HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 1.4.2012  00:42

Tohle je pět hvězd už jenom za úvodní scénu z vylodění u které budete sedět s otevřenou pusou a říkat si, že jste se narodili v prima době. Nemá smysl to rozebírat, protože v tomhle filmu funguje úplně všechno - děj, scénář, herci, hudba, akce, naturalismus. Spielbergův epos, stejně jako Schindlerův seznam a jeden z nejlepších válečných filmů co existuje (asi bych ukázal na trio ve složení Zachraňte vojína Ryana, Olověná vesta a Černý jestřáb sestřelen). Povinnost pro každého fanouška filmu včetně žen.

• 27.3.2012  02:36
    Moneyball (2011)

Naprosto perfektní sportovní drama. Herecky na vrcholu, Brad Pitt opět válí hlavní ligu a i Jonah Hill hraje prvotřídně. Jediný problém může být pro českého diváka téma filmu - baseball. Ale i tak, doporučuji vystrčit hlavu z českého zadku a podívat se na tenhle americký sport a konkrétně tenhle film, který naprosto zničil všechna má očekávání. 100%

• 26.3.2012  20:06
    Einstein (2008)

Parádní dokument, jak provedením, tak obsahově. Zaměřeno na obecnou teorii relativity, obsahuje spoustu dobových fotek a videí, jinak rozhovory s dnešními fyziky a dalšími vědci. 90 minut je akorát, doporučuji.

• 21.3.2012  00:26
    Obhájce (2011)

Kriminální drama z právnického prostředí, které je fakticky věrohodné. Jako student právnického oboru na VŠ jsem trochu předpojatý, ale tohle byl prostě podle mě skvělý film. Herecky, fakticky, dějově super. Krom toho, mě nenapadá moc jiných filmů, které by v tomhle žánru existovaly, snad jen Fracture. Tleskám a pro mě jedna z kultovek co mě po dlouhé době zasáhla a získala si místo v mé síni slávy. 100%

• 6.3.2012  14:51

Opět mi po shlédnutí filmu nezbylo, než se bavit nad místními kritiky :o) Tak za prvé, už v Twilightu jsem měl pocit, že nebýt vysloveně debilního scénáře a režie, tak by Pattinson dokázal zahrát lépe, což se mi zrovna ve Vodě pro slony potvrdilo, hraje skvěle. Přesto je však zastíněn Waltzem, který nezklamal. Reese je tu tak trochu do počtu, ale za svůj výkon se stydět rozhodně nemusí. Celkově romantická dramata nesnášim, především kvůli obvykle strašným hercům, ještě horšímu ději a nulové atraktivitě prostředí. Nicméně, tohle se mi kupodivu líbilo ve všech třech složkách (i když je děj zase průhledný jak sklo), čímž se Voda pro slony zařadila po bok Benjamina Buttona a Lásky nebeské jako romantické filmy, které jsem rád viděl. Pro mě rozhodně velké překvapení a jeden z nejlepších filmů ve svém žánru, nenechte se odradit místními fňukálisty a verbalisty.

• 25.2.2012  20:51
    Rocky (1976)

Mlátit do kýty v Albertu a dělat kliky na jedné ruce, pusu ala Schwarzenberg a krev v oku. A nakonec si dám ještě jedny schody. Klasika všech klasik, a ten soundtrack :o) Ten kdo film neviděl tak ho beztak zná, nejspíš na něj nastupoval na maturiťák nebo něco v tom smyslu. A Stallonovi ta role sedne jako prdel na hrnec (není divu když si to napsal sám pro sebe ). 1 bod každýmu, kdo přestane jezdit výtahem.

• 25.2.2012  20:45

Opět velmi dojemný film, skvěle natočený a všechno, co souvisí s prvotřídní kvalitou. Na druhou stranu ale už druhé vězeňské drama od Darabonta? Navíc tot je, ačkoliv stále skvělé, o poznání horší než Shawshank. Neumím to vysvětlit, ale Zelená míe už pro mně nebyla taková hitovka abych se během filmu za celou dobu nehnul. A Duncan mě v tomto filmu úplně dostal.

• 25.2.2012  20:29
    Sedm (1995)

Nejlepší krimi, bez debaty. Teda alespoň z těch co jsem viděl. Film slouží celkem i jako IQ test, protože někteří lidi nejsou schopni pochopit konec a motivaci vraha :o) Kdo chce kam, pomozme mu tam a tenhle film chce do top 3.

• 25.2.2012  20:24

Pěti hvězdičková nálož od Spielberga, která nejspíše slouží i jako jeho životní odkaz. Perfektní drama, posuzovat ho z hledika historických eálií nemůžu, ale z filmového hlediska se jedná o neskutečné dílo. Samozřejmostí jsou kvalitní herci, děj a režie, u tohohle filmu se mi líbila i kamera a vizuály, hodně. Dechberoucí drama a ty Oscary byly jednoznačně zasloužené.

• 25.2.2012  20:14

Co napsat k tak známému filmu. Třeba to že u nás na gymplu se povině vysílal na hodině češtiny. Nebo že má velmi podstatné téma a námět. U tohoto filmu se nedají nalézt zápory, všechno funguje skvěle, scénář a herci jsou absolutně skvělé a vytahují tento film do nebes. A mám pocit, že jsem při sledování prožil všechny možné emoce co člověk může pocítit. Povinnost vidět, bez vyjímky.

• 25.2.2012  20:05

První díl hvězdných válek, v té době jsem ještě nebyl ani připojen na pupeční šňůru. Z hlediska speciálních efektů převratové. Z hlediska děje sice naivní, ale na druhou stranu uchvacující (taková pohádka pro tatínky). Kult který vznikl kolem tohohle filmu je jasným důkazem, že Star Wars mají své neskutečné kouzlo. Navíc stará trilogie si nese přesně to, co nová nemá. Nadhled a inteligentní humor v podání Han Sola; charismatického záporáka a kouzlo uvěřitelnosti kolem toho všeho. Jako rozjezd skvélé trilogie byla Nová naděje výborná, ale ty pravá esa vytáhl Lucas z rukávu až v dalším díle. A abych nezapomněl tak soundtrack je samozřejmě prvotřídní.

• 18.2.2012  22:54
    Warrior (2011)

Jednoduché, skvěle zahrané a natočené. Děj je v podstatě primitviní, na druhou stranu se tu podobně jako u všech dramat s vysokým hodnocením projevují zkušenosti z reálného života. Nadčasově natočený vztah dvou bratrů a jejich otce. Scénárista místy hodně tlačí na pilu a tahá z diváka emoce hlava ne hlava. V první řadě se tu jedná o akční film, který v akčních částech z prostředí boxu rozhodně odvádí 100% výkon, akce je pak podporována emotivním dějem, který by sám o sobě tak úžasný už nebyl. Nejedná se sice o žádný zlatý fond, protože dramat tohoto stylu (a teď nemyslím čistě jen box) už tu byla hodněkrát a některá provedená lépe. I tak se ale v rámci akčních dramat jedná o ikonický skvost, který vám z hlavy nejspíš jen tak nezmizí a nemusí se stydět za žádnou ze svých složek. Naposledy jsem se takhle bavil jen u prvního Rockyho, což už je opravdu dost let dozadu.

• 12.2.2012  21:07
    Drive (2011)

Slabších pět, ale přeci jen pět. Především skvěle vizuálně natočené, svižné a s nezapomenutelnými momenty. A je to i napínavé a velmi, velmi stylové. Úvodní ukázka řidičského umění je absolutně bezchybná. Stejně pak přestřelka s brokovnicí :o). A konec je rovněž AAA. Jediné problémy s tímto filmem nastanou v těch pár hluchých místech, které se objeví, ale nudit se rozdhoně nezačnete.

• 8.2.2012  01:50

Tak zázraky se dějí, I Cameron umí dotáhnout skvělý film k dokonalosti. Neporovnatelně lepší než jednička ve všech ohledech - děj, herci, triky, scénář... Takže gratuluji k prvotřídnímu filmu a doporučuji ke shlédnutí každému, včetně zarytých odpůrců sci-fi. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.

• 23.1.2012  15:12
    Sucker Punch (2011)

Directors Cut: Mě tu vždycky baví ty rádoby intelektuální výlevy v komentářích :D No nic, Sucker Punch je film pro kluky a zábava při něm je přímo úměrná tomu, jak moc nejste suchaři. Předně, herci - všech pět dívek hraje svoji roli naprosto skvěle, a upozorňuji že tohle není žádný realistický psychoanalitický snímek. Tady nám děvčata hrají sexy girls with guns s nevinnými pohledy... za zmínku stojí i Scott Glenn, který byl v roli "moudrého taťky" absolutně bezchybný. Zklamal mě jen Oscar Isaac, který sice svoji úlohu podal, ale nijak nadprůměrně, chtělo by to většího maniaka. Akční scény a triky jsou absolutně skvělé, počítačové, spoustu barevných filtrů, slast jak vlast. A co mě dostávalo byla práe s kamerou při akci, v tomhle filmu jsou vysloveně nejlepší střihy kamerou při akcích co jsem zatím viděl. No a nakonec děj, o kterém tento film ale není. Nejdřív plyne hezky zvolna a pak až přijde náš milý zvrat, trhá vaše očekávání na kusy. Tramtadadá, já se u toho neskutečně bavil. A nevětší pozitivum je, že to celé má svojí nosnou myšlenku, která není debilní a ani zbytečně všude nekřičí a nebuzeruje.

• 20.1.2012  17:42

Naprostá parádiček a skvělé zakončení volné dolarové trilogie. I pončo se nakonec našlo :). Po technické stránce je vše stejné jako u Pro pár dolarů navíc, ale mimo to snímek obsahuje mnohem zajímavější děj. Van Cleef jako záporňák ztrácí své kouzlo, nicméně Eastwood je stále top class. Film má trochu horší rozjezd, nicméně závěr je pak hitparáda nezapomenutelných scén. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů co kdy vznikl.

• 16.1.2012  16:18

"Máš nějaký problémy? - Ne, ani ne. Bál jsem se, že neumim počítat, ale už je to dobrý." Pecka jak z broskve. Všichni tři hlavní herci hrajou skvěle, geniální režie i kamera a do toho prvotřídní hudba. O kilometr výš než suprový předchozí film "Pro hrst dolarů" a pro mě i zábavnější než třetí díl - Hodný, zlý a ošklivý. Opravdu perfektní western.

• 16.1.2012  03:20
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Tenhle seriál je kouzelný v jedné věci: i když jsou některé díly výrazně slabší, tak jednotlivé postavy jsou tak perfektně typizované, že se prostě vždycky najde alespoň pár "laciných" gagů u kterých se podělám smíchy. Homer je asi nejvíc typická postava jakou jsem kdy zažil a kuzlo téhle rodinky, která i přes své problémy pořád drží a je semknutá vzájemnou láskou mě vždycky dostane. Jeden z nejvíce kultovních seriálů, který se objevil na obrazovce televize a jeden z mála, který má opravdu vyjímečně kvalitní dabing v češtině.

• 16.1.2012  03:03

Velmi kvalitní, ono tedy ani nelze čekat něco jiného od Morrconeho, Eastwooda a Leoneho. I když, na druhou stranu je pravda, že vyjma Eastwooda tu ještě nedozráli. Ti Mexikánci mne ovšem bavili docela dost, největší borec je hrobník :) Přesto si film zaslouží pět hvězd protože kolik takových westernů máme? Přesně tak, málo.

• 7.1.2012  19:53
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Sherlock Holmes přenesný do moderního světa. V podstatě proti tomu nic nemám, jen se nesmíte zarytě držet originálu. Herecká složka seriálu je v pořádku, Sherlocka bych si sice osobně představoval vzhledově jiného, ale na Cumberbatche se dá zvyknout. Freeman je vynikající a rolí Watsona mě utvrdil v tom, že jako Bilbo bude bezchybný. Scénář a jednotlivé detektivní příběhy jsou v pořádku, co mě ale trochu zaráží a mrzí je fakt, že divák nemá přiliš prostor ani čas nad zápletkou uvažovat samostatně. Pointa toho, kdo je vrah v prvním díle je až přiliš zřejmá dost dlouhou dobu dopředu, naopak v dalších dílech dochází k absolutně šíleným dedukcím, které se v nejlepším případě pohybují na hranici zdravého rozumu, což je pro detektivku trochu problém. Nemohu říci, že by byl nějaký díl nejslabší, ale jako jednoznačně nejlepší mi zatím přijde první díl druhé řady. Prozatím dávám čtyři hvězdy, ale o víkendu se má objevit předělávka na psa Baskervillského a pokud dopadně dobře, zvýším kvůli druhé řadě hodnocení na 5. EDIT: 16.1. musím změnit hodnocení na 5, druhá řada mě opravdu hodně bavila.

• 31.12.2011  15:48

Nejlepší novodobý western, tečka. Skvělí herci pochopitelně, velmi dobrá hudba a režie. Mínusem je trochu slabší scénář, protože, především ke konci, dochází k nelogičnosti v jednání postav (a tím teď nemyslím úplný závěr), ale jsem ochotný to skousnout a přimhouřit oko. Na staré klasiky to sice nemá, ale takhle dobrý western tu nebyl už jak dlouho? Alespoň 30 let?

• 20.12.2011  02:12
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Velmi pěkné vizuálně, více než slušné herecky a originální tematicky. A teď jde o to, jak se vám bude zamlouvat děj. Pilot je mistrovský, ostatní díly už jsou o třídu jinde, nicméně na seriál se pořád jedná o první ligu. Perfektní vizuální efekty zombie, krásné barevné filtry a citlivá práce s komixovou předlohou. 1. řada: První řada je skvost, něco co v zombie žánru dlouho nebylo, naož na pokračování. Děj se sice trochu zbrzdí v polovině série, ale vzhledem k jejímu krátkému rozsahu (6. dílů) je to jedno. Postavy umírají a akce houstne. ***** 2. řada Od začátku jednoznačně slabší tempo. Jediné pozitivum je Daryl, který nádherně vykrystalizoval do nejlepší postavy seriálu, tkerá navíc nebyla ani v předloze. První půlka série je opravdu slabá, od pauzy se zase začne trochu akčněji. Závěr je výborný, díky němu si druhá řada zaslouží **** 3. řada: Ze začátku výborné, pak přišla pauza a po ní katastrofa. Posledních několik dílů je vysloveně hluchých :(

• 27.11.2011  01:04

Velmi příjemný film, herci nepatří mezi mé oblíbence ale hrají parádně, téma i děj parádní, vše s humorem i hloubkou. Asi vážně nemám co vytknout. I přes kvalitu filmu ale ve mě film nezanechal ten oh efekt aby se proojoval do top.

• 12.11.2011  12:35
    Osvícení (1980)

Horor z Amityville po stopadesáté a vždy jinak. Nicholson byl v obličeji poměrně dost kouzelný, ale nejvíc na mně působila ta hudba. Velmi dobrý horor, žádná imbecilní lekačka, ale postupné budování strachu a stísněnosti. Atmosférou mi to připomnělo Věc.

• 29.10.2011  17:29

Nejlepší komiksový film co znám, s perfektní atmosférou a naprosto trefnými hereckými výkony. Bale o tom, že je dobrým Batmanem přesvědčil už v předchozím díle, tady ovšem zůstal zastíněn Ledgerem. Děj je temný, ve stylu noir, hodně akční a zároveň plný dialogů, které maí smysl a nejsou jen vatou. Opravdu parádní film, který se povedl a já se na něj vždycky rád kouknu znovu. PS: kouzlo s tužkou mě poslalo do kolen.

• 29.10.2011  13:34
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Bezkonkurenčně nejlepší talk-show v ČR. Kraus umí a biomasa čumí.

• 23.10.2011  14:31
    Hyde Park (TV pořad) (2010)

Pořad který se České televizi povedl a málokterý díl je vyloženě špatný (samozřejmě to záleží na výběru hosta). Trochu problémem jsou moderátoři, kteří jsou většinou bez charismatu, ale na druhou stranu Takáč se s hosty moc nepáře a tlačí je do odpovědí což je fajn. Mimo to potěší i skutečnost, že dotazy je možné pokládat asi všemi myslitelnými způsoby. Opravdu jeden z nejlepších pořadů co v naší televizi můžete najít.

• 23.10.2011  14:27
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Tenhle pořad sice má svoji masku (sprostá mluva, tvrdá upřímnost), ale díky tomu mě i víc baví. Ale v podtatě jde o to, že Pohlreich ví co dělá, ať už jde o vaření, chování k hostům a nebo vedení restaurace a ti zoufalci co si ho zavolají jsou ve valně většině absolutně mimo. Jednoznačně nejvíce smysluplný pořad na komerčních televizích, u kterého se jednak neskutečně zasmějete, něco se i přiučíte a občas se vám zvedne kufr když si představíte že ste v něčem takovém taky třeba jedli. Bohužel na gastronomické chování Čechů ádný vliv neměl, takže u nás se budou pořád tlačit ty špagety s kečupem a na všem vrstva eidamu.

• 9.10.2011  14:38
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Konečně kriminálka, která je autentická. Zapomeňtě na bílé pláště, podpatky a 100násobný zoom fotky a její doostření. Ve wire se jede všechno podle skutečnosti, policejní práce je dřina, nadřízení mají zájem jen o šplhání v kariérním žebříčku a drogová mafie má mnohem víc peněz a lepší pristředky než policie. A navíc ještě k tomu není hloupá. Tenhle seriál si zaslouží hodně velké uznání. 100%

• 23.8.2011  11:51

Znám knižní předlohu a musím říct, že film se povedl. Nejsem si jistý jestli se jedná o horor, strašidelné scény rozhodně nečekejte, ale fandit hlavní hrdince v psychicky vypjatých situacích bude určitě každý. A mystická tématika je rozhodně plusem.