepamatuju)......hlavní hrdina obchází lidi v nějakém lunaparku a ukazuje jim nějaký cár papíru, každý na to odmítavě zavrtí hlavou. Hlavní hrdina dojde k ženě na pouťové střelnici, která řekne, že jeho strýc už tam není. (on totiž celou dobu hlavní hrdina těm lidem ukazoval fotku strýce, kterého se rozhodl zničehonic hledat, a o kterém doposud nebyla jediná zmínka. vám to nedošlo? tak opusťte sál). Zrychlíme: krásná neznámá slečna v lunaparku, slečna má problém s tatínkem (nevíme jaký), s maminkou (která z hlavního hrdiny udělá stigmatizovaný automat na léčení a vybírá za to prachy od chudých věřících, s čímž má posléze hlavní hrdina morální problém), a je fixovaná na laminátovou kachnu. Svatba. Zhrzený exmilenec současné manželky hlavního hrdiny. Problém. Útěk. Hlavní hrdina provozuje s manželkou malý kolotoč kdesi...kdesi. Oba bydlí v karavanu. (hlavní hrdina stále příliš nemluví, občas se napije). Bouřka. Záplavy. Hlavnímu hrdinovi odpluje manželka. Hlavní hrdina se probere, hledá manželku, najde laminátovou kachnu, tu pohřbí pod hromadu kamení. Hlavní hrdina krvácí. Hlavní hrdina krvácí z rány na boku!!! (v tuhle chvíli jsem si nestydatě pomyslela:ach ne! ony se mu udělají další rány a my budeme sledovat hlavního hrdinu ještě dvě hodiny!!!) Hlavní hrdina se dopotácí na hřbitov. Hlavní hrdina krvácí na hřbitově, film pomalu končí, nad ztichlým sálem se vznáší masové nevyřčené WTF???. Film je černobílý, zajisté má přesah a hloubku, ale já jsem ho nepochopila. Jsem zvyklá na klišé, takže u slibně začínajících scén (uzdravená holčička, klášter) jsem čekala, že se děj někam konečně pohne. Nerozvinutých slibných prvků (červi, hrdinova minulost, nevyžádaná pozornost lidí upírající se k jeho stigmatům) mi bylo líto. Ani coby věřící jsem tam nenašla nic, čeho bych se mohla chytnout a zamyslet se nad tím. Kdybych byla placená za pokusy o vtipnost, sednu si s kamarádkou před kameru a řeknu:"Mohla by to být taková Honzíkova cesta, kdyby ji natočil Tarkovski". Kamarádka by vtipně odpověděla, udělaly bychom pár vtípků na adresu artových/nonkonformních/černobílých filmů a bylo by to. Jediné, čeho se mohli diváci chytnout, byla pohřbená laminátová kachna (kdo po skončení projekce zaraženě nemlčel nebo nekouřil, ten si z ní dělal prdel). Pořádně se to nedotýkalo ani víry, ani chlastu, ani mezilidských vztahů...prostě jsme jenom sledovali hlavního hrdinu. Z tohohle jsem asi už vyrostla.

• 24.1.2011  15:11
    Pasťák (1968)

Drsný, nadčasový, nadprůměrný, nebočanovský film. Mně donedávna utajený skvost československé kinematografie. Při hodnocení je samozřejmě zapotřebí brát v úvahu fakt, že snímek byl dokončen po více než dvacetileté pauze.

• 8.1.2011  20:20

Oldschool ultragore zombie komedie, která si nebere servítky. Braindead vás zaplaví hláškami, neuvěřitelnými scénami, hektolitry a hektolitry krve - a přesto nejde o laciný snímek. Krev zde není tak úplně krví, násilí není tak docela násilím, a batolata nejsou tím, čím se zdají být. Na své si přijdou freudisti ("vztah" Lionela s matkou), milovníci zombie filmů (zombies se zde chovají VELMI nestandartně, stejně tak je s nimi i v několika scénách nestandartně zacházeno), i příznivci inteligentních (ano, čtete dobře - Braindead považuji i přes jeho zdánlivou zvrhlost a totální ztřeštěnost za inteligentní snímek) komedií. Puding, sekačka a baby-zombie rulezzz. "I kick ass for the Lord!"

• 28.12.2010  13:42
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Viděla jsem jeden díl (ale CELÝ!!!!!!!!!). Co znamená "hořkoslaně cukrový"?

• 28.12.2010  13:10

Film je nudný, nenápaditý, nelogický. Možná v mém hodnocení hraje roli moje averze vůči Julii Roberts, která mě vždycky z nepochopitelných důvodů vytáčela. V "Eat, Pray, Love" ztvárnila krajně nesympatickou postavu, která neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Nepochopila jsem, proč za ní lítá tolik relativně perspektivních chlapů, když je taková, jaká je. Nepochopila jsem vlastně vůbec nic. Ale možná je chyba ve mně - možná příliš jím, málo medituji, nikoho nemiluji a mám v plánu mít ve čtyřiceti jasno v co možná nejvíce věcech, a ne najednou zpřetrhat veškerá pouta, začít za sebou pálit mosty, cestovat a pronášet patetické hlubokomyslné monology.

• 27.12.2010  21:07

Po druhém shlédnutí ubírám rovnou dvě hvězdičky. Na nového Cravena jsem se těšila jak malé dítě, a My Soul to Take si dovoluji označit za zklamání roku. Odfláknutý pokus o vzkříšení slasherů z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Craven má rozhodně na víc. Snímku totálně chybí nadhled, vtip, atmosféra. Slasher died when Wes Craven said: "Slasher is not dead".

• 11.12.2010  23:50

V mém hodnocení hraje významnou roli i nostalgie a vzpomínky, které mám s promítáním spojené. Vytrvalý déšť, napjatá atmosféra, vášně, vášně, vášně a hudba, která filmu sedne jak poklice na hrnec. Po shlédnutí o několik let později musím dát střízlivé dvě hvězdičky, třetí připisuji za nahý zadek Ralpha Fiennese.

• 11.12.2010  23:49
    Ils (2006)

Velmi kvalitní semi-exploitation. Od rumunského snímku jsem příliš nečekala, ale byla jsem příjemně překvapena. Hlavní postavy mě klasicky štvaly nelogickým chováním (v baráku jsou bubáci, tak nikam nezdrhnu a statečně jdu za záhadným zvukem). Horor o domě plném strašidelných zvuků se pozvolna mění v drsný psychologický snímek, který se vám sice ve snech nebude připomínat, ale rozhodně vám v paměti zůstane.

• 11.12.2010  23:48
    Temné lesy (2003)

Neotřelý nápad, les jak vystřižený z Von Trierova Antikrista, syrově vykreslené lidské charaktery. Houstnoucí atmosféra, kolektivní psycho, ponorková nemoc v lesní chatě. Úvod filmu může působit dojmem, že půjde o klasická hororová klišé, ale není tomu tak. Poslední hvězdičku odebral odfláknutý závěr.

• 11.12.2010  23:41
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Ani notná dávka nostalgie mě nedonutila k více hvězdičkám. Nicméně pořád mám v živé paměti postavu psychopatky Emily (tuším v první sérii - chtěla něco podpálit), která ve mně tehdy vyvolala pochybnosti, zda jsem vůbec na kluky.

• 11.12.2010  20:03
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Podívala jsem se na to ze zvědavosti. Ne, ani bláznivej Brůna, ani feťák Lábus to nezachrání. A to mám jinak české kriminálky poměrně ráda.

• 2.12.2010  14:09

Tohle musí ocenit každý milovník slasherů. Především začátek mě hodně bavil - ocenila jsem i maličkosti typu holčiček v bílých šatičkách přeskakujících přes švihadlo v pozadí jednoho záběru. Od chvíle, kdy se Leslie loučí a jde "do akce", jsem se už nudila. Třešničkou na dortu byla má oblíbená Zelda Rubistein v roli knihovnice.

• 27.11.2010  23:33
    Kuličky (2008)

Slečny "Sebralamivodku" a "Fiktivnírakovina" mě donutily k obligátnímu "WTF???", kněz s bandou retardovaně působících oveček konfrontovaný s těhotnou svůdkyní (sorry, tenhle film je tak předvídatelnej, že nemůžu ani napsat "spoiler-alert") to dorazil. Nedokoukala jsem to. (Nvotovou bych ovšem sežrala :-)))

<< předchozí 1 2