HennessyVSOP

okres Praha

2 body

• 26.12.2017  00:21
    Sněhulák (2017)

Tak jsem se opět přistihl, že žiju v jiné dimenzi než místní osazenstvo hodnotící sračky typu Last Jedi vysoko a naopak filmy, které se mi líbí odpadem. Takže za mě je Snowman taková ukázková seversá detektivečka, kvalitně zahraná a s pro mě překvapivým rozuzlením. Možná je to zklámáním z převedení knihy, kterou jsem nečetl, nevím. Za mě tu tedy máme mnohem více sračkových kriminálek honosících se pětihvězdičkovým hodnocením.

• 11.10.2017  23:10
    Star Trek (2009)

Ačkoliv nejsem žádný fanda této pop-kulturní ikony, tak musím uznat, že ten film je velmi velmi dobrý. Ve sci-fi se zas až tak často kvalitní filmy neobjevují a tohle mělo víceméně vše - sympatické herce, vtip, akci, napětí. Musím zatleskat a jsem zvědavý na další díl.

• 16.8.2017  22:34

Stejne jako jednicka - velmi vtipna komiksova nadsazka. Marvel narozdil od DC komiksy skutecne umi.

• 6.8.2017  12:09

Stejně jako v Prometheovi je celá sága velmi dobře propojena na filozofifickou rovinu křesťanství. Oproti Prometheovi obsahuje větší množství scén se samotnými vetřelci, jinak to pokračuje ve stejném stylu jako předchozí prequel. Takže pokud jste nedocenili Promethea, nemá smysl koukat ani na toto.

• 23.7.2017  10:54

Naprosto skvělá záležitost stavějící na pop-kultu 80. let snad ve všech odvětích od DnD po hudbu. Rychlé tempo, žádné velké zdržovačky a jen 8 dílů jsou velkým kladem. Herecké obsazení je přesvědčivé a to včetně dětí, které obvykle ve filmech nesnáším, ale tady působí sympaticky. Navíc seriál skutečně slušně funguje i v hororové rovině mysteriózního thrilleru, což je můj oblíbený žánr a němůžu tím pádem ohodnotit jinak než plným počtem bodů.

• 23.12.2015  14:58

To jste se tu s prominutím s těma hvězdičkama posrali ne? Já jsem teda hodně velkej fanoušek hvězdných válek a mám problém s 1-3 a tohle je strašný naprosto stejnou měrou, jen jiným způsobem. Začnu pozitivně: odkazy na původní postavy mi udělali radost a to jsem se toho děsil jak čert kříže; nemá to vlastně s původní trilogií nic společného (kdyby se změnili jména mohlo by to existovat samo o sobě); velmi pěkná práce se světlem navozovala stejnou atmosféru jako 4-6; moc pěkné letecké souboje a obecně technika; pořád se na plátně něco děje; BB8. A teď kritika: co to je kurva za děj, to má být rekapitulace starých epizod?; disney postavy pro teenage; Severus Snape; nejhorší světelný souboj v historii hvězdných válek; takovej nesmysl s ničením planet na světelný roky daleko si nedovolil ani Lucas (co je moc to je moc); přemejšlím nad tím jestli ta nová trilogie může skončit jinak než tak jak to jednoznačně napovídá dosavadní děj; po první větě prologu jsem se málem posral - jakýkoliv smysluplný napojení na Ep6 naprosto chybí. Tak po roce zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy, při opakovaném shlédnutí už ě totiž tolik nesere, že je to okopírovaná stará trilogie, neb nečekám nový děj. První promítání byla ale nepříjemná sprcha.

• 18.12.2013  17:56

Viděl jsem ve 2D v angličtině. Hned na úvod řeknu že ve více rozměrech nevidím to co bych vidět měl díky vadě zraku a naopak se mi z toho zvedá žaludek. A bohužel ani Hobit se nevyhl (a tentokrát více než první díl) tomu, že se ve 2D díváte na scény a záběry které absolutně postrádají význam mimo 4DX. (viz sudy ve vodě). Ale zpátky k obsahu filmu. Děj je ještě více odchýlený od knihy než jednička, což je vzhledem k délce trilogie dobře. Atmosféra značně zhoustla, opět me Jackson dostal kulisami a nepřebernými nápady které vykouzlil společně s WETA. Film je od začátku do konce dokonalá podívaná. Každý záběr vás bude fascinovat barvami a atmosférou, kulisami a přírodou. Další věc, která mě opravdu hodně překvapila, byl vlastní obsah, který byl filmu doplněn a to především odkazy na Pána Prstenů. Jedna z nejzajímavějších scén vůbec je Gandalfova návštěva v Dol Gulduru, na kterou jsem v podstatě zíral s otevřenou pusou a zanechala ve mně hodně velký wow efekt. Jako poslední bych se chtěl zmínit o Šmakovi. Jeho digitální podoba je na úrovni Gluma a je to opravdu klenot mezi všemi filmovými draky a nadpřirozenými bytostmi vůbec. Během prvního dílu jsem měl trochu strach, ale ten se velmi rychle rozplynul. Všechno ostatní je na prvotřídní úrovni jak jsme zvyklí - herci, hudba, kostými atd. Výborný film a teď už zase nezbývá než čekat na poslední díl.

• 16.6.2013  01:18
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Tak toto je seriálová paráda, zatím jsem uprostřed serie, ale jednoznačně se jedná zatím o nejlepší "vražedný" seriál, vychvalovaný Dexter může jít klečet do kouta. Čím více dílů, tím spletitější schéma se rozplétá a posledních několik dílů je už totální jízda po horské dráze k velkolepému finále. Po shlédnutí celé serie opravdu přemýšlím o tom, jestli je lepší Mlčení jehňátek nebo toto. Opravdový skvost.

• 2.6.2013  23:07
    Iron Man 3 (2013)

Úplně jiný Iron Man, nejlepší ze serie a spolu s Avengers nejlepší Marvelovka. Iron Man takový jaký měl být od počátku. A Guy Pearce v jedné z nejzajímavějších rolí své kariéry.

• 15.2.2013  22:04

Výborný film, i když starým westernům se to opravdu nepodobá. Dobře vymyšlený scénář (u Tarantina je tomu tak vždy), klasicky i zajímavě vymyšlené postavy s psychologickými momenty. Opět se do filmu dostává filozofický podtext, u Djanga je to již hodně okaté, ale pro mě jednoznačně největší plus filmu. Jamie Foxx byl OK, ale Christopher mne opět dokázal naprosto ohromit, a tentokrát i v kladné roli - jednoznačně jeho nepříjemnější role. Právě díky němu se k filmu budu v budoucnu vracet. tarantinovských scén bylo hodně, ale bohužel jejich unikátnost (jako tomu bylo například u Pulp Fiction) už vyčpěla. Jasných pět hvězdiček pro film, který umí chytit za srdce.

• 13.12.2012  21:57

Zásadně nejlepší film který jsem zatím viděl, překonává Společenstvo prstenu. Konečně je na všechno dostatek času, epičnost děje je dechberoucí, vizuály neřekonatelné. Martin Freeman je tak skvělý Bilbo, že možná překonává i Gandalfa. Je trochu škoda, že někteří z trpaslíků nevyniknou, ale rozhodně na plátně není nikdo na škodu. Vložené sekvence, které v Hobitovi být původně nemají působí nenásilně, logicky a jedná se opravdu o něco, co jsem si vždy přál... Soubojové scény mají promyšlenou každou sekundu, na plátně se v akčních scénách neustále něco děje. Napínavé scény jsou napínavé a dramatické, humor sedí a je ho akorát. Nejsilnější momenty opět v dialozích. Velký návrat do Středozemě předčil všechna moje očekávání. Bez debaty skvělý film, teď se budu užírat čekáním na další díl...

• 17.11.2012  10:20
    Medvěd (TV film) (1961)

Velmi dobré herecké představení Werciha a Zázvorkové. Na krátkou metráž obsahuje opravdu velké množství nezapomenutelných momentů. Klasika žánru. "To jsem dneska krásně zlý".

• 7.10.2012  16:17
    Všemocný (2011)

Tohle pro mě bylo opravdu překvapením. Jednak Bradley táhne celý film a pro mne se tímto filmem stává prvotřídním hercem, jehož filmy hodlám sledovat ostřím zrakem. Originání námět, poutavé podání a zajímavá kamera. Dokonce i hudba mi chvíli zůstala v uších. Jedná se přesně o ten momentálně moderní tip filmů/seriálů tipu Suits/Lincoln Lawyer/Inception etc., a to mě prosím, opravdu hodně baví.

• 26.9.2012  22:29
    Ve stínu (2012)

Konečně po dlouhé době opravdu kvalitní ČESKÝ film. Ano, má své mouchy, například motivaci hlavního hrdiny v závěru a jiné, ale obsahuje jednak kvalitní herecké výkony, slušný děj, přesvědčivou atmosféru a kulisy a naopak, a toho si cením nejvíce, postrádá ten všudypřítomný český patos (viz Haberman, Lidice atd. atd.). Velmi kvalitní podívaná a i ta krátká stopáž plynula tak nějak přirozeně, že si člověk nepřipadal, jako že byl v kině jen na skok.

• 17.9.2012  19:24

Pět hvězdiček si film zaslouží, ale bohužel, o žádnou legendu se nejedná, román bohužel zůstal nedostižen. I přesto se jedná o kvalitní adaptaci, se skvělým Connerym a solidní výpravou. Filmu se nedá vytknout v podstatě nic, ale také vyjma Conneryho a předlohy nepřináší nic, co by Vám opravdu na dlouho zůstalo v paměti. Knihu ale doporučuju.

• 17.9.2012  19:19

Velmi slušná pocta všem akčním hrdinům. Oproti jedničce ubylo děje a zajímavé akce, což je podstatné mínus, ale na druhou stranu už konečně hrají všichni herci alespoň pár minut a navíc je film protkán opravdu hodně odkazy na legendární filmy a geniálními hláškami. Čekal jsem tedy o něco víc, ale i toto mi udělalo velikou radost.

• 2.8.2012  11:25
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Jeden z dalších seriálů, který se veze na hypu dnešní doby. Vzhledem k tomu, že se pohybuji v naprosto stejném prostředí bohaté korporace na juniorské pozici, tak můžu potvrdit, že 99% ukazovaných korporátních stereotypů je ze života. Příjemní herci (obzválště hlavní duo) a smysluplné reálie posouvá seriál někam těsně pod úroveň House MD. Co musím seriálu vypíchnout je hudba, v dílech se na podkladu objevují skutečné skvosty let dávno minulých. 1. řada: Hlavní dějová linie letí a každý díl má svůj případ. Pilot je skvost, humoru pak bohužel ubyde. ***** 2. řada: Bohužel se právní záplatky odsouvají na druhou kolej a ze seriálu vznikla telenovelka. Pár zajímavých momentů a prvků to již od poklesu hodnocení nezachránilo. ****

• 2.8.2012  11:22

Za prvé, trojka navazuje celkem hodně na jedničku, proto se na ni nejdřív podívejte. A teď už k věci. Stejně jako u předchozích dílů, ani tady nehraje hlavní roli Batman a film tak stojí a nebo padá na záporákovi. Bane je ovšem naprosto dokonalý. Nelze ho srovnávat s Jokerem, protože oba jsou absolutně jiný typ, ale Batmanovi dokáže rozbít tlamu naprosto přesvědčivě. Catwoman mohla mít o něco lepší kostým, celkově ovšem působí mnohem mnohem lépe než kterákoliv její předchozí adaptace. Děj je rozmáchlý, možná příliš, mě to ovšem nevadilo, stejně jako téměř tříhodinová stopáž. Zápletka vás naprosto bezpečně vtáhne do děje (tedy pokud máte alespoň trochu trpělivost pro dlouhý film, pokud vás nevtáhl Pán Prstenů, nevtáhne vás ani třetí batman). Hudba srovnatelná s předchozími díly. Co mi ovšem přišlo jako změn je skutečnost, že Gotham je koneně podán celistvěji, komiksověji a zajímavěji. Jako jediný z trilogie mi totiž nepřišly nudné pasáže, ve kterých se nenachází ani Batman ani hlavní zloun. A na závěr se objeví i absolutně nečekaný zvrat. Bohužel i v trojce se našli uplně hloupé nelogické chyby, ale to asi patří k životu. Tadá - výsledek je slušná bomba. SPOILER: jsem zvědav, kdo se chytí hozené rukavice a bude chtít točit Robina :D

• 21.7.2012  01:17

Jedna z klasik hororů let 70. a 80. V dnešní době již tyto filmy nedokáží tak dobře vyznít jako kdysi, nicméně i tak je velmi sympatické (alespoň mně), že budují strach na atmosféře filmu a ne na nechutnostech/lekacích scénách. Perfektní hudba a herci, na svoji dobu nevídaný odvaz co se etiky týče a slušné filmové triky. Zaslužená legenda mezi horory, která již dnešními diváky zřejmě zůstane nepochopena.

• 21.7.2012  00:53

Film s velmi chytlavým scénářem, který dokáže potěšit duši a vykouzlit úsměv. Opravdu velmi lidský snímek, který stojí za to vidět.

• 1.7.2012  00:29

Velké překvapení, které u mě skončilo jako top3 a možná nejlepší komiksárna vůbec. O tom, že předloha je kvalitní nebylo pochyb, ale až režie, scénáristi a kamera tomu nasadili korunu. Nejslabší částí filmu jsou herci, kteří ale neurazí. Hned v úvodu vás chytne perfektně zvolená hudba a titulky, které slibují velmi dobrý zážitek. Na film si nicméně vymezte dost času a energie, rozhodně se nejedná o komiksovku stylu "vypnu mozek". Motivy postav jsou dobře postavené, stejně tak děj filmu a předem neodhadnutelný závěr. Opravdu tleskám, Snyderův nejlepší film.

• 23.6.2012  22:48

Kouzelný film, komentář je navíc a zbytečný, ale jinak je to paráda. Triky vskutku kouzelnické, zajímavý děj, úchvatné kulisy i humor. Ještě bych se rád dostal k barevné verzi. Za těch čtrnáct minut to rozhodně stojí.

• 22.6.2012  14:37

Po dlouhé době akční film s pointou, skvělými herci a surovými akčními scénami bez zbytečných efektů. Jet Li vyniká nejen v akci, což není tak nobvyklé a překvapivé, ale kupodivu i velmi dobře hraje svoji roli. Freeman filmu také jednoznačně pomohl. Zbytečnému kňourání na csfd opět nerozumím, akční film je akční film, ne Shakespear. Ve svém žánru mi tohle jednoznačně přijde jako bílý květ v hromadách hnoje.

• 21.5.2012  17:38

Perfektně budované napětí v sympatické komorní "detektivce". Grace Kellyová v tomhle filmu opravdu vynikla, ale ono v Okně do dvora funguje asi úplně všechno. Děj je skvěle postaven, takže jsem si až do úplného závěru nebyl jist tím jak to skončí, kamera temně Hitchcockovská (ta silueta ve tmě měla vážně něco do sebe). Oproti Disturbii, která v podstatě tenhle film vykradla se ale nejedná o film s aspirací na horror. Doporučuji opravdu každému, nudit se nebudete.

• 20.5.2012  18:38
    Lovci hlav (2011)

Po dlouhé době zase film, kteý je nekorektní, absurdní, napínavý a celkově prima. V ničem sice nevyniká, všechno od kamery přes herce až po scénář je pouze lehčí nadprůměr, ale taková dávka nápaditosti a humoru se musí ocenit známkou nejvyšší. A teď už hurá na knížky od Nesba.

• 12.5.2012  11:20
    Avengers (2012)

Na rovinu říkám, že z tohohle filmu jsem měl dost velký strach a původně jsem na něj jít nechtěl. Ono totiž pokud si vezmu jednotlivé filmy o hrdinech z Avengers, tak se mi líbil jedině Iron Man. Hodnocení filmu zde mě přesvědčilo, že do kina si zajít mám, a film mě překvapil ještě více, než jsem si troufal očekávat. Předně ten, kdo vymýšlel, jak dát hrdiny dohromady, odvedl perfektní práci. Konečně film, kde není "představíme hrdiny, pak se setkají a na výslednou závěrečnou bitvu nám zbývá 15 minut". Hrdinové k sobě na první pohled jaksi nesedí, ale režie a scénáristi se vytáhli a ve filmu se zdá, že k sobě přesně pasuje naprosto všechno. V akci jeden druhého doplňuje, v dialozích to samé a to nejlepší na konec, humor je nenucený a bezelstně vtipný. Kvalitou humoru se to vyrovná nejlepším komediím. Abych ale nemluvil jen v superlativech, tak ve filmu jsou i chyby, například hodně pozvolný rozjezd (který je ale v poměru k celkové stopáži ok) a hlavně divácky trapná scéna uprostřed filmu, kdy jsou Avengers po smrti jedné z postav v krizi. Jinak se ale jedná o nejlepší marvelovský film, top 3 komiksák (konkuruje to Batmanovi a Sin City, přičemž ale Avengers jsou mnohem zábavnější a lehčí) a vzhledem k žánru si to zaslouží 100%. Teď bude jen rozhodovat to, kdo má a nemá rád tento žánr.

• 20.4.2012  01:57
    50/50 (2011)

Dva nejsilnější filmy roku 2011 a oba o nemocných. Zatímco Intouchables jsou opravdu hodne černou komedií, tak 50/50 je reálné drama odlehčené humorem, za což jsem přísahám Bůh rád, protože především v závěru, kde jde sranda stranou musí tenhle film zničit každýho normálního člověka. A každý kdo tenhle film shazuje je jenom blbej cynik, co se s rakem ještě u nikoho nesetkal. Opravdu 50/50 patří pět hvězd, a to bez debaty, protože točit něco o rakovině a umírání a zároveň vkusně a s jistým nadhledem vyžaduje a) herecké umění a za b) 100% scénář a dobrou režii. Od tohoto filmu normální člověk nemůže chtít víc.

• 18.4.2012  22:25
    Top Gear (TV pořad) (1978)

Co se automobilů týče, tak je Top Gear bez konkurenční. Jenže on je téměř bez konkurenční i co se zábavných pořadů týče. Tohle spojení je pro muže asi geniální a i u žen bych si tipl, že Top Gear boduje. Auta jsou buď rychlá, nebo šílená, nezkoumá se u nich spotřeba, ale spíše schopnost jízdy bokem a v dílech nechybí ani nějaká šíenost stylu hod autem ze skály na terč... Moje srdcová záležitost.

• 18.4.2012  03:03

Shlédnuto po několika letech znovu, tentokrát s tím, že už jsem viděl původního Trona. Hned na úvod, Legacy z půovdního Trona vykradlo snad úplně všechno, na druhou stranu mi to asi tolik nevadí, jedná se spíše o odkaz na originál. Oba filmy se podobají i vizuálem a to v tom smyslu, že se naprosto vymykají soudobému umění a kinematografii. Legacy má navíc dnes již legendární hudební kulisu od Daft Punk.Myslím že v tomto ohledu film trochu předběhl dobu, dneska běží 80. retro mnohem víc než tehdy, viz Stranger Things. Děj pokulhává, má místy nelogičnosti a základní architektura děje je v podstatě stejná jako v původním Tronovi. Pro mě film i přes svoji debilitu dozrál a řadím ho mezi svoje srdcovsky, asi částečně kvůli Olivii. Show must go on.

• 8.4.2012  23:00

Pardon, ale každý, kdo nedal pět hvězdiček buď nemá smysl pro humor a nebo je suchar. Tohe je nejen nejlepší film roku 2011, ale zároveň nejlepší komedie, kterou jsem zatím viděl (a jen mě utvrzuje v tom, že francouzové komedie jednoduše umí). Prostý, ale zároveň perfektní děj, neuvěřitelně přesvědčivé herecké výkon a opravdu velmi dobrý humor. Nějaký bláboly o hypu si vichni strčte za klobouk, tohle je prostě geniální film, podobně jako shawshank, rain man, přelet a další. Film o životě s hořkou vážností a zároveň s nadhledem a tentokrát i velmi vtipně.