RipperJosh

RipperJosh

Česko

<< předchozí 1 2
    • 27.3.2019  09:04
    Panorama (TV pořad) (2000)

Jeden z důvodů, proč na mě hory působí neskonale depresivním, osamělým dojmem. Myslím, že na Klínovci bych po pár krocích prostě jen padnul k zemi a nechal se pohltit tou věčnou mlhou. Ale na celém pořadu je něco hypnoticky fascinujícího, co mi nikdy nedovolí Panorama okamžitě přepnout, vždycky si dám aspoň pár skiareálů, ačkoliv jsem na lyžích stál jednou v životě a znovu to neplánuji. I za to patří tvůrcům mé uznání.

• 26.3.2019  20:46
    Zámek (TV film) (1997)

Nesmírně věrná adaptace knižní předlohy. A v tom je její síla a zároveň slabina, záleží, jak se na to díváte. Za mě to byl plus, bylo to prostě jak znovu číst knihu, její atmosféra je tu zachycená téměř dokonale, za to dávám i pátou hvězdu.

• 26.3.2019  20:36

Představte si Tomáše Magnuska, jak se snaží udělat film v duchu Quentina Tarantina. Výsledkem by muselo být něco jako Sklapni a zastřel mě. Asi ještě nikdy mě celkový hodnocení na CSFD nešokovalo tolik jako v tomto případě. 61 %?????!!!!!!!! Tohle je normálně strašidelný, nejsem si jistej, jestli jsem se nějak nepropad do jiný dimenze. Je to příšerná věc s příšerným scénářem a ještě příšernější režií. Jedinej Roden je ok, ale celkově je tohle "dílo" tak špatný, že ani tu jednu hvězdu nemůžu dát. Při některejch scénách mi bylo tak trapně, až jsem z toho měl husí kůži. Andy Nyman... nemám vůbec nic proti obtloustlým filmovým nekňubům, naopak jim člověk drží palce, ať se seberou a udělaj co je správný... ale Nymana bych na začátku prostě shodil ze střechy (je tam k tomu příležitost). Ten jeho vyděračsky smutnej "kukuč" byl nesnesitelnej... Jako amatérskej film bandy kamarádů by se to s dostatečnou zásobou alkoholu dalo přežít, ale jestliže to bylo kdysi v kině... tak je to síla, chtěl jsem napsat, ale českej divák si od českýho filmu nechá líbit cokoliv.

• 7.12.2018  21:38

Tady je to celkový hodnocení skutečně hodně mimo. Prostě pár psychoušů vidělo jméno Dahmer a čekalo nějakej brutální slasher nebo co, a ten nedostali, a tak se zlobí:)) Jde o DRAMA, takže ano, MLUVÍ se tu, krev uvidíte maximálně zvířecí. Je to natočený podle komiksový předlohy, kterou napsal a nakreslil Dahmerův spolužák ze střední Backderf, jedna z hlavních postav filmu, jsou to autentický vzpomínky. Podle mě to Dahmerův postupnej pád někam, odkud už není návratu, vykreslilo hodně dobře. Nejde o žádnou jeho obhajobu ani obžalobu, je to prostě jen svědectví o jedný etapě jeho života, těsně předtím, než začala ta, kterou zná celej svět. Civilně pojatý i natočený, skvělý herecký výkony a děsivý vzpomínky si odsud taky odnesete.

• 15.11.2018  00:40

Je to smutný. Pamatuju si, jak jsem u Austina Powerse s kámošem na základce brečel smíchy, scénu s přejetým henchmanem a jeho rodinou jsme si pouštěli tisíckrát dokola. No a o nějakých 15 let později to zůstalo tím jediným, co v člověku vyvolá aspoň nějaký úsměv či dokonce lehký smích. Jinak ale převládá hluboký v srdci žal nad totálně ztraceným časem, Myers předvádí hodně odpudivou bondovskou kreaci. Takže z původních čtyř hvězd, co jsem tu měl, jsem hodnocení srazil na dvě, přičemž ta druhá je čistě dílem nostalgie.

• 28.10.2018  11:25
    Venom (2018)

Na Venoma jsem původně ani jít nechtěl. Příšerný, ultimátně klišovitě a genericky působící trailery spolu s PG 13 ratingem mě odradily. Hardy se zdál být ve Slyovském "wanna-be-fun" módu, při pohledu na záporáka se ve mně něco svíralo kvůli tomu, jak byl trapně démonický, Michelle Williams mě nikdy nebrala a CGI efekty vypadaly na dnešní dobu celkem odporně. JENŽE. Nakonec se z Venoma vyklubal jeden z nejoriginálnějších, nejosobitějších a nejzábavnějších superhrdinských originů poslední dlouhé doby. Má to svůj styl, svoje tempo, svůj ujetý humor. CGI je cool, Venom chvílemi vypadá jako vystřižený z komiksu, záporák má charisma a odpustíte mu i tu bondovskou jednorozměrovost, protože Riz Ahmed je prostě skvělý herec. No a samozřejmě vládne Tom Hardy, který servíruje celkem bizarní mix hereckých poloh (chvílemi je skoro jak Jim Carrey v Masce), ale nějakým způsobem to funguje. Stejně jako celý film. Určitě se budu těšit, pokud na DVD vydají i výrazně prodlouženou, Rkovou verzi, o které se nesměle mluví. PS: Kdo tady na csfd nahrává k filmům jména herců kazí v případě Venoma návštěvníkům hodně velké překvapení na konci tím, že prozrazuje jedno výborný cameo hned na první řádce...

• 7.7.2018  10:41

Josef Somr úžasný, to je požitek ho sledovat, a mezi ním a Davidem Novotným to klape skvěle. Klidně bych zvládl celý film koukat fakt jenom na ně dva, jak chodí a povídají si, nepotřeboval bych flashbacky ani jinou dějovou linku. Jinak se bohužel nevyhneme několika přízemnostem typickým pro české filmy - musí se říct slovo %oustat, musí se zamýšlet nad %raním a %rděním, musí být naprosto zbytečný záběr na ženský %ozy (a zároveň snad i ten nejnevkusnější, co jsem kdy viděl). Dále se zde vyskytuje naprostý arcizm%d v podobě postavy Novotného syna, ktrerý je sice rovněž dobře zahraný, ale jinak naprosto nepochopitelný a neuvěřitelný... takovej člověk přece nemůže existovat:)) Taky konec je špatnej, respektive žádnej, nedostaví se žádná katarze, nic. Škoda, potenciál pro hodně dobrej snímek tu byl.

• 24.6.2018  00:42
    1:42:08: A Man and His Car (studentský film) (1966)

Nadupaný sporťák, řev motoru, kroužení po závodním oválu, tikající stopky, ubíhající čas, krajina, nebe, soustředěný závodník... Je to čistě atmosférická záležitost, skoro až hypnotická a já bych se na to vydržel dívat klidně i v celovečerní stopáži:)

• 23.6.2018  21:24

Tuhle neoficiální bondovku provází dost špatná pověst, ale za mě byla skvělá a klidně bych jí zařadil do oficiální série. Connery je boží, je zase tím rošťáckým Bondem, který klátí ženský na potkání (to fakt jinak říct nejde:)) ) a působil na mě tisíckrát líp, než v jeho předchozí rozlučce Diamanty jsou věčné. Celý film svou atmosférou a stylem evokuje Conneryho zlatou éru (aby ne, když jde víceméně o remake Thunderballu) - děj se z velké části odehrává na Bahamách, zpátky jsou žraloci, potápění, lodě, ostrovy, ne vždy zcela korektní přístup k ženám, atd. :)) Teď navazuju trochu nevhodně, ale je to zkrátka příjemná nostalgie po agentovi 007 ze 60.let:)) K plusům patří i vtipný Rowan Atkinson a dominantní a šílená Barbara Carrera, na kterou divák jistě taky jen tak nezapomene:)) Naopak zamrzí absence úvodní titulkové sekvence i klasického hudebního motivu, ale jinak je tu vše, co má klasická bondovka mít.

• 19.5.2018  21:50
    Moonraker (1979)

Hodně na hraně mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec to k vyššímu hodnocení dorval fanoušky zbožňovaný (právem) Jaws!:) Ale jinak jde o zvláštní díl s nevyrovnaným tempem, šíleně teatrálním záporákem a ne moc výraznou bondgirl. Humor většinou funguje, byť chvílemi sklouzává skoro až k parodii. No a vesmírná přestřelka, to se musí vidět, něco neuvěřitelnýho, k té čas opravdu nebyl milosrdný:))

• 7.5.2018  00:01

Marná sláva, opravdu jsem chtěl, aby se mi to líbilo... ale 90 % času je to strašlivá nuda a zbývajících 10 % tvoří nuda snesitelná, s občasnými záblesky humoru. Jenže ty 3 super fóry se v těch 131 minutách ztratí... Přitom si myslím, že by se z toho dal sestříhat mnohem lepší film, jen by bylo potřeba vyhodit minimálně půl hodinu materiálu a přeházet pořadí některých scén. Velkej bizár, jehož totálně ujetej konec připomíná nejvíc ze všeho půlnoční překvapení z maturáku, kde to všichni v ožralosti vzdali a prostě zkouší dělat co největší pitchoviny:))

• 25.3.2018  11:18

Život je nespravedlivej a některý promarněný příležitosti budou lidstvo při pohledu zpět pronásledovat navždy. Toto je jedna z nich:)) Skutečně jde o bondovku, která kvalitativně nijak nezaostává za předchozími díly, naopak je skvělá a hned úvodní scéna naladí tón filmu na něco opravdovějšího, osudovějšího... (dokud nepřijde mrknutí do kamery)... JENŽE... Zkrátka tu zoufale chybí Sean Connery. Mohlo jít o úžasný emocionální finále pro jeho Bonda, po tom všem, čím jsme si s ním prošli, po všech jeho avantýrách a velkolepých dobrodružstvích... O kolik víc by to člověk prožíval už se nedozvíme... No nic:/ George Lazenby nikdy neměl šanci a byť není špatný, svému předchůdci nesahá ni po lem kiltu. Možná kdyby z něj tvůrci udělali úplně jiného Bonda a ne jakéhosi Conneryho klona, tak by dopadl lépe. PS: Hudba mi tu přijde dokonce nejlepší ze všech dílů z 60.let.

• 14.11.2017  14:50
    matka! (2017)

Sakra, když si člověk přečte, o čem matka! je doopravdy, tak se z toho rázem stane něco o dost hlubšího a originálnějšího. Ale pořád jsem trochu zklamanej. Čekal jsem něco, co tu ještě nebylo, velkej kinozážitek, jenže kamera, styl režie ani "příběh" mě ničím neuchvátily. Klobouk dolů dávám před Jennifer Lawrence, v první půlce filmu mě bavila taky skoro až kafkovsky pojatá invaze do soukromí, zbytek jsem ale sledoval s velmi pochybovačným výrazem.

• 12.11.2017  13:56

Tenhle film jako kdyby se odehrával v nějakym podivnym bezčasí, předpeklí. Malý městečko obklopený nicotou má působivou atmosféru, akce byla výborná, skutečně alá John Woo. Willlis je mega drsnej, místo vtipných hlášek tasí jedině bouchačky. Možná to celý mohlo bejt ještě brutálnější a scénář přehlednější, pak bych dal vyšší hodnocení.

• 27.10.2017  01:01

Je to vlastně horší, než jednička, ale pořád stejně boží!!!

• 6.10.2017  11:53

Na jedničku to nemá, o tom žádná, především mě zamrzela celkem nevýrazná hudba. Ale jinak je to krásnej film, kterej v mnoha směrech vybočuje z mainstreamový šablony, takže za mě si tu pátou hvězdu zaslouží.

• 26.9.2017  23:17
    Na dosah (2014)

Podle mě naprosto skvělí herci, kterým vládne Thomas Jane. Ten by si zasloužil hlavní roli v nějakým westernu, tady představuje skvělýho novodobýho pistolníka. Bohužel režie je hodně bídná a chování postav v některých scénách nedává vůbec smysl. Tenhle film měl mít původně stopáž určitě takových 120-130 minut, ale nebyly prachy, takže na výsledku je ta chybějící půlhodina znát. 6/10 za celek, 8/10 za herce (Jane, Berenger, O'Hara). PS: Sly taky super, ale zrovna jeho postava patří k těm, které projdou během děje nepochopitelnou proměnou chování, charakteru.

• 26.9.2017  22:34
    Hudson Hawk (1991)

Takovýto mix stylů a gagů se vidí málokdy:)) Trochu je to Indiana Jones, trochu Bugs Bunny, trochu muzikál ze starýho Hollywoodu... ale šlape to velmi svižně:) 6/10

• 27.8.2017  12:38
    Temná věž (2017)

Čekal jsem, že to bude fakt špatný, ale byl jsem hodně příjemně překvapenej. A to říkám coby fanoušek knižní předlohy. Podle mě to skvělým způsobem uvádí nezasvěcené do tohohle Kingovo zásadního universa. Herci jsou výborný, včetně "Jakea", tempo parádní, žádný zbytečný zdržování a rozvleklý seznamování s pravidlama hry. Jen ten úplnej úvod je trochu slabší, na to bacha, tam se nenechte otrávit. Po úvodním zmatku přijde jediná pomalejší pasáž, ale nakonec si myslím, že i ta měla smysl. Ovšem ty první zhruba 2 minuty bych skutečně vyhodil. Pro znalce: opravdu nejde o adaptaci Pistolníka, objevuje se zde spoustu motivů z pozdějších knih. Nemálo věcí je zde jinak, všechno se jaksi "hnulo" směrem k "mass friendly", ale pokud to přijmete a odpustíte i nějaký zkratkovitý scenáristický řešení, můžete se dobře bavit a vidět záblesky světa, o kterým jste dlouho jen snili.

• 24.8.2017  21:57

Nejhorší zvuková věc s obrazem, kterou jsem kdy viděl. Ani se tomu nedá říkat film, je to jen nesmyslná hnusná nuda. Chvílema se mi dělalo skoro blbě. Bože, to bylo příšerný. Jedná se o nekončící sled k smrti ubíjejících promluv na kameru. Naštěstí to má krátkou stopáž, navíc 15 minut jsou závěrečný titulky. Slyi, tuhle podpásovku jsem si nezasloužil... PS: Samozřejmě jsem se na to podíval jen kvůli zaplnění prázdného místo ve Stalloneově filmografii. A to je asi jediný pozitivum, který můžu říct - že v té době hasnoucí Sylvester se zde objeví víckrát, než jsem čekal. Byť je i on tragickej...

• 16.7.2017  00:42
    Amerika (1994)

Kdybych to měl brát jako běžný film, tak dám asi 3 hvězdy. Slabý, ale dám je, za určitou odvahu zkusit něco jinak. Ale jelikož se to hlásí k Americe od Franze Kafky, tak musím tu jednu hvězdu ubrat. A kdybych nad tím chtěl hodně přemýšlet, tak bych možná ubral rovnou dvě a vykřikoval bych slova jako shit a bullshit. Co tady předvedl Michálek není kafkovská atmosféra ani náhodou a znalcům knižní "předlohy" řeknu, že je z ní použito jen pár motivů, které jsou většinou ještě pořádně překroucené. Celé je to dost o ničem a dějový oblouk se tu vytvořil jen hodně velkým násilím, takže konec působí jak vystřižrenej z nějakýho úplně jinýho filmu:)) Leda většina herců je fajn, chvílemi hudba, toť vše. Jo a Dejdar v hlavní roli byl podle mě skvělý.

• 5.7.2017  13:17

Hvězdně obsazená "pohádka", kde se před kamerou sejdou Tom Hanks, Jean-Claude Van Damme, John Travolta, Kevin Costner a Sean Connery! Tedy alespoň jejich české hlasy:)) Jinak je to docela bizarní záležitost, kde obvyklé scenáristické a režijní postupy vůbec neplatí, takže hlavní princeznu uvidíme poprvé asi 10 minut před koncem, hudba je podivný, náhodně se spouštějící kolovrátek a mluvící postavy stojí ke kameře často zády nebo bokem:)) Přijde mi, že z toho někdo takovou půl hodinu musel vykuchat ve střižně a nakonec se dohromady poslepovalo aspoň něco, co dává jakž takž smysl. Ale nedovedu si představit, že by to mohlo bavit malé děti, protože pohádkové tady není vůbec nic. Každopádně skvělí herci udrželi moji pozornost, hlavně vtipný Miroslav Donutil a také Vladimír Dlouhý, který dokázal ve 34 letech se ctí ustát roli prince oslavujícího 25. narozeniny...:))

• 19.5.2017  02:34

Nechápu, proč je to jen nepoužitý prolog, tohle mohlo ve filmu docela dobře fungovat.

• 19.5.2017  02:25

Taky nechápu, co má tohle co dělat ve filmografii tvůrců a herců. Jinak je to atmosférově pěkný, ale celkově je to pořád level of bullshit: Prometheus.

• 19.5.2017  02:16

Moje dojmy: 1. Trailerová kampaň byla zcela lživá, žádnou kopii prvního Vetřelce nečekejte. "Horor" na lodi je závěrečných 10-15 minut, zbytek se odehrává na planetě. 2. Žádný horor to není, žádné lekačky, nic, nebudete se bát ani trochu. Ani brutalita se nekoná, je to asi stejný gore, jako když někdo vychrstne na zem trochu červený barvy z piksly. 3. Po delší době jsem v kině viděl, že se lidi smějí ve chvíli, kdy má být scéna jakože hodně dramatická. 4. Dost se v recenzích řeší, že je posádka Covenantu složena z manželských párů, že je to zbytečný a tak... Je to hlavně úplně jedno, nehraje to žádnou roli, mohli by to stejně tak být třeba koně a klokani. 5. Posádka je bohužel opravdu úplně tupá a její chování místy přímo směšný. 6. Žádná nová Ripleyová se nekoná, K. Waterston je prostě jedna z davu, kterou pak z vteřiny na vteřinu přepnou do badass módu. 7. Naopak Michael Fassbender je boží a zasloužil by si mnohem lepší film. 8. Musím zopakovat, že je to podraz na diváka, mělo by se to jmenovat Prometheus 2. 9. Ani proslulou "malířskou" režii Ridleyho Scotta jsem zde nevypozoroval, nejsou tu žádný dechberoucí záběry. 10. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho... 2/10

• 11.4.2017  01:17

Nejuřvanější film, co jsem kdy viděl. Lidi tu křičí, i když si povídají sami pro sebe a každou situaci dlouze a hlasitě komentují. Mnoho scén by mělo silnější emocionální dopad, kdyby tam aspoň chvíli někdo držel hubu:)) Celkově moc nechápu, jak můžou z Návštěvníků lidem téct slzy smíchu, ale dokoukal jsem to a to se počítá:)) Plusem je krásná hudba, hlavně v první polovině. 5/10

• 5.4.2017  22:11
    Parks and Recreation (TV seriál) (2009)

Viděl jsem pár dílů a jelikož jsem si o tom předem nic moc nečetl, tak jsem nečekal, že to kopíruje styl britskýho Kanclu. Takže jsem všude viděl typický brentovský situace, trapasy, grimasy, atd... Akorát v podání Amy Poehler, která mi tu je vlastně i dost sympatická. Co ale v komediálních věcech nesnáším jsou postavy, který jsou jakoby kamarádi hlavního hrdiny/hrdinky, ale přitom jim cíleně neustále hážou klacky pod nohy a sabotujou jejich snažení vlastní leností, nezájmem, svinskostí. A ještě to má bejt jakože vtipný... V případě další britské kultovky Extras se to s Andyho manažerem dalo přežít, protože šlo jen o dvě série po šesti dílech. Ale s Tomem Haverfordem těch asi 7 dlouhých sérii Parks and Recreation fakt trávit nehodlám.

• 29.3.2017  23:55

Moje postřehy: 1. Po loňském Batman vs. Superman se svět dočkal dalšího dlouho očekávaného epického duelu - Samuel L. Jacskon vs. King Kong :)) 2. Efekty úžasný, Kong je skutečně jako živý. 3. Herci sympatičtí. 4. Místy hodně over-the-top scény, jako např. rotačák posazený na lebce triceratopse nebo Tom Hiddleston v plynové masce běžící skrz smrtící jedovatý plyn kosící pterodaktyly katanou :)) 5. John C. Reilly v trailerech působil jako křečovitá komediální vložka, ale v samotném filmu je super. 6. Naopak škoda, že Hiddleston z davu moc nevyčnívá. 7. Nenudil jsem se, uteklo mi to hodně rychle. 8. Samotný Kong a jeho akční scény jsou boží, stejně jako další obři obývající Ostrov lebek. 9. Těžce váhám mezi 3-4 hvězdama, ale asi dám ty čtyři, protože absenci příběhu nahrazují bitky monster:) 7/10

• 21.3.2017  17:18

Moje postřehy: 1. Asi nejvíc rasově vyvážený film, co jsem kdy viděl, snad každá druhá postava má tmavou pleť. Až mi to přišlo přehnaný. A to nejsem rasista, jakkoliv se říká, že přesně to o sobě rasisti často tvrdí :)) 2. Prodejnost svícnů se díky Ewanu McGregorovi zvýší o stovky procent, jeho Lumiére vás svým optimismem a pozitivním přístupem dokonale okouzlí! 3. Emma Watson není jen Hermiona, zahrála to skvěle. 4. Dan Stevens vypadá líp jako Zvíře, než jako princ :)) 5. Kvůli McGregorovi, Ianu McKellenovi nebo Emmě Thompson stojí za to jít na originál. 6. Nemam rád muzikály, ale tady jsem se dobře bavil. 7. Místy je to i dost vtipný. 8/10

• 8.3.2017  13:14

Ale hoooodně slabý tři. Byl to jeden z filmů nahraných na prvním pc, které jsme doma měli, tak tomu přidává body nostalgie i fakt, že si některý fóry pamatuju dodnes:)

<< předchozí 1 2