Světová válka Z (2013)

Konečně jednou zase slušný zombie film. Jako plus bych viděl snahu hned zezačátku upoutat pozornost a naservírovat první akční scény už v prvních desítkách minut. Vizuální stránka je taky slušná, zombíci docela dobře zpracovaní...Mínus bych viděl v délce filmu, právě ta snaha hned ze začátku navodit akční atmosféru vytváří po chvíli hluchá místa, takže je to hodně kolísavé. Přesto jsem byl vcelku spokojen, protože jsem čekal více sci-fi než horror a ono to bylo přesně naopak. Někdy mi to hodně připomínalo Já legenda, ale Will mi v tom připadal lepší. 80%

Šmejdi (2013)

Šmejdi...to je hodně slušný název pro lidi, kteří se nebojí urážet lidi, nebo jim dokonce vyhrožovat a ubližovat. Předváděcí akce jsou všechny stejně plné lží a oblbování nemohoucích nebo i postižených lidí a prodejcům nedělá sebemenší problém si seniora vzít do zákulisí, vzít mu občanku a podmiňovat její vrácení zakoupením předraženého a nekvalitního produktu. Chtěl bych se setkat někdy s těmito prodejci, vyměnit si s nimi svůj názor a nechat jim třeba i nějaké trvalé následky, jak to dělají oni svým zákazníkům. 95%

Trans (2013)

Film tak zamotaný, že se do něj zamotává i sám zežisér...dokonaleje prokleslená postava hlavního hrdiny, ale pozornosti s dostává i bylým dvěma, někdy vůbec není jasné, kdo je hlavní postava, dokonce ani o čem vlastně film je. Kdybych si vlastně nepřečetl zhruba před snímkem, o čem je, tak by mě to vůbec nebylo jasné tři čtvrtiny filmu. Komentář píši asi tak 2 minuty po filmu, takže mi to všechno možná ještě nedochází, ale myslím, že to rozsekne druhá projekce. po prvním shlédnutí tedy 4*. 80%

Vylomeniny (2013) (pořad)

Myslím, že TV Prima konečně skóruje a jde s kůží na trh s pořádným kusem nefalšované zábavy. Tohle je to, po čem diváci touží, a to je ztrapňování soutěžících v první řadě, a když soutěžícímu nabídnete 20 tisíc, ten se ochotně poníží i dobrovolně. A navíc když za Vylomeniny v pondělí večer nasazují Partičku, myslím, že divák u obrazovky vydrží celý večer. 90%

V zajetí démonů (2013)

James Wan se pomalu stává novodobým hororovým mistrem a vypadá to, že mu svědčí i spolupráce s Patrickem Wilsonem. Poctivá duchařina od začátku do konce, která si na nic nehraje a bez ostychu diváka krmí napjatou atmosférou. Některé lekačky jsou už poněkud očekávatelné, rozjezd to má takový zbrklý, ale lze to odpustit v kontextu celého filmu. Z mého pohledu jsem čekal, že bude více využívaná hrůzostrašná panenka, kterou poskytne hned první záběr, myslím, že na tom se ještě dalo zapracovat. Nic ale nemění na tom, že James (opět) skóruje s klasickou duchařinou a možná mě jen posednul démon toho filmu, ale podle mě je právě tohle jeden z nejlepších a hlavně nejpropracovanějších (to většinou hororům chybí) kousků s duchy a démony ukrývajícími se uvnitř. A vůbec....kam se na to hrabou dnešní komerční filmy, tohle je kvalita! 95%

Až vyjde měsíc (2012)

Velice příjemný film jen tak na odreagování, obě dvě mladé postavy mě překvapily. Zahráli velice slušně na svůj věk. Zajímavé, jakým způsobem děti chtějí být jako dospělí. To by mě snad nikdy ani nenapadlo, ani kdybych byl dítě...ale strávili spolu hezké chvilky, a to především v Moonrise Kingdom. 70%

Černobylské deníky (2012)

Musím říct, že ze začátku jsem byl doslova ohromen celou Pripjatí. Docela dobře dodávala pochmurnou atmosféru vylidněného města, ale jak přišlo na nějakou akci, je to pořád to stejné...50%

Derren Brown: strach a víra (2012) (pořad)

První část: Vidět toho chlápka, jak stojí na hraně mostu s roztaženýma rukama bylo dechberoucí, stejně tak jako když Katie na závěr zpívá před publikem. Druhá část: Trochu méně záživná, ale s neméně zajímavou myšlenkou. Derren přesně potvrdil moje představy o víře a je to až k neuvěření, jak dokáže zmást pomocí jednoduchých praktik najednou ateistu, aby vůbec připustil, že něco takového existuje. Výborná práce Derrene.

Diktátor (2012)

"I am America's number one douche." S čistým svědomím můžu říct, že jsem se tam u komedie dlouho nepobavil. Kromě jedné nevýrazné pasáže vtipné od začátku do konce. 80%

Evidence (2012)

Připadal jsem si jako v Blair Witch, ale tohle měl takový nějaký jiný nádech. Zajímavé příšery, přišly mi někdy až tak komicky, že jsem se jich bál. Vím, vím, že v dnešní době je takovýchto filmů mraky, ale tenhle na mě působil zároveň strašně kýčovitě a zároveň velice napínavě a dechberoucně. Ale jo, za odvahu do takového snímku jít dávám 4*. 70%