HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 25.12.2017  21:49

Poměrně hezké zpracování, které asi snese srovnání s verzí Davida Sucheta. Nicméně koukat na detektivku, kterou všichni známe a víme jak dopadne, je trochu kontraproduktivní...

• 16.12.2017  12:39
    Trestanec (2017)

Nikolaj se pro mě ukazuje jako jeden ze špičkových herců ala Viggo Mortensen, který umí hrát tyhle složité konfliktní postavy. Po Lovci Hlav další velké překvapení pro mě. Velmi slušně postavený příběh o dopadech socializace v komunitách vězňů. Na to aby to mělo 5 hvězd je to pořád je akční béčko, ale sakra dobrý.

• 5.12.2017  08:12
    Dunkerk (2017)

Já v tom těch pět hvězdiček neviděl. Druhá světová válka a její brutalita je vždycky velmi dobrým zdrojem pro srdceryvná a mrazivá dramata, což pochopitelně platí i tady. Ale postavy jsou hodně potlačené, jedině Tom Hardy dokáže z toho mála vymáčknout nějaké charisma, zbytek je jen křoví. Děj je taky pochopitelně o ničem. Takže nebýt řemeslně dobře odvedené práce, dal bych za tři.

• 23.11.2017  23:40
    Tron (1982)

Vizualne neco, co asi uz znovu nikdy neuvidime, v 80. letech to muselo byt uplne scifi. Herecky OK, par momentu mi asi v hlave zustane a diky kratke metrazi tento vylet do historie mel smysl.Dejove je to lepsi nez novodoby klon, ale je to spis jen pro zvedavce, vizualne to je hodne narocne a nic moc jineho film zas neprinesl. "Az programy budou myslet, prestanou myslet lidi."

• 21.11.2017  10:27
    Wind River (2017)

Trošku zbytečný hype zase. Drama s vraždou je to rozhodně dobré, už dlouho jsem na plátně podobnou žánrovku neviděl, na druhou stranu mi vadí dvě věci. 1) Wind River je plná žánrových klišé (pusté hory, sníh, zima, naivní policistka atd.) a 2) tohle není krimi, to je drama. Nemáte absolutně žádné indicie nadhozené nenápadně předem, nemůžete přijít na to, kdo je vrah, zápletka ani vražda nejsou sofistikované, jsou pouze debilně přímočaré. Zbytek filmu (herci režie atd.) je na úrovni špičkového filmu.

• 16.11.2017  14:57

U tohoto filmu se zas potřebovali rádoby experti na kinematografii vyblít. Faktem ale je, že film byl výrazně lepší, než co napovídá místní hodnocení. Vizuálně velmi podmanivé a originální a v hlavě mi to zůstane asi ještě dlouho. Dějově přiblblé, což je ovšem devíza všech současných komiksovek, teenage scifi a pdoobných filmů. A herecky nenadchne ale naštěstí ani neurazí. Místy to má i slušný humor. Takže ačkoliv to nedosahuje kvalit Strážců Galaxie, tak to za nimi nijak extrémně neklopýtá a nemám důvod tomu dát méně než 75%.

• 8.11.2017  23:36
    Blade Runner (1982)

Prijde mi, ze kolem tohoto filmu ej az prilis velky hype. Vizualne je to zajimave (remeslne v poradku, ale "hezke" to neni) a hodne to pripomina nektere jine filmy z 80tych let vizualem, drive se takhle tocilo. Herecky je to zahrane taky dobre, i odrezirovane, bohuzel to nema zadnou valnou pointu a za me ani napeti. Je to takovy Royal Salute - jako kdyz vam daji nadherne lahvovanou whisku abyste zjistili, ze to je prachsprosty blend namichany sice z kvalitniho zakladu, ale v realu jen navonene nic.Za me jedno z nejslabsich kvalitne udelanych scifi.

• 5.11.2017  00:07
    Milada (2017)

Po delší době něco, co neni čecháčkovsky debilní. Bezmála 40% národa volí komunisty nebo STBáka, zřejmě není nikdy špatně si připomínat historii. Frajerům co tu hází odpadama doporučuju nebrat to svoje kínematografický umění tak vážně, leze vám to na mozek.

• 11.10.2017  20:39
    Z pekla (2001)

Já mám tenhle typ filmů rád, tak bych subjektivně dal i pět. Johny Depp za mlada byl skvělý herec, ale nekulhá ani zbytek ansámblu. Krásně barvité podání Londýna a příběhu Jacka Rozparovače. Trochu mi to připomíná staré Sherlocky. Zařazuji spokojeně do své filmotéky a někdy v budoucnu se k tomu vrátím. To že to je adaptace něčeho co neznám mě nijak netrápí.

• 5.9.2017  09:33

Krátké ale vtipné :) Každopádně Máňa říkala, že to není směroplatný, takže ať si každý udělá názor sám.

• 17.3.2017  10:04

No být holka, tak bych měl asi větší radost. Na kreslenou verzi to totiž nemá především proto, že je to už nesnesitelný film pro mužské pohlaví. Zatímco staré kreslené disneyovky jsou velmi dobře koukatelné i pro tatínky a případně si u nich můžete po obědě schrupnout aniž by Vás něco rušilo, tak tohle je už za čarou. První čtvrt filmu jsem silně přemýšlel, jestli to s tou zasranou emancipací a feminisací filmů myslí vážně, protože pokud se hraná verze liší v něčem od předlohy, tak je to zrovna právě v tomhle. Jinak asi nemám co vytknout, hercky odehráno poměrně dobře až na ty kokotské úsměvy, vtipné to bohužel moc není, ale trapné naštěstí také ne. Pěvecky průměr. A celkově ho z té šedi tahá především velmi dobrá předloha. PS: prosím Vás hlavně na to ale nechoďte v češtině, protože jak šla kvalita dabingu v posledních dekádách do hajzlu, tak si dost dobře neumím představit, jak moc strašný to v tom dabingu musí být, polovina filmu je zpívaná.

• 21.11.2016  10:25

Tenhle film je bohužel poměrně dost o ničem a stejně jako u Harry Potter 1 u něj čekám velký potenciál v tom, co náznaky v tomto filmu znamenají pro budoucí vývoj série, který na několika střípcích a elementů z tohoto filmu rozjede podle mých očekávání slušnou show v očekávaných sequelech. Absenci děje jsem již zmínil, absenci záporného hrdiny (i když my víme kdo by měl být zcela jednoznačně novým hlavním elementem celé serie) a v podstatě nemožnost se ztotožnit s těmi kladnými (opravdu tam není normální postava?) z tohohle filmu dělá vážně problém. Strávit se to dá, hlavně díky prostředí a efektům velmi dobře zakomponovaným do toho mála z děje. Všímavější fanoušci zaznamenají několik nenápadných detailů naznačujících co nás čeká za X let. A tím jsme skončili. Bohužel. Stejně jako Rowlingová už v HP dokázala, že umí vytvořit poměrně slušné prostředí pro zcela hloupý děj, tak tady ve svém standardu pokračuje. Její problém je ten, že divákům už není 12 a tak budou čekat něco trochu víc promyšleného co v sobě nemá takové díry a po tom jak špatná a chaotická byla HP7 bych se opravdu dost divil kdyby tomu bylo tentokrát jinak. Zatím jsme v rozjezdu tak uvidíme. Objektivně bych to viděl někde kolem 70%.

• 7.9.2016  00:36

Takhle nějak jsem si představoval Batman vs Superman. No nic. Občanskou válku šlo udělat líp, je tam příliš mnoho postav takže většina z nich je jak plivnutí do vody. Děj je i na komiks moc povrchni, ačkoliv se snaží o hloubku, tak v komiksu podobný námět působí debilně. Absolutně chybí opravdu funkční villain. Ale i tak, si ty čtyři hvězdičky dám, protože mě to vlastně bavilo. Narozdíl od BvS i mám dojem po shlédnutí, že jsem na gauči neprospal tři hodiny. A řemeslně to bylo v pořádku. Nový Spider-Man by snad konečně už mohl fungovat, což je taky prima.

• 4.9.2016  12:37

Pokud by byli lidi opravdu schopni hodnotit v rozsahu 0-5 hvězdiček, tak si film skutečně zaslouží těch 60%. Faktem ale je, že tady se rozdávají hvězdičky kdejaké vyhypované sračce, takže si dovolím dát čtyři, protože toto není na úrovni Batman vs Superman ani omylem. Animace dobrá, hlasy super, děj je primitivní, ale tak je to pohádka, pokud tu někdo čekal shakespearovské drama tak je mimo. Vtipných i roztomilých momentů bylo mraky, stačí jen nebýt morous a umět se bavit. Poměrně překvapivá je pro mě i narážka na problém migrace. V rámci shlédnutelných komedií je to dobré a rozhodně míň debilní než komedie typu Pařba kdekoliv.

• 23.11.2013  03:26

Povedený akční thriller, zápletka je na úrovni i když jí chybí silnější wow efekt, z akčního hlediska velmi dobré a sympatické i v romantické rovině. A cení se taky hezká honička s Mini po vzoru klasiky automobilových úniků :)

• 6.9.2013  20:11

I přes slibný začátek se z toho bohužel vyklubala jen lehce nadprůměrná gangsterka, kterou táhnu nahoru v podstatě jen herci. Dějově ani akčně se film tolik nepovedl, až na pár zajímavých momentů nebo hlášek (jako například první scéna s Gary Oldmanem) se film nijak nevytáhl. A na gangsterku tipicky se film vleče. Nicméně Lawless stojí za shlédnutí a pokud máte tenhle žánr v oblibě tak je to povinnost.

• 1.9.2013  21:36
    Nevědomí (2013)

Vizuálně zajímavé (ano a opět jako v Tronu Legacy se celkem hodně povedl design), herecky slušné (a to Toma Cruise obecně nesnáším, ale tady funguje dobře), akční scény slušně promíchané s romantikou ale dějově už je to horší. Pokud vypnete mozek tak se ještě u filmu dá celkem dobře bavit, bohužel jakmile se začne člověk v duchu ptát proč se tohle děje tak jak se děje tak už se bohužel na film tak dobře dívat nedá. Špatným filmem Oblivion rozhodně není, ale podobně jako Prometheus to na sci-fi obsahuje poměrně velké množství hovadin.

• 26.6.2013  19:50
    Rocky Balboa (2006)

Slušný film, na prvního Rockyho se to ale hodně nechyt, i když je mu to hodně podobné. Rocky, který je už za zenitem, zasazuje poslední pravý hák v sice hloupé ale ještě celkem nostalgicky zábavné bitce v ringu.

• 21.6.2013  21:26

Typický komiksovka. Cením si toho, že se jim podařilo udělat Kapitána Ameriku tak, aby nepůsobil směšně. Herecky průměrné, nicméně zábavné. I to prostředí se dalo. Žádný nadměrný a přiblblý patos, film se naštěstí nebere ani vážně, naopak odkazů je hodně. Rozhodně se nejedná o nejlepší komiksárnu od Marvela, ale rozhodně si mě získal.

• 2.6.2013  15:57

Kvalitní animák, plný humoru. Bohužel už mi tolik nedala atmosféra filmu, jakožto dospělému divákovi, ale pro děti je to super film. Ukázka toho, proč je Pixar nejlepší v animovaných filmech.

• 20.12.2012  22:01
    Rebelka (2012)

Slušný animák. Animace se mi líbila opravdu hodně, tipnul bych si, že v orginálu budou pěkné i písničky. Vtipnost tak akorát, délka rovněž. Námětově povedené, příběhově je to už podstatně slabší. Na Vlásku byl přeci jen lepší počin.

• 10.11.2012  22:14
    Neznámý (2011)

Velmi dobré, Liam Neeson odvádí již klasicky perfektní výkon a hodně dobrou roli si střihl i Bruno Ganz. Dějově velmi slušné, především celkem nápaditá zápletka jejíž rozuzlení není průhledné už od začátku a neobsahuje logické díry. Trochu horší je to už ale s tempem filmu. Druhá polovina už byla jednoznačně slabší a celkově film nesahá např. 96hodinám v akčnosti ani po kotníky. I tak, slušný film, který mne potěšil.

• 17.9.2012  19:31

Pro mě překvapení. Demi Moore zahrála perfektní roli, děj je celkem prostý a neobsahuje žádné děsivé díry v logice. Michael Caine je sympaťák od jakživa. Příjemná atmosféra nakonec z tohoto filmu vytáhla opravdu velmi povedené dílko na volný večer.

• 17.9.2012  19:28
    Velká ryba (2003)

K Burtonovi ode mne jen krátce, protože jeho filmy se mi obvykle příliš nelíbí. Opět hodně roztažené do délky, imaginární a se zajímavým vizuálem. Herecky velmi dobré, Ewan McGregor si tu asi vystřihl svou nejlepší roli. Na druhou stranu bohužel hodně rozvláčné a místy nudné, alespoň pro mne. Dějově je to opravdu na hraně snesitelnosti, námětem nejhorší z Burtonových filmů, co jsem zatím viděl. Výsledkem jsem nebyl tolik zklamán, ale ani okouzlen. Pro mě slabší 4 hvězdy.

• 27.8.2012  23:43

Slabý odvar jedničky. Opět hloupý děj a děravý scénář, ale tak máme se u toho bavit že... Až na to, že v tomto díle dost chybí humor. Chtělo by to prsa, více špíny, mnohem víc akce a celé to zabalit do velkého Humoru a pak by to bylo opravdu moc fajn. Bez Deppa a kapitána Octopa by to bylo hodně zlý.

• 11.7.2012  13:09
    Prometheus (2012)

Tady si dovolím trochu delší polemiku, protože mě opět absolutně zaráží některé příspěvky zdejšího osazenstva. Opět spousta kritiky, srážení filmu za to, že v něm jeden prvek není úplně prima, opět se začíná rojit symptom příliného očekávání, ktrá na csfd bytostně nesnáším (Prequel k vetřelcům od ridleyho? to bude bomba jako prase... sakra tohle neni nejlepší film všech dob? tak to je fakt shit na jednu-dvě hvězdy. Kdyby netočil Ridley a nejednalo se o vetřelce tak tu všichni budou nadšeně ochat jaká je to pecka letošního léta.)... Ale od začátku. Z technické stránky věci nejde upřít vůbec nic, vizuály jsou dokonalé, peněz do filmu určitě nateklo spoustu, takže zázemí pro kvalitní film bylo zaručeno. To samé je možné říci o hercích, prvních pět jmen hereckého osazenstva mi je velmi dobře známo a všechno jsou to herci, kteří umí zahrát perfektně, tady ovšem vyniká hlavně Michael Fassbender a Idris Elba (jednoznačně nejlepší postava filmu). Je také známo, že se jedná o prequel k Vetřelcům, a tedy že látky na podklad pro děj je dost kvalitativně i kvantitativně. No a teď tedy jak se s těmito poklady Ridley a zbytek jeho týmu popral. První moje výtka k filmu směřuje na produkci, protože jsem nepochopil, co jsme točili za žánr. Na horor dost nuda, takže si osobně tipuju ten mysteriózní thriler s hororovými prvky. Triky, výprava fajn, herecky ok, audio průměr, kamera velmi dobrá a Ridley si opět pohrál s každou scénou. (Ridley má v rukou vážně zlato, protože třeba scény s ovládáním mimozemské lodi jsou vysloveně exkluzivní). A teď přichází kámen úrazu, protože člověk, který napsal scénář by si zasloužil zabít. Dějově nemám co vytknout (snad jen závěr by se mohl taky jednou uzavřít), napojení na Vetřelce funguje velmi dobře (co tu pořád někdo má za problém ohledně tohoto bodu? vznik a původ vetřelců je ve filmu naprosto jednoznačně vysvětlen), ale pokud se jedná o thriler ze sci-fi prostředí, tak bych se opravdu rád vyhnul scénáristickým přešlapům a píčovínám, kterých tu bylo opravdu požehnaně. NÁSLEDUJÍ SPOILERY: sci-fi klišé pominu (loď má ve vesmíru neustále zapnuté motory aniž by to bylo potřeba, vydává zvuky...) ale ten pád toho mimozemskýho plavidla? Si snad dělají prdel ne? A konkretně myslim třeba že kus kamene poslouží jako úkryt protože udrží milión-tunový kolos, který do země po pádu neudělal žádný kráter? Proč ta loď vůbec spadla? Ten porod taky nešlo udělat nějak víc realisticky? Nad tímhle člověk ještě přimhouří oči (třeba jako u Star Wars), ale pak přichází ty logické díry v ději, které vyvozují po shlednutí filmu spoustu otázek typu proč? jak? Namátkou: Proč kresby ukazují na nějakou mimozemskou vojenskou základnu někde ve vesmíru a ne třeba na domovskou planetu té rasy? Proč s neúspěšným startem jedné lodě neposlali na stejnou misi jinou loď? Proč nejsou v provozu ty ostatní základny na planetě? Kde jsou ty vetřelci co měli vyvraždit tu základnu atd atd. ZÁVĚR: Prometheus je velmi kvalitním filmem, který sráží z pěti hvězdičkové mety dementní scénárista, který prostě nedokázal sepsat všechny svoje myšlenky tak, aby to mělo hlavu a patu. Kdyby se jednalo o horor nebo akčňák, tak se nad tím nikdo zastavovat nebude, ale u dramatu je to průser, protože tolik výrazných děr v ději jsem už dlouho neviděl. I přesto všechno se jedná o velmi dobrou zábavu, ale kult se bohužel dle mého názoru tvořit nebude. PS: hodlají dělat dvojku?

• 7.7.2012  23:10

životní role Sharon Stone a super kriminálnka s poměrně hutnou atmosférou a velmi nejasným dějem. Ve filmu je poměrně explicitní násilí i erotika, což ho podle mě možná trochu zbytečně sráží dolů, ani jedno totiž není (vyjma přehození nohou), s odstupem času tak dobrá záležitost jako možná kdysi. Jinak se jedná o kvalitní film, trochu déle se vleče, ale opravdu stojí za shlédnutí. (Directors Cut).

• 2.7.2012  02:09

Tak shrnul bych to takto: dobrodružný film, zcela průměrný s výjimkou Deppa a hudby. V rámci žánru bych uvažoval nad pěti hvězdičkami nebýt vysloveně tupých posledních 15 minut. Co je ovšem smutné je herecký výkon Orlanda Blooma, dokáže hrát i lépe jak předvedl v Království nebeském, ale tady mu to dle mého názoru moc nesedlo. Dobrá podívaná, která pobaví, ale to je tak všechno.

• 9.6.2012  22:08

Vekmi dobrý film, především Nicholson a hudba v něm vynikají. Hvězdičku srážím za to, že film bohužel není tak vtipný jak bych čekal, a co se romantiky týče, tak tu osobně příliš ocenit neumím, ale oproti některým jiným slaďárnám pokulhává i v této rovině. Dělka je pak na hranici únosnosti. Nicméně v rámci žánru jednoznačně jeden z těch top 10.

• 19.5.2012  21:56

Tohle je klasika hororu 70. let. Žádný baf-lek, ale precizně stavěná atmosféra, inteligentní příběh a skvělá hudba. Neobsahuje nechutné scény jako Vymítač ďábla, obsahuje solidní dávku napětí a strachu, ale neměl na mně zase tak zničující dopad jako Rosemery má děťátko. Vypíchnul bych zřejmě asi tu hudbu, která místy pomáhá tísnivé atmosféře nejvíc. Ve výsledku je to velmi dobrý film, který by fanoušci hororu vidět měli. Oproti modernímu hororu je to celé stavěno na úplně jiných základech, takže fandové dněšních krváků a lekaček budou silně zklamáni.