HennessyVSOP

Marek Šorf

okres Praha

2 body

• 17.9.2012  19:24

Pět hvězdiček si film zaslouží, ale bohužel, o žádnou legendu se nejedná, román bohužel zůstal nedostižen. I přesto se jedná o kvalitní adaptaci, se skvělým Connerym a solidní výpravou. Filmu se nedá vytknout v podstatě nic, ale také vyjma Conneryho a předlohy nepřináší nic, co by Vám opravdu na dlouho zůstalo v paměti. Knihu ale doporučuju.

• 17.9.2012  19:19

Velmi slušná pocta všem akčním hrdinům. Oproti jedničce ubylo děje a zajímavé akce, což je podstatné mínus, ale na druhou stranu už konečně hrají všichni herci alespoň pár minut a navíc je film protkán opravdu hodně odkazy na legendární filmy a geniálními hláškami. Čekal jsem tedy o něco víc, ale i toto mi udělalo velikou radost.

• 29.8.2012  21:29

Po dvou předchozích dílech, které byly AAA class je tohle pro mě zklamáním. Změna režiséra přiliš nepomohla. Jednak nám prakticky zmizela ruční kamera, což je dost škoda. Pak se nám vrátil i veledlouhý úvod k filmu, což už mě vadilo celkem dost. Navíc i herecky to vyjma nevěsty dopadlo hodně špatně. Děj sice na předchozí díly navázal, ale nikam ho neposouvá a mystika se vypařila někam nad hory. Takže ty tři hvězdy jsou z nostalgie, za nevěstu v podvazku a slušnou akci. :o( Teď jen doufám že čtyřka dopadne lépe.

• 27.8.2012  23:43

Slabý odvar jedničky. Opět hloupý děj a děravý scénář, ale tak máme se u toho bavit že... Až na to, že v tomto díle dost chybí humor. Chtělo by to prsa, více špíny, mnohem víc akce a celé to zabalit do velkého Humoru a pak by to bylo opravdu moc fajn. Bez Deppa a kapitána Octopa by to bylo hodně zlý.

• 12.8.2012  13:10
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Tak nevím, ale mě se to zdá jako těžká nuda. U pilotu jsem usnul a ani u dalších dílů to lepší nebylo. A přitom co se dějové stránky věci týče, tak se vůbec nejedná o nic špatného. Podvody jsou opravdu logicky postavené a dávají smysl. Nicméně postavy mají pro mne 0 charisma (a ani ta Jaime Murray není taková, jakou bych čekal), prostředí Londýna mdlé, kamera a režie bez nápadu.Ale hlavne nezanechá žádné emoce. Ve výsledku je to přesně ten typ průměru, na který nemá smysl koukat ani jako guilty pleasure. "Zabíjení volného času".

• 11.8.2012  16:07

Warhammer 40k je fajn, nicméně tenhle film stojí za prd. Animace předpotopní, scénář hluchej i přes krátkou stopáž a jediné, co se povedlo je postupná hradace strachu. Víc toho hodnotit nejde. Bohužel slabota, a to jsem fanda warhammeru.

• 2.8.2012  11:25
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Jeden z dalších seriálů, který se veze na hypu dnešní doby. Vzhledem k tomu, že se pohybuji v naprosto stejném prostředí bohaté korporace na juniorské pozici, tak můžu potvrdit, že 99% ukazovaných korporátních stereotypů je ze života. Příjemní herci (obzválště hlavní duo) a smysluplné reálie posouvá seriál někam těsně pod úroveň House MD. Co musím seriálu vypíchnout je hudba, v dílech se na podkladu objevují skutečné skvosty let dávno minulých. 1. řada: Hlavní dějová linie letí a každý díl má svůj případ. Pilot je skvost, humoru pak bohužel ubyde. ***** 2. řada: Bohužel se právní záplatky odsouvají na druhou kolej a ze seriálu vznikla telenovelka. Pár zajímavých momentů a prvků to již od poklesu hodnocení nezachránilo. ****

• 2.8.2012  11:22

Za prvé, trojka navazuje celkem hodně na jedničku, proto se na ni nejdřív podívejte. A teď už k věci. Stejně jako u předchozích dílů, ani tady nehraje hlavní roli Batman a film tak stojí a nebo padá na záporákovi. Bane je ovšem naprosto dokonalý. Nelze ho srovnávat s Jokerem, protože oba jsou absolutně jiný typ, ale Batmanovi dokáže rozbít tlamu naprosto přesvědčivě. Catwoman mohla mít o něco lepší kostým, celkově ovšem působí mnohem mnohem lépe než kterákoliv její předchozí adaptace. Děj je rozmáchlý, možná příliš, mě to ovšem nevadilo, stejně jako téměř tříhodinová stopáž. Zápletka vás naprosto bezpečně vtáhne do děje (tedy pokud máte alespoň trochu trpělivost pro dlouhý film, pokud vás nevtáhl Pán Prstenů, nevtáhne vás ani třetí batman). Hudba srovnatelná s předchozími díly. Co mi ovšem přišlo jako změn je skutečnost, že Gotham je koneně podán celistvěji, komiksověji a zajímavěji. Jako jediný z trilogie mi totiž nepřišly nudné pasáže, ve kterých se nenachází ani Batman ani hlavní zloun. A na závěr se objeví i absolutně nečekaný zvrat. Bohužel i v trojce se našli uplně hloupé nelogické chyby, ale to asi patří k životu. Tadá - výsledek je slušná bomba. SPOILER: jsem zvědav, kdo se chytí hozené rukavice a bude chtít točit Robina :D

• 21.7.2012  01:17

Jedna z klasik hororů let 70. a 80. V dnešní době již tyto filmy nedokáží tak dobře vyznít jako kdysi, nicméně i tak je velmi sympatické (alespoň mně), že budují strach na atmosféře filmu a ne na nechutnostech/lekacích scénách. Perfektní hudba a herci, na svoji dobu nevídaný odvaz co se etiky týče a slušné filmové triky. Zaslužená legenda mezi horory, která již dnešními diváky zřejmě zůstane nepochopena.

• 21.7.2012  01:05
    Twin Peaks (1992)

Předně neznám seriál a po tomhle se na něj už koukat ani nehodlám. S Lynchem jsem se setkal už v Mulholland Drive a tento film mi potvrdil, že tohohle režiséra prostě musím nenávidět. Žánrově nezařaditelné, rozhodně se nejedná o horor, možná o drama. Herci v rámci možností OK, ale z pojetí pointy tohoto filmu bych zvracel. Absolutně obří množství scén, které jsou pro děj nebo psychologii postav absolutně zbytečné. Scény protahované do nekonečna s halucinogenními barvami, neustálé výjevy všemožných detailů, které jsou úplně k ničemu, prtože postrádají jakýkoli význam ( nějaké narážky na seriál, který jsem neviděl, jsou mi ukradené).... Jedná se sice o lepší film ne zmiňovaná MD, protože u Twin Peaks je alespoň zejmé o čem se točí, ale forma filmu je pro mě opět nezkousnutelná. Donekonečna protahovaná nuda a nastavovaná kaše nesmysly. Pro mě dvě hvězdy z milosti a od Lynche už nechci v životě nic vidět. PS: zlaté tři zásady antického dramatu do háje.

• 21.7.2012  00:53

Film s velmi chytlavým scénářem, který dokáže potěšit duši a vykouzlit úsměv. Opravdu velmi lidský snímek, který stojí za to vidět.

• 20.7.2012  23:09

Prachsprostá vengeance vyvřažďovačka bez špetky inovace v ději. V podstatě stojí na slušných základech, protože herci a prostředí celkem dobře ladí a ani efekty nejsou vůbec špatné, ale pro mě je film zabitý opravdu blbým dějem bez jakéhokoli zvratu a atmosféry strachu. A další stránkou věci je pak místy zbytečná brutalita, ve které si osobně nijak nelibuji. Opět se ukazuje, že v dnešní době už jen málokdo umí udělat horor postavený na atmosféře. Mládež si přeje jen lekačky a nechutnosti. Za mě opravdu slabší průměr.

• 11.7.2012  13:09
    Prometheus (2012)

Tady si dovolím trochu delší polemiku, protože mě opět absolutně zaráží některé příspěvky zdejšího osazenstva. Opět spousta kritiky, srážení filmu za to, že v něm jeden prvek není úplně prima, opět se začíná rojit symptom příliného očekávání, ktrá na csfd bytostně nesnáším (Prequel k vetřelcům od ridleyho? to bude bomba jako prase... sakra tohle neni nejlepší film všech dob? tak to je fakt shit na jednu-dvě hvězdy. Kdyby netočil Ridley a nejednalo se o vetřelce tak tu všichni budou nadšeně ochat jaká je to pecka letošního léta.)... Ale od začátku. Z technické stránky věci nejde upřít vůbec nic, vizuály jsou dokonalé, peněz do filmu určitě nateklo spoustu, takže zázemí pro kvalitní film bylo zaručeno. To samé je možné říci o hercích, prvních pět jmen hereckého osazenstva mi je velmi dobře známo a všechno jsou to herci, kteří umí zahrát perfektně, tady ovšem vyniká hlavně Michael Fassbender a Idris Elba (jednoznačně nejlepší postava filmu). Je také známo, že se jedná o prequel k Vetřelcům, a tedy že látky na podklad pro děj je dost kvalitativně i kvantitativně. No a teď tedy jak se s těmito poklady Ridley a zbytek jeho týmu popral. První moje výtka k filmu směřuje na produkci, protože jsem nepochopil, co jsme točili za žánr. Na horor dost nuda, takže si osobně tipuju ten mysteriózní thriler s hororovými prvky. Triky, výprava fajn, herecky ok, audio průměr, kamera velmi dobrá a Ridley si opět pohrál s každou scénou. (Ridley má v rukou vážně zlato, protože třeba scény s ovládáním mimozemské lodi jsou vysloveně exkluzivní). A teď přichází kámen úrazu, protože člověk, který napsal scénář by si zasloužil zabít. Dějově nemám co vytknout (snad jen závěr by se mohl taky jednou uzavřít), napojení na Vetřelce funguje velmi dobře (co tu pořád někdo má za problém ohledně tohoto bodu? vznik a původ vetřelců je ve filmu naprosto jednoznačně vysvětlen), ale pokud se jedná o thriler ze sci-fi prostředí, tak bych se opravdu rád vyhnul scénáristickým přešlapům a píčovínám, kterých tu bylo opravdu požehnaně. NÁSLEDUJÍ SPOILERY: sci-fi klišé pominu (loď má ve vesmíru neustále zapnuté motory aniž by to bylo potřeba, vydává zvuky...) ale ten pád toho mimozemskýho plavidla? Si snad dělají prdel ne? A konkretně myslim třeba že kus kamene poslouží jako úkryt protože udrží milión-tunový kolos, který do země po pádu neudělal žádný kráter? Proč ta loď vůbec spadla? Ten porod taky nešlo udělat nějak víc realisticky? Nad tímhle člověk ještě přimhouří oči (třeba jako u Star Wars), ale pak přichází ty logické díry v ději, které vyvozují po shlednutí filmu spoustu otázek typu proč? jak? Namátkou: Proč kresby ukazují na nějakou mimozemskou vojenskou základnu někde ve vesmíru a ne třeba na domovskou planetu té rasy? Proč s neúspěšným startem jedné lodě neposlali na stejnou misi jinou loď? Proč nejsou v provozu ty ostatní základny na planetě? Kde jsou ty vetřelci co měli vyvraždit tu základnu atd atd. ZÁVĚR: Prometheus je velmi kvalitním filmem, který sráží z pěti hvězdičkové mety dementní scénárista, který prostě nedokázal sepsat všechny svoje myšlenky tak, aby to mělo hlavu a patu. Kdyby se jednalo o horor nebo akčňák, tak se nad tím nikdo zastavovat nebude, ale u dramatu je to průser, protože tolik výrazných děr v ději jsem už dlouho neviděl. I přesto všechno se jedná o velmi dobrou zábavu, ale kult se bohužel dle mého názoru tvořit nebude. PS: hodlají dělat dvojku?

• 7.7.2012  23:14

Nástupce už je jen prostý škvár. Ty dvě hvězdy jsou hlavně za Sharon, která zraje jako víno, ale jinak je to vážně bída, a to včetně toho veletoče na konci.

• 7.7.2012  23:10

životní role Sharon Stone a super kriminálnka s poměrně hutnou atmosférou a velmi nejasným dějem. Ve filmu je poměrně explicitní násilí i erotika, což ho podle mě možná trochu zbytečně sráží dolů, ani jedno totiž není (vyjma přehození nohou), s odstupem času tak dobrá záležitost jako možná kdysi. Jinak se jedná o kvalitní film, trochu déle se vleče, ale opravdu stojí za shlédnutí. (Directors Cut).

• 7.7.2012  13:17
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Tenhle seriál mě nikdy moc nebral, asi proto, že vyjma šablonovitého sluhy v něm nic vtipného není. Velmi průměrný sitcom, který mě nezaujal vůbec ničím.

• 2.7.2012  02:09

Tak shrnul bych to takto: dobrodružný film, zcela průměrný s výjimkou Deppa a hudby. V rámci žánru bych uvažoval nad pěti hvězdičkami nebýt vysloveně tupých posledních 15 minut. Co je ovšem smutné je herecký výkon Orlanda Blooma, dokáže hrát i lépe jak předvedl v Království nebeském, ale tady mu to dle mého názoru moc nesedlo. Dobrá podívaná, která pobaví, ale to je tak všechno.

• 1.7.2012  00:29

Velké překvapení, které u mě skončilo jako top3 a možná nejlepší komiksárna vůbec. O tom, že předloha je kvalitní nebylo pochyb, ale až režie, scénáristi a kamera tomu nasadili korunu. Nejslabší částí filmu jsou herci, kteří ale neurazí. Hned v úvodu vás chytne perfektně zvolená hudba a titulky, které slibují velmi dobrý zážitek. Na film si nicméně vymezte dost času a energie, rozhodně se nejedná o komiksovku stylu "vypnu mozek". Motivy postav jsou dobře postavené, stejně tak děj filmu a předem neodhadnutelný závěr. Opravdu tleskám, Snyderův nejlepší film.

• 23.6.2012  22:48

Kouzelný film, komentář je navíc a zbytečný, ale jinak je to paráda. Triky vskutku kouzelnické, zajímavý děj, úchvatné kulisy i humor. Ještě bych se rád dostal k barevné verzi. Za těch čtrnáct minut to rozhodně stojí.

• 22.6.2012  14:37

Po dlouhé době akční film s pointou, skvělými herci a surovými akčními scénami bez zbytečných efektů. Jet Li vyniká nejen v akci, což není tak nobvyklé a překvapivé, ale kupodivu i velmi dobře hraje svoji roli. Freeman filmu také jednoznačně pomohl. Zbytečnému kňourání na csfd opět nerozumím, akční film je akční film, ne Shakespear. Ve svém žánru mi tohle jednoznačně přijde jako bílý květ v hromadách hnoje.

• 9.6.2012  22:08

Vekmi dobrý film, především Nicholson a hudba v něm vynikají. Hvězdičku srážím za to, že film bohužel není tak vtipný jak bych čekal, a co se romantiky týče, tak tu osobně příliš ocenit neumím, ale oproti některým jiným slaďárnám pokulhává i v této rovině. Dělka je pak na hranici únosnosti. Nicméně v rámci žánru jednoznačně jeden z těch top 10.

• 21.5.2012  17:38

Perfektně budované napětí v sympatické komorní "detektivce". Grace Kellyová v tomhle filmu opravdu vynikla, ale ono v Okně do dvora funguje asi úplně všechno. Děj je skvěle postaven, takže jsem si až do úplného závěru nebyl jist tím jak to skončí, kamera temně Hitchcockovská (ta silueta ve tmě měla vážně něco do sebe). Oproti Disturbii, která v podstatě tenhle film vykradla se ale nejedná o film s aspirací na horror. Doporučuji opravdu každému, nudit se nebudete.

• 20.5.2012  18:38
    Lovci hlav (2011)

Po dlouhé době zase film, kteý je nekorektní, absurdní, napínavý a celkově prima. V ničem sice nevyniká, všechno od kamery přes herce až po scénář je pouze lehčí nadprůměr, ale taková dávka nápaditosti a humoru se musí ocenit známkou nejvyšší. A teď už hurá na knížky od Nesba.

• 19.5.2012  21:56

Tohle je klasika hororu 70. let. Žádný baf-lek, ale precizně stavěná atmosféra, inteligentní příběh a skvělá hudba. Neobsahuje nechutné scény jako Vymítač ďábla, obsahuje solidní dávku napětí a strachu, ale neměl na mně zase tak zničující dopad jako Rosemery má děťátko. Vypíchnul bych zřejmě asi tu hudbu, která místy pomáhá tísnivé atmosféře nejvíc. Ve výsledku je to velmi dobrý film, který by fanoušci hororu vidět měli. Oproti modernímu hororu je to celé stavěno na úplně jiných základech, takže fandové dněšních krváků a lekaček budou silně zklamáni.

• 12.5.2012  11:20
    Avengers (2012)

Na rovinu říkám, že z tohohle filmu jsem měl dost velký strach a původně jsem na něj jít nechtěl. Ono totiž pokud si vezmu jednotlivé filmy o hrdinech z Avengers, tak se mi líbil jedině Iron Man. Hodnocení filmu zde mě přesvědčilo, že do kina si zajít mám, a film mě překvapil ještě více, než jsem si troufal očekávat. Předně ten, kdo vymýšlel, jak dát hrdiny dohromady, odvedl perfektní práci. Konečně film, kde není "představíme hrdiny, pak se setkají a na výslednou závěrečnou bitvu nám zbývá 15 minut". Hrdinové k sobě na první pohled jaksi nesedí, ale režie a scénáristi se vytáhli a ve filmu se zdá, že k sobě přesně pasuje naprosto všechno. V akci jeden druhého doplňuje, v dialozích to samé a to nejlepší na konec, humor je nenucený a bezelstně vtipný. Kvalitou humoru se to vyrovná nejlepším komediím. Abych ale nemluvil jen v superlativech, tak ve filmu jsou i chyby, například hodně pozvolný rozjezd (který je ale v poměru k celkové stopáži ok) a hlavně divácky trapná scéna uprostřed filmu, kdy jsou Avengers po smrti jedné z postav v krizi. Jinak se ale jedná o nejlepší marvelovský film, top 3 komiksák (konkuruje to Batmanovi a Sin City, přičemž ale Avengers jsou mnohem zábavnější a lehčí) a vzhledem k žánru si to zaslouží 100%. Teď bude jen rozhodovat to, kdo má a nemá rád tento žánr.

• 5.5.2012  18:35
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

"Já se vás ptám jestli naši kombajnéři budou dostávat k svačině rohlík s pribináčkem." ??? Proletáři všech zemí, vyližte si prdel. Stejná kravina jako všechno ostatní co sem dotáhla socialistická ideologie budování komunismu. Jediné za co dávám hvězdu jsou herci, kteří skutečně umí hrát.

• 4.5.2012  17:19
    Soudní síň (TV pořad) (2008)

Tak aby bylo jasno. Toto je jenom zinscenované s ochotnickými herci. Původní je pouze předmět sporu a argumenty stran, které jsou převzaty e soudních spisů. A nakonec, takhle to u soudu vážně nevypadá. Studuju právnický obor na VŠ a i když se jedná o slovenský soud, tak moc odlišný od českého zase nebude. Sudna sien je ubohost nad trapnost a jeste k tomu si nedrzi ani svoji dávku autenticity. Ztráta času bohužel.

• 3.5.2012  23:24
    Klíče od pevnosti Boyard (TV pořad) (1990)

Jó tohle byl hit mýho mládí, obzvláště pak zápasy žen v bahně. Zlatý časy na prvním vstupni :o)

• 29.4.2012  21:02
    Český mír (2010)

Velmi kvalitní dokument o české blbosti a takzvaném talentu na vše. Český rambo z Brd mluvící s kulovnicí v ruce o míru a krvi. Vesnická tetka rozebírající kinematografii. Banda vidloňů experty na mezinárodní vztahy a problematiku státní obrany. A proti nim Bush, Topolánek, Parkanová a další.No ne každý ale ve filmu vystupoval jako blb, ale takové ať si každý najde sám. Jen prosím samozvané experty na vše z obou stran, příště již táhněte do p..., děkuji. Magor Jirous to vystihl, ač v opojení lihem, velmi dobře: Tento národ je z 85% blbé hovno. Jinak z hlediska dokumentární hodnoty, oceňuji že autoři si uhájily nestrannost, dokument se vůbec netýká radaru, ale české povahy. Hodnocení sráží hluchá místa a nedostatek koncepčnosti.

• 29.4.2012  12:28

S odstupem času si těmi pěti hvězdami už vážně nejsem jist. Ano, jsou tu skvělé souboje, bitvy, triky. Ano děj tu odsýpá kupředu s nejvyšším tempem ze všech dílů nové trilogie. Ano, je tu skvělá hudba. Ne, zrod Darth Vadera se nepovedl. Proč zrovna tento herec, který mrší svoji postavu na každém kroku. Záchvaty zuřivosti - nepřesvědčivé. Charisma nula. A hlavně ve spojení s debilním scénáristou, který celý myšlenkový přechod k temné straně smrskl na asi 10 vteřin dochází k absolutně nevěrohodnému zrodu nejlepšího záporáka všech dob. Je to sice jediný bod, ve kterém film selhal, ale na druhou stranu... celá nová trilogie stojí jen na tomto bodě, jinak nemá opodstatnění své existence. A smrsknout ústřední myšlenku tří filmů do 10 vteřin je opravdu ubohost. Takže ačkoliv se jedná o pěti hvězdičkový film, tak v širším kontextu by si zasloužil odpad.