Noe (2014)

Neznám jak je to psané v Bibli a je mi to jedno, protože se mi to líbilo. Sice film nemá jasný směr, nemá skoro žádný posun, ale záběry a akce jsou skvělé, napínavé. Russel Crowe jako jediný podává výkon hodný za zmínku, kdy se jednu chvíli neví, jestli je vlastně kladná nebo záporná postava. Nějaké scény mi ale přišly jakoby dolepené a k filmu moc neseděly. Jak jsem řekl, kdyby se lépe skoordinoval jasný cíl, nějaká kostra, které se dalo držet během filmu, neměl bych problém s 5*. 80%

Láska nebeská (2003) odpad!

Popravdě mě k tomuhle filmu přivedl honest trailer (ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=giq7KdN4X-Y) a jen mě utvrdil v tom, co jsem si o tom myslel. A to že je to trapná bezmyšlenková sračka. Postavy, které se chovají tak uměle, až to bije do očí, tak klišovité scény, trapné romantické momenty, na které člověk ani nemusí čekat, protože ví, že si řeknou ano nakonec každý s každým, příběhy, které jsou tak nerealistické a které spolu vůbec nesouvisí, ač jich je do filmu nacpaných několik a ač by se mohlo zdát, že když se jich většina sejde na besídce nebo co to bylo tak něco společného mít musí...prostě romantický shit, který doufám že už nepotkám! 0%

Interstellar (2014)

S odstupem pár měsíců viděno podruhé a musím říct, že emoce, které ve mě přetrvávaly od prvního shlédnutí, poněkud opadly. S čistou hlavou a srovnanými myšlenkami musím říct, že ač je Interstellar skvostné dílo, můj oblíbený Inception se po nějakém čase opět dostal n první místo. Teď k filmu. Dokonalost sama! Christopher Nolan opět posouvá hranice filmu na vyšší level. Tohle je sci-fi jak má být, vizuálně je i lepší než nedávné Gravity. Hlavně obdivuji Nolana a jeho neskutečný scénář. Už před čtyřmi roky, když vydal Inception, tak jsem z něj byl unešený, a vlastně jsem byl až dodnes než jsem vyděl Interstellar. Začátek je takový poklidný a nic ani nenasvědčuje tomu, že to má být Sci-fi, pořád se ale něco alespoň okrajově děje. A to nejen do doby, kdy odletí do vesmíru, ale i poté. To se pak člověk může nechat v klidných místech filmu unášet nádhernými pohledy ven z lodi. V čem mě ale Nolan utvrdil, že je mistr nad mistry, byly dvě věci. Za prvé to, jak dokázal propojit zdánlivě nedůležité a nesouvisející scény ze začátku filmu s těmi posledními a jak se najednou daly všechny nesrovnalosti hned vysvětlit. A za druhé to byl závěr filmu. Když už to vypadalo, že ta scéna je poslední nebo jedna z posledních, Nolan to ještě dokázal natáhnout a vylepšit. A to se stalo tak třikrát ke konci. A z perspektivy herců výborně zahrál Matthew a překvapila mě Anne Hathaway. Ta byla pro mě vždy jen takovou holkou z romantického filmu, ale vypořádala se se svoji rolí skvěle. Z vedlejší role se mi také líbila Jessica Chastain, i když nehrála celý film. Hudba zase tak nezaujala, podle mě měl Hans Zimmer k Inception lepší soundtrack, tenhle je dobrý, ale ne skvělý. Rychle pane Noalne, chci další a další filmy, mám absťák. 100%

Domek z karet (2013) (seriál)

Bezchybný Kevin Spacey. To byla první myšlenka, která mě napadla. Šťastný, úspěšný muž, člen Kongresu USA, který sice nemá to nejlepší místo, zato je ale jeden z nejvlivnějších osob v Bílém domě. První serie nastolila jasná témata výhružek, korupce atd. a je škoda, že se jí režie nedržela po celou dobu, časem totiž děj sklouzával k různým vztahům, které mě osobně docela vadily. Nicméně prvních 13 dílů až na malé výjimky skvěle natočené se skvělými výkony a složitou problematikou. 1. serie - 5*

Zmizelá (2014)

Můj dojem z filmu nejlépe vystihl Radek99 svým komentářem. Naprostý souhlas. 80%

Nevinné lži (2013) (seriál)

1. Pod hladinou - 3*, 2. Lež má rozbité auto - 2*, 3. Druhý dech - 5*, 5. Klukovina - 5*, 6. Chromozom - 3*, 8. Byl lásky čas - 3*, 9. Zrádce - 5*, 12. Moje pravda - 5*, 13. Hra - 4*

Zachraňte vojína Ryana (1998)

S odstupem několika let viděno podruhé a myslím, že jsem do toho filmu dospěl. Ač nemám rád Toma Hankse, tak zahrál skvěle, stejně jako jeho tým. Vynikající zpracování vylodění na Omaha Beach a neméně skvělá poslední bitva, emotivní konec. Dechberoucí autentické záběry sutin, mrtvol, zbraní, vozidel, prostě všeho. Nejlepší filmové zpracování z druhé světové války. 95%

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Skvělé dílo, které vyniká hlavně svým vyprávěním z pohledu malé holky, člověk si na to hned utvoří jiný pohled. Musím přiznat, že se mi v roli hlavní hrdinky líbila mnohem víc Žaneta Fuchsová, Tereza Brodská mi občas přišla až otravná. Taky se mi líbilo napětí okolo příchodu německých vojsk do Frývaldova nebo válka v přímo Brně. Atmosféra v meziobdobí trochu upadá, ale pořád je "v normě". A herecké výkony Heleny Růžičkové, Stanislava Zindulky a Žanety Fuchsové jsou vynikající. Hlavně Zindulka s Fuchsovou mě překvapili, vůbec se nebojím je vyzdvihnout a pochválit. Celkově je to tedy dílo velmi povedené a 5* mu sluší. 90%