Stroj času (2002)

Kniha je vraj úžasná... toto nie je. Príbeh o láske sa v polke akosi vytratí, naskytuje sa nám už len ukážka toho, ako daľeko vie zájsť fantázia režisérov... no, moja vie zájsť tiež hockam. Je to možno zaujímavé, ale film zabudol riešiť to, čo na začiatku chcel. Nedáva nám žiadne riešenie, žiadnu myšlienku (čo sci-fi vždy majú) a tým je to len "pěkná podívaná" na rôzne budúce variácie zeme.

Taxi 3 (2003)

Už príliš tlačia na pílu. Všetko čo už bolo v predchodzích dieloch, je tuto len zväčšené. Naháňačok je viac, hudba sa snaží viac podfarbovať komické situácie, a tie nie sú už také originálne. Možno by stačili dva diely...

Tenkrát v Mexiku (2003)

Prišlo mi to ako náhodne pozostavované "niečo", čo má hodinu a pol, a hrá v tom skvelý Depp. Nebyť jeho, film by sa ani neoplatil pozerať. Prvý diel bol riešený zodpovedne, toto je doslova odfláknuté.

Veřejní nepřátelé (2009)

Film by som opísal jediným slovom: jednoduchý. Príliš jednoduchý na to, aby bol tento film niečim lepším než len priemer až podpriemerom. Johnny Depp tu nie je ten výnimoný chlapík, ktorý žiari na plátne, Bale je len postava policajta, ktorá moc rozriešená nie je. Trebalo by tu nejak nešablónovito riešit niektoré momenty, zmena typu kamery nevytrhne film.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Celkom zaujímavé zacyklenie (ako film začína, tak aj skončí). Ale zas je tu Allenovská teória mužov ako neschopákov a žien ako pobehlíc... a tiež nechápem, prečo sa Allen snažil postavu Chrisa Messinu ukázať ako nudného bezcitného lumpa. Veď to bol ten človek, ktorý sa snažil zabezpečiť rodinu a postarať sa o ňu. Jednoducho to, čo chcel povedať filmom, mu buď nevyšlo, alebo sa s tým vôbec neshodujem.

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Neviem, nechytil ma ten film... Edwarda Nortona aj Alana Aldu zbožnujem, preto som si pozrel tento film, ale štýl Woodyho Allena mi akosi nesedí, najmä jeho častá teória že muži sú slepí idioti a ženy sú ľahko prebiehavice (kurvy). Pesničky ma nechytili, ale inak mám pochopenie pre tých, ktorým sa film páčil. Ja medzi nimi bohužial nie som.

Wasabi (2001)

Ešte že to je krátke... Niektoré momenty sú vtipné, priam francúzsky nadhľadové (úvodná scnéna s prepadom banky, odpálenie golfovej loptičky do zlodeja). Inak je film len skladačka akčnosti a nevydarených vtipov, ktoré do seba nezapadajú tak, ako sa na francúzsku komédiu patrí. Jean Reno vie zahrať aj lepšie.

X-Men (2000)

Wolverine je klasa... bez neho by som tento film ani nepozeral. Tiež je tu nádych istej myšlienky, istej morálnej otázky, ktorá však sama akoby nevedla, na čo sa vlastne pýta. Inak pre fandov komiksov isto skvelý film, pre tých druhých (ako aj ja) ešte stráviteľný film. 5/10

X-Men 2 (2003)

Už je tých mutantov veľa, a už tu riešia Wolverinov charakter, a zisťujeme, že on v skutočnosti nie je taký zlý... pre mňa dosť zásadná chyba, pretože jednotku som mal rád iba kvôli Wolverinovi, ako antihrdinovi, ktorý bol sviňa-charakter. Takto je z toho prehľad rôznych x-menov a tých zlých, čo všetko dokážu a ako to dokážu tvorcovia zakomponovať do príbehu, a tiež morálny odkaz ťahajú ťahajú, ale vyzerá to že nevedia, čo tým presne chcú symbolizovať.

Znamení (2002)

Hororové prvky má Shyamalan naštudované perfektne... herci sa držali, niektoré momenty boli hrôzostrašné (v dobrom slova zmysle)... akurát že je to celé tak nelogické až to bolí. Mimozemšťanov zabíja voda... prečo chcú potom obsadiť planétu, na ktorej je 2/3 celého povrchu voda? Však by raz zapršalo a bolo by po nich. A tiež pointa príbehu... toto totižto nie je príbeh o mimozemšťanoch, toto je príbeh o zbožnom človeku, ktorý stratil vieru v Boha, aby ju potom opäť našiel - blueee, isto v tom mal prsty Mel Gibson.