HennessyVSOP

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 4.10.2019  22:23
    Ad Astra (2019)

Za mě v podstatě v pořádku. Nic co by člověk musel vidět (i když na druhou stranu jsem na těch vizuálech mohl v kině oči nechat) ale rozhodně mě to neurazilo. Je potřeba, aby divák nečekal zábavu ani akci ala Marťan, je to celé mnohem více komorní, vážné a v podstatě nejde o nic jiného než psychologický snímek v zajímavých kulisách.

• 29.4.2019  20:12

Anojistě, i tady dokáže Disney vesrat politickou koreknost. Ale, co je pro mě nepochopitelné, jak může v rámci Disney jedno studio dokázat zakončit desetiletou historii MCU filmů ve velkolepém stylu, kdy snad každý fanda musí uznat, že se Marvel rozloučil s jednou svojí etapou se ctí a hromadou nezapomenutelných momentůa vzpomínek. A proti tomu je pod stejnou firmou Star Wars, kde dokázali tvůrci v hlavní trilogii zkurvit 40i leté zlaté vejce a nasrat naprosto všechny, od některých herců po fanoušky...

• 30.7.2019  20:34
    Brexit (TV film) (2019)

Snímek přesně vystihující dobu...

• 16.3.2019  21:18

Vlastně to nebylo ani špatný, ale už se to trochu začíná ztrácet mezi ostatními Marveli. Jednoznačným problém je předvídatelnost děje, pokud znáte alespoň trochu reálie Marvel univerza, je jasné už od začátku, že něco nesedí. Navíc se to celé trochu táhne a opět (nepřekvapivě u Marvelu) absentuje celý film záporný hrdina. Jinak se ale jedná o hezkou emancipovanou omalovánku. Flerken pobavil.

• 14.7.2019  13:19
    Hellboy (2019)

Tohle je hodně odlišné od první variace na Hellboye. Herecky je to asi v pořádku (i když vedlejší role trochu dost ztrácí dech), hláškama už tolik ne, spousta z nich není ani drsných ani vtipných. Naopak celkem oceňuji vizuál, který se s tím moc nepáře a v rámci omalovánek pro dospělé je to takový svěží vítr temné fantasy. Nejhorším aspektem filmu je děj a scénář, který dost kulhá a kdyby si s ním dal někdo trochu více práce, tak by se mohlo jednat o hodně kvalitní zábavu, takto je to bohužel průměr. Nezapomenutelný ale trochu dost blbý. Pokud bude dvojk a povede se lépe scénář, tak nebudu proti.

• 10.5.2019  03:57

Bitva dobrá, především v některých momentech a oceňuji napětí, protože ačkoliv člověk čeká, že to nakonec dobře dopadne, tak už pak naprosto ztrácí naději. Na druhou stranu klíčový moment serie opravdu dobře zvládnutý není a myslím, že Martin to v knize, pokud ji někdy dopíše, zvládne lépe.

• 10.5.2019  04:00

Ne, Benioff a Weiss opravdu bez předlohy neumím psát, obávám se, že toto dopadne špatně. Na druhou stranu oceňuji, že to nespěje do původně očekávaného prvoplánovaného konce, jenže pokulhává jak logika, tak gradace.

• 21.5.2019  12:46
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Tak je na case ohodnotit celou serii. Ano, byla krátká a ano muselo to dospět do finále celkem rychle, taky Martin to za těch 10 let nedokázal dopsat. Na druhou stranu to naprosto přesně skončilo, tak jak mělo. Válka růží namontovaná do fantasy světa i s pádem feudalismu a začátkem renesance, nezávislost Skotska. Kritika absolutní moci, válečného konfliktu ve jménu "dobra" a zbraní hromadného ničení. Je tam úplně všechno a pokud někdo čeká, že knihy skončí nějak diametrálně jinak, pak je debil. Hra o Trůny není pohádka, a není to v podstatě ani fantasy, je to jen historie Velké Británie namontovaná do barevnějších kulis a namíchaná s pár morálními elementy a to je všechno. Objektivně je tato serie za 80%, protože má určité problémy s tempem, ale vzhledem k těm úsměvným odpadům tady si dovolím vylepšit skóre.

• 14.5.2019  23:49

Je tu spousta dementnich komentaru od lidi, kteri absolutne nepochopili pointu. Konecne se na platne objevil explicitni scenar toho, jak to vypada, pokud se sveri do rukou zbrane hromadneho niceni jedne osobe. Tolkien nechal Boromira vcas zabit, zatimco v GoT nechali tvurci moci opojenou Denerys prekrocit hranici pricetnosti. Hirosima a Nagasaki mavaj z platna jako vysity. Finalni epizoda bude hodne narocna a pokud se nedockame nejakeho dementniho holywoodu "vsichni zili stastne az do smrti" je tahle serie jako celek naprosto epesni dilo pripominajici odkazy valecnych zlocinu a tyranie absolutisticke moci.

• 20.5.2019  23:28

Libi se mi jedna vec a to fakt, ze na dejovem vyusteni hry o truny se pozna, kdo ma v hlave piliny. Presne k tomuto zaveru cely serial smeroval od prvni serie. Krasna adaptace valky ruzi a dejin Velke Britanie, coz se projevovalo nespocetnekrat od prvnich dilu. Finale velmi citlive a dustojne natoceno. To ze se na to divaji debilove bez zakladniho vzdelani je bohuzel smutny obraz vzdelanosti dnesni populace.

• 29.6.2019  08:44

Dvojka je vyrazne slabsi oproti prvnimu dilu, ktery byl v podstate genialni. Dvojka navozuje na dalsi detske problemy s touto stavebnici a tim padem jsou hlavni motivy zapletky pomerne dost prohlednutelne. Na druhou stranu i nadale plati, ze film obsahuje skvelou hudbu a spoustu fantazie a pro detskeho divaka je skveli. Dalsi pripadne pokracovani na toto tema by jiz byl nesmysl, tak doufam ze se ho nedockame.

• 6.8.2019  20:34

Myslel jsem že po posledních Avengerech se Marvel asi bude muset sbalit, ale u nového Spidermana ukázal, že umí zacílit tam kam má. Nejlepší hraný Spiderman splňující svoje cíle - pro teenage, s romantikou a humorem a správnou akcí. Evropské (a české) kulisy jsou plus, hlavní záporná postava také celkem slušně povedená. Výborný zážitek z kina, kterého jsem opravdu nelitoval.

• 2.9.2019  22:13

Úvod třetí serie je takový pomalý slepenec několika vláken, které se, věřím, začnou velmi rychle smotávat dohromady. Některé vedlejší scény jsou hodně dobré (bazén, supermarket), ale jsou to jen takové štěky. Kulisy 80. let jsou asi nejlepší doposud. Naopak co zatím vůbec nefunguje je temné napětí a děti. Naprosto ve všech filmech, kde se dětské osazenstvo začne projevovat pubertálně, tak je to průser a nemyslím si, že adolescentní scény ocení 13ti leté děti. Takže doufám, že to trochu nabere na otáčkách a temnějším směru, jinak zůstaneme na průměru.

• 22.8.2019  20:28

V ramci hororu mi to prislo slusne. Dej je samozrejme deravy jak cednik a cele je to vlastne takova zhovadila slatanina, ale podobne jako Kostka (ktere se to mimochodem docela blizi) mi prislo, ze film umi vtahnout do deje a ma celkem inovativni provedeni. Rozhodne jsem nebyl zklamany z toho, ze jsem si to pustil, protoze v tomto zanru je mozne narazit na skutecne odpady. Unikova hra je slusne becko :)

• 9.6.2019  16:25
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tneto seriál nejde hodnotit jinak. Ano, obsahuje pár problematických momentů ve faktech (igelity kolem obětí ozáření v nemocnici apod), ale přesto je historicky přesný a věrný na úrovni dokumentu. Úžasné dílo stanice HBO a kéž by se podobných miniserii založených na klíčových událostech moderní hisorie natočilo více. A mimochodem jeden z nejlépe ozvučených seriálů všech dob.

• 22.5.2019  01:25

Uz jsem viděl hodně, ale tenhle díl opravdu neni pro slabé povahy, protože víte, že se nedívate na nějaký přiblblý zombie... Dechberoucí záležitost, ale vážně ne jednoduchá na dívání.

• 18.5.2019  03:14

Vysoce kvalitní materiál pokračuje, oproti prvnímu dílu se začínají ve velkém stylu projevovat jednotlivé postavy.

• 9.6.2019  16:22

Tohle je nepatrně slabší materiál než předchozí díl, ukazuje v podstatě sanaci následků v okolní přírodě a práci likvidátorů jaderné havárie. Scény tentokrát nejsou naturalisticky pojaty a jejich vizuální podání nezpůsobuje takové drama, na druhou stranu kontext toho co se děje je snad ještě horší než u třetího dílu. Herecky opět skvělé.

• 9.6.2019  16:23

Finální epizoda se soudním procesem a vysvělením havarie. Pravděpodobně nejlepší pokud se chcete dozvědět co se stalo, jaká byla příčina i následky. Navíc obsahuje dokonalou tečku v závěrečném epilogu.

• 16.3.2019  21:33

Johna Malkoviche jako Poirota opravdu můžu a musím uznat že to celé vizuálem a hudbou sedí jako prdel na hrnec. Herecky je to celé také bez debat a jedinou námitku mám pak ke stopáži, která je tak trochu dost příliš. Uvidíme kam se to přenese dále, obávám se, že pokud celá miniserie bude pokračovat stejně, začne to být velmi rychle nuda.

• 8.2.2019  01:50
    Annihilation (2018)

Za Natalii dávám o hvězdičku víc, než si to objektivně zaslouží. Dějově je to skutečně kravina bez nějakého zajímavého momentu nebo výrazných herců.

• 23.7.2018  10:17

No jako v každé Marvelovce to nemá charismatického záporáka, ale jinak je Ant-Man and Wasp výrazný upgrade jedničky, což bych nečekal. Vše je v podstatě stejné - cílová věková skupina, efekty, styl humoru, ale ve všem to Marvel dotáhnul na vyšší úroveň. Skvělý film, zábavnější než noví Strážci Galaxie a možná mě ukamenujete ale za mě to je asi i lepší komiksovka, než Infinity War.

• 23.12.2018  14:08
    Aquaman (2018)

Nejlepsi DC od dob Nolanovych Batmanu, nicmene to zas neni tak velika pochvala vzhledem ke kvalite toho ostatniho. Nicmene musi se nechat, ze Aquaman se povedl predevsim vizualne. Je to obri pastva pro oci, at uz v podobe vyumelkovanych hercu, kostymu a nebo prostredi. Akce je zhruba tak akorat a prospela by mozna lehce kratsi stopaz, nicmene o zadnou nudu se nejedna. Skoda trochu slabsiho pribehu, ktery opravdu prilis napeti ani prekvapeni nepobral. Pokud by takto vznikaly vsechny DC filmy, tak by se mozna nemusely hanebne krcit ve stinu Marvelu.

• 29.6.2019  08:46

Hodne jiny druh animace i pojeti celeho dila, ktere je zasazene no moderniho kontextu. Klasiku to opravdu prekonat nemuze, nicmene velmi zdarile se to dle meho nazoru postavilo na uroven hranych filmu, misty je to asi i vtipnejsi. Plati ale, ze toto je spis film pro deti, nez pro dospeleho divaka, coz u puvodnim animaku nebylo pravdou.

• 28.4.2018  23:59

Já bych řekl, že toto je takový Opus Dei za marvelovkami. Stejně jako předchozí Avengers filmy se jim daří neskutečným způsobem spojit dohromady v jeden fungující! film abnormální množství různých postav a pobavit divákovo oko úžasným digitálním vizuálem. Pro fanoušky, kteří viděli valnou většinu marvelovských filmů od Iron-Mana 1 je to nutnost, pro zbytek zbytečnost. SPOILER: obávám se, že se příští rok ale dočkáme hodně velkého otočení karty s Infinity War 2, silně pochybuju, že cokoliv bylo v tomto filmu je definitivní.

• 5.6.2018  20:06
    Deadpool 2 (2018)

Velmi špatné z jednoho jednoduchého důvodu. Od jedničky se ten film neposunul vůbec nikam a zatímco původní Deadpool působil jako závan smradlavého prdu na rozkvetlé zahradě a tím pádem hrál na efektivní strunu nečekaného překvapení, tak od dvojky už ten smradlavý humor čekáte a nepřináší tím pádem nic nového. V podstatě zbytečný film a není to už ani tak moc zábavné.

• 5.1.2019  02:32

Od předchozího dílu to šlo hodně dolu. První půlka filmu je vyloženě lepší než druhá, ve které se při pobíhání po baráku uprostřed lesa nic moc neděje. Humor je takový americký, ale k filmu se to asi hodí. Škoda, předchozí díl naznačil, že se to dá natočit i lépe.

• 30.12.2018  21:20

Nikdy ybch si nemyslel, že je Shane Black schopnej natočit sračku tohohle formátu, ale bohužel tomu tak je. Přemejšlím, jestli v tom filmu něco fungovalo, jedna hvězdička je za dětského hrdinu který kupodivu není na zabití. Jinak je to tragedie, od scénáře po akci, které teda ve filmu zrovna moc nebylo.

• 27.1.2019  19:41

Debilnější akční film už skoro natočit nejde. Ale jenom skoro, protože pořád je to alespoň v žánru, tzn. je to akční. Jinak to samozřejmě zahrnuje veškerý debilní stereotypy akčních filmů od černí kluci vs. ku klux klan přes nekonečnou municí až po nespočet mrtvol poházených po scénáři. Stupidita.

• 16.3.2019  21:25

Gosling je v roli Armstronga super, navíc všechno, co se týče vesmíru je v posledních letech hot. Nevýhodou je tak trochu dokumentární děj, nicméně ani ten se nenechal příliš zahanbit a nabídl několik vysoce emotivních momentů. Krásný film podobný Apollo 13, méně dramatický, ale stejně dobe zahraný.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19