Yarushka

Yarushka

okres Praha
Dousin

• 10.2.2012  15:48

Jsem ráda, že pana Vávru napadlo tento film natočit. Ze začátku přišel tento nápad, když p. Vávra sledoval p.Slánského, jak se obviňuje z věcí, které neudělal a vyžaduje trest smrti, kterému se nakonec dostalo (což jím hluboce otřáslo)-- poté si vzpomněl na knihu p. Václava Kaplického, který literárně ztvárnil tuto skutečnou událost konce 17.století na Severní Moravě a v Slezku (patřilo Německu), která měla podobný příběh. Název Kladivo na čarodejnice je dle knihy, kterou sepsali dva němečtí mniši v 15.století (žena= nepřítel lidstva). Tamější archivář z Šumperku František Spurný přeložil pro pana Vávru 180 ze 240ti listů ze soudních procesů (-brkem psané staroněmčinou) --z čehož vznikl scénář a poté film. Natáčelo se to opravdu na místě činu na zámku v Locinách, což působilo o to víc věrohodně a autenticky. Nikdo tehdy bohužel nebyl osvobozen, ikdyž jeden kněz vydržel všechna ta muka a nepřiznal se, tak Boblig z Edelstadtu vítězoslavně prohlásil, že by to nikdo nevydržel- A TOTO JEN DŮKAZ toho, že je posedlý ďáblem. Je to odporné, čeho jsou lidé schopní. Tento snímek mi bude ještě dlouho vryt do paměti.

• 9.2.2012  22:15
    Děti moje (2011)

Silný příběh (postavené podobně jako ve filmu Je to i můj život), který se odehrává na Hawaii. Už si nemyslím, že Hawaii je ráj... I přestože to bylo depresivní snímek o ztrátě člověka (s trochou naděje), film měl své kouzlo. Možná je to Georgem Clooneym, možná Shailene Woodley. Zaujaly mě hlavně dvě scénky: jedna, kdy zcela zoufalý Matt King koukal do prázdna a do toho znělo jódlování-takhle si představuju zoufalství..:D a druhá, která byla poslední, kde naši tři hrdinové přikrytí dekou ujídali zmrzliny na gauči.

• 7.2.2012  13:51

Facebook- jeden velký fenomén 21.století. David Fincher opět ukázal, že je velmi talentovaný režisér tím, jakým způsobem se toho ujal. Herecké výkony Jesseho a Andrewho jako nejlepších přátel, byli zcela dokonalé!!! David sám ze začátku tvrdil, že film není tolik o Facebooku jako spíš o přátelství a zradě...Scenárista Aaron Sorkin, který v rámci americké kampaně propagoval Social Network jako film natočený podle skutečnosti- NENÍ viz: http://www.youtube.com/watch?v=1qfcWSZAHvM. Podívala jsem se na dvouhodinové Making of the movie, kde se k tomu vyjadřoval: režisér, editoři, producent (Kevin Spacey), štáb, herci a další. David si dal záležet na každém slovu, které herci vyřkli. Dialogy byli maximálně zatížené.- První scénka se natáčela 99krát a vše museli odříkávat strašně rychle.- Poslední scénku režíroval A.Sorkin (David Fincher odjel domů). - Ve filmu vidíme sice dvojčata, ale nejedná se o dvojčata- jeden z nich musel po celou dobu nosit na obličeji bílé fleky- aby ho pak počítačově "přetvořili". - Střihači prozradili, že některé věty z některých scén byli natolik sestřihány, že se zbyly jen slova z různých záběrů ("cutů") a ty pak skládaly! - Justin Timberlake měl originál sako s nápisem: Giorgio Armani for Sean Parker. - Jeden z mála filmů na kterém si dali hodně záležet na detailech, škoda, že nakonec to vyznělo tak, že jediný důvod založení facebooku byl, aby Zuckenberg mohl balit holky. Nejdojemnější věta: "I was your only friend. You had one friend" Bravo! 5 hvězdiček avšak pro mě jedno velké mínus! Nedrželi se fakt!

• 6.2.2012  23:25
    Malý princ (1974)

Knihu jsem četla předtím než jsem zkoukla tento film a myslím, že se mnou bude většina lidí souhlasit, když řeknu, že kniha = mnohem lepší, ale tady jde o film. Podle mě je to opravdu zdařilá adaptace. Užívala jsem si ty momenty s Malým princem a skvělé rýmy (shlédnuto v originále), možná by tam hudby mohlo být méně, ale jinak opravdu jedna báseň.

• 6.2.2012  16:01

Kouzelný film a rozhodně neobyčejný film!! Nemohla jsem uvěřit, že všechny tyto známé osobnosti se znali navzájem. Taky je chci vidět! Taky je chci poznat, co bych dala za to, strávit jednu noc tímto způsobem. Měla bych jen jednu výtku: ten konec bylo už trochu moc, pokud víte, co myslím. Nejlepší joke: "Muž zamilovaný do ženy z jiného období.- Vidím to na fotce.- Vidím to ve filmu.- Já vidím nepřekonatelnou překážku- Já vidím nosorožce"

• 6.2.2012  11:37

Nadšení s kterým vyprávěl byl pro mě důkazem toho, že si Spielberg Leana opravdu váží. Filmy, které má od něj najradši jsou v první řadě Lawrence z Arábie, Most přes řeku Kwai a Doktor Živago...

• 6.2.2012  10:57

Skvělé doplnění informací k zázračnému filmu. Dozvíte se spousta zajímavostí ohledně natáčení a komplikací, který s tím přicházely apod. Bavilo mě sledovat vyprávět Omara, jak bylo těžké jezdit na velbloudovi. -Některé scénky natáčeli i v noci... - Scénka, kterou několikrát opakovali je s Lawrencem, jak sfoukl sirku a dalším obrazem byl nádherný západ slunce.

• 5.2.2012  20:01

Na mě až moc všeho. Taková slátanina všeho- strašně moc emocí, často to na mě působilo uměle a hlavně jsem se několikrát přistihla přitom, jak koukám na stopáž se slovy " Kdy už to skončí? " 3 hvězdy za některé povedné scénky a roztomilého Liama Aikena..:)

• 5.2.2012  14:45
    Den zrady (2011)

Jeden z mých prvních filmů o politice a musím říct, že jsem si pro začátek vybrala dobře... Skvělé herecké výkony Ryana s Georgem mě mile oslovily. Ta kombinace sama o sobě je skvělá. Hudba Desplata opět bodovala a překvapilo mě, že Leonardo DiCaprio měl s filmem také něco společného...

• 3.2.2012  22:14

Na obalu stálo " A miracle of a film " Spielberg- tehdy jsem si řekla no uvidíme jaký to zázrak bude...A Spielberg měl nakonec pravdu! Pro mě jeden z nejdokonalejších filmů všech dob! Nádherná průprava, stará hudba, kostýmy, samozdřejmě režie a úžasní herci- Peter O´Toole, Anthony Quinn a Omar Sharif byli briliantní. Překrásné scénérie pouště a vše kolem mě doslova uchvátilo. Celý film vyzařoval silnou příjemnou atmosféru, kterou jsem nikdy předtím necítila. Dobytí Aqaby byl ohromný kus práce a myslím, že není ztrátou času, kdyby jste se podívali na to, jak se tento zázrak natáčel. Jedna z scén, na kterou nikdy nezapomenu, jak Arabové navlíkli Al-Lawrence do svých tradičních šatů a pak se šel projet na velbloudovi a strašně se mu líbilo to šatstvo a začal hrát "Hru se stíny", když uviděl poprvé Anthonyho Quinna...

• 1.2.2012  20:07

Fajnové uvedení do děje(i když jsem čekala něco většího), prostředek už méně zábavný a konečné vyvrcholení děje- částečně očekávané. Scénky s Ryanem a Anthonym byly briliantí... to napětí, ty pohledy, ty dialogy- jsem si naprosto užívala a tak to má správně být u thrilleru. Jedna z věcí, co mě trošku iritovala je, že kameraman si myslel, že bude cool, když bude otáčet kamerou- mně to přišlo bezvýznamné a zbytečné. Takže hlavně za ty dialogy mezi R. a A. dávám 4 hvězdy.

• 23.1.2012  23:09
    Lovci hlav (2011)

Jedna z mých prvních severoevropských tvoreb a musím říct, že skvělý! Zajímavý humor, napětí, spousta krve, úžasné herecké výkony...Ze začátku jsem se bála, že to bude nuda, ale od půlky filmu to nabralo na rychlosti a začalo to být fáákt hustý. U takového typu filmu mám vždy pocit, že jde o korejskou specialitu např.: Ajeossi. Konec mě mírně překvapil, že skončil dobře, ale posledních několik vět mě i tak dostalo. ,,Jmenuji se Roger Brown. Měřím 168 centimetrů. A víte co? To je víc než dost."

• 18.1.2012  17:59

Silný opravdu silný příběh dle skutečné události doprovázené skvělou hudbou. Ellen Page, v roli umučené Sylvie, byla přesvědčující. Strašné, jak se takové věci mohly stát... Zvláštní je pak sledovat výpověď těch dětí, stále se sama sebe ptám, jak je možné, že ty děti toho byli schopni?

• 18.1.2012  14:30
    Juno (2007)

Juno je opravdu skvělý film, Ellen Page si získala moji sympatii hned ze začátku. Vše se zdá realistické narozdíl od filmu Jeni Juno, kde Jeni nemá pořádné bříško. Zábava je jinak náramná. Dialogy svižné, vtipné a plné ironie, které se tam přesně hodí. Soundtrack ne tak úplně pro mě, i přesto jsem to zkousla. Ohledně titulek velmi zajímavé. Jen bych už řekla, že ta scénka, kdy ji praskla voda a jeli do nemocnice je nadlehčená- až taková americká alá všecko v pohodě, ale jinak opravdu jak vystřihlé z života.

• 17.1.2012  18:59
    Jeni, Juno (2005)

Jeni juno je film zajímavého rázu. Pro mě byl strašný šok, když jsem viděla průběh sexuální výchovy..:D Ohledně děje jedná se o netradiční romantickou komedii. Nejlepší byli taxikáři- ti mě opravdu velmi pobavili. Jinak sem tam se objeví hádky ohledně těhotenství, které nakonec stejně dobře skončí. Kýčovitý konec a svatba ubrali na mém hodnocení. Horší 4 hvězdičky

• 16.1.2012  21:52
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Skvělý seriál s velmi vtipným nápadem a postavy. Během těch 5ti sérii, které jsem shlédla za necelý měsíc jsem si velmi oblíbila Sheldona, Penny, Rajeshe (pro jeho dokonalý přízvuk a smysl pro humor) a později Amy. Musím poznamenat jaké části seriálu opravdu stály za to. Jedná s03e08, s04e22 a potom v podstatě prvních pět dílů páté série byli dokonalé. Hláška: ,,Penny, Penny, Penny"

• 15.1.2012  17:31
    Gran Torino (2008)

Skvělý film se skvělým hercem a zároveň režisérem! Obsazení neznamých herců (Ahney a Bee) byl pro mě taky potěšující. Nikdy jsem si nepomyslela, že Clint Eastwood by na mě mohl tolik zapůsobit...:)) To jeho "grrr" a další jeho hlášky byly skvěle zakomponované. Ačkoliv se zdá, že je to zdlouhavé, podle mě každá rekvizitka měla svůj účel.

• 15.1.2012  16:36

Film podle novela Christphera Priesta (1995). Myslím si, že nejde zcela vysvětlit, proč je to tak dokonalé. Byla jsem uchvácená kostýmy, skvělou stylizací viktoriánské doby a zakomponování Nikoly Tesly. Nolanovi se povedlo natočit film o rivalitě, který je taky shodou okolností o kouzelnících a zároveň vysvětluje pojmy "příslib" "zvrat" a "vrchol- PRESTIGE". Cílem Nolana je v nás divácích odcházet od filmu s různými myšlenky. A nejednou se mu to podařilo. Souhlasím s Christianem Balem, že si nevystačíte s jedním zkouknutím filmu.

• 15.1.2012  15:32
    Biutiful (2010)

,, Tati jak se píše slovo beatiful?" ,, Tak jak slyšíš B-I-U-T-I-F-U-L. " Psychologické, dojemné, o nemoci, smrti, hádkách, láska, odpuštění... O tom jaký prostě život je. Řekla bych, že je tam vidět "západnější" pohled na věc... to je také možná důvod, proč mě to tolik zaujalo. Javier Bardem předvedl skvělý herecký výkon (zvlášť po filmu Eat,pray,love), který mi až tolik zase nesedl.

• 15.1.2012  01:46

Velmi zajímavý film plné krásné hudby a sice méňě povedených vtípků. Film shlédnut na Akiconu 2011.

• 14.1.2012  23:18
    Pan Nikdo (2009)

"Remember..." Jared Leto mě opět nadchnul. Myslím, že bez těch jeho pronikavých modrých očí by to nebylo ono..:D Musím podotknout, že to nebyly jen herecké výkony, kterými jsem byla příjemně zaskočena. Nápad, filosofické otázky (které jsem si též jednou položila), správná rychlost průběhu filmu...krásné. Opravdu velmi povedený snímek o průběhu lidského rozhodování, vnímání a myšlení.

• 13.1.2012  22:16

Jajx, tak předvídatelné...:( Avšak je to celkem zajímavá slátanina od Disneyho a Jerryho Buckheimera. Trochu mě pobouřilo kopírování HP. No, aspoň jsem si odpočinula od složitějších filmů (dramat) a dodám k tomu, že se mi líbila rozkládací knížečka, scénka s botami a nakonec ještě zrcadlová scéna..:) Proto slabší tři hvězdičky

• 2.1.2012  21:39

Velmi dojemný film s opravdu skvělými herci! Měla bych k filmu jednu připomínku: k tomu jakého hrdinu udělali ze Schindlera. Shlédla jsem dále k filmu bonus (89 min), který byl přiložen k originálu. Jednalo se o rozhovory pamětníků- lidí ze seznamu. Sami tvrdili, že to nebyl anděl. říkali: ,,Schindlerovi nebylo proti mysli úplatky brát nebo dávat. Oscar přijel do Polska(Krakov) za bohatstvím, ne zachránit nás." Scénky jinak byli většinou zrealizovány přesně jako např.: scéna s klukem, který si zachránil život zasalutováním, nebo skutečnost, že Amon G. střílel nejen z balkónu po každém, který se mu nelíbil. A že byli schopni židé poznat, kdy bude střílet, podle toho jestli měl na sobě tyrolský klobouk nebo bílé rukavice. Jinak musím pochválit černobílou kompozici a hudbu, která tam perfetkně pasovala.To jak se chovají židé v současnosti, to už je jiná kapitola... Čekala jsem na konci vygradování, ale bohužel nestalo se tak... Jinak to byl pro mě opradu silný emoční zážitek.

• 2.1.2012  01:02

Některé dojemné scénky byly pro mne strašným americkým klišém. Bylo tam též spousta zbytečných scén, které bych nejraději vyškrtala, nebo spíš bych poupravila ty nudné dialogy, přesto musím říct, že jsem si to užívala, přesněji řečeno: scénky, kde se vyskytovali psi a pomáhali si navzíjem nebo volili svého šéfa. Krásné.

• 31.12.2011  15:21

Vše začíná zasláním jedné knížky od Kirka Douglase Milošovi Formanovi, která nebyla doručena. O deset let později ji též posílá nezávisle na Kirkovi Michael Douglas a Saul, kteří byli producenti filmu. Informace, které jsou velmi zajímavé! :)) Hlavním cílem Miloše Forman bylo snažil se dát do rolí neznámé tváře. Překvapilo mě, že se Party scénka natáčela 3-4 dny. Pak mě zklamala neúčast Jacka Nicholsona v dokumentu, ale jinak skvělá práce! Nebo zajímavé bylo vidět, jak se natáčela poslední scénka a pečlivě vybírali slova, které měl použít Chief před zabitím McMurphyho,,Lets go ". Bylo rozhodně obdivuhodné, že herci museli po celou dobu žít na místě, kde se to natáčelo a prožívat si to samé. Sestřička, která byla od nich odloučena a byla tím "ďáblem" po celou dobu strašně žárlila na ostatní, co si mohli užívat a dělat všechny ty skopičiny..:D Zajímavé !

• 30.12.2011  00:44

Dokonale sehraný bláznivý příběh doprovázený velmi zajímavou hudbou, která ve mně budila ještě zajímavější pocit. Po celou dobu se mi zdálo, že to co se mi míhalo na obrazovce nebyl nějak sestříhaný film, ale jednoduše neorganizovaný spontánní záběr. Moc se mi to líbilo, kombinace těch herců je skvělá. Krásná sestřička jako ztělesnění ďábla je dokonalý nápad. Myslím, že nemusím říkat, že náčelník byla skvělá volba! Scénka, kdy SPOILER Chief konečně promluví je úžasná, zasmála jsem se jak nikdy předtím :D a překvapení McMurphyho bylo též vynikající herecký výkon..:D Všimněte si obsazení Schiavelliho, protože se objevuje dále ve filmech od pana Formana: Amadeus, Muž na Měsíci. I přestože je film ze začátku velmi depresivní, zasmála jsem se nesčetně krát..:D Scénka, kdy blázny představuje jako doktory, a vůbec celý ten výlet lodí i autobusem (předtím), byla velmi vyvedená věc. Také si všimněte, že v posledních fázi filmu, kdy hrajou pacienti karty, řikají slovo HOVNO a to přímo 2krát !!:D

• 29.12.2011  18:27

Skvělé dokreslení a doplnění informací o filmu Amadeus! :))

• 29.12.2011  18:22
    Amadeus (1984)

3 hodiny, které jsem nemohla strávit lépe. Nádherná práce Miloše Formana, opravdu se klaním. Stále nemohu uvěřit tomu že to je z 80.let...Kostýmy, divadlo (Stavovské), hudba!, Mozartův smích !!, rivalita mezi Salierim a Mozartem- od začátku do konce se mi to strašně líbilo nemluvě o úžasných hereckých výkonech.Poté co jsme zkoukla film a jsem se šla koukat na film o filmu Amadeus. Takže v podstatě 4 hodiny strávené nad Mozartem :) Skvěléé! Bravo!!

• 29.12.2011  01:12
    Modigliani (2004)

Nádherný životopisný příběh nejen umělce Modiglianiho... Ve filmu mě zaujaly hlavně dvě scénky ta první je s mistrem Renoirem..:D a ve druhé všichni umělci tvoří na soutěž. Tato scénka je plná emocí spojená krásnou hudbou a úžasnými tahy štětce, který ten rytmus dění podporuje.

• 26.12.2011  21:40

BACHA SPOILERY- V jako suprhrdina, který všecko přežije(po střílečce, kde na něj míří kolem 10ti lidí) a pak se eště doplazí až k Evey? To jsem fakt nezblajzla... Jinak herecké výkony Stephena Frye, Natalie Portman a Huga Weavinga jsou výtečné ! Brááávóó! Ty scény plných úžasných myšlenek! Hříčky se slovy - "Remember, remember, the fifth of November" - NÁDHERA. Idea zničení parlamentu za nadějí lepšího světa mě dostala, jen sem měla pocit, že jsem tohle už někde slyšela... Jedna z věcí, která se mi hodně líbila a nezapomenu je záběr na domina krása! A další nezapomenutlená scéna- přemnožený maskovaní Včka v Londýně. 4 hvězdy