1Legend1

1Legend1

student

• 12.8.2013  11:50

Na první pohled klasická romantika, na ten druhý vynikající romantické drama. V první řadě jsem nečekal, že to bude až tak dobré, protože ze začátku se to vůbec nezdá a nevypadá to na nic světoborného, opak je pravdou. Příběhy všech postav se prolínají různými časovými obdobími a časem se to dost zamotává. Navíc postupem času se divák dozvídá, jak to ve skutečnosti všechno je. Film tedy překvapil, dostal jsem mnohem víc než jsem čekal. Hodnotím tedy za 5*, protože takovýchto dobře zvládnutých snímků je málo. 90%

• 10.8.2013  14:52
    Cedulky (2008)

Still better love story than twilight...80%

• 8.8.2013  22:42

Co říct...typicky Tomova role, tak ho znám, k němu šup Colina, Steven Spielberg za kamerou a máme z toho další komerčňák...ale vůbec ne tak laciný, Steven přichází s alternativní budoucností a se svým vyjímečným citem pro sci-fi a hlavně vizuální efekty, který potvrzuje už několik desetiletí. Sice dívat se na Cruise jak pořád někomu utíká, všichni ho chtějí dostat zdá se poněkud ohraná, zde ale dostává jiný rozměr nejen díky skvělému prostředí, ale i dobrou zápletkou. Váhal jsem nad hodnocením, a rozhoduji se pro 4. Ale silné 4* 85%

• 7.8.2013  00:48

James Wan se pomalu stává novodobým hororovým mistrem a vypadá to, že mu svědčí i spolupráce s Patrickem Wilsonem. Poctivá duchařina od začátku do konce, která si na nic nehraje a bez ostychu diváka krmí napjatou atmosférou. Některé lekačky jsou už poněkud očekávatelné, rozjezd to má takový zbrklý, ale lze to odpustit v kontextu celého filmu. Z mého pohledu jsem čekal, že bude více využívaná hrůzostrašná panenka, kterou poskytne hned první záběr, myslím, že na tom se ještě dalo zapracovat. Nic ale nemění na tom, že James (opět) skóruje s klasickou duchařinou a možná mě jen posednul démon toho filmu, ale podle mě je právě tohle jeden z nejlepších a hlavně nejpropracovanějších (to většinou hororům chybí) kousků s duchy a démony ukrývajícími se uvnitř. A vůbec....kam se na to hrabou dnešní komerční filmy, tohle je kvalita! 95%

• 25.7.2013  22:09
    Šmejdi (2013)

Šmejdi...to je hodně slušný název pro lidi, kteří se nebojí urážet lidi, nebo jim dokonce vyhrožovat a ubližovat. Předváděcí akce jsou všechny stejně plné lží a oblbování nemohoucích nebo i postižených lidí a prodejcům nedělá sebemenší problém si seniora vzít do zákulisí, vzít mu občanku a podmiňovat její vrácení zakoupením předraženého a nekvalitního produktu. Chtěl bych se setkat někdy s těmito prodejci, vyměnit si s nimi svůj názor a nechat jim třeba i nějaké trvalé následky, jak to dělají oni svým zákazníkům. 95%

• 13.7.2013  20:34

Tak až napodruhé plně doceňuji na plný počet. Důmyslně propracovaný labyrint informací, a lží si pohrává s divákem a Scorsese ho dostává přesně tam, kam chce. Tajemná atmosféra vtáhne a donutí neustále sledovat. Leonardo opět exceluje(podruhé během jednoho roku) a dostává se do nejlepších hereckých let. Jen tak dál. 90%

• 29.6.2013  20:43
    Jurský park (1993)

Precizně zpracovaná a napětím nabitá Spielbergova pětihvězdičková záležitost. 90%

• 26.6.2013  21:12
    Gauneři (1992)

Z mého pohledu nejhorší dílo QT. Prostě mě to nesedlo...45%

• 24.6.2013  20:22
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

1. serie - 4*

• 8.6.2013  19:43
    Výměna (2008)

Vynikající, krásné, citlivé, dechberoucí. Angelina v nejlepší formě. 90%

• 5.6.2013  22:01

Žeby námět na film? 75%

• 30.5.2013  20:43

-Dobrou noc, princové z Main, králové nové Anglie.- A Homer je tam, kam patří, s těmi, kteří ho milují nejvíc. Ze začátku to na mě působilo jako tuctový románek, spíše podprůměrný, ale pak to otočilo a pomalu začalo hrát na city. Sice ne úplně nejlíp, ale dostala mě atmosféra...ta atmosféra nejen sirotčince, ale poklidná atmosféra amerického venkova během války. Charlize Theron byla božská, Michael Caine také zapůsobil, jen Tobey Maguiremu to pořád ne a ne uvěřit, prostě si nemůžu pomoct...jinak celkově film nezklamal, mírně překvapil. 80%

• 30.5.2013  15:46

Zlaté dědictví! 100%

• 24.5.2013  17:49
    12 opic (1995)

Geniální dílo, které položilo základy k modernějším sci-fi. Nevšední nápad s prolínáním časových rovin dodává filmu šmrnc a ponurá atmosféra, která se táhne(v dobrém slova smyslu) po celou dobu filmu je vynikající. Hudba k tomu je mistrovské dílo a herecké obsazení je jen třešničkou na dortu. Brad je rozený blázen, Bruce podává svůj standarně výborný výkon a Madeleine je...prostě krásná. Po delší době jsem si pošmáknul na starším snímku. 90%

• 22.5.2013  19:29
    Rocky (1976)

Jasně že teď je to jeden z kultovních snímků, já mám rád sportovní filmy a poutala mě k Rockymu i podobnost s Wrestlerem, ale přesto mám z filmu vesměs smíšené pocity. Nemůžu se také ubránit srovnání s již zmíněným Wrestlerem. K hlavnímu hrdinovi jsem si vztah vytvořil okamžitě, u Rockyho mi to trvalo delší dobu. Také mi moc neseděla atmosféra minulého století, ale podle toho to nemůžu hodnotit. Napadá mě ještě námět. Rockyho je poněkud všední(ale možná že to vyplývá z toho, že se na něj dívám až teď), zato Wrestler vytasil příběh o něco živější. Ale abych pořád nesrovnával, i tak na mě snímek zapůsobil, ale ne, že bych z něho byl ohromen, možná, že něco přidám až ho uvidím podruhé. Prozatím jsou to 4* 75%

• 18.5.2013  23:29
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Jsem ohromen. Čím to je, že na mě zapůsobil western? Co zapůsobil, ale jakým způsobem! Teď se lituji, že jsem tento žánr tak zanedbával. Na začátku jsem vůbec ale vůbec nic nevěděl o těchto rodinách, ba že vůbec existovaly. Teď jsem moc rád, že se mi dostal do rukou takový materiál. Herci skvělí. Dobová atmosféra nepopsatelná...to musíte vidět!. A problém se zápletkou napsal sám život. Excelentní. Nikdy bych neřekl, že budu opěvovat western, ale musím se opakovat. Excelentní práce. 90%

• 12.5.2013  02:11

Neskutečné. Po celou dobu se film táhl a plácal v nezáživných scénách a dialozích, že jsem si říkal co to je sakra za film. O to víc mě odrovnal konec, kdy jsem vzal vše špatné, co jsem si o filmu myslel. Najednou během pár desítek sekund do sebe všechno dokonale zapadne a divák ví, že každá informace, která zazněla v průběhu má svoji roli a pasuje do děje. Skvělá herecká dvojice, hudba a kamera také není špatná, ale k dokonalosti mě přece jen něco chybělo. 80%

• 8.5.2013  16:19

Snad nikdy jsem neměl takový rozpačitý pocit po shlédnutí filmu jako po tomhle. Těšil jsem se na něj moc a nakonec jsem také víceméně dostal to, co jsem čekal, ale... já vůbec nevím co, ale něco mi pořád říká, že to stejně není ono. Nicméně velmi oceňuji nápad a nějaké opravdu výborné scény a po zvážení dávám 4*. 75%

• 6.5.2013  15:54
    Hořící keř (TV film) (2013)

Neskutečné...ještě teď mám z toho husí kůži. Excelentní zpracování, vynikající herci a skvělá atmosféra. Řekl bych, že toto je snad jeden z nejlepších domácích kousků vůbec a vůbec nevadí, že režisér není čech. Pocta Janu Palachovi, jeho památce a boji za svobodný český stát. Věrni zůstaneme. 100%

• 5.5.2013  00:24
    Alf (TV seriál) (1986)

Alf je spíš pro ty, kteří na něm vyrostli, což bohužel já nejsem. Nicméně pro občasné sledování a pobavení je to úplně ideální. 50%

• 3.5.2013  00:40

Ať si říká kdo chce co chce, ale i čtvrté pokračování Die Hard drží laťku hodně vysoko. Někomu možná může vadit, že od prvního dílu uplynula dlouhá doba a v tomto už to není to pravé, protože se vše zakládá na moderních technologiích, ale s tím musím razantně nesouhlasit. Dle mého názoru změna prospěla výborně, ostatně od třetího dílu již uplynula také pěkná řada let...John dokazuje, že ani posun s dobou k počítačovým technologiím mu nedělá problém a v kombinaci s další porcí jeho legendárních hlášek dává vědět, že Smrtonosná Past pořád žije. 80%

• 26.4.2013  20:12

Na to, že už je to třetí díl, výborná práce. Johnovy hlášky jsou legendární, k němu i skvělý "negr" Samuel. Je vidět, že nápady pořád jsou, takže jen tak dál! 80%

• 23.4.2013  19:56

To musí člověk ztratit téměř vše, aby si uvědomil, co je v životě skutečně důležité? 75%

• 21.4.2013  22:16
    Máme rádi Česko (TV pořad) (2013)

Mě to přijde jako velmi dobrá zábava v porovnání s ostatními podobnými pořady, takže já se u toho bavím a člověk se někdy i přiučí. 70%

• 21.4.2013  01:30

Začnu tím, že se musím přiznat k tomu, že Batmana nemusím, ale ne v tom smyslu, že ho nemám rád, jen mě nebaví. Uznávám, že Temný Rytíř je jistě v mnoha ohledech skvělý film s vynikajícím obsazením, scénářem a v neposlední řadě i výjimečným režisérem, ale já se prostě u filmu nebavil, nedal mi to, co by mě přesvědčilo dát dobré hodnocení, ale nakonec se přece jen přikláním ke kladnější variantě, a to hlavně za výborného Heatha Ledgera. I přes to všechno musím říct, že jsem zvědavý, co mě čeká v dalším pokračování Rytíře a slibuji, že i jemu dám šanci, protože si myslím, že je to fér. A minci k tomu rozhodnutí nepotřebuji. 75%

• 15.4.2013  22:10
    Vylomeniny (TV pořad) (2013)

Myslím, že TV Prima konečně skóruje a jde s kůží na trh s pořádným kusem nefalšované zábavy. Tohle je to, po čem diváci touží, a to je ztrapňování soutěžících v první řadě, a když soutěžícímu nabídnete 20 tisíc, ten se ochotně poníží i dobrovolně. A navíc když za Vylomeniny v pondělí večer nasazují Partičku, myslím, že divák u obrazovky vydrží celý večer. 90%

• 13.4.2013  13:29

Vynikající špionážní thriller s vynikajícím Tomem. Nakonec si uvědomuji, že takových podobných filmů je málo a tenhle rozhodně stojí minimálně za shlédnutí. Dalo by se říct, že je to jeden z filmů mého mládí, takže ho mám velmi rád a také si ho vždycky rád zopakuji. 90%

• 12.4.2013  00:17

Z mého pohledu jen tuctový akčňák s obyčejnou zápletkou a vynikajícím hercem v hlavní roli. Nic víc. No ale asi ten film v něčem kultovní bude a za ten Brucův výkon by byly 3* málo, dávám tedy horší 4*. Bruce je vynikající. 70%

• 9.4.2013  19:50
    Funny Games USA (2007)

Tohle je něco příšernýho. Chce se mi zvracet...0%

• 9.4.2013  19:47

Určitě byl tenhle snímek něčím jiný když vstupoval tehdy do kin. A mám pocit, že se liší od klasických sci-fi i dnes. Prostě nový nápad, výborné zpracování a hlavně poutavý děj. Jako malého mě to chytlo a drží mě to dodnes. Tenhle film se u mě zapsal jako mylník novodobého science fiction. 90%