HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 28.10.2018  14:37

Závěrečný díl s Krellem a jedné z nejlepších dějových linek seriálu.

• 28.10.2018  14:14

501st serie pokračuje a posílá konflikt mezi Rexem a Krellem k vyvrcholení.

• 28.10.2018  13:49

Dokončení předchozího bitevního dílu s 501st na Umbaře, o chlup slabší, přesto skvělé.

• 28.10.2018  13:26

Naprosto perfektní válečný díl, 501st batallion, Captain Rex a General Krell.

• 4.9.2018  23:04
    Truman Show (1998)

Musim uznat, že nic podobného jsem asi zatím neviděl. Nejedná se moc o komedii, jako spíše o drama. Jim Carrey výborně zvolený do své asi životní role. Jinak nemá smysl jakkoliv rozebírat, film je ptořeba vidět.

• 23.7.2018  10:17

No jako v každé Marvelovce to nemá charismatického záporáka, ale jinak je Ant-Man and Wasp výrazný upgrade jedničky, což bych nečekal. Vše je v podstatě stejné - cílová věková skupina, efekty, styl humoru, ale ve všem to Marvel dotáhnul na vyšší úroveň. Skvělý film, zábavnější než noví Strážci Galaxie a možná mě ukamenujete ale za mě to je asi i lepší komiksovka, než Infinity War.

• 27.5.2018  12:56

Dám stranou původní trilogii, které vyjma excesů v Návratu Jediho nebylo co vytknout. Star Wars stories jsou mi pak z tohoto univerza nejblíže. Donekonečna hraný kafemlejnek hlavní serie totiž ztrácí na zajímavosti a Last Jedi byl vyložene urážka a plivanec. Oproti tomu Solo i Rogue One nabízí neokoukané herce, příjemnou změnu v dějových linkách i podstatě zápletky a jsou tím pádem zdaleka více přístupné, než hlavní sága. Kromě toho člověk nemá pocit, že kouká na to samé dokola. Solo má sympatický casting, ve kterém je paradoxně nejslabší Qira, Ehrenreich přes všudepřítomnou kritiku hraje Sola celkem osobitě a za mě i uvěřitelně, zbytek postav byl naposto bez problému. Odkazů je ve filmu spousta, humor není zas až tak rušivý a dokonce politické názory KK jsou zasazeny asi tou nejméně otravnou formou. Už se těším na Blue-Ray.

• 29.4.2018  23:47

Super, tohle šlo v odkazech na kreslenou serii mnohem dál než jednička, akce zase mraky a Michalangello přestal být tolik otravný. Mnohem lepší než jsem čekal a tohle je skutečně první hraný TMNT fil, který bych posadil na úroveň kresleného seriálu z roku 1987. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit naprosto mizerným hodnocením ostatních. Objektivně v rámci žánru je to na 4 hvězdy, ale dávám z nostalgie pět.

• 28.4.2018  23:59

Já bych řekl, že toto je takový Opus Dei za marvelovkami. Stejně jako předchozí Avengers filmy se jim daří neskutečným způsobem spojit dohromady v jeden fungující! film abnormální množství různých postav a pobavit divákovo oko úžasným digitálním vizuálem. Pro fanoušky, kteří viděli valnou většinu marvelovských filmů od Iron-Mana 1 je to nutnost, pro zbytek zbytečnost. SPOILER: obávám se, že se příští rok ale dočkáme hodně velkého otočení karty s Infinity War 2, silně pochybuju, že cokoliv bylo v tomto filmu je definitivní.

• 1.4.2018  15:18
    Manželské etudy (TV seriál) (1987)

První serie asi nejzásadnějšího dokumentu, který v české kotlině vznikl. Šest mladých párů je vysoce autenticky, s citem a bez patosu zachyceno v počátcích jejich manželského života v osmedesátých letech. Je jasné, že za dobu šesti let se zas až tolik dramatických scén nestane, nicméně první serie je potřebná pro ty navazující a z pohledu lidí mojí generace je to skvělá sonda do počátků manželského života našich rodičů a tehdejší doby.

• 1.4.2018  15:15

Tentokrát mladý pár, který se brát ani nechtl, v podstatě se jedná ještě o děti. Chlap ajťák jak vyšitej a paní neví co chce od života.

• 1.4.2018  04:44

Tron musi byt totalni mental, kdyz hodnoti dokument podle chovani lidi v nem.

• 1.4.2018  02:43

Přijde mi jak kdybych toho chlapa od někud znal, jinak velmi sympatická rodina.

• 1.4.2018  01:55

Tohle je pravdepodobne jediny negativni dil prvni serie. Nicmene ma hodne silnou nosnou pointu, manzel evidentne mamanek a pani silne emancipovana tvrdohlava zena, ale uz na prvnim dile, kde si oba zrejme projdou svym, je videt silny vyvoj obou osobnosti. Cekam jestli si znicili zivot nebo to cele vlastne dopadne uplne jinak?

• 1.4.2018  01:03

Velmi sympatický mladý pár z Prahy, kde pán ze stavařiny přejde k fotografii. Velmi zajímavá rodina.

• 1.4.2018  00:23

Pomerne zajimava rodina, kde se manzel venuje dost konickum a cely par pusobi jak reklama na stesti...

• 31.3.2018  23:46

Spousta lidi si dost dobre neuvedomuje asi, ze se jedna o realny zivot lidi a ne film se scenarem. Lide jsou proste ruzni a maji ruzne zivoty, hodnotit je narozdil od mistniho osazenstva nehodlam. Jedna se o velmi mlady par, ktery se bere castecne kvuli diteti, pani je 17 a manzel ma divoky konicek. Klasicky zivot mladych lidi, kteri tezce hledaji kompatibilni souziti.

• 30.3.2018  17:01
    Apocalypto (2006)

Tohle je slušný komorní akční nářez, přitom podle názvu jsem čekal něco úplně jiného. Za autenticitu dávám palec nahoru, protože až o konce filmu, než jsem si ověřil herce, jsem netušil, jestli je to točené s herci nebo skutečnými domorodci. Slabším povahám doporučuji vůbec nekoukat, naturálnost je naprosto všudypřítomná a nezadá si s gore horory. Opravdu vyjímečný film, u kterého mne nenapadá k čemu jej přirovnat.

• 28.3.2018  23:13

Jsou tu casto hodne drsne komentare (napr kiddo), ale myslim si, ze zrovna u tohoto filmu jdou dost mimo. Neni v tom nic vic nez fakt, ze film odsuzuje rasismus jako generalizaci sloziteho problemu, ktery nema jednoduche cernobile reseni. Pokud toto nekomu unika, pak to bude mit v zivote asi slozity. Jinak predevsim skvele zahrany film, dejove prumer, nicmene i tak, za ten zaver, musim dat 5 hvězd.

• 26.3.2018  23:19
    Želvy Ninja (TV seriál) (1987)

Poslední dobou se ve svých 30ti letech vracím k seriálům mého dětství. Musím uznat, že z 90% se jedná o naprostý odpad a nechápu jak jsem to mohl sledovat, ale existují vyjímky a zrovna TMNT jsou jednou z nich. Úžasný seriál, který si dokáže držet svoji hodnotu i po dekádách.

• 19.2.2018  00:07

Tohle je podle mě poměrně dobrý díl na to, pokud chcete někomu vysvětlit, o čem seriál je a jestli se na něj má dívat. Byl by to skvělý pilot, epizoda spojuje několik námětů a její jediná slabina je, že v klíčových momentech posledního dějství je poměrně jasné, co se vlastně celou dobu děje.

• 16.2.2018  21:55

Tohle je na romantické rovině velmi dobré a z příběhového pohledu nejlepší díl, problém je, že to celé příšerně kulhá po filosofické stránce. Všechny ostatní díly před něčím podobným silně varují a nastavují takové utopii kontroverzní zrcadlo a tady nic.

• 14.2.2018  10:03

Asi nejlepší Burtonův film a pravděpodobně nejlepší Batman, i když s Nolanovým se to srovnává složitě, neb jsou každý úplně jiný materiál. Je vidět že do filmu se pustili peníze a že měl Burton volnou ruku. Groteskně fascinující podívaná a opět hlavní roli záporáka perfektně zvolený herec. Obrovské plus je také za Michelle Pfeiffer, která i po těch letech neztratila vůbec nic ze sexappealu a vynikla by i v současném filmu. Skvělý a nadčasový film!

• 10.2.2018  23:58
    Batman (1989)

Tim Burton poměrně pěkně uchopil batmanovský kult. Burton je jednoznačně poznat ve vizuálu, ať už se jedná o kulisy a nebo kostýmy. Michael Keaton poměrně dobře funguje jako Batman, nicméně jako Bruce Wayne, neboli idol multimilionáře a filantropa, je už trochu mimo a zastaral. To ovšem nelze říci o Kim Basinger. Michael Gough jako nejlepší Alfred historie a Jack Nicholson je samozřejmě v roli Jokera nepřekonatelný a působí narozdíl od Ledgerova doopravdy komiksově, jeho šílenost je správně přehnaná a přesto uvěřitelná. Ve filmu dokonce poměrně dobře funguje humor a romance. Opravdu pěkně zpracovaný film, který ani po téměř 30ti letech nezestárl a je stále dobře koukatelný.

• 10.2.2018  01:41

Indyho jsem viděl naposledy asi ve 13ti letech, takže teď po skoro dvou dekádách jsem se k němu vrátil. Původní dojem, že se jedná o blbinu zmizel a musím uznat, že Indiana Jones má své velké kouzlo. Velmi slušný dobrodružný scénář, skvěle zrežíováno a zahráno a na tehdejší dobu i skvělé efekty. Musím uznat, že tematicky je film poměrně dost odvážný a zahrnuje v sobě všechny béškové klišé (charakter hlavníh hrdiny, nacisti, kouzelné poklady atd.), ale přitom vše, od dějové linky, přes akční scény až po romantiku funguje jako v oscarovém bijáku. Humor není násilný ale přirozený a to vše zabalené do poutavého vizuálu. Smekám, nadčasový film.

• 26.1.2018  22:53
    Vládneme, nerušit (TV film) (2007)

Viděno v lednu 2018. Několik poznámek: 1) spousta lidí zapomněla a nebo neměla možnost díky věku si tohle odžít v dospělosti a zaznamenat, pro ty je to poučné nejvíc 2) krásně to ukazuje, jakých sračkách se to od revoluce táhne, že si parta rozvědčíků z obou stran barikády a stbáků rozdělila moc a státní majetek a táhne to tu do dneška 3) extrémní množství paralel se dá dodneška najít s tím, co začlo hnutí ANO dělat s tímto státem a kam ho směřuje. Bohužel, Václav Klaus, Miloš Zeman a Andrej Babiš jsou tři figurky polistopadové éry, které napáchali největší škody této zemi (ten třetí zdaleka největší jen ze začátku z povzdálí) a místo toho aby byli někde hluboko pod zámkem, tak jsou dodnes nějakým způsobem velkou částí národa adorováni. Smutný příběh.

• 25.1.2018  20:57

Tohle je taková roztomilá klukovská záležitost o životě. Stillerův jednoznačně nejlepší film, funguje to jak v humorné, tak romantické rovině. Vizuály samozřejmě super (v severskýc zemích a Himalájích ani hnusný záběry natočit nejde), ale to samé se dá říci i o scénáři, který nepůsobí debilně, a to ani přesto, že se jedná o romantickou komedii. Jsou asi větší klasiky žánru, jako třeba Americká krása, ale tohle u sebe řadím hodně vysoko. Velké překvapení.

• 25.1.2018  18:09

Mám šestiválcový benzín od BMW a tenhle film je v podstatě óda na radost pro fanoušky této značky. Krásné dobové záběry legendárních aut a nahlédnutí do jejich historie a historie motorsportu. Opravdu krásný dokument, i když hodně specifický.

• 24.1.2018  16:58

Původní Blade Runner pro mě nemá nostalgické pouto, viděl jsem ho teprve nedávno a dodnes nechápu, proč je z něj řada lidí úplně mimo. BR2049 má konečně alespoň nějaký děj a i když je řemeslně mnohem méně originální a nevybočuje formou až tak moc z davu, tak po obsahové stránce máte konečně pocit, že jste viděli film s dějem o něčem. Ve výsledku to na mě působí jako konzistentní velmi kvalitní celek a i když nemůžu nového Blade Runnera zařadit nikam do svých oblíbených filmů, nezapírám mu jeho kvality.

• 2.1.2018  01:24

Tenhle příběh má tak pěkně zpracovaný filosofický podtext, že nezávisle na tom, jestli se vám líbí animace nebo ne, jedná se o základní film, který by měl vidět každý. Kontrast se současným způsobem života západní civilizace za těch 20 let vygradoval ještě do zřetelnějšího obrazu.