Insidious 2 (2013)

No, existují 2 způsoby hodnocení. První je objektivní hodnocení a druhé je srovnání s prvním dílem. V prvním případě dávám jednoznačně 5*, protože všechno skvěle funguje, u některých lekaček jsem se fakt skoro po..., skvělevyužívány 2 roviny a výborná muzika. Kdybych měl ale porovnávat, tak musím přiznat, že nic moc nového, přestože dvojka skvěle navazuje na jedničku, je zde až moc podobností a až moc se kopíruje z prvního dílu. Nicméně musím dát plný počet, protože se to Wanovi opět povedlo a pokračuje vynikajícím atmosférickým horrorem a kdo ví, podle konce je možné, že bude ještě trojka tak snad se toho ujme opět pan mistr horroru. 90%

Derren Brown: strach a víra (2012) (pořad)

První část: Vidět toho chlápka, jak stojí na hraně mostu s roztaženýma rukama bylo dechberoucí, stejně tak jako když Katie na závěr zpívá před publikem. Druhá část: Trochu méně záživná, ale s neméně zajímavou myšlenkou. Derren přesně potvrdil moje představy o víře a je to až k neuvěření, jak dokáže zmást pomocí jednoduchých praktik najednou ateistu, aby vůbec připustil, že něco takového existuje. Výborná práce Derrene.

Ve stínu (2012)

"Všechno není vždy tak, jak se zdá." Český thriller, který se konečně může poměřovat s těmi světovými. Hodně temný se skvělou hudbou a Jiřím Trojanem, trochu jsem postrádal silnější dějovou linku, ale to přebije vynikající atmosféra 50. let minulého století. Učte se Češi, takhle se to dělá. 90%

"If this car drive into a group of gypsies, will there be any damage to the car?" Jedna z nejlepších hlášek vůbec. Borat není klasický film, je to jenom o chlápkovi, který si přišel dělat srandu z Američanů a přesto skvěle baví. Určitě se najdou momenty, které nesednou úplně každému a jsou tu taky trochu hlušší místa, ale přesto je Borat vynikající komedie plná vtípků na nejrůznější témata, divák zde najde i trochou černého humoru(ten mám rád). V součtu jsem velmi překvapen a spokojen. 90%

Telefonní budka (2002)

Viděno po několika letech znovu a já musím dát plný počet. Jeden z nejlepších thrillerů, učte se! Ta atmosféra v prostoru několika metrů a prakticky s minimem pomůcek, k tomu vynikající scénář, jakoby každá věta měla svojí váhu, přiměřeně vyhrocené emoce když je to potřeba a nakonec...!SPOILER! Mě to pořád nějak nehrálo, když přivezli mrtvolu a on to byl chlápek od pizzy a už jsem byl trochu zklamaný docela nevhodným koncem, ale pak přišel na scénu pravý střelec a zakončil tohle dílo skvělým epilogem. Za mě tedy 90%

Rivalové (2013)

Tak jsem po hodně dlouhé době okusil atmosféru kina a ... Nepopsatelný zážitek nejen z atmosféry, ale i z filmu. Exceletní Daniel, ten si zaslouží nějakou cenu za svůj výkon. Formuli 1 mám rád, příběh inspirovaný životem, , výborně zpracovaný jako drama, pár vtípků, muzika a ty kulisy, závody, auta!!!!!!!!! Poklad pro fanouška F1, hlavně toho, který tuhle dobu zažil. 90%

Gran Torino (2008)

MIstrovský kousek jako Waltovo Gran Torino z roku ´72. Nevím, co mám na Clintovi nejradši...jeho vytříbený slovník, kde se vůbec nebojí použít v jedné větě několik různých rasistických urážek na adresu bambusáků:D, komolit jména, jak se mu zachce nebo jeho věčně zasmušilý výraz a projev absolutního nezájmu. Tohle všechno na jeho roli miluju, Clint neztratil nic od dob jeho westernů, ba naopak podle mě je právě tohle jeho nejlepší role vůbec. Přesto musím opět nesouhlasit s umístěním tohoto filmu v žebříčku. Tentokrát bych ho posunul výš. Kam se na to hrabe Forrest, Kukaččí Hnízdo a Shawshank dohromady. Clinte, drž se a jen tak dál. 100%

50/50 (2011)

-Proč je každej podělanej z toho říct: Umíráš vole.- Tak tohle je něco! Asi bych to přirovnal k takovému překvpení jako u Intouchables. Excelentní Joseph mě hodně mile překvapil, moc jsem mu do téhle role nevěřil, abych se přiznal, o to víc mě jeho výkon, ale i film jako celek dostal do kolen. Velmi citlivě zahrané nejen ze strany právě Josepha, ale i s mírou komické ze strany Setha a ke konci i trochu romantické ze strany Anny. Tohle všechno namixuje luxusní koktejl, u kterého se i zasmějete, ale hlavně ho vyhltnete a budete chtít přidat. Čeho jsem si hodně cenil, byla rozumná porce vtípků, která ale dokonale zapadne do citlivého dramatu jako dva dílky puzzle. Celá hra na city graduje a vrcholí ke konci a já jsem měl po dlouhé době zase jednou blíže k uronění slzy, a to se velmi cení. Myslím, že hlavní hrdina navíc divákovi ukázal, co vše je potřeba k největšímu vítězství v životě, tedy překonání rakoviny, ať už má jakkoliv dlouhý název:(Schwannův neurofibrosarkom:D) Optimismus a správné přátele. 95%

Miluj mě, prosím (2004)

Na první pohled klasická romantika, na ten druhý vynikající romantické drama. V první řadě jsem nečekal, že to bude až tak dobré, protože ze začátku se to vůbec nezdá a nevypadá to na nic světoborného, opak je pravdou. Příběhy všech postav se prolínají různými časovými obdobími a časem se to dost zamotává. Navíc postupem času se divák dozvídá, jak to ve skutečnosti všechno je. Film tedy překvapil, dostal jsem mnohem víc než jsem čekal. Hodnotím tedy za 5*, protože takovýchto dobře zvládnutých snímků je málo. 90%