HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 31.8.2010  19:05

Problémem je že tohle nemá s Asterixem a původními komiksy společného vůbec nic. Je to prostě typická masová komedie s přihlouplými vtipy, zajímavý ale je, že alespoň patří ještě pořád mezi ty slušnější a při troše dobré vůle a piva se u toho dá zasmát. Pro mne osobně je nezapomenutelná scéna s odkazem na Darth Vadera. Nicméně mne vážně mrzí, že tímto dílem filmaři shazují tak pěkný a inteligentní komiks, kterým původní předloha bezesporu je. Moje "objektivní hodnocení" je 50% pokud ale máte rádi předlohu, tak uberte 30.

• 29.6.2019  08:46

Hodne jiny druh animace i pojeti celeho dila, ktere je zasazene no moderniho kontextu. Klasiku to opravdu prekonat nemuze, nicmene velmi zdarile se to dle meho nazoru postavilo na uroven hranych filmu, misty je to asi i vtipnejsi. Plati ale, ze toto je spis film pro deti, nez pro dospeleho divaka, coz u puvodnim animaku nebylo pravdou.

• 16.12.2017  12:55

Jako akční film to funguje dobře, jako špionážní krimi už ne. A děj je samozřejmě o ničem. Hvězdička navíc za soundtrack.

• 31.8.2010  19:11
    Avatar (2009)

Omlouvám se pokud se někoho mé hodnocení dotkne, ale tento film je příšerný. Stejně jako se mi protivý Titanic, protiví se mi i toto. Absolutně bezduchý film, s rádoby hlubokým poselstvím, které jsme ovšem už viděli sto krát, a předvídateným dějem. Herecké výkony přímo děsivé. Dvě hvězdy jsou za vizuální stránku a hudbu. A to mi na dobrý film nestačí, zajímavé barvy a tvary vidím i pod vlivem. 35%

• 12.5.2012  11:20
    Avengers (2012)

Na rovinu říkám, že z tohohle filmu jsem měl dost velký strach a původně jsem na něj jít nechtěl. Ono totiž pokud si vezmu jednotlivé filmy o hrdinech z Avengers, tak se mi líbil jedině Iron Man. Hodnocení filmu zde mě přesvědčilo, že do kina si zajít mám, a film mě překvapil ještě více, než jsem si troufal očekávat. Předně ten, kdo vymýšlel, jak dát hrdiny dohromady, odvedl perfektní práci. Konečně film, kde není "představíme hrdiny, pak se setkají a na výslednou závěrečnou bitvu nám zbývá 15 minut". Hrdinové k sobě na první pohled jaksi nesedí, ale režie a scénáristi se vytáhli a ve filmu se zdá, že k sobě přesně pasuje naprosto všechno. V akci jeden druhého doplňuje, v dialozích to samé a to nejlepší na konec, humor je nenucený a bezelstně vtipný. Kvalitou humoru se to vyrovná nejlepším komediím. Abych ale nemluvil jen v superlativech, tak ve filmu jsou i chyby, například hodně pozvolný rozjezd (který je ale v poměru k celkové stopáži ok) a hlavně divácky trapná scéna uprostřed filmu, kdy jsou Avengers po smrti jedné z postav v krizi. Jinak se ale jedná o nejlepší marvelovský film, top 3 komiksák (konkuruje to Batmanovi a Sin City, přičemž ale Avengers jsou mnohem zábavnější a lehčí) a vzhledem k žánru si to zaslouží 100%. Teď bude jen rozhodovat to, kdo má a nemá rád tento žánr.

• 29.4.2019  20:12

Anojistě, i tady dokáže Disney vesrat politickou koreknost. Ale, co je pro mě nepochopitelné, jak může v rámci Disney jedno studio dokázat zakončit desetiletou historii MCU filmů ve velkolepém stylu, kdy snad každý fanda musí uznat, že se Marvel rozloučil s jednou svojí etapou se ctí a hromadou nezapomenutelných momentůa vzpomínek. A proti tomu je pod stejnou firmou Star Wars, kde dokázali tvůrci v hlavní trilogii zkurvit 40i leté zlaté vejce a nasrat naprosto všechny, od některých herců po fanoušky...

• 28.4.2018  23:59

Já bych řekl, že toto je takový Opus Dei za marvelovkami. Stejně jako předchozí Avengers filmy se jim daří neskutečným způsobem spojit dohromady v jeden fungující! film abnormální množství různých postav a pobavit divákovo oko úžasným digitálním vizuálem. Pro fanoušky, kteří viděli valnou většinu marvelovských filmů od Iron-Mana 1 je to nutnost, pro zbytek zbytečnost. SPOILER: obávám se, že se příští rok ale dočkáme hodně velkého otočení karty s Infinity War 2, silně pochybuju, že cokoliv bylo v tomto filmu je definitivní.

• 23.8.2011  11:39
    Barbar Conan (2011)

Momoa je fajn, dokonce jsem ho měl radši než Arnolda. Rona Perlmana si taky určitě zapamatujete a ani dvojice záporáků nebyla vůbec špatná. Rose McGowan má sce slabší chvilky, ale zase je sympatická a tak nějak přirozeně sexy. Takže po herecké stránce je tento film nadprůměrný. Co se mi ještě hodně líbilo byla výprava a i ty speciální efekty, i když dost podprůměrné, se do toho filmu tak nějak hezky hodily. Přidejte spoustu krve a několik velmi originálních scén a hlášek a máte parádní film, kdyby ale... Pan režisér a pan scénárista mysleli něčím jiným než prdelí. To, že je děj prakticky shodný s původním Conanem bych jim ještě odpustil, ale tolik nelogických blbostí a úplně mimo scén jsem v žádném filmu dlouho neviděl. Ve výsledku jsem se ale dost bavil, takže si Conan u mě zasloužil tři hvězdy a titulek nejvíce zmařeného nadějného titulu. Nispel by si zasloužil ten prst v nose ala Conan.

• 31.8.2010  19:23
    Barbar Conan (1982)

Tento film je pro mne legendární z několika důvodů: vynikající filmová výprava, vynikající hudba, arnold ve své nejlepší muskulaturní formě a jeden z prvních boomů Bčkových fantasy filmů. Barbar Conan je super Bčko, mám ho hrozně rád a s kamarádama na něj po večerech s flaškou koukáme. Nutno dodat že zde hrae Max von Sydow, což je vždycky plus, i kdyby neřekl ani slovo :) Conane, co je v životě nejlepší? 90%

• 17.9.2010  17:45
    Barva kouzel (TV film) (2008)

Brilantní film, televizní produkce s úchvatnými digitálními efekty, a navíc předloha se hodí na zfilmování mnohem více než Otec Prasátek, protože děj neustále skáče z místa na místo a plyne rychle kupředu, takže i při stopáži 190 minut byste se neměli nudit. Opět nechybí skvělý humor, zajímavé postavy a solidní děj. Předloha je parodií a všechny možné epické fantasy díla s notnou dávkou inteligentních vtipů a pokud vás zaujme tento film, opravdu doporučuji zavítat do knižního světa Úžasné Zeměplochy, která si již získala miliony věrných čtenářů. A já už jen doufám, že se dočkáme i filmového zpracování některého z filmů o čarodějkách z Lancre a o Ankh-Morporské hlídce.

• 3.4.2011  20:35
    Bastardi (2010)

Námět filmu celkem zajímavý, nicméně vše je zabito herci a scénářem a naprosto neuvěřitelným přestřelením skutečnosti a soudnosti postav. Kdyby bylo vše více dokumentárního rázu s určitým vztahem k realitě, jednalo by se o celkem solidní film. Takto se jen jedná o špatný pokus zachytit to, co v českém filmu ještě nebylo. Mimochodem samotné vyvrcholení filmu je totální výkřik do tmy. 30%

• 31.8.2010  19:27
    Bathory (2008)

Nevím, nijak mne tento film neoslovil. Herci nic moc, děj je hloupý, navíc s ideovým pojetím nesouhlasím. Na druhou stranu to zas taková katastrofa nebyla a jednou se to shlédnout dá. Z nějakéhodůvodu ale mám pocit, že se tento film bude podstatně více líbit ženám. 50%

• 10.2.2018  23:58
    Batman (1989)

Tim Burton poměrně pěkně uchopil batmanovský kult. Burton je jednoznačně poznat ve vizuálu, ať už se jedná o kulisy a nebo kostýmy. Michael Keaton poměrně dobře funguje jako Batman, nicméně jako Bruce Wayne, neboli idol multimilionáře a filantropa, je už trochu mimo a zastaral. To ovšem nelze říci o Kim Basinger. Michael Gough jako nejlepší Alfred historie a Jack Nicholson je samozřejmě v roli Jokera nepřekonatelný a působí narozdíl od Ledgerova doopravdy komiksově, jeho šílenost je správně přehnaná a přesto uvěřitelná. Ve filmu dokonce poměrně dobře funguje humor a romance. Opravdu pěkně zpracovaný film, který ani po téměř 30ti letech nezestárl a je stále dobře koukatelný.

• 14.2.2018  10:03

Asi nejlepší Burtonův film a pravděpodobně nejlepší Batman, i když s Nolanovým se to srovnává složitě, neb jsou každý úplně jiný materiál. Je vidět že do filmu se pustili peníze a že měl Burton volnou ruku. Groteskně fascinující podívaná a opět hlavní roli záporáka perfektně zvolený herec. Obrovské plus je také za Michelle Pfeiffer, která i po těch letech neztratila vůbec nic ze sexappealu a vynikla by i v současném filmu. Skvělý a nadčasový film!

• 16.6.2018  19:39

Zrod Batmana, závěr a dabing Jokera super. Zbytek podprůměrná nuda.

• 31.8.2010  19:30

Komiksová kultovka, Christian Bale jna Batmana nepůsobí příliš drsně a je více uhlazený, nicméně celkové provedení filmu se mi líbilo hodně. Nedokážu u tohoto film vyzdvihnout jen některou jeho část, prostě sedí skvěle jako stavebnice až celek je velmi, velmi pěkný. 90%

• 4.1.2019  21:02

První půlka má dva problémy. První je grafika, která tak trochu smrdí nějakým laciným japonským anime, což je trochu škoda, protože Batman byl vždycky výkladní skříní komiksové tvorby. Druhým problémem je trochu pomalejší rozjezd ve kterém se toho moc neděje a zdá se tím pádem být trochu pitomější epizodou z Gothamu. Nenechte se ale odradit, protože druhý díl, který skutečně navazuje je z hlediska děje naprosto famózní jízdou.

• 4.1.2019  21:04

Tohle je dějově batmanovský vrchol a naprostá bomba. Takto nějak měl vypadat Batman vs. Superman, a ne ta kravina co se dostala do kin. Smekám a nebýt té nic moc animace, byl by to komiksový klenot.

• 10.9.2010  02:01
    Beowulf (2007)

Nu dám pár hvězdiček jednak za to, že Beowulf je moje oblíbené anglosaské dílo a aspoň se s ním seznámí víc lidí, za druhé je docela obstojně vizuálně zpracován a za třetí to zde Angelině sekne. Jinak pouze taková koukatelná jednohubka, která se vám do paměti ničím moc nezapíše, doporučuji knihu :) 50%

• 10.9.2010  02:06
    Blade (1998)

Toto je kultovka akční komiksové předělávky, pro mě spolu s novým batmanem a sin city, nejlepší komiksová předělávka. Wesley má koule, ma akční střih, děsně dobrou roli, upíří krev a ještě k tomu famózní černý Dodge Charger 68. Film pro kluky. 100%

• 8.11.2017  23:36
    Blade Runner (1982)

Prijde mi, ze kolem tohoto filmu ej az prilis velky hype. Vizualne je to zajimave (remeslne v poradku, ale "hezke" to neni) a hodne to pripomina nektere jine filmy z 80tych let vizualem, drive se takhle tocilo. Herecky je to zahrane taky dobre, i odrezirovane, bohuzel to nema zadnou valnou pointu a za me ani napeti. Je to takovy Royal Salute - jako kdyz vam daji nadherne lahvovanou whisku abyste zjistili, ze to je prachsprosty blend namichany sice z kvalitniho zakladu, ale v realu jen navonene nic.Za me jedno z nejslabsich kvalitne udelanych scifi.

• 24.1.2018  16:58

Původní Blade Runner pro mě nemá nostalgické pouto, viděl jsem ho teprve nedávno a dodnes nechápu, proč je z něj řada lidí úplně mimo. BR2049 má konečně alespoň nějaký děj a i když je řemeslně mnohem méně originální a nevybočuje formou až tak moc z davu, tak po obsahové stránce máte konečně pocit, že jste viděli film s dějem o něčem. Ve výsledku to na mě působí jako konzistentní velmi kvalitní celek a i když nemůžu nového Blade Runnera zařadit nikam do svých oblíbených filmů, nezapírám mu jeho kvality.

• 10.9.2010  02:12

Film staršího ražení a s menším rozpočtem, nečekejte velké triky a naopak musíte počítat s tím, že se podobně jako všechny starší filmy s touto stopáží, vleče. Nikam nespěchá. Není to dobře ani špatně, je to charakteristický znak. To co tento film ale doopravdy má, je atmosféra. Tenle film má prostě kouzlo, upne vaše oči k obrazovce a vy ho hltáte podobně jako starý western. Opravdu chytrý a podmanivý film. Doteď se jedná o nejlepší film s mimozemskou tematikou, který jsem viděl. A ten závěr je velice, velice vydařený. Pro mne 90%

• 10.9.2010  02:14

Nejlepší večerníček - nejlepší animace, postavy, pointy příběhů. Hotovo a tečka. 100%

• 30.7.2018  22:36

Tak tohle bylo vážně špatný. Triky hrozivý, herci podprůměr (dosáhnout toho u Nicolase je poměrně složitý, protože je decentní herec, ale v tomhle konkrétním případě tomu scénárista vážně nepomohl), děj zhovadilost a bohužel narozdíl od starých fantasy béček to není ani vtipný ani sexistický.

• 20.9.2010  01:01

Tento film se dá buď hodnotit 5 hvězd nebo odpad, a záleží na vkusu diváka. Pokud chcete vidět totální Cčkový film, s geniálními herci, kteří hrají schválně totálně hrozně, úmyslně sra*kovým dějem a scénářem, idiotskými hláškami, trilionem zombií a k tomu všemu ještě scén, které jsou vždy plné slizu a krve, někdy vtipné ale vždy nechutné, tak si to pusťte. Budete žasnout nad tím jak tohle může někdo vymyslet (natočit totiž takhle nechutnou sra*ku je kumšt). Ten kdo není zvrhlý tímto směrem by si takový film pouštět neměl protože by se mu mohlo udělat z toho všeho opravdu zle. 0 nebo 100%

• 30.7.2019  20:34
    Brexit (TV film) (2019)

Snímek přesně vystihující dobu...

• 17.9.2012  19:31

Pro mě překvapení. Demi Moore zahrála perfektní roli, děj je celkem prostý a neobsahuje žádné děsivé díry v logice. Michael Caine je sympaťák od jakživa. Příjemná atmosféra nakonec z tohoto filmu vytáhla opravdu velmi povedené dílko na volný večer.

• 10.9.2010  02:18
    Bruno (2009)

Tenhle film nebyl vtipný ani ve mne nezanéchaval žádné moralizující stopy. Nevím, prostě celý koncept filmu nefunguje, hlavní postava není přihlouple roztomilá jako Borat, Bruna musíte nenávidět už od prvního záběru. Brunova řeč není legrační a gagy vždy tak nějak vyšumí. Ve skutěčnosti jsem se u filmu zasmál jen jednou, a to když Brun mlátila ta domina nebo co to bylo, asi jsem příliš škodolibý. Škoda no, přitom Sachu mám rád, ale tahle postava se mu nepovedla. 25%

• 25.4.2011  14:36

Pravděpodobně nejlepší česká pohádka. A všechnu sůl ke mně povídám!