HennessyVSOP

okres Praha

2 body

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20
    • 23.8.2011  11:46

Palba jakou jsem už dlouho neviděl. Owen konečně něco přesvědčviě zahrál a Cuarón tahal zajímavou scénu jednu za druhou. Ve filmu opravdu vyniknou herci, kterým se daří hrát své role na výbornou. I když jsem film sledoval na miniaturním displeji, úplně mě pohltil a hltal jsem vteřinu za vteřinou. A tleskám hlavně za to, že někdo natočil něco s takhle záporným kontextem. Parádní film.

• 15.8.2011  22:08

Hm tak toto byla pecka, na kterou budu dlouho vzpomínat. 105 minut ve kterých se stále něco děje, skvělý herci ale ještě mnohonásobně lepší opičáci, které si musí zamilovat opravdu každý. Digitální hody v tomto filmu jen předznamenávají to, co na konci roku 2012 předvede hobit. S odstupem času ovšem musím přiznat jednu věc, a tou je slabý děj, protože ten se, když se tak zpětně zamyslím, moc nepovedl. Ne že by byl špatý, ale prostě je zajímavý asi jako šedá obloha. Mnohem větší hit by nejspíše vznikl, pokud by ve stejném provedení vzniklo něco více velkolepého, než toto v zásadě komorní drama. Takže ve výsledku je Zrození Planety Opic dobrým filmem, dost dobrým na to, aby si právem zasloužil pět hvězdiček, ale už ne dost dobrým na to, aby vyčníval nad jiné skvosty co v roce 2011 vznikly.

• 8.8.2011  21:12
    Cesta (2009)

Kniha je lepší, protože dokáže navodit krátkými větami mnohem hutnější atmosféru. Ale stejně jsem prostě u filmu seděl jak přikovaný jak na mě začala dopadat čím dál tím větší deprese. Viggo zahrál opět neskutečně a vzhledem k jeho rolím ho budu muset posunout na top mých oblíbených herců. Vizuální podoba filmu je také absolutně neskutečná, někdo si opravdu hodně vyhrál s počítačovými efekty a barevnými filtry. Snímku a i předloze ovšem chybí jedna podstatná věc a tou je děj. Vzhledem k tomu že jsem věděl do čeho jdu, tak jsem si na své přišel, ale chápu i lidi, kteří tento film pošlou někam na 50%. Pro toho, kdo chce vidět emoce v podání dvou herců táta - syn v post apokalyptickém světě a trochu si zadepkařit je to ideální film.

• 8.8.2011  20:57
    Na vlásku (2010)

V poslední době animákům vládne Pixar. Navíc Disney se nedokázal vytáhnout s ničím kvalitním už hodně dlouho. Ale tahle pohádka byla trefou do černého. Super animace, skvělé postavy a prostředí a hudební stránka se u Disneyho dařila vždy. A mě nezbývalo než si užívat pohádkovou jízdu jako za mlada. A prosím vás, jedná se o pohádku tak neargumentujte tím, že děj je předvídatelný.

• 8.8.2011  20:52

Mě tohle prostě baví. Je to hloupé, kreslené, postavené na pár postavách a neskutečně vtipné. Pro mě navíc nejzábavnější díl série. Prakticky se v Dobách ledových opakuje ten samý recept a výsledky jsou vždy podobné, ale vzhledem k tomu, že jsem se bavil už u jedničky a vtípky se neopakují tak jsem byl spokojen. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal od komediálního animáku pro celou rodinu. :)

• 14.7.2011  23:15
    Rec 2 (2009)

Komu se líbila jednička, tomu se bude nejspíš líbit i dvojka. Víc akce, rychlejší úvod, stará dobrá budova a nové postavy. Příběh je dle mého názoru velmi zajímavě mysticky rozveden a konec mě překvapil celkem dost. Strach je ve filmu budován stejně jako v jedničce, takže se nejedná o žádnou revoluci. Pro mě 5 hvězd a další adrenalinová jízda a těším se na další díly.

• 26.6.2011  13:58

Definitivně nejlepší díl Hvězdných válek. Atmosféra houstne a Luke hraje jak o život. Darth Vader vyšle do světa kultovní hlášku celé ságy, setkáte se konečně s Yodou. Geniální hudba, na svoji dobu přímo vizionářské speciální efekty. Tuhle ságu budete buď milovat a nebo nenávidět, já patřím k té první skupině, proto patří Hvězdné války do mé top 3 a mám sneakery Darth Vader Ultrastar :)

• 16.6.2011  23:46
    Rain Man (1988)

Perfektně zahrané, skvěle napsané a dokonale zrežírované plus výborná hudba. Jedná se o podstatně lepší komedii než tolik vychvalovaný forest gump.

• 6.6.2011  13:45
    Dexter (TV seriál) (2006)

Váhal jsem dlouho mezi čtyřmi a pěti hvězdami, hlavně kvůli tomu, že mě příliš nechytla první řada, která je kvalitativně lehce nadprůměrná, námětová zcla originální kriminálka. Druhá je ale o mnoho lepší a postupně jsem záskal i sympatie k hlavnímu hrdinovi. Niméně druhá řada je výborná hlavně kvůli Jaime Murray, kterou jsem již předtím viděl ve Spartakovia i zde předvedla dost dobrý výkon. Celkem se těším na další řadu, ale kultovního statutu jako má pro mě třeba Dr. House nebo Hra o Trůny se Dexter asi nedočká.

• 21.5.2011  23:55
    REC (2007)

Sice ne nejlepší horor a rozhodně ne originální, ale rozhodně pro mě nejvíce strašidelný, co jsem zatím viděl. S dobrými horory se to totiž má většinou tak, že vám dodávají marazení v zádech, ale nijak to zase s váma nezamává. REC se mnou ale dost hnulo, díky ruční kameře se totiž musíte docela dost soustředit na to co se na těch záběrech děje a pak přijde nějaký šok. Film je chválabohu krátký, jednak už jsem měl v závěru pocit že to nezvládnu dokoukat a pak mi ten houpající se obraz nedělal úplně dobře, takže aspoň to byla spíše chvilková záležitost. Hrdinové jsou sympatičtí, hlavně trio reportérka, kameraman a plešatý hasič. U některých scén jsem si vážně málem nadělal a u jiných se dost morbidně zasmál. Opravdu tleskám a co se srovnání s Blair Witch týče, tak REC je skoro celou dobu nářez, kterému se dokáže Blair Witch vyrovnat jen ve svém závěru, takže REC je jednoznačně lepší volba.

• 10.5.2011  04:09
    Vetřelec (1979)

Legenda sci-fi hororu. A krutě parádní. I po těch letech naše malé uslintané obludky neztratili vůbec nic ze svého kouzla. Všechno působí mrazivě reálně (snad až na ty počítače), takže si vlastně ani nedokážu představit jak by se to dalo natočit po vizuální stránce s dnešními efekty líp. Sigourney hraje báječně, navíc není žádná kočka, takže vás nic během filmu neruší :) Hudba a celkově atmosféra jako řemen, všechno perfektní. Ani sem napětím nedutal a místama sem fandil i vetřelci, jak si ho oblíbíte :).

• 10.5.2011  04:01
    Věc (1982)

Dovolím si nedat 5 hvězd. Jedná s sice o velmi luxusní horor, žádné lekačky, všechno postavené na budování atmosféry která houstne a plus velmi zajímávé speciální efekty, trochu mi připomněli Švankmajera. Nicméně má i své slabiny, herci nejsou nijak světoborní, ani Kurt Russel mne ze židle nezvedl. Ale co mne mrzí nejvíc je velmi slabý závěr, který je opravdu hodně nelogický a ani nedořečený, jakoby si Carpenter nechával volná dvířka na pokračování,škoda. Co se tohoto žánru týče, stále je u mne na první příčce Vetřelec, který má mnohem drsnější atmosféru, lepšího hlavního hrdinu a kulervoucí zrůdu... I tak je ale Věc velmi kvalitním lehčím hororem-psychodramatem. EDIT: s postupem času měním hodnocení na pět, protože opravdu moc lepších hororů není.

• 25.4.2011  14:36

Pravděpodobně nejlepší česká pohádka. A všechnu sůl ke mně povídám!

• 25.4.2011  10:43
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

EDIT: Takže už čtu i knižní předlohu a musím uznat, že produkce si především zaslouží obrovskou poklonu jak věrně zachytila tak dlouhý román do 10 dílového seriálu. Seriál samotný je skvost televizní produkce. U této v podstatě mnohem více středověké než fantasy romance si na své přijdou všichni, skvělé souboje, naturalita a chlapáctví postav ocení muži, vztahy a intriky zas pro změnu ženy a obě pohlaví dozajista potěší děj nenásilně ubíhající mílovými kroky kupředu. A navíc perfektní vizuály, které v televizním seriálu asi jen tak někdo nepokoří. Bezchybná televizní serie, na které vám nemusí sedět leda žánr.

• 23.4.2011  21:32

Film, ve kterém se proslavil Bruce Willis, jeden z mých oblíbených herců. Výborné hlášky, zábavná akce, charismatický záporák a žádná nuda.

• 23.4.2011  21:29

Řekl bych nejlepší Asterix :) veledílo animovaného filmu, které nestárne. Není moc co dodat.

• 23.4.2011  21:28
    Česká soda (1998)

Prakticky výcuc toho, co se v tomto televizním pořadu za ty roky objevilo. Nejedná se dle mého o to nejlepší, ale i tak je to kvalitka. Víceméně se podle tohoto filmu dá poznat, kdo má a nebo nemá smysl pro humor a umí se zasmát sám nad sebou a nad světem ve kterém žije. Zázrak je, že toto vzniklo v ČR a dost mi podobný pořad chybí.

• 23.4.2011  21:00
    Planeta opic (1968)

Je to už hezkých pár let co jsem Planetu opic viděl poprvé a musím uznat že na mě hodně zapůsobila. Nádherné masky, hezké scenerie, solidní herecké výkony a hlavně perfektní pointa filmu. Klasika na kterou se opravdu velmi těžko dá zapomenout. Kdo viděl ví, kdo neviděl ať se stydí a rychle se koukne na tento dobový skvost kinematografie.

• 23.4.2011  20:54
    District 9 (2009)

Tomuto filmu mi nezbývá než zatleskat. Jak moc je odlišný od těch Dnů nezávislostí, Valek světů a jim podobných. Tvůrcům evidentně nechyběla odvaha a vize. Směsice žánrů je víceméně příjemná, i když bych podle svého osobního vkusu víc uvítal filosofickou a vyprávěcí rovinu a méně akce. Nicméně i tak se jedná o jeden z nejzajímavějších, nejodvážnějších a nejsympatičtějších filmů, který dle filmového zážitku řadím vedle Obchodníka se smrtí, který na mě měl podobný dopad. Má sice spoustu nevýhod, například to že hereckých výkonů si tu opravdu neužijete, stejně tak vizuály a hudba nepohladí vaše smysly. I tak pointa a neobvyklost tohoto snímu převáží všechny jeho zápory. Doporučuji skouknout každému, komu alespoň trochu nevadí sci-fi.

• 12.4.2011  16:54
    Matrix (1999)

Matrix, velmi známý pojem mezi filmy a opravdu velmi revoluční dílo. Ne z toho pohledu , že by přinesl myšlenku, která tu nebyla, tu totiž převzal ze starších děl, ať již filozofických nebo i filmových (např. Ghost in the Shell). Ale byl to první film s tímto tématem, který dokázal prorazit do širokého podvědomí lidí. Pokud vím tak se jedná o první, a pokud ne první tak jeden z prvních filmů, s bullet-time efektem. Má perfektně propracované bojové scény, velikou hloubku že dokonce slabí jedinci nejsou schopni pochopit o co jde a skvěle zahrané čtyři role - Nea, Morphea, Mr. Smithe a nakonec Trinity. I tak má film své mouchy (alespoň ze subjektivního hlediska mi leze na mozek hudba a kostýmy a ani Trinity není nijak velká fena, respektive je docela ošklivá), nicméně tyto drobnosti nemohou zastínit výrazné kvality tohoto filmu. Další dva díly jsou již jenom svezením se na slávě jedničky, i přesto se ale nejedná o žádnou tragédii.

• 12.4.2011  16:34

Tohle je opravdu velmi legendární film a hodně mě se*e, že byl zastíněn takovou hovadinou jakou je Forrest Gump. Ale zpátky k tomuto snímku, o kterém již bylo hodně napsáno. Má skvělou pointu, hlubokou myšlenku, která brnká na struny divákům, vyjímečně laděnou hudbu a hlavně neskutečně lidsky zahrané postavy. A dle mého názoru každý koho tento film nudil nebo se mu nelíbil je hlupák. POZOR SPOILERY To co mě opravdu dostalo je následující: vyprávění Freemana v pozadí filmu (on je opravdu charismatický a umí upoutat pozornost), scéna s asfaltováním střechy, scéna z vězeňského biografu, scéna Brooks was here, scéna kdy si všichni myslíme že se Andy oběsil a v neposlední řade srdcervoucí závěr filmu.

• 12.4.2011  16:22
    Gauneři (1992)

Celovečerní prvotina a už tady je krásně vidět styl, jakým Tarantino točí své filmy. Jednoznačně perfektní provedení a zfilmování přepadení jistého klenotnictví, které se zvrtne. Genialita filmu a jeho celé antichronologické stavby spočívá v tom, že vyjma předtitulkové scény se děj odehrává až po samotné loupeži a my se zpětně z vyprávění jednotlivých postav dozvídáme jak to vlastně celé bylo, kdo byl zrádce a jak to skončí. Tolik vytrubovaná brutalita snímku je nesmyslem, ve většině scén kamera uhne jinam a my vlastně ani nic nevidíme, jenom potoky krve, které jsou hodně nadsazené, takže žádné nechutnosti nevidím. Herci hrají velmi dobře, ale za vyzdvihnutí stojí hlavne boss Joe (i když kvalit Marlona Branda nedosahuje pochopitelně) a pak Mr. Blonde (pan Světlý) a jeho taneček. Hudba špičková jako vždy u QT. Film v závěru obsahuje jednu z nejlepích natočených patových situací. Vrcholné Pulp Fiction Gauneři nepřekonali a to hlavně protože: a) jim chybí charsmatická kočka Uma Thurman a za b) neobsahují tolik vtipu jako PF. I tak je to ale skvělý film, velmi dobře natočený se skvělým scénářem. PS: Vic Vegga (Mr. Blonde) je starším bratrem Vincenta Veggy :)

• 9.4.2011  22:44
    Drž hubu! (2003)

Nemám rád skoro nic co je z Francie, vyjma vína, koňaku a Jeana Rena. Nicméně tenhle film je vskutku geniální. Spousta komedií mi nepřijde ani vtipná a už vůbec důstojná ale tohle je opravdu dobrý kousek, který prostě stojí za zhédnutí. Depardieu hraje výjimečně dobře a film má spád, skvělé vtipy i nezapomenutelné hlášky. Jednoduše určitě stojí za zhlédnutí.

• 5.4.2011  00:36

Pro mě osobně super film, nepřinesl sice nic vyjímečného, ale já se na něj koukám spíše z dokumentárního pohledu a v téhle rovině je film geniální. Herci hrají velmi přesvědčivě a některé dějové momenty ve vás zůstanou. Pokud nepočítám Riefenstahlovou, tak jsem zatím nic lepšího s Hitlerem neviděl.

• 5.4.2011  00:31
    Happy Tree Friends (TV seriál) (2006)

Nejvíc uchylný a krvavý kreslený seriál co znám, ono je to v podstatě debilní se tomu smát, ale já si opravdu nemůžu pomoct. Ta neskutečná genialita totiž spočívá v tom celou tuhle hloupou brutalitu našroubovat do kabátku seriálu pro tříleté děti (a to včetně hudby a vyluzovaných zvuků). Tohle můžete skutečně buď jen zatracovat nebo milovat.

• 31.3.2011  19:23

Pulp Fiction, velmi legendární film, který na první pohled vypadá velmi jednoduše a ve skutečnosti je v něm skryto velké filmové umění. Geniální zobrazení paradoxů morálky a filosofie trestu, odplaty a msty, která se prolíná všemi Tarantinovými filmy je skvěle vystižena i v tomto snímku. Film je vybudován na imitaci scén z jiných filmů - prostředí, hudba i dialogy již často někde byly, jen použité zcela jiným způsobem. Tarantino si hraje s časovou posloupností a teorií tří jednot, předkládá nám jednoduchý ústřední motiv, který je časově rozsekán, podáván ze tří úhlů pohledu a zajímavě zamíchán tak, aby přesměroval divákovu pozornost z děje na postavy. Právě perfektně zahrané postavy poháněné skrytými motivy jsou ústředním motivem Tarantinových filmů. Tarantino nezobrazuje ani zdaleka vše a ve velké míře nechává svobodu divákově fantazii a myšlenkám. Je už jen na divákovi, jestli přistoupí na hru Quentina Tarantina a pokusí se rozklíčovat motivaci postav, jejich úděl, rozplete časové události a srovná je chronologicky a nakonec se zamyslí nad tím, jakým způsobem by daný film vyzněl, kdyby byl natočen konvenčními metodami. Pokud na tuto hru přistoupíte, tak nemůžete dát nic jiného než 100%. Pokud chcete jen líně koukat na film a nemyslet, nemá význam si cokoliv od Taranatina pouštět.

• 28.3.2011  01:04
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Tenhle seriál mne uchvátil, není sice ani duchaplný, ani originální, ale má býčí koule. Andy Whitfield má neskutečné charizma, krvavé efekty jsou nikoliv nechutné. Seriál obsahuje svaly, prsa, krev a pot. Prostě seriál pro chlapy, na který budou koukat i vaše přítelkyně, podobně jako je tomu u Playboye, který ženy s oblibou také čtou. Pět hvězdiček si navíc seriál zasloužil za to, že k tomu obřímu hraní na chlapské pudy dodává seriál i velmi zajímavé vztahy mezi postavami a schopnost udržovat děj v gradaci. A není zbytečně dlouhý. 100% // Druhá řada začíná velmi dobře. McIntyre sice není Whitfield, ale jako nástupník je plnohodnotný. Děj se pořádně zamotal hned v úvodu, tak jsem zvědav jak se s látkou scénáristi poperou. Zatím je brzy na hodnocení, ale podle prvního dílu se zdá, že kvalita se po Bozích arény opět zvedla :)

• 18.2.2011  21:25

Už podle traileru a úvodních informací jsem si myslel, že spojení Aronofskeho s mým sexuálním idolem mladých let nemůže dopadnout špatně a nemílil jsem se. Téma je typicky "aronofoské" a nic nového v tomto ohledu nečekejte, i tak mne film chytil a troufám si říci že mne bavil více než Requiem za sen. Natalie Portman hraje neskutečně přesvědčivě, vyzdvhnul bych ještě navíc kameru a masky a samozřejmě hudbu. Celý film jsem byl nervózní kam až to celé drama o baletce dospěje, několikrát mi během filmu běhal mráz po zádech a závěr byl vskutku katarzní. Pro mne 100%, kritici ať kritizují.

• 11.2.2011  10:48
    Černá smrt (2010)

Původně jsem se obával do čeho zase Sean Bean vlezl, ale brzy po úvodu se mi film začal líbit. Je temný, drsný a ze středověku s charismatickými herci a velmi dobře vymyšlenou pointou k zamyšlení. Takhle příjemný film ze středověku jsem už velmi dlouho neviděl. 90%

• 29.1.2011  11:35

Opět skvělá kriminálka a není to příliš dlouho co jsem viděl LA Přísně tajné, jeden z největších konkurentů bojující s Obvyklími podezřelými o titul nejlepší kriminálky. V komentářích toho bylo řečeno již dost, takže jen zopakuji, skvělí herci, promyšlený děj a zajímavé rozuzlení. 100%

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20