HennessyVSOP

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 30.10.2020  22:37

Zatímco u první serie byl jasný motiv z Akt X tak druhá se vydala jiným směrem a najednou do sebe vše začlo hezky zapadat. Opět v podstatě neexistují epizodní díly, všechny postavy včetně ruských špionů dostali dávku charakteu a jsou zajímavé a všechny záplateky jsou zpracované na 100%. Tak jako u druhé serie jsem se u žádného seriálu hodne dlouho nebavil.

• 23.10.2020  17:32
    Lovecraftova země (TV seriál) (2020)

Řekněme to takto. Pokud by seriál fungoval stejně, jako první díl, pak by to bylo poměrně zábavný televizní béčko na tři hvězdy. Pilot totiž působí dojmem, že se bude na kulisách boje o rovnoprávnost menšin odehrávat gore / hororvá řežba, takže pokud je člověk ochotný strpět tu první část, tkerá se nás středoevropanů dotýká jen ztěží, pak by se u toho i akčně celkem pobavil. Bohužel, v druhém dílu se vyjevila pravá pointa seriálu a řadí se to někam na pomyslnou debilitu na úrovni takový ty feik asijský tomb raider co dávali před dekádou na Nově (+ boj o rovnoprávnost samozřejmě nezmizel - white man on the moon zasazený do toho kontextu v kterém ho tam dali jsem opravdu nepochopil). S Lovecraftem to nemá nic společnýho a doporučuju se tomuhle nepochopitelnýmu mixu obloukem vyhnout. Dál než za druhý díl jsem to nedal.

• 23.10.2020  14:33

Hlavni konkurent se nabizi az prilis jednoduse, takze se srovnani s Akty X neubranim. Blue Book se odehrava v mnohem zajimavejsi dobe, s vyrazne lepsi hereckou dvojici (proti Gilien nemam nic, ale Hynek mě prostě baví víc) a naprosta vetsina mysteriozniho obsahu je zabavnejsi a min dementni nez v pripadech Muldera a Scullyove. Akta X obvykle trpeli na to, ze dobry byl uvod a konec serie a prostor mezi byl vyplnen epizodami s dost pochybnym obsahem. U Blue Booku je toho epizodniho intermezza vyrazne mene. Jedinym minusem je pak jen rodinny zivot profesora a vedlejsi linka s ruskymi spiony, protoze alespon v prvni serii (dal zatim nevim), se jedna o naprosto zbytecny a nudny motiv serialu, ktery se moh, vystrihat. Jsem opravdu napjaty n druhou serii! PS: zakladem je samozrejme od serialu cekat spooky televizni zabavu, rozhodne se nejedna o high scifi a uz vubec ne o neco zalozeneho na realite.

• 23.10.2020  14:24
    1984 (1984)

Asi jsem od toho čekal něco jiného... přijde mi, že narozdíl od románu se v tomto filmu dystopické poselství rozplzlo v dost podivnou poeticnost. Zdlouhave, prilis obecne a herecky protivne, vlastne neumim rict, co by mi na 1984 prislo fajn. Doukoukal jsem to jen ze slusnosti.

• 17.10.2020  20:46

Dženkuji.

• 17.10.2020  01:05
    Wall Street (1987)

Excelentní herecké výkony a velmi slušně zachycené kulisy wall street dělají z tohoto dramatu nejlepší film s finanční temtikou minuleho milenia. Je to americká konina, takže čekejte spíš nějaké ty drogy a sex než sofistikované finance, ale film rozhodně stojí za shlédnutí.

• 16.10.2020  22:26
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Knihu jsem necetl ale tohle bylo po strasne dlouhe dobe neco vysoce inteligentniho, s prijemnymi herci a humorem, kde jsem si celou dobu pripadal dobre. Proste jako kdyz ctete Zemeplochu. Pravdepodobne vysoce kvalitni predloha a britsky precizni zpracovani. Nadhera.

• 8.10.2020  10:50
    Vychováni vlky (TV seriál) (2020)

Dokoukána první serie. Opět stejně jako Proemtheus a Covenant, se kterými to má společné v podstatě všechno, je i Raised by Wolves materiál, na kterém se začne lámat chleba a na plno se vyjeví IQ diváka. Naprostá majorita negativních komentářů je totiž postavená na tom, že divák je nevzdělaný blb a nepochopil děj. Všechny komentáře ve stylu - "další Lost" nebo "seriál klade více otázek než odpovědí" pramení přesně z tohohle. Ve skutečnosti seriál odpovídá na naprosto všechny podstatné otázky na které je potřeba odpovědět (samozřejmě tam zůstanou nezodpovězené věci, ale jsou úplně bezpředmětné), zbytek je v Bibli. Nejedná se totiž stejně jako u Proemthea a Covenanta o nic jiného, než variaci na knihu Genesis, v tomto případě přerdevším vyhnání z Ráje. Toliko k obsahu, který je za mě extrémně kvalitní a obsahuje kreativní činnost s klasickým motivem a velmi dobry scenar. Serial je ale oproti filmum vyrazne slabsi herecky (musim uznat ze oba androidy jsem si s postupem casu oblibil, ale zbytek je slabej prumer, Fimmmel je tragedie totalni) i efektema, kde je duvod jasny - rozpocet na minutu stopaze. Doporucuji kazdemu, kdo hodla u deje premyslet a hlavne si vsimat detailu a alespon ramcove tusi, o cem je Stary Zakon. Pokud Vas nebavi scifi nebo se se vam nelibil Prometheus nebo Covenant, tak to ani nema smysl zapinat.

• 4.10.2020  17:03

Těžko říct, co si o tom myslet, navíc na to koukám už v době, kdy se to tu celkem hemží negativními komentáři. Vizuálně je to low-cost, i když velmi dobře vymyšlený a oproti traileru mi navíc přijde, že to je celé hodně do šeda... Hudebně a zvukem naopak hodně kvalitní zážitek. Prostředí a motiv je zvolený hezky, nejsem si úplně jistý, jestli něco podobného mezi seriály existuje, nicméně stále se držíme v Ridleyho evergreenu poslední dekády - scifi prolnuté s náboženstvím a otázkou stvoření života. Zaujalo mě to prozatím dost, Prometheus a nový Vetřelec mě bavil právě tematikou a pokud se u tohoto seriálu dočkám něčeho podbnéhu, tak budu asi spokojený. O hvězdičku méně dávám za opravdu nezajímavé herce. Fimmel je herec jedné role, Amanda Collin mě zatím moc nepřesvědčila. Android ji relativně dobře jde, takže mi tím pádem není vůbec sympatická a dětští herci, to je kapitola sama pro sebe. U tohoto seriálu nečekám, že budu hodnotit i další epizody a nechám si konečný verdikt až na závěr první serie.

• 26.9.2020  21:11

Podle mě jeden z lepších dílů X-Menů, možná nejlepší. Děj je trochu slabší, nicméně zasazený do velmi dobrých kulis a využívá naplno téměř všechny kvalitní postavy univerza. Řemeslně tím pádem velmi dobré po všech stránkách (herci, kostýmy, akce, dialogy), ale bohužel, X-meni mi vždycky mezi komiksy přišli jako taková trochu stupidní blbost a například oproti Watchmen to podle mě opravdu není dobrý námět.

• 12.9.2020  22:22
    Tenet (2020)

Po koronaviru poprvé v kině a musím uznat, že tohle je konečně dobre film, u kterýho se nestydím za to, že dělá z diváka idiota. Bude potřeba více projekcí, abych si prošel v klidu vše ještě jednou a začal sledovat, jestli sedí detaily, ale jinak nemůžu říct špatného slova. Od herců po hudbu super. Srovnání s Inception se samozřejmě nabízí, ale tohle je vizuálem a zajímavostí o stupeň jinde.

• 9.8.2020  22:55
    Na nože (2019)

Problém je v tom, že to je naprosto klasická Johnsonovina. Takže ačkoliv se to tváří chytře, tak pravidelný divák detektivek to prohlédne někde v polovin a v některých místech jsou naprosto debilní chyby. Jako film to nicméně koukavé je, hezci i výprava jsou dobří, slušné jsou i dialogy a humor. Bohužel detektivku je ale víc než cokoliv jiného potřeba stavět bez chyb a na odhalování vraha v polovině filmu se radši vykašlat.

• 10.5.2020  16:29

Po dlouhé době se vrací Ahsoka, nejlepší ženský charakter ze Star Wars, který vznikl po původní trilogii. Základ je asi posazený dobře, jen asi nikdo nečeká, že to zůstane u dílny v nížších úrovních Coruscantu.

• 10.5.2020  15:57

Konečně došlo na uzavření dějové linky z Anaxes. Bad Batch byl celkem fajn, stejně jako oživení Echa. Podstatný moment je v zabití Trenche, jinak jsem ale rád, že úvod je za námi a od příští epizody už snad jedeme naplno.

• 10.5.2020  15:56

Oživení Echa je fajn, nicméně jinak epozoda trpí na v podstatě to samé co ta předešlá. Nudná planeta a velmi malý posun v ději v miniserii, která není moc stěžejní pro SW, což je u poslední serie dost škoda, diváci tu jsou kvůli něčemu jinému.

• 10.5.2020  15:54

Tahle epizoda je lehce slabší než ta předchozí, protože se v ní bohužel zas až tolik nestane. Skako Minor není moc originální planeta a domorodá rasa je trochu otravná, stejně tak Wat Tambor není zas až tak charakterní záporák (na druhou stranu je dobře že má konečně v nějaké epizodě trichu prostor).

• 10.5.2020  15:51

Takže po hodně letech se klonové války vrací, s prvníepizodou miniserie postavené na jednotce Bad Batch. Kloni jsou napsáni zajímavě, hodně se od sebe liší a mjí i trochu smysl pro humor podle akčních filmů. Na rozběh serie slušné, nicméně se obávám, že zrovna tahle dějová linka není úplně to, pro co si diváci sedmé serie přišli.

• 9.5.2020  19:40
    Maska (1994)

Zbožňoval jsem tento film jako malej, bohužel po letech už tahle ztřeštěná komedie nemá ty správný grády. Jim Carrey je sice i nadále skvělý a Cameron Diaz funguje jako skvěla femme fatale, ale digitální efekty Masyk (ačkoliv na svojí dobu skvělé), bohužel ubírají na možnosti ukázat herecké dovednosti Jima. Děj je jinak pochopitelně zhovadilost a o moc v něm nejde, dialogy mě po těch letech vlastně taky nenadchli, narozdíl třeba od Posledního skauta.

• 3.5.2020  23:55

Podobné jako dvojka ale už výrazně slabší bohužel. Na druhou stranu si vážně cením, jak si dokáže film dělat srandu sám ze sebe v situacích, kdy padesátník Dwayne mudruje s třicátnicí Karen na skále o dementních radách do života teenagerů :D Jako pokračování se to ještě dá, ale bohužel už je to takové opakování a kdo viděl díl předtím, tak tohle si už dost vystřílelo munici. Takže jak praví konec filmu, hlavně už to neopakovat potřetí.

• 1.5.2020  22:34
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Bože! Ze začátku se to táhne, kolem poloviny začne seriál nabírat na obrátkách. Jednoznačným plsuem je schopnost budovat napětí bez tupého goru nebo lekaček bez pointy (tady všechny ty scary scény skutečně mají poměrně dobře vybudovaný základ). Ale a teď se pokusím bez spoilerů - tvůrce měl jít s tím koncem opravdu do hajzlu. Je tam sice ukrytá poměrně slušná pointa, ale celkové poskládání závěru a chování postav sráží tenhle seriál o dvě třídy dolu. Konec.

• 17.4.2020  21:49

No asi jsem jednodušší divák ale já byl spokojen. Typicky americká komedie (tj. nebere se vážně a stojí hlavně na přiblblých situačních vtipech) s kvalitně hrajícími důchodci v čele. Proč ne.

• 11.4.2020  10:52
    Gentlemani (2019)

Tohle je asi můh nejoblíběnější styl dramtických filmů. Sem tam nějaký vtípek, výborné herecké výkony, skvěle napsaný scénář a charaktery, které se s tím moc nemažou. Pulp Fiction úroveň. 100%

• 3.4.2020  22:21

Herecky pěkné, Adam Driver prokázal, že umí hrát, nicméně celé je to takové o ničem. Nevím který blbec napsal, že se jedná o komedii, vtipného na tom totiž není nic. Pokud člověk není slepý, tak má tenhle film ve velkém kolem sebe v realitě, takže mi trochu dost uniká jeho pointa.

• 28.3.2020  23:43
    Ježek Sonic (2020)

Je tam ten nostalogickej vibe, ale hlavně! je to vtipný. Táhne to samozřejmě ježek a Carrey, což je ale jedno. Humor je postavený někde na rozmezí Angry Birds ve filmu a Teda. Obrovsky jsem se u toho bavil, krátká stopáž je taky ku prospěchu a za mě jedna z nejhezčích rodinných komedií posledních let. A hudba je taky top.

• 21.3.2020  14:27
    Dark Waters (2019)

Mark Ruffalo ve skvělé roli, která k němu skvěle sedí, celé právnické drama je o to lepší, že je postavené na reálných základech. Pro milovníky právnických dramat je to povinnost, nicméně jinak snímek trpí klasickým syndromem tohoto žánru, dlouhé budování důkazů a podkladů k případu je v podstatě pointou celého filmu, navíc v tomto případě na základě slušného množství chemie, a tak se celá zápletka dost vleče. Kéž by ale každý film měl takový smysl.

• 21.3.2020  14:17

Svébytný černý styl humoru je fajn, stejně tak vizuálně se jedná o poměrně originální rukopis, nicméně to je asi vše, co je na tomto kultu zajímavého, alespoň pro mě. Jinak bohužel v podstatě film o ničem a s velmi podprůměrným dějem. Moc nerozumím tomu, proč zrovna na základě tohoto vznikl tak velký fenomén.

• 21.3.2020  14:14

Pointa mi přišla super, krásně navazuje na Shining. Stejně tak sledovat McGregora v této roli na plátně je svátek, je skutečně pan herec. Na druhou stranu mi ne úplně seděla dětská role a z Rose a spol bohužel nešel strach tak jak bych si představoval. Ve výsledku se jedná o skvělý mysteriozní thriller, kde jsou místy opravdu hezky budované hororové scény, s dobrým scénářem i hlavní hereckou rolí, která snad Kingovým fanouškům nemůže udělat vrásky.

• 24.2.2020  00:03
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Jsem si pustil uvodni dily takhle po letech, kdyz mi je o cca 20 vic a musim se uprimne zasmat tem premoudrelejm kecum mistniho osazenstva z roku 2003. Zatimco tohle je naprosto legitimne slusne natoceny serial pro deti s celkem chvalyhodnou myslenkou a slusnym potencialem, tak vykvet mavajici odpady cumel na Stargate nebo v horsim pripade Inuyashu a pdobny hnoje. Ve finale vzhledem k cilovce neni Pokemon o nic horsi nez treba stary dily Star Treku.

• 9.2.2020  23:27

Celkem slušná hudba a akce, ale jinak debilita. Dokonce si ani nejsem jistej tím, že to Verhoeven nemyslel vážně. Nicméně je to celkem dost kultovní film a na tehdejší dobu má velmi slušné triky a Dina Meyer me bavi vzdycky kdyz toto vidim.

• 9.2.2020  20:32

Tenhle film ma poměrně dost velký problém, že kromě samotného Pikachu to stojí celkem za nic. Herecky to dobré není ani trochu, scénářem je to rovněž slabší a zbytek, včetně těch digitálních pokémonů taky žádná sláva není. Ale už jsem viděl mnohem horší filmy, tohle je spíš pohádka pro děti a beru ji na milost.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22