1Legend1

student

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.1.2015  01:49
    Noe (2014)

Neznám jak je to psané v Bibli a je mi to jedno, protože se mi to líbilo. Sice film nemá jasný směr, nemá skoro žádný posun, ale záběry a akce jsou skvělé, napínavé. Russel Crowe jako jediný podává výkon hodný za zmínku, kdy se jednu chvíli neví, jestli je vlastně kladná nebo záporná postava. Nějaké scény mi ale přišly jakoby dolepené a k filmu moc neseděly. Jak jsem řekl, kdyby se lépe skoordinoval jasný cíl, nějaká kostra, které se dalo držet během filmu, neměl bych problém s 5*. 80%

• 23.12.2014  20:49
    Láska nebeská (2003)

Popravdě mě k tomuhle filmu přivedl honest trailer (ke shlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=giq7KdN4X-Y) a jen mě utvrdil v tom, co jsem si o tom myslel. A to že je to trapná bezmyšlenková sračka. Postavy, které se chovají tak uměle, až to bije do očí, tak klišovité scény, trapné romantické momenty, na které člověk ani nemusí čekat, protože ví, že si řeknou ano nakonec každý s každým, příběhy, které jsou tak nerealistické a které spolu vůbec nesouvisí, ač jich je do filmu nacpaných několik a ač by se mohlo zdát, že když se jich většina sejde na besídce nebo co to bylo tak něco společného mít musí...prostě romantický shit, který doufám že už nepotkám! 0%

• 11.11.2014  22:34
    Interstellar (2014)

S odstupem pár měsíců viděno podruhé a musím říct, že emoce, které ve mě přetrvávaly od prvního shlédnutí, poněkud opadly. S čistou hlavou a srovnanými myšlenkami musím říct, že ač je Interstellar skvostné dílo, můj oblíbený Inception se po nějakém čase opět dostal n první místo. Teď k filmu. Dokonalost sama! Christopher Nolan opět posouvá hranice filmu na vyšší level. Tohle je sci-fi jak má být, vizuálně je i lepší než nedávné Gravity. Hlavně obdivuji Nolana a jeho neskutečný scénář. Už před čtyřmi roky, když vydal Inception, tak jsem z něj byl unešený, a vlastně jsem byl až dodnes než jsem vyděl Interstellar. Začátek je takový poklidný a nic ani nenasvědčuje tomu, že to má být Sci-fi, pořád se ale něco alespoň okrajově děje. A to nejen do doby, kdy odletí do vesmíru, ale i poté. To se pak člověk může nechat v klidných místech filmu unášet nádhernými pohledy ven z lodi. V čem mě ale Nolan utvrdil, že je mistr nad mistry, byly dvě věci. Za prvé to, jak dokázal propojit zdánlivě nedůležité a nesouvisející scény ze začátku filmu s těmi posledními a jak se najednou daly všechny nesrovnalosti hned vysvětlit. A za druhé to byl závěr filmu. Když už to vypadalo, že ta scéna je poslední nebo jedna z posledních, Nolan to ještě dokázal natáhnout a vylepšit. A to se stalo tak třikrát ke konci. A z perspektivy herců výborně zahrál Matthew a překvapila mě Anne Hathaway. Ta byla pro mě vždy jen takovou holkou z romantického filmu, ale vypořádala se se svoji rolí skvěle. Z vedlejší role se mi také líbila Jessica Chastain, i když nehrála celý film. Hudba zase tak nezaujala, podle mě měl Hans Zimmer k Inception lepší soundtrack, tenhle je dobrý, ale ne skvělý. Rychle pane Noalne, chci další a další filmy, mám absťák. 100%

• 29.10.2014  22:34

Skvělá zábava po celou dobu. 90%

• 21.10.2014  23:57
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Bezchybný Kevin Spacey. To byla první myšlenka, která mě napadla. Šťastný, úspěšný muž, člen Kongresu USA, který sice nemá to nejlepší místo, zato je ale jeden z nejvlivnějších osob v Bílém domě. První serie nastolila jasná témata výhružek, korupce atd. a je škoda, že se jí režie nedržela po celou dobu, časem totiž děj sklouzával k různým vztahům, které mě osobně docela vadily. Nicméně prvních 13 dílů až na malé výjimky skvěle natočené se skvělými výkony a složitou problematikou. 1. serie - 5*

• 9.10.2014  19:29
    Zmizelá (2014)

Můj dojem z filmu nejlépe vystihl Radek99 svým komentářem. Naprostý souhlas. 80%

• 7.10.2014  22:08
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

1. Pod hladinou - 3*, 2. Lež má rozbité auto - 2*, 3. Druhý dech - 5*, 5. Klukovina - 5*, 6. Chromozom - 3*, 8. Byl lásky čas - 3*, 9. Zrádce - 5*, 12. Moje pravda - 5*, 13. Hra - 4*

• 26.9.2014  13:32

S odstupem několika let viděno podruhé a myslím, že jsem do toho filmu dospěl. Ač nemám rád Toma Hankse, tak zahrál skvěle, stejně jako jeho tým. Vynikající zpracování vylodění na Omaha Beach a neméně skvělá poslední bitva, emotivní konec. Dechberoucí autentické záběry sutin, mrtvol, zbraní, vozidel, prostě všeho. Nejlepší filmové zpracování z druhé světové války. 95%

• 16.9.2014  20:31

Příběh 3-2*, hudba 5* ale celkový zážitek vynikající.

• 9.9.2014  19:33
    Vlak dětství a naděje (TV seriál) (1985)

Skvělé dílo, které vyniká hlavně svým vyprávěním z pohledu malé holky, člověk si na to hned utvoří jiný pohled. Musím přiznat, že se mi v roli hlavní hrdinky líbila mnohem víc Žaneta Fuchsová, Tereza Brodská mi občas přišla až otravná. Taky se mi líbilo napětí okolo příchodu německých vojsk do Frývaldova nebo válka v přímo Brně. Atmosféra v meziobdobí trochu upadá, ale pořád je "v normě". A herecké výkony Heleny Růžičkové, Stanislava Zindulky a Žanety Fuchsové jsou vynikající. Hlavně Zindulka s Fuchsovou mě překvapili, vůbec se nebojím je vyzdvihnout a pochválit. Celkově je to tedy dílo velmi povedené a 5* mu sluší. 90%

• 30.8.2014  23:24

Skvělá béčková komedie, u které se člověk upřímně a nenuceně zasměje. Navíc sprostými slovy se vůbec nešetří. 90%

• 22.8.2014  12:24
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

1. serie - 3*

• 21.8.2014  11:52

-I am just teasing you, there is no God.- :D

• 5.8.2014  11:45
    Přátelé (TV seriál) (1994)

LIITUJU, že jsem nesledoval Přátele v té době, kdy vycházeli...čekat na každý nový díl s takovou chutí s jakou jsem si každičký díl pouštěl...v současnosti už asi bohužel není stejného seriálu, u kterého bych nabyl byť jen podobnému dojmu. A dochází mi, že tak skvělý seriál už asi nevznikne. Má totiž neskutečnou konzistenci, porci vtipů v každém díle, dějové vztahové zvraty a i když v posledních seriích ztrácí tempo, pořád je na co koukat. Oproti Přátelům teď moje oblíbené HIMYM vypadá jako nějaká průměrná až podprůměrná napodobenina. Kdo ví jak bych hodnotil HIMYM kdybych se k němu dostal až po Přátelích. Už jen ten fakt, že jsem seriál zhltnul za něco málo přes 2 měsíce a jak si ho za tu dobu zamiloval hodně vypovídá. A emotivní opouštění bytu mě skoro dostalo, a to jsem nemusel ani ujít cestu deseti let se seriálem! A narozdíl od většiny seriálů se mi žádná z postav nezprotivila. K tomu ještě skvělá chytlavá písnička. Prostě kultovní seriál se vším všudy. NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Joey, Phoebe. 1. serie - 4*, 2. serie - 5*, 3. serie - 5*, 4. serie - 5*, 5. serie - 4*, 6. serie - 5*, 7. serie - 5*, 8. serie - 4*, 9. serie - 4*, 10. serie - 4* 100%

• 19.7.2014  23:48
    Volný pád (1993)

-I'm the Bad Guy?- Jako první mě napadlo, že Falling Down má vlastně stejnou myšlenku jako Gran Torino nebo alespoň stejný charakter hlavní postavy. Chlápek, proti kterému se spolčil celý svět. On chce jít za svojí dcerou na její narozeniny, ale každý mu v tom brání. A s každým, kdo mu skříží cestu přibývá jak jeho hněv, tak účinnější zbraň v jeho ruce. Falling Down je analýzou, jak se může skvělý život obrátit absolutně naruby během velmi krátké doby a přitom svůj podíl viny na tom máte klidně minimální. Pak dojde jedno k druhému, nervy k prasknutí a člověk se potom nemůže divit, že se D-Fens chová tak jak se chová. A já bych se choval stejně. 95%

• 18.7.2014  00:16
    Vřískot (1996)

Vyvražďovačky nejsou vůbec mým šálkem kafe, ale musím říct, že Scream má svoje kouzlo. Od začátku do konce se pořád něco děje a konec je skvělý. Kdybych neměl takový odpor k tomuto stylu horroru, možná bych šel i do 5*, ale dávám 4*. 75%

• 16.7.2014  10:35

Jedním slovem zívačka. Až na pár krátkých momentů se ve filmu absolutně nic neděje. Snad jediná dvě světlá místa, co by stáloa za zmínku je hudba a atmosféra, to funguje v rámci možností. 20%

• 15.7.2014  18:57
    Poltergeist (1982)

Vlastně jen díky Vymítači Ďábla jsem se rozhodl pustit si i jiné oldschool horrory a jedním z nich je i Poltergeist. Nepochybně je i on jedním ze základních stavebních kamenů pro pozdější mysteriózní horrory. Bylo zde vidět hodně aspektů souvisejících s dnešními horrory. SPOILER Jenom namátkou poznamenám 3: První je "cestování" do jiného světa a hledání svého dítěte, které mi připomíná Insidious, zrnění obrazovky odkazem na Kruh, anebo nakonec scéna, kde Diane(nevím přesně jak se to píše) je v díře pro bazén a vynořují se rakve s kostry se objevilo v Stáhni mě do pekla. Ale k filmu. Ten je celkově poutavý, v nějakých částech však chybí větší akce, ta se objevuje až v posledních cca 30 minutách, což je škoda. Taky mi vadilo, jak na konci jeden řval přes druhého a nebylo vůbec nic slyšet. Co ale film ztrácel, to podle mě zdárně doháněl ve zmiňovaném konci, kde se člověk opravdu nenudil. Oceňuji i to, že problém se zdánlivě vyřešil, ale nakonec "zlé síly" opět udeřily. Koncem můžu konstatovat, že ani druhý starý horror mě nezklamal, ale vcelku potěšil. Na Vymítače ale něco ztrácí. 80%

• 10.6.2014  18:24

Ne, nebavilo mě to, bohužel. Od začátku dokonce prakticky jedna utahaná dlouhá nuda, ze které občas vyčnívá legendární Hannibal Lecter, ten zvládal svoje pasáže excelentně, to se musí nechat. Jodie Foster mě naopak vůbec nezaujala a ani nikdo jiný. Škoda, čekal jsem víc. 60%

• 5.6.2014  23:49
    Komando (1985)

-Zbylo něco na nás?- -Jenom těla.- aneb tady je Schwarzeneggerovo. Osmdesátková klasika nabitá hláškami a přestřelkami. Film se na začátku rozjede a prakticky tu není hluchého místa, ale je vidět, že druhá polovina už ztrácí, mění se v jednu velkou střílečku a Arnieho one man show už je trochu přehnaná. Nicméně když to člověk vezme s nadhledem, skvěle se u Komanda pobaví. Já teda dávám 5* za nezničitelného Arnieho a skvělé hlášky. 90%

• 5.6.2014  00:51
    Dvojník (2013)

Film absolutně o ničem, nehledě na to, že jsem vůbec nerozeznával jednoho od druhého. Jednou si myslím, že je to James, pak zase Simon, ale všechno je to obráceně a člověk z toho pak nechápe vůbec nic...pozitivum by byla docela slušná hudba a prostředí bylo taky dobře zvládnuté. Nicméně za mě jen 2*. 35%

• 1.6.2014  22:29

Samuel L. Jackson se prostě narodil pro roli hajzla, v tomhle filmu ho musí člověk obzvlášť nesnášet. To ale také znamená, že odvedl skvělou práci. Každopádně je vidět, jakým způsobem může přežívat rasismus v některých jedincích. Nicméně já bych Samuela za souseda mít nechtěl. 80%

• 30.5.2014  00:05
    Predátor (1987)

Není kultovnější obrázek než vidět maskovaného Arnieho, semtam zakrváceného, se zbraní v ruce a obklopeného kouřem. Film sice není z nejlepších, ale ta Arnieho ťuk ťuk scénka je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec. 70%

• 15.5.2014  11:10

Pro Američany to má asi hodně velkou historickou hodnotu, ale mě to neřeklo skoro nic. 15%

• 4.5.2014  01:20

Nevím co, ale něco mě po prvním shlédnutí nutilo, ať si to pustím ještě jednou, a to jsem taky po pár dnech vymývarny skvělým soundtrackem udělal. Žádné strhující vizuální efekty, žádné zvukové efekty, ale jednoduchost a hlavně ta ATMOSFÉRA je to, co na diváka působí nejvíc. Myslím, že to tak ani režie neplánovala, ale teď, po pár desítek let je dojem z tohoto horroru ještě umocněnější i díky stylu, jakým je film natočen. A k samotnému ději bych řekl asi toto: začátek trochu zdlouhavý, dlouho se čeká na ten zlomový bod, ale potom film začíná nabírat obrátky a vrcholí v závěrečné vymítání. Musím říct, že mě starší filmy celkově a horrory obzvlášť moc nesedí, ale v porovnání s ostatními je Exorcist určitě vpředu. Tohle je povinnost pro každého horrorového fanouška. 90%

• 30.3.2014  23:40

"Tady na břehu moře končí cesta Společenstva." Kdybych měl Pána Prstenů hodnotit po částech, nejlepší díl by byl právě ten třetí - Návrat Krále. Já ale budu brát trilogii jako celek, a za ni musím dát jednoznačně plný počet, jelikož je to špička fantasy žánru a je to tak neskutečně dobře natočeno, že nemůžu jinak. Lord of the Rings je pro mě i jistou vzpomínkou na staré časy, takže sledování ve mě vyvolává nostalgické vzpomínky. Jediná "chyba" je pro mě délka. Stopáž přes 9 hodin na všechny části je obrovsky moc a možná by se dalo i trochu krátit, ale každá scéna má nepochybně svůj význam. Troufám si tvrdit, že pomalu můžeme mluvit i o kultu. 95%

• 21.3.2014  22:57

Nejlepší díl? Ano je to tak, Indiana Jones potvrzuje, že s přibývajícími díly roste kvalita. Dobrodružná klasika, sem tam s vynikajícím vtipem, který vůbec neotravuje a nenarušuje atmosféru, tempo po celou dobu filmu. Prostě Indiana Jones na vrcholu. 95%

• 6.3.2014  22:18

Arnolda Schwarzeneggera si lidi budou pamatovat jako Terminátora, Bruce Willise jako McClaina a Sylvestera Stallona jako Ramba. Jeden z nejtypičtějších akčních filmů osmdesátek obsazený jedním ze třech nejtypičtějších akčních zabijáků. Nedá mi to, ale pořád musím porovnávat dvě role Sylvestera: Rambo a Rocky. A v porovnání u mě jasně vede Rambo. Sylvester mi do téhle role pasuje mnohem lépe a navíc film dokáže zaujmout už od začátku. Po skvělém úvodu následuje slabší prostřední pasáž, ale třetí třetina filmu opět skvělá. 80. léta jsem nezažil, ale asi takhle nějak jsem si je představoval. 90%

• 1.3.2014  23:01

No jen si vzpomeňme, jak vypadal první díl o Kameni mudrců, kolik let o něj uběhlo a kam až se sága dostala. Podle mě nejlepší díl celé serie a navíc ve srovnání se slaboučkou první částí tuplem. Vynikající atmosféra, akce od začátku do konce, celý film provází doslova válečný stav a v Bradavicích nezůstane kámen na kameni. A právě v posledním díle se divák dozvídá, jak najednou všechno souvisí se vším, a také, že něco je úplně jinak než by si mohl myslet. Zkrátka do sebe všechno zapadne. SPOILER SPOILER Trochu jsem zklamaný z finální bitvy, která byla ukončena tak nějak strašně rychle a bez adekvátních emocí, jak by se k takovému konci hodilo. A samotné završení filmu a vlastně i celé serie až moc po americku s happyendem. Ten se mohl klidně vypustit, Já bych byl za to, aby se všechno skončilo bitvou s Voldemortem, možná, aby se tam pak všichni sešli a finito. Ale já nejsem režisér a i přes nějaké malé nedostatky má film kvalitativně určitě na plný počet. 90%

• 31.1.2014  00:41

Hodně dobrý a kvalitní film, a to i bez výraznějšího hereckého obsazení. Skvělé je, že film hned od prvních minut nabízí pořádnou akci a neztrácí na tempu po celou dobu i díky přiměřené stopáži. Jediné, z čeho jsem byl opravdu zklamaný byl samotný konec. Byl moc chaotický a připadalo mi, že ani sám režisér nevěděl, jak to zakončit, a to je veliká škoda, protože právě konec je jediná slabina filmu, a když je děj takhle dobře rozběhlý, je hřích ho takhle zmatlat. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8