Asenath

Asenath

Helena M.

okres České Budějovice

• 7.12.2018  16:19

No dobře, na plný počet to není, ale...z lásky k Dickensovi, z lásky k Vánocům, a pro to dojetí, které ve mě ještě chvíli bude to jinak nejde.

• 3.5.2018  15:41

Takový lepší průměr. Příběh je fiktivní, a asi právě proto mě to tolik nevzalo. Někdy se zrovna moc nepovede smíchat skutečné historické postavy a smyšlený děj. Ovšem posledních nějakých 20 minut už je lepších, byť občas nabírá prvky obyčejného románu pro nezletilé dívky. Ale..prostě Mozart..ta hudba..ty kostýmy..lokace..masky..na nic se mi dlouho nekoukalo tak krásně. A Aneurin jako Mozart..ach..takže dávám čtyři hvězdičky a tímto odpouštím i nějaké ty nepřesnosti.

• 2.9.2017  08:40

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi *, protože jsou tam opravdu některá slabší místa a leckdy se postavy chovají vskutku podivně..je pravda že tu lásku jsem hlavní dvojici také moc neveřila, působilo to spíš jako chtíč, ze kterého člověk stejně časem vystřízliví. Ale linie služky a jejího milého se mi líbila moc. Navíc zde hrají samí prvotřídní herci. Moje slabost pro Alicii taky zapracovala. A všechno podle mě dopadlo nejlépe, jak mohlo. Takový konec jsem tak nějak očekávala a také potřebovala.

• 24.8.2017  13:57

Podivné, nijak zvlášť mě film neoslovil, a to bych řekla, že kombinace mysteriózní / romantický je pro mě jak dělaná. Nevím, jestli jsem Sama Clafina viděla ještě někde jinde, ale tady mě moc nepřesvědčil, naopak, svým pubertálním chováním mi jeho postava chvílema lezla až na nervy. O Rachel nevím, co si myslet, jinak jí miluju, ale tady..Možná si to ještě nechám v hlavě uležet, uvidíme..

• 12.3.2017  10:45
    Anča a Pepík (TV seriál) (2017)

Anča a Pepík-moje nejoblíbenější část časopisu Čtyřlístek! Se sestrou jsme Anču a Pepíka milovaly. A vždycky když příběh o nich vynechali, byla jsem děsně naštvaná a netrpělivě čekala na další díl. Takže o to větší radost jsem měla při zjištění, že jejich příběhy převedli do televize. A vážně se jim to povedlo, bylo kouzelné na to koukat, i muj malý synovec byl, zdá se, nadšený.

• 31.12.2016  16:33
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Sice poněkud zdlouhavá, ale ve výsledku moc hezká pohádka. Jen chvíli trvá, než se patřičně rozjede. Neobvyklá, v tom dobrém slova smyslu. Ač se mi princezna Diana zpočátku moc nezdála, časem si mě získala tím, jaká byla-totiž přátelská, laskavá, milá. A i s tím větším nosem byla pořád hezčí než Slíbená princezna.. je zajímavé, že v pohádce vystupují dvě princezny a ani jedna nepotřebuje nápravu. Vlastně obě chtějí a hledají jen jedno-lásku. A další plus za to, že princezna Adéla vypadala přesně tak, jak jsem princezny milovala jako malá: roztomilá, blonďatá, v načančaných šatech. A když jsem se na konci pohádky přiblble usmívala, bylo mi jasné, že jen na tři hvězdičky to nebude, protože jsem ji určitě neviděla naposledy.

• 26.11.2016  15:17

Knížka nebyla špatná. Ale poslední dobou se mi děje až moc často, že přečtu předlohu, kouknu na film, a jsem z toho akorát rozčarovaná..

• 14.9.2016  14:00
    North & South (TV seriál) (1975)

Přestože je tahle minisérie už staršího data a nemá tak působivou vizuální stránku, tak pokud nebudete porovnávat s verzí z roku 2004, má velkou šanci se vám zalíbit. Původně jsem měla obavy, že se mi nebude líbit Patrick Stewart jako pan Thorton, ale nakonec to byla představitelka Margaret, která mi nebyla vůbec sympatická, nelíbila se mi jako žena, zkrátka mi nějak nesedla. Trochu mi to připomnělo The Barchester chronicles asi tím, jak jsou obě zpracování už letitá.

• 12.6.2016  17:30
    Doctor Thorne (TV seriál) (2016)

Něco se mi na téhle miniserii nezdálo, jen nějak nemůžu přijít na to co..Doba, kostýmy, hudba - všechno hezké, ani příběh nebyl tak moc tuctový, jak jsem někde četla. Možná to bude špatným výběrem herců, těžko říct. Ani na jednu z dívek (kromě Mary) se moc dívat nedalo, a Frank? Vím, že mu mělo být 21, ale i tak to byl na můj vkus hrozný chcípáček, navíc ne moc sympatický. Kdo to celou dobu držel nad vodou, byl právě Dr.Thorne ( vynikající Tom Hollander).

• 19.4.2016  11:26
    Děti vlků (TV film) (1991)

Kdyby to bylo věrněji podle knihy, bylo by to ještě o něco lepší. Takhle konec působil dojmem ,,a žili šťastně až do smrti". Na druhou stranu se mi moc líbili hlavní představitelé, takhle nějak jsem si dokonce Vandu vždy představovala. Pár dalších výtek bych ještě měla, ale celkově je děj vykreslen dobře, film má své kvality a určitě by neškodilo, kdyby ho nějaká tv časem zařadila do vysílání.

• 27.3.2016  19:25
    Ztracený princ (TV film) (2008)

Zajímavá pohádka. Spíše příběh. Závěrečná scéna na mostě na mě trochu působila jak z nějakého fantasy filmu. I drak byl povedený. Mít tato pohádka větší rozpočet, byla by to pecka, jelikož slušný potenciál to mělo-neokoukaný děj, zasazení do středověku, točení v krásných exteriérech..ale bohužel to nemělo patřičné grády. Spoustu zdlouhavých zbytečných záběrů, malé děti toto opravdu nemohlo bavit. Navíc mi silně neseděl představitel právě onoho ztraceného prince. Naproti tomu ostatní herci perfektní, zvláště Petr Štěpán. Něco málo tomu zkrátka chybělo, aby to bylo alespoň na čtyři hvězdičky.

• 24.2.2016  08:14

Vcelku nezáživné, chvílemi dost nudné..na další dvě pokračování už se ani dívat nebudu.

• 16.2.2016  13:35

Nebýt závěru, tak by se mi film hodně líbil. O lese Aokigahara jsem kdysi četla v Epoše, tak jsem byla na tento horor zvědavá. A nakonec mi to ani jako horor nepřipadalo, vydržela jsem se na něj dívat doma úplně sama, a to je u mě co říct. Celou dobu jsem si představovala různé verze toho, jak to dopadne, ale nevím, konec mi zkrátka přišel podivný a..vzhledem k uvěřitelnosti předešlého děje těžko uvěřitelný..Natalii Dormer mám ráda a líbila se mi, a chápu její postavu. Taky bych za svou sestrou šla kamkoliv, a to nejsme dvojčata. A co strach dokáže, to je nabíledni. Takže ve výsledku takový průměrný film, který neurazí a nijak zvlášť nenadchne. P.S. Jdu si pustit dokument Aokighara-les sebevrahů.

• 15.2.2016  09:32
    Stíny nad Jerichem (TV seriál) (2016)

Kvalitní seriál s mým oblíbencem Hansem..jen obsah tady je trochu mimo, Annie je vdova a sblíží se s Johnny Jacksonem (kterého hraje právě Hans).

• 10.2.2016  18:29

Příjemný rodinný film. V malé roličce se mihne Jaromír Dulava a natáčelo se na zámku Hluboká nad Vltavou.

• 22.1.2016  08:44

Nechala jsem si to do rána projít hlavou, a zůstávám u toho, že se mi film líbil. Ano, neni to bůhvíjaký velkofilm, ale je pěkně natočený a ještě líp zahraný. Popravdě, měl to být příběh o jedné mladé, hezké a naivní holce, a to taky byl. Dokonce i Táňa, vůči které jsem byla zpočátku skeptická, mě přesvědčila, takže s klidným svědomím dávám čtyři hvězdy.

• 17.12.2015  08:55

Miluji Vánoce. A miluji tenhle příběh. Ano, má to svoje mouchy, a zapřísahlým ateistům se asi líbit nebude, ale pro adventní čas je to ideální film :-)

• 10.11.2015  14:14
    Macbeth (2015)

Podle mého je málo kvalitních filmových zpracování Shakespearových děl. Ale tohle se hned po Romeovi a Julii (1968) a Kupci benátském zařadilo k mým favoritům. Je to i tím, že Macbeth spolu Kupcem Benátským a Večerem tříkrálovým patří k mým nejoblíbenějším hrám. Na film jsem se hodně dlouho těšila, jen jsem si říkala, že i když je Macbeth Shakespearovo nejkratší hrou, přeci jen vtěsnat vše důležité do dvou hodin dá zabrat. Ale povedlo se. Ačkoliv se nic nevyrovná tomu vidět hru na divadle. Určitě ne každému toto ztvárnění sedne, ale za vidění stojí určitě. Snímek předkládá vše podstatné, spolu s úchvatně syrovou a temnou atmosférou. Všudypřítomná smrt, mlha a chlad je přesně to, co je ze hry cítít. Divoká a přízračná pustina, šílený Macbeth, čarodějnice, které navozují atmosféru vskutku magickou. Možná by mohl být film více dynamičtější, ale i tak jsem měla hned při úvodní bitvě husí kůži a věděla jsem, že bude stát za to. Vše umocněno naprosto fascinující, mrazivou hudbou. Nečekala jsem, že budu až tak spokojená, ale jsem. A abych nezapomněla, dostal mě Sean Harris. Jeho nejlepší role.

• 7.10.2015  13:39

Sama tomu nemohu uvěřit, ale nakonec jsem této verzi docela propadla. Má totiž pět ohromných plusů. Tím prvním je hudba. Skvostná, dechberoucí, teskná i veselá, někdy naléhavá, přesně jak má být. Soundtrack se okamžitě stal jedním z mých nejoblíbenějších a častokrát se přistihnu při pobrukování písně Let No Man Steal Your Thyme. Další čtyři plusy jsou naprosto perfektně zvolení herci do rolí Gabriela, Boldwooda (tady bych viděla to největší plus, přeci jen v knize mu má být nějakých 38 let. V předešlé verzi na mě občas působil vyloženě jako stařík), Troye, a Liddy. Až verze z roku 1998 pro mě i nadále zůstává srdcovkou a Nathaniel Parker Gabrielem Oakem, tak Matthias Schoenaerts dokázal ztvárnit skromného a tichého ovčáka tak, jak jsem si ho při čtení knížky vždy představovala. Málomluvná, stojící celou dobu v pozadí, přesto výrazná postava, která má stále co sdělit a jeho věrnost vás dojímá i fascinuje. Dále seržant Troy-úžasný frajírek, sebevědomý floutek, kterému drzost kouká z očí a nechápete, jak mu na to mohla Batsheeba skočit. Ale bezchybně zahraný Tomem Sturridgem. Ze začátku jsem litovala, že ho nehrál můj oblíbenec Matthew Goode, jak prý bylo původně v plánu, ale všechno zlé je k něčemu dobré. A nakonec Liddy. Tohle je prostě správná Liddy! Sotva dvacetileté děvče, roztomilé a sympatické, trochu vyjukané ze své nové paní. Souhlasím s tím, že film je trochu uspěchaný, mě osobně to ale nijak nevadí a rozhodně to neubralo na atraktivnosti snímku. Nemluvě o přenádherných scenériích oku lahodících. Prostě jedna z mých nejoblíbenějších knih v novém a úžasném kabátě.

• 7.10.2015  12:35

Na tenhle film se sesypalo velké množství kritiky, což mě hodně dlouho odrazovalo si ho pustit. Mám pocit, že se většina už předem rozhodla ho jaksi zazdít. Já jsem byla ovšem velmi mile překvapena. Nádherný jemný snímek s prvky melancholie, děj si plyne poklidně jako řeka a přitom se ani chvíli nenudíte. Chvílemi jsem si přála, aby příběh nebyl pouze smyšlený. Chápu, že tenhle typ filmů není pro každého, ale šanci si určitě zaslouží.

• 7.10.2015  11:09
    Romaneto (1980)

Dokonale ponurá atmosféra, ještě umocněná dnešním deštivým počasím. Něco takového jsem dnes potřebovala vidět. Tajemno, stará Praha, a jeden úžasný herec vedle druhého. Náhodou shlédnuto na Kino CS.

• 19.8.2015  09:58
    Anna Karenina (TV seriál) (2000)

Knižní předlohu jsem nečetla, což bych konečně měla napravit. Ale ze všech verzí Anny Kareniny, které jsem viděla, se mi tato líbila nejvíc. Velký podíl má na tom jistě i výběr herců. Anny osudová láska, její uvěřitelné zoufalství a následná tragedie vytváří dojemné a nadčasové drama. V příběhu samotném mě ale vždy asi zaujala více linie s Kitty a Levinem, nemůžete jinak než jim držet všechny palce co máte. Plus krásné kostýmy i výprava, takže co si přát víc.

• 19.8.2015  08:57
    V erbu lvice (1994)

Zdislava z Lemberka, jedna z mých nejoblíbenějších historických postav, působivě vykreslený středověk a vynikající Boris Rösner. Kombinace zodpovědná za to, že V erbu lvice je pro mě fascinující film už od dětství.

• 19.8.2015  08:56
    Return of the Native, The (TV film) (1994)

Ač jsou pro mě filmy podle knih Thomase Hardyho většinou sázka na jistotu, tady jsem se mírně zklamala. Asi proto, že jsem hodně očekávala. Děj plyne bez nějakého většího vzrušení, Eustacie v podání Catherine Zeta-Jones je sice krásná, ale to je tak všechno. Nepomohla ani moje slabost pro Raye Stevensona :-). Daleko víc zaujme vedlejší příběh dívky Thomasiny a barvíře Diggoryho.

• 19.8.2015  08:55
    Colour Blind (TV seriál) (1998)

Poprvé jsem tento seriál viděla před lety na TV stanici Hallmark, kde běžela zfilmovaná díla Catherine Cookson takřka neustále dokola se slovenským dabingem. Dodnes mě mrzí, že jsem si je všechny nenahrála. Někdy sice až naivní příběhy, ale jako oddechovky vynikající. Colour Blind, který dávali pod názvem Zaslepeni barvou, patřil spolu s The Tide of life k mým nejoblíbenějším. Sleduje osudy mladé černošské dívky Rose Angely, která v polovině 30.let 20.století hledá své místo ve světě a především svého otce. SPOILER: A jak jinak, najde nakonec i toho pravého, malíře v podání úchvatného Jamese Larkina.

• 17.8.2015  21:00

Třetí verze Paní Bovaryové, kterou jsem viděla a opět víceméně zklamání. Takže to asi bude předlohou. Nuda, kterou prožívá hlavní postava, se přenesla bohužel i na mě. Nenašla jsem si jedinou postavu, která by mi byla sympatická. Jediný, kdo ve mně vzbudil nějakou emoci byl doktor Bovary, kterého mi bylo chvílemi líto. Ale o tom tenhle film být asi neměl. Pochválit ovšem musím výpravu a kostýmy. Toť vše.