Batman vs. Joker (2016)

Zrod Batmana, závěr a dabing Jokera super. Zbytek podprůměrná nuda.

Batman začíná (2005)

Komiksová kultovka, Christian Bale jna Batmana nepůsobí příliš drsně a je více uhlazený, nicméně celkové provedení filmu se mi líbilo hodně. Nedokážu u tohoto film vyzdvihnout jen některou jeho část, prostě sedí skvěle jako stavebnice až celek je velmi, velmi pěkný. 90%

Beowulf (2007)

Nu dám pár hvězdiček jednak za to, že Beowulf je moje oblíbené anglosaské dílo a aspoň se s ním seznámí víc lidí, za druhé je docela obstojně vizuálně zpracován a za třetí to zde Angelině sekne. Jinak pouze taková koukatelná jednohubka, která se vám do paměti ničím moc nezapíše, doporučuji knihu :) 50%

Black Widow (2021)

Black Widow možná hodnotím lépe než bych ji ohodnotil o nějaký ten rok zpět, čistě jen proto, že když je člověk v kině po roce, tak má z toho všeho jiný dojem. Bohužel film co se děje týče nic moc nepobral a trochu mi to připomínalo takové ty blbiny typu Punisher v TV. Scarlet jako vždy vypadá dobře, akce nebyla úplně špatná a párkrát za film zafungoval i humor. To je ale jinak bohužel všechno, jedná se o naprostou tuctovku, na kterou velmi rychle člověk zapomene a bude ho mnohem víc bavit ten popcorn než film samotný. Škoda.

Blade (1998)

Toto je kultovka akční komiksové předělávky, pro mě spolu s novým batmanem a sin city, nejlepší komiksová předělávka. Wesley má koule, ma akční střih, děsně dobrou roli, upíří krev a ještě k tomu famózní černý Dodge Charger 68. Film pro kluky. 100%

Blade Runner (1982)

Prijde mi, ze kolem tohoto filmu ej az prilis velky hype. Vizualne je to zajimave (remeslne v poradku, ale "hezke" to neni) a hodne to pripomina nektere jine filmy z 80tych let vizualem, drive se takhle tocilo. Herecky je to zahrane taky dobre, i odrezirovane, bohuzel to nema zadnou valnou pointu a za me ani napeti. Je to takovy Royal Salute - jako kdyz vam daji nadherne lahvovanou whisku abyste zjistili, ze to je prachsprosty blend namichany sice z kvalitniho zakladu, ale v realu jen navonene nic.Za me jedno z nejslabsich kvalitne udelanych scifi.

Blade Runner 2049 (2017)

Původní Blade Runner pro mě nemá nostalgické pouto, viděl jsem ho teprve nedávno a dodnes nechápu, proč je z něj řada lidí úplně mimo. BR2049 má konečně alespoň nějaký děj a i když je řemeslně mnohem méně originální a nevybočuje formou až tak moc z davu, tak po obsahové stránce máte konečně pocit, že jste viděli film s dějem o něčem. Ve výsledku to na mě působí jako konzistentní velmi kvalitní celek a i když nemůžu nového Blade Runnera zařadit nikam do svých oblíbených filmů, nezapírám mu jeho kvality.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Film staršího ražení a s menším rozpočtem, nečekejte velké triky a naopak musíte počítat s tím, že se podobně jako všechny starší filmy s touto stopáží, vleče. Nikam nespěchá. Není to dobře ani špatně, je to charakteristický znak. To co tento film ale doopravdy má, je atmosféra. Tenle film má prostě kouzlo, upne vaše oči k obrazovce a vy ho hltáte podobně jako starý western. Opravdu chytrý a podmanivý film. Doteď se jedná o nejlepší film s mimozemskou tematikou, který jsem viděl. A ten závěr je velice, velice vydařený. Pro mne 90%

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 1: Cizinec v cizí zemi (2021) (epizoda)

Dal bych i pět hvězdiček, protože si myslím že se na ně postupně dostaneme, ale zatím bohužel nemůžu. Námět i využití postav a světa SW je v pořádku, velmi citlivě jsou zpracovány i flashbacky, ale zatím chybí ději dostatečná hloubka. Na úvod dobré, ale čekám, že se zlepši buď epizodní zápletky a nebo to začne táhnout hlavní dějová linka. PS: hudba opět super.