Čarovný les (2014)

Tak... Tohle jsem tedy nečekala. Pořád jsem si říkala, že já mám tuhle temnou, pohádkovou tematiku tak ráda, že se mi to líbit určitě bude. Nelíbilo. Jediná pěkná písnička nebyla. Herci vlastně jen odzpívávali repliky na otravnou melodii. Kostýmy se mi nelíbily. Příběh byl opravdu divně poslepovaný. A co se týče postav, všechny mi byly úplně ukradené. Nikdo nebyl sympatický, nikomu jsem neměla potřebu držet palce. Tohle se opravdu nepovedlo. Prostě co funguje na divadelních prknech nemusí vždy fungovat i ve filmu.

Píseň moře (2014)

Opravdu nádherná věc. Příběh sice vcelku prostý, ale ale to vůbec nevadí. Tady nejde v první řadě o příběh, jako o atmosféru. O hudbu a překrásnou grafiku, která v každém musí vyvolat spoustu emocí. (Ale bacha na sovy! :)

Jeden den (2011)

Pro mě opravdu zklamání. Jednotlivé příhody mě celkem zajímaly a bavily, ale jen proto, že jsem čekala, že k něčemu směřují. Nesměřovaly. Jen na sebe navazovaly, aby celý film skončil přesně tak, jak jsem si na začátku myslela, že skončí, ale modlila jsem se, aby to tvůrci tou kýčovitou hrůzou nepokopali. No, stalo se. Chápu, že někdo si u některých scén opravdu popláče, ale mně ani slza neukápla (a to jsem cíťa). Jen jsem utrousila "hm". To je málo... Takže tři * a ta poslední je jen za soundtrack Rachel Portman.

Sinister (2012)

Atmosféra hustohustá, ale ani ne tak kvůli ději jako kvůli hudbě, z té běhal mráz po zádech. Nebýt právě té hudby a Ethana Hawkea, nemyslím si, že by měl film takové hodnocení. Párkrát jsem se lekla, to zas jo, ale třeba konec mě vyloženě zklamal...

Vyvolávač deště (1997)

Grisham jako vyšitý. Četla jsem i předlohu, která je báječná. Film se jí drží na těch správných místech, herci jsou vybraní skvěle a já se na něj vždycky s chutí podívám.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Mám moc ráda filmy ze soudní síně. Ale tady jsem trochu zmatená. Podle zdejšího hodnocení jsem čekala naprostou bombu. Dočkala jsem se pomalu se vlekoucí nudy plné nesympatických postav (a jedné zbytečné scény s vrtulníkem), která vede k perfektnímu úvodnímu projevu Al Pacina. Podtrženo, sečteno - nuda, jeden dobrý herecký výkon a fajn scénář. Za mě průměr s odřenýma ušima.

Odpojit (2012)

Silné příběhy, po kterých jsem měla chuť zrušit internet. Šla bych na 5*, kdyby autoři film stopli během zpomalených záběrů.

Co děláme v temnotách (2014)

Naprosto geniální záležitost, u které se skvěle pobavíte. A ještě mnohem víc, pokud jste viděli filmy jako Nosferatu nebo Stmívání (vztah mezi upíry a vlkodlaky je prostě boží). Smála jsem se od začátku do konce a pak jsem se jen divila, jak rychle to uteklo!

Čas zabíjet (1996)

Klasická Grishamovka. A to je veliké plus, protože já mám Grishamovu tvorbu moc ráda, navíc filmové adaptace jsou většinou dost dobré. Jestli si skutečně McConaugheye vybral sám autor předlohy, udělal moc dobře. Už se těším, až si přečtu knížku.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Jak jsem byla po dvojce zvědavá na pokračování, po trojce jsou mi Katnissiny osudy úplně fuk. Protože takhle nezáživnej film jsem neviděla dlouho. Pořád se jen o něčem mluvilo, většinou to nedávalo moc smysl, hlavní hrdinové k uzoufání nesympatický, děj nikde. Probudila jsem se jen při scénách, kde hrál Woody Harrelson nebo Elizabeth Banks. A těch bylo po čertech málo...